The Night of the Doctor

Krátkometrážní / Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2013, 7 min

John Hayes

Steven Moffat

Naprosto geniální záležitost, tohle se Moffatovi nehorázně povedlo. Přesně tohle mělo být součástí The Day of the Doctor, ale takhle samostatně je to možná ještě lepší. Otázka jedné regenerace navíc je fantasticky vyřešena a speciál s tímto kouskem hned působí mnohem lépe (ano, jde to). Jeden z nejlepších Doktorových příběhů a zároveň jedna z nejlepších Stevenových prací. Trojúhelník McGann - Hurt - Eccleston vám po tomto kraťasu bude dávat hned větší smysl. 100% a skvělé intro.(9.2.2015)

Za mne dost o ničem. Není to vtipné a příběhově to (skoro) žádnou roli nehraje... 60%(4.7.2016)

Najlepší minidiel v novodobých dejinách seriálu. Stručné, ale s výbornou, k záveru veľmi melancholickou atmosférou. Doteraz si jasne pamätám, ako som ho prvýkrát pozeral v polovici novembra 2013, keď ho z ničoho nič BBC uverejnila (tí starí lišiaci). :-) Je otázne, či Paula ešte niekedy uvidíme v televíznom stvárnení Doktora (v rozhlasovom má zato slušný katalóg), ale tento diel napriek svojej krátkosti predstavuje dôležitý krok vo vyplnení bieleho miesta v dejinách seriálu: Klasická éra tu konečne priamo odovzdáva štafetu tej novodobej. McGannov ôsmy Doktor je na niečo také nanajvýš logickým prostredníkom. Navyše sa nám tu v duchu "vráťme sa ku klasike", ktorý panuje od siedmej série, vracia späť na obrazovky Karn, a z nových postáv sa tu prvýkrát objavuje Higginsovej Ohila (ktorá milo prekvapí svojím návratom v deviatej sérii o dva roky neskôr).(5.2.2016)

No, je to takové loviště odkazů, pro které je šest minut až trestuhodně svazující, a z něhož mají užitek pouze trochu obeznámenější diváci. A z Johna Hurta tam opravdu mnoho nebylo. Ale za „audio-doktora“, který se po dlouhé době opět dostal na obrazovky, a za to, že kraťas byl opravdu zajímavý, 82%.(6.3.2015)

Hezká mini-epizoda, škoda jen, že to nejslabší na ní je sám Doctor, McGann mi prostě jako Doctor nesedí. Ale ten závěr byl, slovy Desátého, brilliant! :-) K vidění zde.(22.9.2014)

• - Starý Doktor je ve skutečnosti osmým doktorem v jiné podobě. Lze to poznat podle toho, že má červený sonický šroubovák, jaký měl právě osmý doktor (Paul McGann) ve filmu Doctor Who (1996). (P. J. D.)

• - Miniepizoda se stala prequelem k dílu "The Day of the Doctor". (jezurka42)

• - John Hurt (Válečný Doktor) si zde střihl cameo. (jezurka42)