• tron

Ambiciózne, veľkolepé a drahé nielen na šesťdesiate roky. Adaptácia prvej Flemingovej knižnej bondovky s ňou veľa spoločného nemá a v tomto smere treba odporúčať oveľa viac CASINO ROYALE s Danielom Craigom (2006), ktoré sa knižnej predlohy drží presnejšie, ale zasa nie je príliš "tradičnou" bondovkou. Tsunami hereckých i režisérskych velikánov, ohromná výprava a nuda.(2.12.2007)

Nemám černý pás kamasutry, trpím sníženou odolností vůči smrti a nemám vůbec nic společného s rusky mluvícími papoušky, kteří nepřetržitě podávají hlášení z Kremlu do Pentagonu. Z toho lze usoudit, že jsem v případě Casina Royale nestranným divákem, který si dovoluje vyjádřit nadšení ze všech krásek, které v tomto snímku chtěly zabít či osouložit všechny ty Jamese Bondy. Já sice intuitivně tuším, že je to hrozně šílená kravina, ale tento snímek nabídl tolik filmových hvězd, že se z toho konkurenčním snímkům musely závistí slepit celuloidy. Já prostě mám pro podobné ptákoviny slabost a tak tímto hodnocením potvrzuji, že nemám filmový vkus a jsem na to hrdý.(13.11.2014)

Nějak nechápu tu všeobecně rozšířenou averzi vůči Casinu Royale. Nejspíš za to může absence prakticky jakéhokoliv sourodého scénáře, která se projevuje téměř při každé změně scény. Nečíst ovšem Oskarův zevrubný rozbor, ani ve snu by mě nenapadlo, jaké potíže během natáčení na place (i mimo něj) probíhaly. 70%(12.8.2010)

• dopitak

Peter Sellers v zřejmě nejslabším filmu jeho záviděníhodné kariéry. Nebýt mnoha (v duchu opravdických 007 filmů) krásných žen, není na co koukat. Proč proboha Pavel Soukup dabuje Sellerse i Nivena (tedy obě hlavní postavy), mělo to nějaký záměr, kromě toho, že v té změti nesmyslů, kterými nás scénář zavaluje, divák tápe i akusticky? Podprůměrný začátek, ale naprosto chaotický a blábolivý konec. Nenechte se zlákat slavným titulem ani mnoha jmény, tenhle paskvil se holt nepovedl.(17.4.2011)

Coby skalní uctívač jediného pravého Bonda, jsem si už během úvodních titulků zapnula brnění z pohrdání a předsudků až ke krku. Jenže ve hře byla i moje chřipka, famózní obsazení a posléze i fakt, že jsem se místy opravdu smála. Znalec verze z roku 2006 si tuto užije ještě trochu víc, než neznabond.(20.10.2014)

• - Text scénáře Casina Royale psalo přinejmenším jedenáct lidí. Přepracovávalo jeho děj, záplatovalo a ničilo práci druhých. V titulcích se jako scenáristé objevili pouze Mankowitz, Law a Michael Sayers. Ke scénáři rovněž přispěli, aniž byli v titulcích uvedeni, Woody Allen, Van Guest, Terry Southern a Peter Sellers. (Pavlínka9)

• - Ve filmu debutovala v roli pomocnice agentky Mimi (Deborah Kerr) 16letá Anjelicy Huston, v titulcích ale uvedena nebyla. (kenny.h)

• - Natáčení probíhalo v Sheppertonu, ve studiích v Pinewoodu a studiích MGM. (Pavlínka9)