Komedie / Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie / USA, 1967, 131 min

Parodie na špionážní filmy, navíc v hlavní roli s nejznámějším agentem světa, trpí celou řadou nešvarů, jako jiné parodie. Jsou zde výborné pasáže, kdy se člověk nemůže nesmát, ale najde se i hodně hluchých míst a na konci se to celé zvrhne až do velmi bláznivé komedie. Na snímku je poznat, že se na jeho zrodu podílelo vícero scénáristů a režisérů, takže jako celek to vypadá občas dost nesourodě a scény na sebe někdy vůbec nenavazují (více o peripetiích při vzniku filmu najdete v Oskarově článku). Pokud se přes to ale přenesete, najdete pasáže, které se Vás zaručeně pobaví. Za zmínku rozhodně stojí hvězdné obsazení, kdy se ve filmu objevila ve větších či menších rolích herecká elita své doby!(6.10.2011)

Rozporovala bych hlavní roli Sellerse, Niven má mnohem více prostoru, ale jelikož je výborný, určitě to nevadí. Naopak vliv Woodyho na scénář rozporovat nelze. Minimálně v "budu zpátky za 5 minut, když ne, začněte beze mě." Místy film ztrácí dech, ale jinak má téměř zběsilé tempo plné velmi vtipných dialogů. O gagy, jež se podobají Panteřím, se stará Niven a Allen. Závěr se netají svou zřejmou inspirací v grotesce. Chybéla jen šlehačková bitva, ale nechyběla tvůrčí invence při tvorbě zbraní, obzvláště šípový samopal by mohl osvěžit výzbroj nejedné armády. Filmu se podařilo zparodovat budoucí snímky o neprůstřelném agentovi, to je zřejmě dosti unikátní postavení v dějinách kinematografie(16.1.2020)

V niektorých momentoch paródia bondovskejšia a monumentálnejšia, než bondovky samotné. Epizodicky pôsobiaci snímok, ktorý práve kvôli tomu stráca body. Žiadna sekvencia ako keby nebola dokončená resp. začínala od stredu. Napriek tomu ale tvrdím, že je to jedno z najlepších prírastkov v žánri a jeho technické spracovanie je na neuveriteľne vysokej remeselnej úrovni.(18.7.2017)

Panejo... Co je nového, kočičko? se mi sice líbilo více, jenže s Casinem Royale lze ten film jen těžko srovnávat, protože mám silný dojem, že Casino Royale vlastně ani film není. Tedy určitě ne jeden film. Je to tak pět úplně jiných filmů, které se shodou nadpřiirozených náhod jednoho krásného večera ocitly na jednom plátně. Jinak si existenci téhle více než dvouhodinové ztřeštěnosti plné hereckých es, nesmírně krásných žen, humoru všeho druhu a vlastně čehokoliv, co vás napadne (včetně Hitlera), nedovedu vysvětlit. Nejvíce mě rozchechtával Woody Allen (své scény si rozhodně napsal sám), pokud mi něco vadilo, pak jedině neúčast Monty Pythonů.(7.12.2014)

Když člověk vidí všechny ty satirické hlody na filmový průmysl, kde je to jeden šílený, megalomanský producent vedle druhého, tak si říká, že to nemůže být pravda... Ale pak uvidí dílo jednoho z nich, Casino Royale a všechno dostane jasné kontury... Celý film by byl tak za 2*, ale Allenovo FINÁLE (kam se hrabe Návrat krále), to vytáhne o 100 % nahoru. Gotroch!(27.11.2009)