Nastala chyba při přehrávání videa.
 • evulienka3
  *****

  Okrem výbornej nálady mi tento film dal ešte aj nádej. Nádej, že aj to naše nezmyselné referendum zostane len akýmsi výkrikom do prázdna a že tak, ako u ľudí v Británii pred 30 rokmi zvíťazil zdravý rozum, tomu tak bude aj u nás. Síce je to o niečom inom, ale základ je rovnaký. Teda odložiť to zabehané a pohodlné čierno-biele videnie a skúsiť sa na chvíľu na svet a ľudí okolo seba dívať ružovými či v tomto prípade dúhovými okuliarmi. Napriek tomu, že si uvedomujem, že Pride nie je úplne dokonalý film a dalo by sa mu, kdečo vyčítať, v zmysle myšlienky že "každá žena je v srdci lesba" a preto, že bol pre mňa neskutočne dobre padnúcim balzamom, túto kritiku prenechám "povolanejším znalcom" filmu a histórie, ktorých je na tejto stránke neúrekom a udeľujem bez mihnutia oka 5*.(20.1.2015)

 • Disk
  ****

  Výborná britská dramedie z dob vlády kontroverzní Margaret Thatcherové. Scénář je sice poněkud slabší a dost klouže po povrchu (tak hladká jednání mezi zástupci gayů a leseb a horníky nemohla být úplně jednoduchá, jak prezentuje film), nicméně všechno ostatní už je v pořádku. Především herecké výkony (od rázné Imeldy Staunton přes civilního Billa Nighyho k neexhibujícímu Andrew Scottovi) jsou úžasné, několik záběrů na velšské hory vyloženě nadchne a k tomu pár vtipných momentů a báječný osmdesátkový soundtrack. Závěr sice osciluje mezi dojákem a patosem, ale režisér naštěstí nic nepřehání. Jo a díky za cameo Russella Toveyho.(28.4.2015)

 • Aljak
  **

  Fíha, o takom niečom som ani netušil, že sa udialo. Naozaj nevšedné spojenie homosexuálnych aktivistov a štrajkujúcich baníkov. A neuveriteľné, že ono to napokon aj fungovalo a vzájomná podpora sa ujala aj dlhodobejšie. Námetovo teda naozaj zaujímavý film. Ale musím priznať, že o týchto udalostiach a formovaní LGBT by bol určite vhodnejší dokument ako hraný film, ktorý v mnohých ohľadoch pôsobil dosť monotónne a bez poriadnej dejovej línie. Herecké výkony boli síce na vysokej úrovni, ale film ako celok by som naozaj radšej vymenil za dokumentárne spracovanie.(3.1.2015)

 • ondrula
  ***

  Filmu musím přiznat několik velkých plus, které jsou ovšem dost subjektivního charakteru. Předně jsem ocenil krásnou britskou angličtinu, protože američtina se mi pomalu zajídá; dál jsem musel uznat, že herecké výkony (zejména famózní Bill Nighy) byly skvělé. No a taky mi sedla atmosféra thacherismu 80. let, to je něco pro mě. Pak ovšem nastupují negativa; v závěru se film zvrhával do nějakých nepochopitelných událostí, které nedávaly smysl a taky některé postavy se zachovaly opravdu v rozporu se zdravým rozumem, tudíž jsem byl dost zmaten. Největší problém mám ovšem s tím, že film je opět z těch, které prezentují gaye jako charakterní, inteligentní, vtipné, angažované, krásné, citlivé a umělecky založené charaktery, které se hrdě potýkají s nepřízní většinové společnosti. Nic není v realitě dále skutečnosti. Osobně jsem poznal celou řadu homosexuálů, a byli to bez výjimky zbabělé, plačtivé, alkoholické, hloupé, zákeřné, promiskuitní, slizké a tragické trosky, kterých jsem si jako osobností vůbec nemohl vážit. Tito hnusáci opravdu nezvedli hrdě vztyčenou hlavu a nemávali prapory s nápisy GAY PRIDE, namísto toho vedli své ubohé noční životy v nějakých ohavných hernách a za skutečné i domnělé ústrky se zákeřně mstili na všem a na všech. Film, jakým je Pride, zapadá do nekonečné série korektních snímků o homosexuálech, jež jsou ovšem velikou lží a vnímám je jako zločin na divákovi.(8.1.2015)

 • ibeh
  ****

  Příjemné retro z 80. let podle skutečné události. Úsměvné i dojemné, kostýmně i hudebně vydařené. Nejdříve happy, ale postupně přituhovalo. Taky jsem se trochu obávala těch rudých praporů a sepnutých pěstí, ale ono to je v tom anglickém podání docela jiné :-) Dobré herecké výkony a lidský příběh určitě na zamyšlení. Tragikomické ladění filmů mám moc ráda, přijde mi většinou dost ze života, takže za mne spokojenost.(10.10.2015)

 • - Napriek tomu, že je film založený na skutočnej udalosti, veľa aspektov filmu bolo kritizovaných pre ich historickú nepresnosť. (dwdb)

 • - Jonathan Blake (Dominic West), jeden z prvních nakažených virem HIV v Británii (1982), odmítl léčbu AZT a stále žije v Londýně s přítelem Nigelem, se kterým se seznámil v roce 1983. (Tyrkys)

 • - Natáčení probíhalo od 7. října 2013 do prosince téhož roku v Llandelio, Onllwyn, Slough, Beech Park Way a Londýně. (Stoka)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace