Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rex Mundi
  *****

  Briti takéto filmy vedia točiť. Skvelé herecké výkony, pekná atmosféra, zaujímavé príbehy. Ešte neuveriteľnejšie na tom prívale pozitívnych emócií je, že inšpiráciou bola skutočnosť :-) U nás na Slovensku by to ani dnes s otvorenými gaymi v ľubovoľnej dedine nedopadlo tak dobre, zmastili by ich prvý večer...(14.6.2015)

 • ondrula
  ***

  Filmu musím přiznat několik velkých plus, které jsou ovšem dost subjektivního charakteru. Předně jsem ocenil krásnou britskou angličtinu, protože američtina se mi pomalu zajídá; dál jsem musel uznat, že herecké výkony (zejména famózní Bill Nighy) byly skvělé. No a taky mi sedla atmosféra thacherismu 80. let, to je něco pro mě. Pak ovšem nastupují negativa; v závěru se film zvrhával do nějakých nepochopitelných událostí, které nedávaly smysl a taky některé postavy se zachovaly opravdu v rozporu se zdravým rozumem, tudíž jsem byl dost zmaten. Největší problém mám ovšem s tím, že film je opět z těch, které prezentují gaye jako charakterní, inteligentní, vtipné, angažované, krásné, citlivé a umělecky založené charaktery, které se hrdě potýkají s nepřízní většinové společnosti. Nic není v realitě dále skutečnosti. Osobně jsem poznal celou řadu homosexuálů, a byli to bez výjimky zbabělé, plačtivé, alkoholické, hloupé, zákeřné, promiskuitní, slizké a tragické trosky, kterých jsem si jako osobností vůbec nemohl vážit. Tito hnusáci opravdu nezvedli hrdě vztyčenou hlavu a nemávali prapory s nápisy GAY PRIDE, namísto toho vedli své ubohé noční životy v nějakých ohavných hernách a za skutečné i domnělé ústrky se zákeřně mstili na všem a na všech. Film, jakým je Pride, zapadá do nekonečné série korektních snímků o homosexuálech, jež jsou ovšem velikou lží a vnímám je jako zločin na divákovi.(8.1.2015)

 • Xmilden
  ****

  S tou veselohrou bych to malinko brzdil, téma je totiž zatraceně vážné. O Margaret Thatcherové toho moc z historie nevím, že se ovšem jednalo o politika naprosto neoblíbeného o tom nemůže být nejmenších pochyb. Nejvíce jsem spokojen s výběrem filmové hudby. Zpočátku jsem přemýšlel zda-li film spíše nevypnout, ale jsem rád, že jsem tak nakonec neučinil. 70%(24.12.2015)

 • easaque
  ****

  Ideologická a "agitační" komedie o solidaritě mezi potlačujícími menšinami ve společnosti. Chápu, že se film patrně nemůže úplně věrně držet skutečných reálií, přesto jsem byl z provedení spokojen a vznikl malý milý lidský film, který dokáže zároveň pobavit i chytnout za srdce. Čistá čtyřhvězda to sice není, ale nestydím se film pošoupnout výš. Komu se film s tímto tématem líbil, tak rozhodně doporučuji i podobnou "jugoslávskou" Paradu. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](9.11.2015)

 • Hollohlaway
  ****

  Ač je to ve své podstatě dosti učesané, a takřka veškerá kontroverznost probíhá pouze v dialozích, ta úžasná srážka bandy londýnských buzíků s waleskými drsnými horníky je prostě neodolatelná. Je to místy dosti dojemné, místy dosti humorné, a já prostě miluju retro Anglii se vším co k tomu patří. Ta parádní atmosféra 80. let, oblečení, hudba, která je mimochodem velmi dobře vybraná, a hlavně nálada a ladění snímku. K tomu hromada přízvuků, cockney, welština...původní znění je radost pro ucho. Velmi nenápadný film, který ovšem má co nabídnout. Postavy jsou velmi dobře a žive vykresleny a zahrány, skupinka vesnických žen v čele s Imeldou Staunton je výborná.(26.8.2015)

 • - Jonathan Blake (Dominic West), jeden z prvních nakažených virem HIV v Británii (1982), odmítl léčbu AZT a stále žije v Londýně s přítelem Nigelem, se kterým se seznámil v roce 1983. (Tyrkys)

 • - Napriek tomu, že je film založený na skutočnej udalosti, veľa aspektov filmu bolo kritizovaných pre ich historickú nepresnosť. (dwdb)

 • - Pieseň "For a Friend", ktorá hrá v záverečných titulkoch, bola napísaná pre reálneho Marka Ashtona. Bola zložená skupinou The Communards, ktorej členovia boli jeho kamaráti. (dwdb)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace