Po celosvětovém úspěchu filmů Godzilla a Kong: Ostrov lebek uvidíme v kinech další kapitolu z filmového monstrsvěta: Godzilla II Král monster. Ve výpravném akčním dobrodružství se Godzilla střetne s jedněmi z nejznámějších monster v historii popkultury. Nový film sleduje osudy kryptozoologické agentury Monarch, jejíž členové změří síly s armádou obrovských monster, včetně impozantní Godzilly. Ta se střetne s gigantickou radioaktivní můrou Mothrou, kaiju Rodanem a také svým největším nepřítelem, trojhlavým Kingem Ghidorahem. Když tyto předpotopní druhy, které byly doposud pokládány za pouhé mýty, opět ožijí, začnou bojovat o nadvládu a samotná existence lidské rasy tak visí na vlásku. (Vertical Entertainment)

Triple H

Edwardsovi bolo vytýkané, že monštrá mali málo priestoru, bol príliš artový, postavy nezaujali a nudil. V dvojke sa nejaká potvora ukáže každú druhú minútu, pokusy o artovosť neexistujú, postavy nezaujali ani tentokrát a dostaví sa aj nuda. Ak by som si mal vybrať, preferujem jednotku, lebo sa aspoň pokúšala ísť svojou cestou. V pokračovaní sa obludy rúbu niekoľkokrát, užijeme si ich dosýta a v pekných pastelových farbičkách, ale je to len rutinný digibordel bez emócie, ktorý od polovice viac ubíja ako nebaví. Po obrazovke pobehuje asi 10 schopných hercov, ale je to prd platné keď postavy nemajú žiadnu psychológiu, vývoj a správajú sa ako idioti. Proste len dávajú pokyny, vysvetľujú dej, sypú hlášky a to málo motivácií čo majú je pomerne od veci (a Kyle Chandler, inak učebnicový správňak, je zvláštne nesympatický). Keď potom nadíde čas, kedy im treba držať palce, prípadne s nimi súcítiť, nefunguje to. Edwardsovi sa tiež efektívnejšie darilo vytvoriť dojem úžasu z nadľudsky obrovských stvorení - tu uvidíme všehovšudy 7 či koľko monštier, ale úžas nikde. Niežeby bol film nepozerateľný, ale zredukovanie ambícií štúdia na efektné a drahé béčka točené béčkovými režisérmi nie je asi najlepšou cestou a popravde netuším ktorý divák (okrem detí) bude zvedavý na ďalší diel točený rovnakým spôsobom. A keďže správny balans a rytmus sa nepodarilo nájsť ani po tretí krát, podľa mňa je čas celé monster univerzum ukončiť. Uvidíme či Kong vs. Godzilla bude z marca 2020 presunutý na neurčito, prípadne na Netflix, ja by som sa na mieste producentov obával prúseru. ()

chelseaman22

Musím konstatovat, že variabilita monster mě potěšila do té míry, že jsem zcela úspěšně ignoroval dějovou zápletku, která nedávala pražádný smysl. Retrospektivně je nutné říci, že Godzilla pobíhající po New Yorku byla zakrnělou a neschopnou pratetou současné Godzilly, která chrlí elektřinu (?!), střílí radioaktivní sliny (!!!) a hlavně chrání lidstvo před hydrami a sfingami o velikosti V Tower. Taková podivuhodná zvířata a kde je najít verze 2.0. 73 % Celosvětový příjem k 22. 8. 2019: $385,838,568, což je 2,27 násobek rozpočtu ()

Remivsremi

Měřítko je velkolepé, samotná Godzilla má opět nějaké to překvapení schované ve svých šupinách, zbytek je však zbytečný a často otravný. Občas se cestuje, pak se to hlava nehlava mlátí a po dvou hodinách se to ukončí. Přirovnal bych to k Transformers sérii. 40% ()

filmmovier

Mohlo to být epické, místo toho se dostavil dlouhý digitální bordel, ve kterém nebylo na konci ani nic pořádně vidět (ano, vzpomněl jsem si přitom na DC) s veleprůměrným příběhem. Nicméně, herecky to bylo fajn a pokud jde o Mothru, Rodana a King Ghidoraha, všichni byli nesmírně cool a zajímaví, a lepší, než Godzilla. A i ten se zatraceně snažil a byl boží. Klasický zábavný blockbuster, který ale absolutně nemá žádný jiný účel. A přitom první díl i Ostrov lebek byly super. Škoda. 65%. ()

UhLee

(5/10). Druhá Godzilla disponuje strhujícím tempem, které po většinu času opravdu nepolevuje a pořád do vás tepe jednu akci za druhou. Tohle cením a je to asi to nejlepší, co může druhý díl nabídnout. Také Titáni/Kaiju vypadají opravdu úchvatně. Trochu mě mrzí, že nedostali více prostoru ti ostatní jako Mamut, Krab nebo další. Zase si na druhou stranu říkám, že pak by to bylo asi přeplácané příšerami a byl by to tak akorát chaos. Takhle to fungovalo. Proč vlastně dávám jenom 3*, které se mi zdaí dost solidní hodnocení? No protože ten scénář je totálně stupidní a některé scény opravdu nedávají smysl. Zmíním třeba scénu, kdy kolem Millie, která drží ORCU tančí Godzilla spolu s Ghidorahem, tak se naší malé hrdince vůbec nic nestane. Takovýchto situací je tam samozřejmě nespočet. Nebo ta scéna u Zemského jádra - to byla taky dobrá kravinka. Chápu, že je to prostě akčňák a člověk u toho musí vynout, ale nad tímhle nejde nepozastavit. ()

Motinski

Tak toto bolo až bolestivo debilné. Málokedy chcem film čo mal dobré obsadenie a vysoký rozpočet vypnúť v polovici. Ešte k tomu v dobe kedy blockbusteri vedie udržať pozornosť aspoň akciou. Toto bola prehliadka snáď všetkých klišé aké poznám. Stereotypné postavy, príbeh extrémne nezaujímavý nato že sa vlastne furt niečo deje, 90% scén nechutne počítačových a dá sa kľudne ešte pokračovať lebo fakt veľa vecí bolo na hlavu. Reálne napätie tu neexistuje, emócie film vyvolať nevie aj keď sa ku koncu dva krát snaží. Najhoršie na tom bolo že práve pri tých scénach som sa začal smiať. Našťastie je nám v podstate hneď na začiatku ukázané čo môžeme čakať a v akom duchu sa pôjde, no ajtak som neuveriteľne sklamaný. Godzilla 2 má jeden z najhlúpejších scenárov posledných rokov a myslím že málokto bude tvrdiť opak. ()

Akira777

Jako co říct..... tohle je fakt hodně pro fanoušky Japonské Godzilly, bylo tam mnoho pěkných odkazů. Jediný s čím jsem měl problém byla jedna ze záporných postav, která zřejmě moc inteligence nepobrala (ne nemyslím Kinga Ghidoraha). Jinak film stál opravdu za to čekání i za ty peníze. Bitva monster stála za to, pro mě je rozhodně tenhle film lepší než ten z roku 2014. Jinak nemám důvod psát o tom, že příběh stál za nic - ano, ale to se mělo čekat, ten kdo čekal složité postavy a příběhy asi moc filmů o Godzille neviděl. ()

DJ Rocco iNc

Non-stop akcia, temný vizuál, Godzilla si vydobila právom označenie kráľ monštier. Dej pekne nadväzuje na Konga a jeho Skull Island, takže sa teším na pokračovanie. ()

ivan_drago

...opravdu, i přes fantastický setting, nudné, nezajímavé, není to, i přes šecky ty mostra, děsivé, za celou dobu jsem si nenašel cestu k postavám i jejich konání, odosobněné, nelogické a znovu nudné.... ()

Johnny.ARN

Logickosť a dôraz na detaily? Načo?! Povedali si scenáristi , mám taký pocit. Trochu viac som možno čakal. Nové monštrá, nové súboje. Prvá hodina je taká rozvláčna, uvádza do deja, vysvetľuje, oboznamuje, jeden alebo dva akčné scény. Tak hovorím si, super, druhá hodina to rozbije na padrť. No, bolo tam toho viac, ale kazila to práve tá nelogickosť. Vizuálne a zvukovo to však naplnilo moje očakávania. Godzilka je aktuálne trochu OP, takže pred súbojom s Kongom by ju mali trochu nerfnúť, inak to bude krátky proces. Nebyť toho pokazeného dojmu, bolo by to za štyri, tak musím dať len 3 z 5 ()

ecceHOMMO

Príbeh odfláknutý, a to až tak neskutočne, že má divák pocit že sleduje zlepenec niečoho čo nedáva ani zmysel. */** ()

Mrkvič

Přemýšlím, co mě na filmu vůbec bavilo. Kdybych první půl hodinu neuspával malýho, tak bych spal už asi od páté minuty. Sice každý vstup Godzilly na scénu je dechberoucí a podobně je to i s jinýma potvorama, je žvanění okolo děsně nudný a místy pitomý a nudné jsou ve výsledku už i souboje monster. Nejsem znalec monster světa a tak nějaká tříhlavá historicky přesná potvora mě nechává dost chladným. naopak, když se objevil Behemoth, začal jsem se těšit na souboj. Byla to jediná zlá potvora (asi zlá), která by u mě měla charisma od první vteřiny. Škoda. Snad příště, ale to bude na scéně Kong. ()

Pavlínka9 odpad!

Oki - na film jsem se těšila a šla jsem na něj za 50,- na FF jako tradičně na takové, kdy chcete, aby za Vámi "blázni" z Chotěboře křičeli, že je to kráva či podobné :D To je prostě ten největší zážitek :) Ale těšila jsem se taky na to, že to bude prostě megalomanské a veliké a taky, že jsem byla předešlým filmem - Godzilla a Kong : Ostrov lebek překvapena. Ale tento film je taková slátanina a s*ačka :D :D To bylo TAK stupidní, "americký", hrdinský, debilní, nepochopitelný činy, které i popírali určité fyzikální zákony (ano, je to film, ale v takové míře? :D) - Ne, veliké ne, a rozhodně jsem odcházela z kina pobavena, ale pro to, že jsem se smála, jak je to hrozný :D ()

oveckaoa

Původně jsem chtěl jít do kina dokonce jsem měl rezervované místo, aby podělalo se mě auto tak to padlo. Už trailery byly na vysoké úrovni a film ji splnil. Zápletka je neskutečně stupidní (na úrovni těch animáků s Godzillou co vyšly v trilogii a ne li horší) tak, že zde máme ženskou co přišla o syna a pustí na svět všechny monstra , aby ji (Zemi) zničila. Co na tom, že ona nejspíše taky chcípne logiku to nedává a navíc je to zkopírované odsud https://www.csfd.cz/film/373849-geostorm-globalni-nebezpeci/komentare/. Všechny lidské postavy jsou neskutečně stupidní v čele s malým spratkem, který jen tím co vše na konci přežije může směle konkurovat všem dílům Rychle a zběsile. Nicméně kvůli lidem jsem to nestahoval chtěl jsem boje mezi Godzillou a monstry což jsem dostal v míře vrchovaté. Navíc oproti Edwardsovi zde není nic ve tmě a jde to krásně vidět. Je škoda, že Rodan nedostal více prostoru to samé ten pavouk (ten by si zasloužil hned prequel jeho vzniku minimálně). + za to , že už neuvidím Watanabeho a neuslyším ty jeho sračky. Jsem zvědavý na další díl kde už vím nyní , že Godzilla opět vyhraje (nečekaně). P.s. 1 pro jednoho místního intoše/ku Godzilla vs Kong se chystal už daleko dříve než vznikl Kong tak, že ne opravdu nejsi tam moc chytrý/á , že si to uhodl. P.s. 2 tohle by mělo být povinně v červených číslech bohužel většina místních inteligentů (čti debilů) dá radši 4 až 5 hvězd Rychle a zběsile Hobbs a Shaw než, aby ocenila kvalitní film. ()

mickyreed

Ve srovnání s Ostrovem Lebek to postrádá styl, kulovitej soundtrack, zajímavý postavy (ať už magory nebo romantiky) … Dvě věci k dobru jsou ta alternativní historie - legendy o monstrech, který mě celkem zajímaly a, jak tu víc lidí píše, heroický záběry na titány z dob minulých (na sopce, vodopádu, v ledovci, oceánu atd.). Na druhou stranu debilní postavy v debilních situacích s debilní nobrain logikou a částečně i debilní triky mě ale zase vůbec nebraly. ()

noriaki

Mám rád monster movies, zvlášť ty z padesátých let. Často mívají mizerné triky a hloupý děj, takže na tyhle kategorie nemám vysoké nároky. Druhý díl Godzilly je ani tak nesplnil. Všechny chyby jedničky jsou zpátky, jen větší. Akce je stále nepřehledná a schovaná ve tmě a děj stále brzdí zbytečné kecací pasáže. Tentokrát ne o patriotismu, ale o ekologii. Když jsem poslouchal plamenný proslov doktorky Užnevímjejíjméno, tak jsem měl pocit, že se snad scenárista zbláznil. Tohle fakt někdo myslel vážně? Postavy jsou mizerně napsané, kompletně zaměnitelné a úplně ploché. Japonský vědec je chodící klišé, hlavní hrdinka patří k těm šílencům kteří touží spasit svět pomocí vyvraždění velké spousty lidí a hlavní hrdina je vyvanulá rádoby variace na Sama Neilla z Jurského parku. Pokud se před kamerou promenádují monstra a díky dobrosrdečnosti režiséra na ně jde i vidět, tak je film strhující. Bohužel z těch dvou hodin a něco je takový asi dvacet minut. Zbytek času táhne dojem velkoleposti jen parádní hudba. ()

T-pack

Možná se mi nelíbí tak jako první film Legendary, kde měl Gareth Edwards tu bláhovou odvahu neukázat Godzillu v podstatě až do posledních deseti minut filmu, čímž spoustu diváků nasral, zatímco mě si paradoxně získal, a říkám paradoxně, protože já na ten první díl šel taky s tím, že chci vidět Godzillu šlapat na baráky a dávat těm přerostlejm můrám na tykadla, přesto je pro mě i King of the Monsters milým překvapením, které se naopak snaží (převážně) ukazovat svoje příšery jak exhibicionista v parku, což se na sequel s legendární Mothrou, Rodanem, a motherfucking trojhlavym drakem Ghidorou, na rozdíl od exhibicionisty v parku, sluší. Některý bitky jsou skvělý jako Foreman vs. Ali, proto je škoda, že jiný jsou zastřený pod oblakama prachu a kouře, jsou schovaný ve tmě nebo ve sněhu, případně to prostě nezvládá kamera. Kameramanovi asi nedovolili mluvit s klukama z efektů, nebo já nevim. Krom Edwardsovy režie mi tu ale chybí i nějaká normálnější lidská linka. WTF is this neustálý vtipkování, odloučenej otec, a zbytečná oběť na konci? Ten absurdní ekoterorismus je fajn, to mi tam nechte, kvůli tomu mi to pitomý a zbytečný nepřijde. To je jedna věc, která ke Godzille neodmyslitelně patří – nějakej komentář na současnou civilizaci. Tak či tak je prostě osvěžující vidět takovejhle vysokorozpočtovej film zůstat věrnej kořenům prakticky dětinský filmový série loutek proti hercům v kostýmu, a nenechat se vykastrovat pro většinovýho diváka. ()

Hennesy

Ja som si pochutnal. Určite lepšie ako jednotka, resp. v tomto prípade hlavne väčšie. Filmovo to nie je samozrejme žiaden zázrak, ale akonáhle sa na plátne objavia obrovské zrúdy, tak je to vizuálna bomba. Toto treba vidieť v kine - nič mensie ako 15m plátno nemá zmysel. Každý záber by sa dal zarámovať. Takú gigantickú mastenicu človek nevidí každý deň. Plus bonus pre mňa, ktorý umocnil zážitok bolo takmer úplne prázdne kino :) ()

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá