Will Smith září ve filmu Diagnóza: Šampión, dramatickém thrilleru, který vznikl na motivy neuvěřitelného skutečného příběhu nigerijského přistěhovalce, doktora Benneta Omalu. Geniální forenzní neuropatolog jako první objevil chronickou traumatickou encefalopatii, onemocnění mozku, které často postihuje profesionální hráče amerického fotbalu. Ti díky ní po konci kariéry trpí depresemi a často páchají sebevraždu. Upozornit na takové nebezpečí v zemi, která je fotbalem doslova posedlá, ale nebude vůbec snadné. (Bontonfilm)

misterz

Takých ľudí ako je doktor Bennet by sme na tomto svete potrebovali viac. Keď si ide človek za svojim, môže sa smelo postaviť aj veľkej korporácii a dosiahnuť úspech. Pozitívna záležitosť, slušne zahraná. Len toho patetizmu a patriotizmu tu bolo na môj vkus veľa, no na druhú stranu to ale asi k tomu americkému futbalu patrí. 70/100 ()

mzss1

|70%| Ale jo, sedlo mi to. Nevěděl jsem co přesně od tohoto drama očekávat, ale bavilo mě to, to je hlavní. Nic světoborného, co bych mohl vidět nějak opakovaně to není, ale je to zase něco jiného. Will Smith zde měl zvláštní roli, roli tak trochu podivína, ale přesto génia, který si všímal malých, nezřetelných detailů, díky nimž přišel na něco velkého. No, měl to pak těžké prosadit, takže veškeré scény mě bavily. Trochu to pak vázlo na konci filmu, tam bych lépe poupravil scénář a tak. Je to dost ukecaný filmík, ale o to asi přeci jde. Ten nápad je naprosto výborný, to chválím, tak moje rozhodování mezi 3 a 4 hvězdou nakonec bylo rychlé. ()

Snorlax

Obstojně nasnímané, zajímavě nasvícené, sentimentem prolezlé drama o uskutečnění amerického snu nigerijského doktora. ()

Frajer42

Docela mi vadilo, že se snímek snaží dotora Omalu prezentovat jako člověka, který objevil Svatý grál. Abych pochopil, že pořádné údery do hlavy nejsou zdraví prospěšné, na to člověk nemusí mít vystudováno zhola nic. Lidé pohybující se kolem NFL moc dobře věděli o možných nebezpečích. Jen se to příliš nehodilo říkat nahlas. Úvodních 40 minut seznamuje diváka s postavou hlavního hrdiny a zaobírá se důvody "zmagoření" bývalé hvězdy NFL a dnešní trosky. Těchto 40 minut mě extrémně bavilo. Poté se ovšem snímek přehoupne do nekonečné tahanice zapáleného patologa bojujícího za pravdu proti brutálnímu byznysu. Filmů na podobném principu už jsem viděl mraky a tento není absolutně ničím výjimečným. Film je brutálně dlouhý a druhá pasáž filmu mě prostě po určité době začala neskutečně nebavit. Potěšilo mě až závěrečné doktorovo odmítnutí práce pro vládu, která se samozřejmě snažila člověka, se kterým nešlo dále soupeřit, přetáhnout na svoji stranu a ochočit si jej. Zřejmě ten černý člověk přijel za velkou louži opravdu zasvětit svůj život vědě, nikoli penězům. Respekt mu za to. Will Smith si jeho roli střihl s obrovskou bravurou. Člověk by mu téměř i uvěřil, že je inteligentní. Lepší dvě hvězdy. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel FFilipCZ. ()

silentname

Mám z filmu trošku zmiešané pocity, no keď si vezmem celkové pre a proti tak mi to vychádza stále ako dobrý. Otvorene môžem povedať, že sa mi viac páči prvá polovica filmu, kde zisťujeme čo sa deje s jednotlivými hráčmi a ich diagnózy, než druhá polka, ktorá skočí do typických amerických klišé a melodrámy, ktorú sme videli miliónkrát. Nechcem to súdiť, lebo možno majú skutočne takú mentalitu, že zlé spoločnosti im chcú ublížiť a keď sa niekto postaví proti ich najväčšej láske, tak môžu si dovoliť čokoľvek a bla bla bla... ale také mám proste pocity. Keď sa to sústredí na hráčov a ich problémy s ich mozgom, tak je to dobré. Keď sa to presmeruje na boj s NFL alebo love story, tak sme to videli miliónkrát predtým. Ale myslím si, že čo tento film zachraňuje je jeho výber hercov. Myslím si, že Smith a Baldwin sú super a rovnako aj ostatní vo filme. Dobre sa na nich pozerá a aj ich počúva. A film je aj dobre zrežírovaný. Takže celkovo, som rád, že som ho videl. Hodnotenie: B- ()

Happens

Smith se opravdu umí převtělit s každou rolí, zde se zasadil do role Nigerijského doktora a vyrostl v neuvěřitelnou verbální i nonverbální splynutost s postavou. Příběh sám o sobě poutavý s nádechem seriozna jdoucí s paralelní nevýraznou romantickou zápletkou, nicméně popisující krutou realitu negativních dopadů nejmasovějšího sportu USA. ()

SeBig

Bavila mě jen ta diagnoza, zbytek 80% filmu je o nějakým vztahu mezi typkou, kterou Smith u sebe nakvartýroval a mě to vůbec nezajímalo. ()

classic

DIAGNÓZA : OTRAS MOZGU. Koho sa to týka ? Profesionálnych hráčov - amerického futbalu, v skratke N.F.L. Kto sa tým zaoberá ? Dr. Omalu, pôvodom Afroameričan, ktorý je inak geniálnym patológom, ktorého doménou je PITVA - už nebožtíka, čo je za tým, čo sa mu stalo... Takto mu na stole pribúdajú mŕtvoly - profesionálnych hráčov futbalu, ktorým dlhoročná hráčska aktivita, poškodila natrvalo mozog, títo hráči, po skončení kariéry, sa ocitajú na pokraji nervového zrútenia sa, že tieto otrasy mozgu, majú na svedomí aktivity, za ktoré prakticky ani nemôžu, keď im rupne v bedni, tak páchajú samovraždy... Ani nie úmyselne, ale skôr - zo zúfalstva, lebo nevedia si dať rady sami so sebou. Dr. Omalu, sa začne vŕtať v tomto probléme, aby vyšlo na svetlo sveta, čo sa deje s futbalistami po skončení kariéry, samozrejme, netýka sa to všetkých, ale takmer 1/3, je ohrozená... Budú sa mu vyhrážať, priateľka so stresov, potratí, nebude mať na ružiach ustlané, i napriek tomu, si pôjde za tým, ale až po rokoch, nadobudne úspech ! Výborný - Will Smith, ktorý je stále schopný herec, ak dostane zaujímavý scenár, vie výborne zahrať, kvalitný výkon za posledné roky... Je to herec, ktorý túži po Oscarovi, ale som si istý, že tak sa až k nemu nikdy nepriblíži. Produkcia - Ridley Scott. Inak - kamera, má skvelý potenciál - zaujať a priblížiť divákovi dianie. Trošku ma film niekedy nudil, ale poviem na rovinu, že TÉMA, t.j - hlavná myšlienka filmu, je viac zaujímavejšia, ako spracovanie filmu, ktorý sa občas zasekáva, preto nemôžem zvýšiť hodnotenie, ale inak, som spokojný. ()

Chrustyn

Původně jsem čekal klasické sportovní drama o tréninku outsiderů, ale překvapivě je film úplně o ničem jiném a dané téma je hodně zajímavé. Škoda jen, že tvůrci neměli větší odvahu a do dané problematiky se více neponořily. ()

heyda

Já myslel, že budu koukat na nějaký doják o tom, jak šikanovaný fotbalista se stane americkou hvězdou, ale ono to skoro o fotbalu ani nebylo. To téma je prostě super, pokud nemáte ponětí, o čem to bude, tak jen dobře pro vás. Šel jsem si lehnout a myslel jsem, že zatuhnu, ale vydržel jsem dlouho do noci tento film dokoukat. Snad jedinou výtku bych měl k těm kecům o Bohu a Americe jako nějaké svaté země. Jinak ale velmi působivý film. Ještě mrazivější je si číst wikipedii a jiné články, že všechno ve filmu je pravda a skutečnost je ještě horší a navíc nic není uzavřeno. To je síla !!! ()

BMW12

Jako příběh zajímavý, je určitě dobré, že Dr. Bennet Omalu zjistil tuto nemoc a dokázal jí prezentovat veřejnosti (i přes veškerý odpor NFL). Ale toto zfilmování bylo celkem nudné, moc mě to nebavilo a dokoukal jsem to jenom proto, že jsem chtěl vědět, jak to dopadne, když je to podle skutečné události. Will Smith zahrál dobře, ale filmu fakt uškodila ta přepálená stopáž. ()

rikitiki

Tak trochu lékařská (no, spíš patologická) detektivka a tak trochu thriller o hledání příčin nečekaných úmrtí bývalých špičkových hráčů amerického fotbalu a potom prosazení výsledků výzkumu, který pochopitelně načuřil fotbalovou federaci. Zajímavé téma, dobří herci. Až na to, že je film zbytečně natahovaný, osobní linka doktorova života mi spíš překážela, než že by mi ho polidštila. Protože on byl až příliš jednoznačně kladnou postavou. Ale dobře, možná takoví lidé žijí - byla bych ráda. Co však vadilo nejvíc, byla zbytečně dlouhá stopáž natahovaná o nepotřebné scény na úkor například většího prostoru pro boj o uznání doktorova výzkumu.____ Ve finále tedy máme obvyklý mírně heroický snímek o boji jedince proti kolosu. SHRNUTÍ: Hlavou zeď neprorazíš. A když to zkusíš, vždycky to odnese hlava. /můj komentář č. 3 100/ ()

Thomick

V širším měřítku rozhodně záslužný boj s větrnými mlýny, v tom užším zase mizerný filmový materiál, jehož zpracování se vzhledem k mlhavým (či velmi čerstvým) výsledkům klidně dalo o pár let odložit. Will Smith si poprvé od roku 2008 střihl opravdu náročnou roli a i přes občasné skřípání si relativně úspěšně sáhl na dno (abych si pořádně zarýpal, tak jeho akcent se jevil být spíš východo- než západoafrický a jistě by snesl nějaké to broušení). Gugu Mbatha-Raw by možná pro změnu snesla větší roli (nebo alespoň zmínku zde v profilu filmu), NFL by slušel silnější, charismatičtější hlas a snímek jako takový mohl o poznání lépe gradovat, ale na slabé čtyři hvězdičky mi to pořád vychází. ()

evapetra

Námět i prostředí, ve kterém se příběh převážně odehrával, mě patřičně zaujal, byla jsem zvědavá na vše, co ještě v případu vyplave na povrch a jak se s tím dr. Omalu a jeho protihráči popasují. Ale to unylé provedení mě občas uspávalo. ()

luka4615

Nikdy bych nevěřil, že tohle někdy napíšu, ale Will Smith zde hraje první ligu. Concussion se ale bohužel kromě hereckého výkonu Smithe a silného příběhu nemá čím pochlubit. Po celou dobu na mě film působil jako těžká, ocelová a zbytečně dlouhá koule, která stahuje perfektní herecký výkon Smithe do hlubin průměru. Je to veliká škoda, jelikož film měl obrovský potenciál. Ale i přes tato zjevná negativa jsem přesvědčen, že se jednoho dne bude o Concussion mluvit jako o filmu, ve kterém ze sebe Will Smith vydal to nejlepší. A to se počítá. „Need is not weak. Need is need... You have to be the best version of yourself. If you don't know what that is you pick something and fake it.“ ()

Morholt

Člověk nemusí být doktor, aby věděl, že několikaleté opakované bušení do hlavy zanechá na nejednom trvalé následky. Proto pro mě bylo celkem překvapivé, že ve Státech na to přišli teprve nedávno a ještě jim to musel vysvětlit nigerijský patolog. Film sám je místy typickou citovou ždímačkou, ale jinak funguje docela dobře. Člověk až žasne nad tím, čím si musel Omalu projít, aby se jeho práce s očividnýni výsledky dočkala uznání. Will Smith zahrál celkem solidně, ale jeho výraz, který hrozil, že každou chvílí přejde v pláč, mi občas lezl na nervy. Naopak bez výhrad hodnotím Baldwina ve vedlejší roli a hodně mě bavil David Morse, byť dostal jen minimální prostor. Suma sumárum slušně zpracované zajímavé téma, ale zase žádná pecka, která by v nějakém ohledu mohla aspirovat na jakékoliv ocenění. 70% ()

Lucasion

Tak moc jsem se těšil a tak veliká byla moje očekávání. Ve výsledku je pro mě Concussion obrovské zklamání. Další nálepka "Based on True Story" a rozbíhá se drama o nemocničním spor(t)u. Na Smitha jsem se opravdu těšil ve sportovním dramatu. Ale jeho podivínský doktor se silným přízvukem mě většinu času spíš iritoval, než bavil. Ano uznávám, že hrát odlišnou postavu zvlášť celou dobu se silným přízvukem není snadné. Pro mě ale ve výsledku je ten přízvuk otravný. Dvouhodinový příběh mě taky nezaujal. Místo, aby to bylo skvělé drama ze sportovního prostředí, tak z toho režisér udělal druhý Moneyball (2011). Absolutně nezáživnou interakci jednoho doktora a radu NFL. Pořád mi nejde do hlavy ani český překlad. Jednoduše mě film nebavil a nevyvolal ve mě jedinou emoci. Nebyl jsem smutný ani z chování lidí, nebyl jsem dojatý z rodinné tragédie, já byl pouze naštvaný, že to má dvě dlouhé nezáživné hodiny a film, u kterého jsem si myslel, že dám pět hvězdiček, tak stěží dosáhnul na dvě. (40 %) ()

Lacike

Dalsi priemerny a sterilny film, ktory pojednava o nejakom dôlezitom probleme. Aj ked cela ta zapletka o CTE mi tu pripadala nejak naviac a film sa viac sustredil na samotneho Benneta Omalu a jeho sukromny zivot, co teda nebolo ani trochu zaujimave. No a popri otravnom zblizovani s jeho milou pomalicky zistil vec, ktoru vsetci kompetentni uz davno vedeli. To je šok. Dalsia velka korporacia srala na jednotlivcov a zaujimal ju len vlastny prospech. Keby sa film namiesto nudneho zivota Benneta Omalu radsej do hlbky venoval tomu jak to v tej korporacii fungovalo, jak to tajili a jak sa to zmenilo jej fungovanie po odhaleni, tak by z toho mohol byt strhujuci film. Namiesto toho tu mame nudnu rozpravku o chrabrom africanovi, ktory poukazal na dôlezity problem. Nuda. No a Will Smith si teda nezasluzil ani len oscarovu nominaciu. Zaco ju chcel? Za to, ze sa naucil africky prizvuk z ktoreho niekolkokrat behom filmu vypadol a k tomu cely cas smutne pozeral do blba? Uplne ho na ploche par minut zatienil David Morse v ulohe zmagoreneho hraca. Tomu by som aspon nominaciu za vedlajsiu ulohu doprial stokrat radsej. Ale to by bol dalsi beloch naviac bielovlasý s nominaciou a to by uz Will Smith asi neprezil. 5/10. ()

Kdo rozveselí Willa Smithe?

Kdo rozveselí Willa Smithe?

12.02.2016

Diagnóza: Šampión k nám dorazí v březnu a v srpnu Willa Smithe uvidíme v comicsovce Sebevražedný oddíl. Tím ale jeho letošní nadílka nekončí, na konci prosince by měl totiž dorazit ještě v dramatu… (více)

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith