• xxmartinxx

Nejpromarněnější šance filmové historie. Vystřelit si z bondovek je snadné, obsazení skvostné. Nechápu, jak to mohlo tak nevyjít. Scény jako Woody Allen prchající před popravčí četou se slovy "So Long, Suckers" by být v jiném filmu zkultovněly, ale zde jsou jen trapné. Stejně jako desítky dalších prvků s nekonečným potenciálem, ale nulovým výsledkem. Vidět takhle se zahazovat Wellese je vyloženě smutné (i když na druhou stranu - jeho vytoužené povolání bylo kouzelník, tak se tady aspoň vyblbne - a je obdivuhodné, že přes všechno si dokáže zachovat úroveň). Sellerse vyloženě nechápu - on na rozdíl od Wellese mohl něco udělat, aby byl film kvalitnější.(28.8.2011)

Tato přepálená pitominka se mi zdá být zosobněním šedesátých let :-) která jsou spolu s dvacátými jedním z vrcholů lidstva... Herci zapáleně recitují (někdy mnohokrát déle, než se dá snést) dadaistické zcestné řeči. Někdy jsou i vtipné, někdy méně... a David Niven a Peter Sellers, kteří mají oba být hlavními hrdiny (ehm), velmi zdatně drží kamenné ksichty v poněkud šlehlých situacích (v čemž mi přijde výrazně lepší Niven). Na druhou stranu, je tu scéna, kdy za stolem sedí na jedné straně uhrančivá osobnost Orson Welles a na druhé straně Peter Sellers, dvě nevšední hvězdy, a vzájemná nevraživost z nich jen kape. Už jen pro ni stojí za vidění...(22.11.2011)

• sharky

Co může být pro filmového fandu horší pohled, než vidět tolik skvělých herců, kteří nemají co hrát!? Dokonce i talent sellersova kalibru se nezmůže na jediný vtipný skeč.První polovina je šílěně nudná, divákovi dost dlouho dochází, o co vlastně vůbec jde a klíčovvá scéna, ke které první část spěje je jaksi vystřižená a divák si ji musí domyslet. Tenhle film byl natočen stejným stylem, jako když pejsek s kočičkou vařili dort a podle toho taky chutná. Ian Fleming se asi chudák musel obracet v hrobě.(26.1.2007)

• Radyo

No, jestliže někteří lidé řadí tento film mezi bondovky, tak já tedy ne. A pokud bych jej tam snad zařadil, tak zcela suverénně obsadí poslední místo. Není to vyložená blbost, ale že by mě to nějak pobavilo, to tedy ne. Ani scénky, v nichž bylo jasným účelem diváka rozesmát, mi nedokázaly zvednout koutky úst směrem vzhůru, přestože jsem člověk, který se směje rád a hodně. Jak by řekli cimrmanovci, je to : "Nuda, nuda, šeď, šeď."(24.7.2002)

• Visáč

Ukážkový prípad hollywoodskej 60s nabubrelosti. Producent Charles Feldman neváhal najať hneď niekoľko režisérov, aby sprasili x-krát sprasený scenár, ktorý snáď niekde v prvopočiatkoch mal podobu paródie na bondovky. Faktom zostáva, že sfilmovaný making-of by bol podstatne výživnejší ako táto extrahovaná nuda s toporne vážnym Sellersom v roli kvázi-Bonda. Hoci je tu priam extrémna koncentrácia superhviezd, iba dve zostali v mojich očiach bez poškvrny: Ursula Andress ako Vesper Lynd a kúzliaci Orson Welles.(21.10.2015)

• - Natáčení probíhalo v Sheppertonu, ve studiích v Pinewoodu a studiích MGM. (Pavlínka9)

• - Představitel inspektora Mathise - Duncan Manrae se nedožil oficiální premiéry. (MarekT)

• - Ve filmu debutovala v roli pomocnice agentky Mimi (Deborah Kerr) 16letá Anjelicy Huston, v titulcích ale uvedena nebyla. (kenny.h)