Naprostá anarchie, kde na sebe jednotlivé scény často vůbec nenavazují, postavy mizí a objevují se, jak se jim zachce a celé to působí jako výtvor maniaka, který měl spoustu peněz k útratě a nějakým záhadným způsobem se mu podařilo k účasti přesvědčit největší hvězdy své doby. Vznikla tak nenapodobitelná crazy komedie, vlastně jakási série skečů napsaná a zrežírovaná různými autory a poslepovaná dohromady pomocí oslích můstků a osobou Davida Nivena. Ten září ze všech hvězd nejvíc a jeho suché hlášky působí v kontrastu se vším tím blbnutím na plátně navýsost vtipně. Různé narážky a cameo role mě nejednou dostaly do kolen (z kanálu se ozývající píseň "What's New, Pussycat?" od Toma Jonese nebo dudák s tváří Petera O'Toolea). Oku diváka také neunikne nákladná a působivá výprava, tu napodobující německý expresionismus, tu zase odkazující na staré dobrodružné fláky odehrávající se kdesi v Indii nebo Africe. Celé to nekonzistentní šílenství je po vzoru "Co je nového, kotě?" zakončeno hromadnou rvačkou, které se účastní kovbojové, Indiáni, Francouzi a Woody Allen. Vstup jen pro zvané.(3.6.2011)

Parodie na špionážní filmy, navíc v hlavní roli s nejznámějším agentem světa, trpí celou řadou nešvarů, jako jiné parodie. Jsou zde výborné pasáže, kdy se člověk nemůže nesmát, ale najde se i hodně hluchých míst a na konci se to celé zvrhne až do velmi bláznivé komedie. Na snímku je poznat, že se na jeho zrodu podílelo vícero scénáristů a režisérů, takže jako celek to vypadá občas dost nesourodě a scény na sebe někdy vůbec nenavazují (více o peripetiích při vzniku filmu najdete v Oskarově článku). Pokud se přes to ale přenesete, najdete pasáže, které se Vás zaručeně pobaví. Za zmínku rozhodně stojí hvězdné obsazení, kdy se ve filmu objevila ve větších či menších rolích herecká elita své doby!(6.10.2011)

V niektorých momentoch paródia bondovskejšia a monumentálnejšia, než bondovky samotné. Epizodicky pôsobiaci snímok, ktorý práve kvôli tomu stráca body. Žiadna sekvencia ako keby nebola dokončená resp. začínala od stredu. Napriek tomu ale tvrdím, že je to jedno z najlepších prírastkov v žánri a jeho technické spracovanie je na neuveriteľne vysokej remeselnej úrovni.(18.7.2017)

Tak tohle je bohuzel strasna kravina. Film nefunguje ani jako parodie na bondovky, ani jako normalni film. Nejvetsim problemem je scenar. Postavy se v deji objevujou a zase mizi bez nejaky logiky, sceny na sebe nenavazujou, pribeh kolikrat ustupuje do pozadi, skoro celou prvni hodinu sem ani nechapal, o co jde, vsechno je to desne zmateny, tvurci placaj paty pres devaty a vysledek je proste slatanina. Kdyby aspon jednotlivy scenky byly vtipny, ale to se da rict tak o peti scenach, jinak tady ani neni nic, cemu by se smat dalo. Ty 3* jsou v podstate za herce. Nejlepsi je ve svy maly rolicce Woody, ten fakt nemel chybu. Druhej tu je Sellers, kterej bohuzel nema dostatek prostoru, aby jednotlivy gagy vic rozehral. A pak tu mame Nivena, kterej je tradicne charismatickej a zvladne i nakej ten forek. Za zminku jeste stoji v pidi rolicce mladej Belmondo a vyzranej Orson Welles. Taky se povedla zaverecna bitka, i kdyz tu, jako v celym filmu, opet tvurci placaj jedno pres druhy, takze se tu objevi napriklad indiani. No a tohle vsechno ma silenejch 125 minut. Slabsi 3*.(21.7.2008)

• Radyo

No, jestliže někteří lidé řadí tento film mezi bondovky, tak já tedy ne. A pokud bych jej tam snad zařadil, tak zcela suverénně obsadí poslední místo. Není to vyložená blbost, ale že by mě to nějak pobavilo, to tedy ne. Ani scénky, v nichž bylo jasným účelem diváka rozesmát, mi nedokázaly zvednout koutky úst směrem vzhůru, přestože jsem člověk, který se směje rád a hodně. Jak by řekli cimrmanovci, je to : "Nuda, nuda, šeď, šeď."(24.7.2002)

• - Zpočátku byly problémy se scénářem – první tři verze napsal zkušený scenárista Ben Hecht, který v předešlém roce zemřel. Poté se přistoupilo na Sellersovo přání, aby najali Terryho Southerna, aby napsal nový text a komediální prvky. (Pavlínka9)

• - Pro roli pravého Bonda byli vedle Nivena zvažováni Laurence Harvey, Stanley Baker, William Holden a Peter O'Toole. Poslední dva se nakonec ve filmu mihli v menších rolích. (MarekT)

• - Při natáčení vystřelil herec Peter Sellers omylem do obličeje slepým nábojem další hvězdě filmu Jacqueline Bisset. (Pavlínka9)