Všichni, kdo žijí na téhle planetě, mají význam a moc ji spoluutvářet. A pokud se někde děje bezpráví, i když ne třeba přímo nám, je podle mě naší morální povinností povstat a dát najevo, že to není akceptovatelné. A je jedno, zda jde o práva horníků, LGBT komunity, žen či zvířat - všichni mají právo na zastání. A tak rozšiřme svoji empatii za hranice našeho okolí a spojme se ve společném boji proti diskriminaci, jako se to stalo již tolikrát v historii. Protože vývoj se neděje sám, ale utvářejí ho jednotliví lidé jako vy nebo já. Jeden za všechny a všichni za jednoho:)(26.12.2014)

Pride je mi tematicky natolik vzdálený film (existenční problémy horníků v Anglii v 80. letech minulého století, hnutí za práva gayů a lesbiček, protesty obou těchto skupin), že mě nechal velice chladným. Není to špatně natočené, několik momentů se povedlo, ale jako celek mě to nijak neoslnilo. Ani ten humor mi úplně nesedl.(24.2.2015)

Fajn pribeh i roztomile zpracovani. Ta kombinace LGBT aktivismu a stavkujicich horniku je proste kouzelna, zdanlive nekompatibilni a natolik bizarni, az se realne predloze nechce verit. Zvlast v syrove UK let osmdesatych. Obcas se mozna trochu prilis tlaci na pilu/city, ale vzhledem k okolnostem to lze prominout. Film vsak neni komedii za kazdou cenu, ma i prvky drama a odrazi i stinne stranky veci se vsim vsudy - napadani, pocatky hiv, zavrhnuti rodinami, problematicky coming out a zkratka nelehky boj nejenom s netolerantni spolecnosti ale i s prijmutim sebe sama. Kez lidi jednou dostanou rozum...(27.12.2014)

Místy trošku sentimentálnější, ale jinak zábavný pohled na zajímavou, ale dovolím si tvrdit, že v našich končinách než až tak známou událost z nepříliš hluboké historie. Herecké výkony jsou povedené, jak na straně "veteránů", tak "mlaďochů", i přes slušnou stopáž není film zdlouhavý, nesnaží se příliš moralizovat a příjemným bonusem je povedený soundtrack.(5.1.2015)

O solidaritě, překonávání předsudků a tak vůbec... 1) Nedejme se příliš ošálit. Markova sbírka pro horníky mi připadla spíš jako snaha se zviditelnit než snaha pomáhat (alespoň ve filmu). 2) Bez ohledu na Markovu motivaci cítíme, že jeho počínání bylo správné, pokud je vnímáme jako solidární pomoc v nouzi. Musíme však přijmout základní premisu příběhu, že odboráři byli v právu. 3) Skutečný aktivista Mark Ashton zemřel na AIDS necelé dva roky po ukončení stávky ve věku nedožitých 27 let. 4) Ani zde nechybí poučení: Every woman is a lesbian at heart!(27.1.2016)

• - Natáčení probíhalo od 7. října 2013 do prosince téhož roku v Llandelio, Onllwyn, Slough, Beech Park Way a Londýně. (Stoka)

• - Celosvětová premiéra proběhla 23. května 2014 na Cannes FF. (Stoka)

• - Jonathan Blake (Dominic West), jeden z prvních nakažených virem HIV v Británii (1982), odmítl léčbu AZT a stále žije v Londýně s přítelem Nigelem, se kterým se seznámil v roce 1983. (Tyrkys)