Pro britskou tajnou službu se situace nevyvíjí vůbec dobře. Zločinecká organizace Smersh začíná narušovat světovou stabilitu, tajné služby přišly nejméně o 11 agentů a co je ještě horší, nejlepší tajný agent na světě - 007 odchází do důchodu. Pan M společně s CIA a KGB sází vše na jedinou kartu. Musí donutit Jamese Bonda (David Niven), aby se vrátil. Proti přesile ohromné síly - armádě škemrajících agentek a vášnivému hráči karetní hry Baccarat (Orson Welles) a neurotickému megalomanovi (Woody Allen) - nezbývá Bondovi než použít jeho brilantní plán a najít si záskok. Nastupuje Evelyn Tremble (Peter Sellers), expert na Baccarat a muž s šarmem větším než dva agenti 007. (oficiální text distributora)

tron

Ambiciózne, veľkolepé a drahé nielen na šesťdesiate roky. Adaptácia prvej Flemingovej knižnej bondovky s ňou veľa spoločného nemá a v tomto smere treba odporúčať oveľa viac CASINO ROYALE s Danielom Craigom (2006), ktoré sa knižnej predlohy drží presnejšie, ale zasa nie je príliš "tradičnou" bondovkou. Tsunami hereckých i režisérskych velikánov, ohromná výprava a nuda. ()

Radyo

No, jestliže někteří lidé řadí tento film mezi bondovky, tak já tedy ne. A pokud bych jej tam snad zařadil, tak zcela suverénně obsadí poslední místo. Není to vyložená blbost, ale že by mě to nějak pobavilo, to tedy ne. Ani scénky, v nichž bylo jasným účelem diváka rozesmát, mi nedokázaly zvednout koutky úst směrem vzhůru, přestože jsem člověk, který se směje rád a hodně. Jak by řekli cimrmanovci, je to : "Nuda, nuda, šeď, šeď." ()

Renton

Scénář: Wolf Mankowitz, John Law, Michael Sayers .. Suprově obsazená taškařice, která bohužel nemá patřičné grady, zejména komediální. Žel, satyra tehdejších špionážních aparátů prostě nemá (zejména dnes) takovou razanci a šílené vizuální nápady svádí spíše k označení nesourodá a nevyvážená pitomost. Zloduch Woody Allen každopádně potěšil, těch podařených-ztřeštěných momentů nebylo zrovna málo, jenže při stojednatřiceti minutové délce se není čemu divit, že se spousta potenciálu prostě ztratí nebo nevynikne. Bond je James Bond a tohle Casino Royale byl prostě pokus, udělat z něj čistě komediální, nikoliv stylově odlehčený film. Jenže tato "škatulka" byl omyl.. 50%. ()

woody

Když člověk vidí všechny ty satirické hlody na filmový průmysl, kde je to jeden šílený, megalomanský producent vedle druhého, tak si říká, že to nemůže být pravda... Ale pak uvidí dílo jednoho z nich, Casino Royale a všechno dostane jasné kontury... Celý film by byl tak za 2*, ale Allenovo FINÁLE (kam se hrabe Návrat krále), to vytáhne o 100 % nahoru. Gotroch! ()

B!shop

Tak tohle je bohuzel strasna kravina. Film nefunguje ani jako parodie na bondovky, ani jako normalni film. Nejvetsim problemem je scenar. Postavy se v deji objevujou a zase mizi bez nejaky logiky, sceny na sebe nenavazujou, pribeh kolikrat ustupuje do pozadi, skoro celou prvni hodinu sem ani nechapal, o co jde, vsechno je to desne zmateny, tvurci placaj paty pres devaty a vysledek je proste slatanina. Kdyby aspon jednotlivy scenky byly vtipny, ale to se da rict tak o peti scenach, jinak tady ani neni nic, cemu by se smat dalo. Ty 3* jsou v podstate za herce. Nejlepsi je ve svy maly rolicce Woody, ten fakt nemel chybu. Druhej tu je Sellers, kterej bohuzel nema dostatek prostoru, aby jednotlivy gagy vic rozehral. A pak tu mame Nivena, kterej je tradicne charismatickej a zvladne i nakej ten forek. Za zminku jeste stoji v pidi rolicce mladej Belmondo a vyzranej Orson Welles. Taky se povedla zaverecna bitka, i kdyz tu, jako v celym filmu, opet tvurci placaj jedno pres druhy, takze se tu objevi napriklad indiani. No a tohle vsechno ma silenejch 125 minut. Slabsi 3*. ()

• Text scénáře Casina Royale psalo přinejmenším jedenáct lidí. Přepracovávalo jeho děj, záplatovalo a ničilo práci druhých. V titulcích se jako scenáristé objevili pouze Mankowitz, Law a Michael Sayers. Ke scénáři rovněž přispěli, aniž byli v titulcích uvedeni, Woody Allen, Van Guest, Terry Southern a Peter Sellers. (Pavlínka9)
  • Pro roli pravého Bonda byli vedle Nivena zvažováni Laurence Harvey, Stanley Baker, William Holden a Peter O'Toole. Poslední dva se nakonec ve filmu mihli v menších rolích. (MarekT)
  • Ve filmu debutovala v roli pomocnice agentky Mimi (Deborah Kerr) 16letá Anjelicy Huston, v titulcích ale uvedena nebyla. (kenny.h)