Karate tiger 4: Král kickboxerů

• Hongkong Tai quan wang (více)

Pred desiatimi rokmi v thajskom Bangkoku zákerne zavraždil amerického šampióna v kickboxingu Seana Donahue miestny gangster Khan. Vtedy 14-ročného Jaka, Seanovho brata, fyzicky i psychicky zastrašovali. Dnes pôsobí Jake ako policajt-vyšetrovateľ v New Yorku, kde napriek častému nebezpečenstvu sa neustále zaoberá myšlienkou na pomstu bratovej smrti. Nádej svitne, keď ho jeho predstavený, kapitán O'Day, pošle kvůli jednému prípadu práve do Thajska. Mladý policajt vsadí všetko na jednú kartu. Zistí, že Khan, ktorého hľadá, vystupuje ako "zabijácky šampión", čo je označenie pre hviezdu zvláštneho druhu tamojších filmov. Bojuje sa v nich pred kamerou naostro. Jake sa v inkognite angažuje ako herec, aby sa v záverečnom boji stretol práve s brutálnym Khanom. Kto sa stane "kráľom kickboxerov"...? (oficiální text distributora)

Nix

Velká nostalgie tenhle film. Vyrůstal jsem na něm a podle mne nejlepší role Blankse. Tady se oba herci předvedli a akční stopáže jsou skvělý, must see pro lidi, kteří mají rádi 90tky a špatný příběhy a bojovky. Nejlepší ze série! ()

Mijagi

Rozhodně nejzdařilejší díl tygří ságy, ale i tentokrát musím udělit jen tři hvězdy. Zklamal mě uříznutý konec, kdy thajská policie v podstatě zničila obrovským výbuchem všechny důkazy a pravděpodobně nechala prchnout hlavní padouchy a některé hlášky mi přišly už za hranicí „akčního béčka“, např. "Moje opička ti vzala doklady z tašky." I přes tyto slabiny mě u sledování udrželo množství kvalitních bojových scén, kterými je film doslova nadupaný a také bezstarostně působící Loren Avedon v hlavní roli. ()

Clark_Kent

Typická americká akce, neberoucí si servítky s nikým a s ničím. Jeden z nejlepších Karate Tiger, záverečný souboj je nejpropracovanější z nejpropracovanějších. ()

Andersen

První film, u kterého jsem si uvědomil, že ne vždy je nutné k úspěchu míti scénář a dobré herce. Film, který se mi v mém mládí stal srdeční záležitostí, která trvá dodnes, a kvůli kterému si doma držím video. ()

RetroMan

Vlastně průměrný akční martial art film obohacený o xicht (mo)mentálně narušenýho Billyho "Tae-Bo" Blankse a vynikajícího Keithe Cooka v roli mistra Pranga. Ve své době jedno z nejlepších bojových vystoupení v kleci. Dublérů ubylo a tak výborně sestříhané akční souboje se vidí málokdy. Film, kde je důležitá akce a žádný zbytečný žvatlání (např. s Molly). Mimochodem i zajímavý námět ohledně natáčení snuff filmů. Takže ÜBUNG MACHT DEN MEISTER - výborná věc. Proto musím dát za 4*. P.S. Jen těch některých nesmyslných triků bylo škoda (jen tak pro zasmání). ()

MoniqueR

Jediný díl ze série (možná z karate bojovek vůbec), na který se dalo alespoň koukat. Pro mě průměr, partner však z toho těží dodnes! :-) ()

Apoxyomenos

viem ze pribeh je cista hovadina, ale toto je po jednotke najlepsi film z tejto serie a zaverecny boj pre fanusikov bojovych scen je viac nez super. Ostatne diely za vela nestoja ani pribehovo /co plati viac menej pre vsetky/, predvedene suboje o nicom, jedine zaporaci ako tak stoja za zmienku ()

ZdenoMolnar

ak mi niekto vie napísať kde zoženiem SOUNDTRACKY tohoto filmu tak prosím ak niekto vie a ak existuje cd tak napíšte,perfektný soundtrack a ako zberateľ toto musím mať ()

Sintiroma

Podle mě s jedničkou nejlepší z karate tigerů.Billy Blanks jako drsný záporák,tuhle roli zvládl velmi pěkně,to on udělal tento film pro mě tak koukatelný.Velmi dobré akční scény a Billyho kopačky:)Slabý scénář ale to je u všech dílů karate Tigerů. ()

MAXIKILLER

Sice je to naprostá vykrádačka Van Dammova Kickboxera, ale bavilo mě to. Ať už kvůli zabijákovi Billy Blanksovi nebo perfektní choreografii soubojů. ()

wray

nic zo serie karate tiger som v detstve nevidel, tak na mna ta nostalgia nefunguje a dnes, z odstupom casu je to proste velmi slabe becko. pointa nie je nicim nova, a dovolim si tvrdit ze to nove nebolo uz vtedy (niekomu niekto niekoho zabije a potom sa trenuje trenuje trenuje a na koniec sa zlo pomsti. obvykle zahynie aj nejaka ina hlavnemu hrdinovi blizka postava) pozitivne sa daju na filme hodnotit len fajn bojove sceny, a vlastne co si budeme klamat - tento film je najma pre fanusikov bojovych umeni. im sa to teda snad oplati odporucit, ostatni normalni divaci - pokial ste to nevideli v detstve - dnes sa uz asi neoplati... ()

Jason13

Jednoznačně nejlepší z celé série. I když je to série uměle (a trochu hloupě) vytvořená českými distributory. Blanks je tady skvělej. ()

montel

Sean Donahue (Michael Depasquale Jr.) je mistrem v kickboxu a dokáže to i v Bangkoku, kde získá mistrovský pás. Po vyhraném zápase odjíždí se svým bratrem Jakem (Loren Avedon) v taxíku, když jej přepadne banda vedená nemilosrdným Khanem (Billy Blanks), který Seana usmrtí velmi zákeřnými kopy. O deset let později je Jake vyníkajícím tajným agentem v New Yorku. Jeho šéf jej proto vyšle do Bangkoku na utajenou misi, kde má proniknou do nebezpečného gangu, který natáčí zápasy, při kterých dochází k záměrnému usmrcení bojovníka. Jake se do tohoto utkání angažuje a jeho protivníkem nebude nikdo jiný než Khan...Další ze série Karate tygrů, opět s Lorenem Avedonem, který už mě v tomto díle opravdu štval a jeho výkon je zde nejslabší. Všechno zachraňuje vyníkající Billy Blanks, ze kterého jde opravdu strach. Hold záporné role mu sedí. Mužské oko také jistě potěší nádherná Sherrie Rose. 60% ()

Mark1983

No ... možná ty tři hvězdičky si tento snímek zaslouží,když si tak trochu zavzpomínám na jeho děj. Je to čistý průměr a možná trošičku odlišnější od ostatních karate tiger filmů. Přesto mám potřebu konstatovat,že ani po něm neprahnu. ()

VikyPatrik

S nadsázkou 5*, co se týče českého dabingu a dialogů, příběhu - člověk se musí pousmát, ale ta akce! Kam se na ni hrabe Matrix a technopunkové střihy dneška. Zde člověk vidí, že vše je natáčeno hlavně kvůli soubojům a ty zastupují bojovníci, ne někdo, kdo se styl učil 3 týdny před natáčením. ()