Mrtvý muž na posedu pod lesem. Byla to vražda nebo sebevražda? První epizoda nového seriálu přivádí dva kluky z četnické přípravky, Martina Lásku (R. Hájek) a Zdeňka Cmírala (M. Donutil ml.), na služebnu v Luhačovicích. Nově jmenovaný velitel Václav Stavinoha (R. Jašków) jim dává za vinu útěk eskortované poběhlice, a tak je okamžitě vyšle, aby sami ohledali mrtvolu pomocného hajného, která se před pár hodinami našla za městem na posedu... Můžete se tedy těšit na premiéru seriálu historických detektivek, které vám ukážou, jak vznikalo české četnictvo po první světové válce. (Česká televize)

Bozvav

Přiznám se, že jsem čekala více. V prvé řadě více humoru, napětí a alespoň jednu postavu, ze kterou bych cítila sympatie. Bohužel herci jsou nevýrazní, role jim evidentně nesedí. Děj je nudný, i přes relativně krátkou stopáž se mi zdál díl dlouhý. Hudba mdlá a napětí či akce poskrovnu. Snad jen dobové reálie a výprava jsou fajn. Snažím se nesrovnávat nesrovnatelné, ale humoreskám to nesahá ani po paty. Uvidím po dalších dílech. Zatím tak 45%. ()

Jozka7

Po prvním díle to vypadá na pěkný krimiseriál odehrávající se na moravském východě v zajímavém období těsně po první světové válce. Zaujal zejména typově dobře obsazený Robert Jašków jako četnický velitel, který přes počáteční skepsi má finále případu pevně v rukou. Mimochodem, chudáci četníci, kteří se od své flinty nesměli hnout ani na krok. ()

natalanka

Za mě velmi, velmi podařené. V klidném, mě vyhovujícím tempu. O to víc si všímám herců. A musím uznat, že Pavel Zedníček, Martin Stránský..... oni nehrají. Oni jsou,,, jsou těmi postavami Mimikou, gesty, očima...to je radost je sledovat :-) ()

flo777

1. Kdo očekává pokračování Cetnickych humoresek se vším všudy, ten bude zklamán. 2. Pozitiva tohoto seriálu jsou v něčem jiném. A to prave v tom, ze se legendární dílo Antonína Moskalyka vubec napodobovat nesnaží. 3. je treba si zvyknout, ze se u tohoto seriálu bude člověk méně smát, ale zato si více užívat pohled na dobové kostýmy a vymazlene záběry moravské krajiny. 4. Hlavní plus ale tkví v hereckých výkonech. Ty vás dokonale přesvědčí o tom, ze se serial skutečně odehrává v době, ve ktere podle scénáře ma. Skvělé obsazeni převážně neokoukanych a převážně moravských hereckých tváří ( výjimky potvrzuji pravidlo) 5. Zatim tomu ale jaksi chybí ten správný drive. ()

Horác

Zklamaly mě herecké výkony, kor ti mladí kluci se mi zdáli úplně dřevění. Asi mi tam taky chyběl nějaký vyslovený tahoun, jaký byl Arazim nebo Jarý v Četnických humoreckách (nic naplat, tyhle dva seriály srovnávány budou). Děj, dejme tomu. A ta Vica na ozdobu už mi přijde maličko devalvovaná:) Celkově mě to bohužel nudilo. ()

Hvězdář

Samozřejmě se zde nemůže nenabízet srovnání s Četnickými humoreskami, ve kterém tito noví četníci neobstojí. Chybí tomu šťáva, jednotlivé postavy sice mají svůj charakter, ale příliš zveličený. Velitel který by měl evidentně vše spíše odfláknout, to dělá tak okatě, až se tomu nechce věřit. Ti dva mladí četníci působí dost nemastně a neslaně a vlastně i když by měli být hlavními postavami, jsou tam jiné zajímavější postavy. Hlavně úvod se jim dost nepodařil. Humor je zatím taky spíše takový nemastný neslaný a případ, který řešili, nebyl nic sofistikovaného... nebo spíš způsob, jakým ho řešili. Úplný průser to rozhodně nebude, koukat se na to dá, ale dalo by se to zvládnout lépe. Z úvodních titulků má člověk navíc pocit, že jde tak napůl o dokument, což naštěstí není. Jsem zvědav, co se z toho nakonec vyklube. ()

0kozel

Je škoda, když už se ČT rozhodla investovat do historického seriálu, že nezaplatila i pořádného scénáristu. Pak by možná dostala víc než jen pěkně vypadající, ale úplně prázdnou krabici. Seriál má pěknou výpravu, ale bohužel to je tak všechno (aspoň v prvním díle). Na 80 minutovou stopáž to byla strašně jednoduchá zápletka. Bylo to zdlouhavé a bez atmosféry. Chybí sympatické postavy. Strašně mě rozčiloval ten velitel četníků, nechápu jak by mohl takový blbec vůbec někomu velet. Zedníčkova postava je trochu zajímavá, ale představoval bych si jiné pojetí čecho-němčiny, třeba něco ve stylu Milana Šteindlera. Zedníčkovi je špatně rozuměta navíc používá málo německých slov. A neustále nahánění kur.vy Kerekesový bylo trapný, nevím jestli to mělo být vtipné či dramatické, ale bylo to otravné. ()

Jitomirka

Je to takové mdlé a nezajímavé, pokračování Četnických humoresek to není, tohle jsou jenom četníci bez vtipu. Doba z toho dýchá, akorát by to chtělo ještě zajímavější případy a charismatičtější postavy. Ještě to úplně neodsuzuju, třeba se další díly rozjedou. ()

Akmodos

Ploché, ochotnické, se spoustou nechtěného humoru. Nevím, jestli mě víc iritovala ta otravná podkresová hudba, nebo fakt, že se četníci chovají jako úplní dementi. ()

Gooner007

Jako zarytý fanda humoresek dvě hvězdy, více ani smykem, ale to se zatím těžko celé hodnotí s nadhledem po prvním díle. Plusové body jistě za výpravu, Ondřeje Malého, Tomicovou nebo mladého Donutila, který mě baví. Dokonce ani ten případ nebyl tak prvoplánový, jak se mohlo čekat. Mínusové body za Jaškówa a Zedníčka. Robert Jašków je asi ten poslední herec, kterému bych svěřil roli vrchního v Luhačovicích (samozřejmě se nelze zavděčit všem, ale tak trochu dělám divadlo, tak to nejsou jen zcela plané řeči) - sice hned od úvodu je zřetelné, že jeho postava má být spíše nesympatická nebo přiblblá na vrchního strážmistra, ale stejně Jaškówa nebrat. Zedníček herecky celkem podařená práce, ale totálně mě rozčiluje ten akcent němčiny, za což nemůže Zedníček sám, ale ti, kteří si to vymysleli. Četníci z Luhačovic nesou jedno velké břemeno. Nevyhnou se tomu, že se budou srovnávat s humoreskami. Možná právě kvůli tomuto seriálu konečně procitnou hateři humoresek, které jim přijdou nudné, bez nápadu či vtipu. PS: těším se na pana Dobrého, doufám, že herecky nezklamen v dalších dílech. ()

Controlor odpad!

Po Zedníčkově ztvárnění rádoby rakouského četníka s nefalšovaným přízvukem mě omývali. Dál jsem se nebyl schopen dostat. Zbytek dílu bylo slohové cvičení na téma Jak natočit levně a blbě televizní seriál. Pánové režiséři - máte nedostatečnou. ()

Alagaesie

Mladý vyjukanci výborný, Jašków jim teda pomoh (...). No, aspoň se hned začli zaučovat. Pilot měl scény pomalý, rozvleklý a bez drajvu. Tomicová skvělá. Korolový ta role taky sedla. On ten Hájek nebude hrát takový dřevo. Donutil to má v genech. Mladejm lidem by se mělo, občas, víc věřit. ()

Hyenodhon

Pokus o retro-detektivní sriál. Ale moc se nechytá. Zedníček je jaksi neřízená střela, kdy z moudrého četníka si lítá až k šaškovité poloze. Vyšetřování vraždy četníky je pojato asi jako parodie ? Nebyl jsem si jist, jestli to tak bylo zamýšleno, nebo jejich neumětelství a amatérismus nebyl záměrem. Takže super je honění Vicy Kerekés, ktrá nádherně živočišně běhá... ()