Americký Shaolin

• USA American Shaolin (více)

Prostý dej, ako vo všetkých akčných filmou tohto "BOOM" Kung-fu obdobia. Mladý americký karatista je v oficiálnom súboji v ringu, porazený neférovým spôsobom. Na radu svojho trénera sa vyberie do Číny, kolísky Kung-fu, vyskúšať či ho prijmú, ako cudzinca za učňa v Shaolinskom chráme. I keď sa to cudzincovi doposiaľ nepodarilo, z dôvodu ťažkých skúšok je vo svojom presvedčení neoblomný. Preto musí podstúpiť všetky skúšky. (andykovac)

Wysch

Jako malé děcko jsem na tom ujížděl. Dneska jsem tu Nutellu u toho zežral na posezení. (hodnocení bezpochyby nadsazené) ()

nirvanafan

Ukázka toho, že i béčko může příjemně pobavit a nemusí se jednat o záležitost, během níž si každých pár minut rvete vlasy a kroutíte hlavou. Za celý film jsem tyto stavy prožila dvakrát a to pouze na začátku a na konci, kdy se objeví neskutečně přehrávající "hlavní záporák". Většina filmu se však odehrává v šaolinském chrámu a tam vše bezproblémově klame, dočkáme se řady pěkných bojových choreografií a nějakého toho postpubertálního blbnutí. Musí se počítat s tím, že většina scén je točena za účelem, aby to vedlo k nějakému souboji. Celkově jsem však byla mile překvapena. ()

DruidKarel

Tenhle film jsem miloval ještě víc, než karate tiger. Navíc, nikdy nezapomenu na moment z fiilmu, kdy se ten mladík zatvrdí v tom, že chce do chrámu za kařdou cenu. Proto si sedne do tureckého sedu před něj a čeká... 5* ()

Stallone

Klasika mého dětství. Klenot krásných devadesátých let v rámci bojových filmů. Divák musí ke snímku přistoupit bez vážnosti, s otevřeným srdcem a dobrou náladou. Hlavní hrdina sympatický. Píseň Summertime Blues je přímo úžasná! V dnešní době se již takové filmy netočí. Doporučuji každému, kdo si chce odpočinout a přenést se v myšlenkách do doby, kdy mohl člověk dosáhnout všeho co si jen přál. ()

Juto

Film na, ktorom som vyrastal. Púšťal som si to stále dokola. Video kazeta už bola celá strhana. 6/10 ()

majo25

Škoda, že po celý čas koketuje tento kung-fu akčňák aj s komédiou a rodinným filmom, čo ho dosť degraduje. Obsahuje viacero logických nezmyslov a scenáristických skratiek, preto ho nemôžno brať nijako vážne. Súboje sú iba priemerné, možno v samotnom ringu o chĺpok lepšie. Čo mu však uprieť nemožno je, že vôbec nenudí. Hl. hrdina ujde, ale nejde si nevšimnúť iného herca - mladunkého už vtedy tmavého kórejčana Daniel Dae Kima z Nezvestných. ()

rockwoman

Netušila jsem co mě čeká, protože Americkýho Shaolina jsem objevila až dnes úplně náhodou a nalákal mě jeho obsah. Mlaďasovi jsem docela záviděla, né teda ten trénink :-)) ,ale to místo kde se mohl vzdělávat a občas i tajně kulturně vyřádit. :-) Ať je to jakkoliv pitomoučký, tak já se u toho fajn pobavila a společně s klukama si pobrukovala Summertime Blues. :-) ()

Kosmik 1

Ano, skutečně je to blbost jak hrom. Ale z nostalgie, za mnichy, za trochu vtipu a i za nějaké to kung-fu nelze dát hůř než 3*. Pár dobrých soubojů se zde najde a ikdyž je děj opravdu mizerný a strašně jednoduchý, přesto mi tenhle film z dětství utkvěl v paměti. 60% ()

solskjaer

Tak k tomuto filmu se mi váže fakt velká citová vzpomínka. Byl to asi 3. film na VHS co jsem měl ( mimochodem první byla Delta Force 3 dabovaná jedním hlasem a tak jsem si ji jako mladý klučina pouštěl stále dokola dokola , žral jsem ten film a znal absolutně všechny dialogy a dokonce i chyby, kterých bylo ve filmu požehnaně. Znal jsem ho prostě pozpátku , i od začátku. "Drjů" byl mým vzorem (dokonce si pamatuji i jeho jméno) kterým jsem vždy chtěl být. Bohuzel dnes již mám jiné starosti:-)) , ale kvůli této neskutečné nostalgii musím dát filmu 5 hvězdiček , neboť kdyby se hodnotil film podle počtu puštění tak tento u mě vede. ()

KoRner

Neviem či som videl v hlavnej úlohe väčšieho blbca. Tie neustále klišé by sa ešte dali zvládnuť, ale predstava, že takto si američania predstavujú mníchov je pre mňa odpudzujúca. Akoby to bol len letný tábor pre školákov, čo sa chcú biť. ()

iXtr3m3

Človek by chcel povedať zlaté osemdesiatky, ale už bol rok 1991. Ale čerpá to z nich naplno. Veľmi pekné moderné spracovanie shaolin vs bežní fighteri. Zlaté detské časy a VHS-ky. :) ()

Jancll

Samozřejmě, že se jedná o blbinu (už ten název!) balancující někde mezi odpadem a jednou hvězdičkou. Když jsem ho ale v mládí viděl, naprosto mě nadchl dokonce včetně té ústřední písně! Taky jsem sentimentální... ()

Mičl

I'm gonna raise a fuss, I'm gonna raise on american shaolin. Jako kluk jsem to miloval, ztotožnil jsem se s Drewem a napodoboval praktiky shaolinskych mnichů. Dnes a po cca čtvrt století od posledního promítání snad stokrát sjeté VHSky jsem se opět shlédl už ne jako bojovník, ale jako zamilovaný divák. Fakt že se mi to líbí i po těch letech mě hřeje a jsem rád že mi něco z toho malé kluka plného snů zůstalo. ()