Démon minulosti

The Disappointments Room

Horor / Psychologický / Thriller / Drama

USA, 2016, 85 min

• LIVINGDEAD

Bída a utrpení. A jak to vždy bývá, ženská má trauma, tak se přestěhují do domu na samotě, vidí přeludy, ale manžel ji nevěří.... jak ohrané!(1.1.2017)

• ricci.s

Keby som bol na mieste stále krásnej Kate Beckinsale, tak po prečítaní scenára by som asi z tohto projektu zdupkal kade ľahšie. Nechápem, prečo do toho vôbec šla. Jedna z najdebilnejších duchárin posledných rokov. Príbeh ma vôbec nebavil, nad samotným rozuzlením som len prevracal oči, ale to je ešte to najmenej. Keď už pozerám duchársky žáner, tak nabudúce by som poprosil aspoň jedno zľaknutie, myslím, že nechcem tak veľa. Až na jedno pekné rozmlátenie hlavy v záverečných minútach tma. Snáď podobne nedopadne Naomi vo svojom Shut-In, lebo to by ma už vážne mrzelo. Čo už, aj dobrí herci sa občas musia objaviť v prepadákoch.(11.12.2016)

Ja som spokojný. Čítal som množstvo zlých recenzií, takže ma prekvapilo, že je to dobré. Jasné, scenár nie je na Oscara, ale inak pohodová výprava pekného domu na vidieku, pohodoví herci a skvelý nápad s „utajovanými izbami“, čo je úplne „skurvene-mind-fuck“ nápad a chcel by som si o ňom pozrieť dokumentárny film alebo aspoň prečítať hororovú knihu. A fór týždňa? Až na druhý deň po dopozeraní som zistil, že to nebola Naomi Watts, ale Kate Beckinsale.(15.1.2017)

Mladá rodina sa presťahuje do opusteného sídla vzdialeného od mestského ruchu. Keďže je ich nové sídlo zanedbané, plánujú ho kompletne prerobiť. Matka Dana (Kate Beckinsale) nájde v podkroví zvláštnu izbu, ktorá je prázdna, dá sa zamykať len zvonku a jediné okno sa taktiež nedá otvoriť. Po tomto objave však začína mať pocit, že v dome sa odohráva niečo zvláštne. A to niečo má pôvod v nepríjemnej a temnej histórii domu, do ktorého sa práve nasťahovali. - The Disappointments Room bol pre mňa očakávaným návratom D.J. Carusa k hororu, ale už len to, že o hororoch dopredu nič nezisťujem dopredu a vedel som, že v zahraničí išlo o obrovský prepadák, mi pokazilo všetko nadšenie. Nejde o zle natočený horor, pretože technicky aj herecky to bolo zvládnuté slušne, ale ten scenár je tak neskutočne predvídatelný a ohraný, že sa tomu dá ťažko uveriť. A to každý, kto číta moje komentáre vie, že moja schopnosť predvídať dej u hororov je úplne minimálna. Tvorcovia sa snažili aj o nejaké prekvapenia, ako napríklad scéna so synom a jeho novým kamarátom, ale každému musí byť už od začiatku úplne jasné, kam to celé smeruje. Je to škoda, pretože rozpočet 15 miliónov sa u hororu len tak nevidí. A to, že môj oblúbenec Lucas Till nedostal vela priestoru, ma ani tak velmi nemrzí, pretože ani on by toto dielo nezachránil. Režisérov ďalší hororový projekt o mužovi, ktorý dostane šancu prežiť najhorší deň svojho života ešte raz, znie velmi nádejne, ale s výsledkom tohto hororu som rather disappointed. + herec z Fear Clinic, Kristy, Wolves a The Curse of Downers Grove + herec z Final Destination 2 a 11-11-11(10.12.2016)

• *CARNIFEX*

K spracovaniu čo i len priemernej duchariny, treba aspoň priemerného režiséra so scenáristom. Caruso či Miller určite majú predpoklady nato, aby takú "banalitu" spojením spoločných síl zvládli. Navyše, pohľad na tak krásnu ženu, akou Beckinsale-ová bezpochýb je, "sľubuje" aspoň príjemné chvíle, keď už by náhodou "motyka" nevystrelila tak, ako sa očakávalo. Škoda len, že k nej "prizvárali" toho kyklopa z nosom jak "Rudolf", Mela Raido. Po svete síce chodí mnoho škaredých párov, no čo je veľa to je veľa. Obzvlášť, keď samotná predstava ich spoločne stráveného večera je tou najhoršou hororovou predstavou, akú môže divák od tohto snímku "očakávať". No na druhú stranu, čo môže človek dostať od filmu, ktorý v titule nosí slovíčko: "sklamanie". Pekne ste to vystihli, len čo je pravda. Skrátka, dva momenty, ktoré stoja za pozornosť sú bohužiaľ málo - 35%(10.12.2016)

V tomhle domě straší mrtvý pes, mrtvý kostelník se odstěhoval do Humpolce. Koupě venkovských panství s sebou nese určitá rizika. Nachází-li se v takovém stavení speciální místnost zvaná "pokoj zklamání", je o důvod víc být znepokojen. Tříčlenná rodinka Barrowových právě jeden takový dům zakoupila v rámci nového životního začátku. Svá rizika nese i obsazení hvězdné Kate Beckinsale. Divák se zavře do pokoje zklamání, neboť deepthroat neproběhl. Její blonďatá hříva a vzhled pornohvězdy, co se dala po ukončení aktivní kariéry na hraní, sváděl k namáčknutí její hlavy do klína, nicméně ráz vyprávění byl poněkud jiný. Poměrně to všechno tvůrcům rychle vystydlo, není se co divit, většinu filmu strašení probíhá formou halucinací. Než došlo na finále, došel divák k tomu, že se to nijak zásadně nezvedne. A tak to zase ne. Rafinovaný útok psa, dobrá práce hlavní hrdinky s kladivem a vysvětlení, jak manželé přišli o svoji dcerku. Pokoj zklamání je vlastně místnost, do které se zavřel potomek, za jehož znetvořený vzhled se jeho rodiče styděli. Šlo o dítě narozené s nějakou vývojovou vadou. A právě původní majitelé panství jedno takové dítko měli. Nápad celkem neotřelý, to je fuk, stejně se každý heterák bude chtít otírat jen o Kate, které to i bez latexu mimořádně sluší. Film pro mě rozhodně není zklamáním. Po slabých hodnoceních jsem čekal něco úděsného. Wentworth Miller, herec ze seriálu Prison Break, dodal celkem obstojný scénář, hudba Briana Tylera byla adekvátně zlověstná, zkušený D.J.Caruso režíroval standardně dobře, vizuál v pohodě. A Kate Beckinsale dodala rtíky, které si žádají Private Room. 6/10(30.5.2017)

• mzss1

|14%| Sakra, tak tohle jsem opravdu nečekal. Děsná slabota a především NUDA. A to měl film bez závěrečných titulků jen cca 77 minut. Slabé hodnocení na CSFD mě neodradilo, tenhle moderní hororový žánr mám rád. Pravda, ne každý takový duchařský horůrek se povede. Za mistra tohoto dnešního hororového žánru považuji Jamese Wana. V zajetí démonů 1,2 nebo Insidiousy 1,2 – to jsou pro mě pecky. Najdou se i obdobné a vydaření záležitosti, ale sem tam se něco nepovede. Jako pokračování Insidousů bez Wana apod. Nevím, co mám k tomuto napsat. Žádná atmosféra, napětí, pár lekaček je tu dost nevýrazných, R-ko to má, ale není moc využité. To i nedávný snímek Inkarnace byl o dost lepší (dal jsem mu 4*) a bylo to v PG-13. Kate Beckinsale to také moc nevytrhla, v Underworldské sérii je dobrá, zde mi docela i vadila. Hudba od Briana Tylera byla tentokrát obyčejnější, ale furt jsem cítil, že byla solidní – asi jediný klad z tohoto snímku. Odpad nedám, žádnou hlubší nelogičnost jsem nespatřil, ale byla to fakt slabota. Tak krátká stopáž a já to málem nepřežil.(2.1.2017)

• sidzej

Toto že natočil režisér filmov Disturbia a Oko dravca? Neverím.....1* za aspoň ako-tak priemerné technické spracovanie ale dejovo je to pravdepodobne najnudnejšia ducharina akú som tento rok videl. Príšernosť v každom smere. Čudujem sa Beckinsale že po prečítaní scenára do toho išla.(11.12.2016)

• JohnCZ

Od chlápka, kterej natočil skvělou Disturbii bych čekal něco víc. A Wentworth Miller ať radši utíká z vězení. Scénář je totiž jedna velká bída a nezachrání to ani kvalitní obrazová stránka a super námět, který se ale dočkal debilního a nezáživného zpracování.(6.1.2018)

• SOLOM.

Přítomnost sexy upírky Kate Beckinsale byla hlavním důvodem, proč jsem si tuto duchařinu vůbec pouštěl. Většinou totiž nepatřím k těm, kteří se ženou za každou novinkou a nechávám je nějaký čas uležet. Nikterak jsem si dopředu o tomto filmu nezjišťoval žádné informace, ani jsem si nečetl žádné recenze či komentáře. Prostě jsem se hodlal nechat překvapit. Jméno režiséra Carusa mi taky není neznámé a už jsem od něj pár filmů viděl. Takže jsem doufal, že i tentokrát mě bude čekat zajímavá podívaná. No řekněme slušně, že se tak nestalo. Mnohokrát ohraná zápletka by mi ještě tolik nevadila, jen kdybych se u toho nenudil jako prase. Málem jsem se u toho uzíval k smrti a nebýt několika zajímavých momentů ve druhé půli, asi by se tak i stalo. Prvních patnáct minut se absolutně nic nedělo a já začal nervózně pokukovat po časomíře. Nejenom že mě neskutečně iritoval blonďatý přeliv hlavní herečky, ale kromě zašustění v křoví se nic nedělo ani další čtvrthodinu a to už bylo něco na mě. Bohužel ani Kate v ručníku či bílém tílku na mě tentokrát tolik nepůsobila a já měl prostě sto chutí to vypnout. Tohle že má být duchařina??? Naštěstí se pak na scéně objevilo několik rádoby lekacích momentů a nočních můr, což mě lehce probudilo z letargie. Nebýt však toho černého psa, tak by tyto pasáže za moc nestály. Předvídatelné bububu na mě už moc velký dojem nedělá a já prostě pořád postrádal potřebnou atmosféru a napětí. To se tu sice na pár krátkých chvil objevilo, ale žádná velká sláva to rozhodně nebyla. 30%(12.3.2017)

• JASON_X

Kate Beckinsale se mi sice líbí jako modrooká upírka v černém latexu, ale její banální blonďatá housewife, ve dne v noci s ciferníkem vydatně pokrytým mejkapem, mě nebavila hned od začátku. A taky mě nebavil její "roztomile" kuňkající plod. Mámí, dédý, synáček a strašidelný dům, "uáááchh"... (to bylo citoslovce mého zívnutí z té otřepané nudy). I hodina patnáct byla na tuhle zápletku dlouhá. Leccos mohl vylepšit závěr s tesařským kladivem, ale to by s ním Kate nesměla mlátit do polštáře, ale tak o dvacet palců víc doprava. Ale na to holt filmaři-středoproudaři neměli koule.(28.1.2017)

Tak jsem se chvilku bál, aby sem se taky na hodinu a půl neocitl v The Disappointments Room, s tím, že film bude totální kravina, a nakonec si můžu oddychnout. Sice je to skrz naskrz průměrná duchařina, co láká hlavně obsazením Kate, ale rozhodně to není film u kterýho by člověk trpěl nudou. Dějově sice průhledné jako sklo a překvápko skutečně nehrozí ani náhodou, jako večerní jednohubka, ale v pohodě koukatelné a starej páprda jako hlavní padouch byl dost slizkej na to, aby k němu člověk cítil nějakou tu dávku nenávisti. Každopádně se z toho dalo vytřískat mnohem více a extra vtáhnutí do děje moc nehrozí, škoda.(16.1.2017)

• Morholt

No z počátku jsem si říkal, že to tak hrozné být nemůže, když na to Kate Beckinsale kývla, ale to jsem se zase jednou spletl. Caruso tu nabízí tu nejklišovitější duchařskou historku se strašidelným domem a ani se nesnaží jí něčím opepřit. Bubáci mají nulový efekt, atmosféra neexistuje a aby toho nebylo málo, tak Kate je, až na výjimky, totálně na pěst. Těch 10% je jen za to, že jsem vydržel až do konce.(11.3.2017)

• kaylin

Dobrý horor si představuji trochu jinak. Snímek "The Disappointments Room" hraje na to, že je to strašně tajemné, že jsou zde lekací scény, ale jak se ukázalo, nakonec to bylo jen prázdné tlachání o ničem, které nevede k žádnému zajímavému výsledku. Prostě jen hororový obal, který je ale ve skutečnosti hodně prázdný.(29.12.2016)

• Rodriguez

Duchařská slabota, kterou nezachránila ani Kate "Underworld" Beckinsale. Hrozný klišé... 15%(10.4.2017)

• cariada

Neskutečná kravina. Bu bu bu v domě a jedné celkem pěkné ženské hrabe až málem zabije syna. Jak laciný a nudný.(18.2.2019)

• bourec

Jediná věc,která v tomhle filmu funguje ,jsou herci.Ale jinak Caruso dost zklamal.Námět je stokrát ohraná písnička,což by snad člověku jako jsem já ani nevadilo,ale duchařskej thriler bez napětí,bez krve,prostě blbina,která má ty dvě hvězdy hodně upachtěný.30%.(8.4.2017)

Sympaticka ducharina o tom jaxa mlada rodina prestahuje z A do B ... a zacinaju masakre. Krasny dom, vidiek a utajovane izby - dobry namet na horor, beriem : 65 %(29.12.2018)

• majo0007

Disappointment movie!(30.1.2017)

• Johnny.ARN

Pojašená ženská ma vidiny alebo čo to bolo a terorizuje tým manžela a syna. Bez nejakého vysvetlenia alebo pochopitelného základu. Avšak veľmi dobre zahraté. 1 z 5(13.12.2018)

<< předchozí 1 2