Externí recenze k filmu (11)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "ride tak funguje především jako povedená tragikomedie a pak teprve jako trojitá agitka oslavující britské odbory, práva LGBT komunity a ženskou emancipaci. Tenhle film ovšem stejně doporučuji raději v dvojprojekci se Železnou lady." (více)

 • Artikl.org (Filip Platoš)

  "O Pride se skutečně nedá říct, že je komedií. Režisér se scenáristou spíše pracovali se silným příběhem, ze kterého vyšlo lehce úsměvné drama. Naštěstí neopomněli suchý britský humor. Uštěpačné dialogy ve smyslu „Nikdy jsem předtím lesbičku nepotkal…“, „Já zase nikoho, kdo si žehlí džíny…“ se ve…" (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "Práve herci, či už v hlavných, alebo vedľajších postavách, sú ťahúňom celého filmu. Každá postava si vás vie postupne získať a každá z nich má ten svoj moment, keď je naozaj dôležitá. Príbeh samotný je pomerne jednoducho napísaný a napriek problémom, ktorým musia hrdinovia čeliť, sa celým filmom…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Vladimíra Staňková) ****

  "Ačkoli filmové plakáty zvoucí na „komedii/drama“ Pride vypadají trochu jako upoutávka na bláznivou komedii pro náctileté, drama za lomítkem je oprávněné. Téma je ve své podstatě velmi vážné a příběh sleduje i daleko tragičtější momenty než jen vesničany pohlížející na gaye a lesby skrz prsty.…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Pride je není historická freska nebo sociální studie. Je to možná lehce naivistické, ale těžce pozitivní a příjemně zpracované komediální drama o tom, že dokud si někoho nevyslechnete a blíže jej nepoznáte, těžko jej můžete soudit a nikdy nezjistíte, co si navzájem můžete nabídnout." (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Je pozoruhodné, že Matthew Warchus mal na svojom konte doteraz iba jediný celovečerný film nazvaný Milionár. Lenže to bolo pred šestnástimi rokmi a nedal by sa označiť za veľmi vydarený. Zdá sa, že skúsenosti, ktoré medzičasom zbieral na divadelných doskách pomohli. Pre diváka je to len dobre.…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Pride je feel-good film, u něhož jsou naštěstí vtipné dialogy a herecké výkony na prvním místě a agitace až na druhém. Je nevtíravý, vkusný, zábavný a příjemný. Ale mohl být klidně o půl hodiny kratší." (více)

 • LaCultura.cz (Petr Vít)

  "Povedená britská komedie, která zpracovává závažné historické téma dost zlehčujícím a zkreslujícím způsobem. Film pro ty, kdo mají rádi pozitivní nabíjející filmy, komu nevadí sexuální menšiny, a kdo si chce poslechnout melodickou velšskou angličtinu." (více)

 • Movieplanet.cz (Daniel Birgus) ****

  "Celkově je Pride svěží britskou komedií, která se zabývá sice kontroverzním tématem, ale rozhodně jej nevyužívá k tomu, aby šokovala. Ironie, nadhled a humor. Připočtěte k tomu silný příběh a sympatické obsazení a máte výsledek, na který je radost pohledět. Na bourání žebříčku to sice nebude, ale…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Spousta úžasných a vtipných detailů obnažuje strach z jiného a upozorňuje na jeho směšnost. Nezachází se za hranu buranství, nicméně film nasazuje tón, kterého se nedá zbavit a který tak z filmu Pride dělá nadměrně lehkou záležitost, která nechce své téma brát až příliš vážně. Temnější tóny…" (více)

 • NaFilmu.cz (František Jukl) *****

  "Scénář je výborný. Kombinuje vtip, politiku a historii, aniž by zlehčil téma, o kterém vypráví. Těží zejména ze setkání dvou kultur nebo chcete li komunit, které nakonec zjistí, že mají společného víc, než jen solidaritu." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace