• N.Strauber

Někdo se zbláznil... Pár momentů bylo sice dobrých, ale jinak se jednalo o výplody chorých mozků. A když jim natáčení dělalalo takové problémy, tak se na to měli vykašlat, protože toto veledílo rozhodně nikomu v kariéře nepomohlo. Chtěl jsem dát 3* aspoň kvůli Sellersovi, ale prostě nemůžu - zvlášť když tady předvádí o něco slabší výkon než obvykle (což je ale dáno i jeho "blbou náladou" během filmu, z jehož natáčení odjel). Navíc jsem si myslel, že parodie nebo komedie by měly být vtipné a nenudit. Neměl jsem zahazovat 200Kč, ale koupit si jiný film.(4.4.2009)

• Visáč

Ukážkový prípad hollywoodskej 60s nabubrelosti. Producent Charles Feldman neváhal najať hneď niekoľko režisérov, aby sprasili x-krát sprasený scenár, ktorý snáď niekde v prvopočiatkoch mal podobu paródie na bondovky. Faktom zostáva, že sfilmovaný making-of by bol podstatne výživnejší ako táto extrahovaná nuda s toporne vážnym Sellersom v roli kvázi-Bonda. Hoci je tu priam extrémna koncentrácia superhviezd, iba dve zostali v mojich očiach bez poškvrny: Ursula Andress ako Vesper Lynd a kúzliaci Orson Welles.(21.10.2015)

V niektorých momentoch bondovskejšia a monumentálnejšia paródia, než bondovky samotné. Epizodicky pôsobiaci snímok, práve kvôli tomu stráca body. Žiadna sekvencia ako keby nebola dokončená resp. začína od stredu. Napriek tomu ale tvrdím, že je to jedno z najlepších prírastkov žánri a jeho technické spracovanie je na neuveriteľne vysokej remeselnej úrovni.(18.7.2017)

• dopitak

Peter Sellers v zřejmě nejslabším filmu jeho záviděníhodné kariéry. Nebýt mnoha (v duchu opravdických 007 filmů) krásných žen, není na co koukat. Proč proboha Pavel Soukup dabuje Sellerse i Nivena (tedy obě hlavní postavy), mělo to nějaký záměr, kromě toho, že v té změti nesmyslů, kterými nás scénář zavaluje, divák tápe i akusticky? Podprůměrný začátek, ale naprosto chaotický a blábolivý konec. Nenechte se zlákat slavným titulem ani mnoha jmény, tenhle paskvil se holt nepovedl.(17.4.2011)

Taková pop-psychedelická ulítlost mohla vzniknout snad jen v požehnané druhé půli zlatých šedesatých. Už jen ty nádherné animované titulky s podmanivou melodií Burta Bachara by mohly být samostatným krátkým filmem. Vím, že děj je nepřehledný, nedotažený a chaotický, ale z toho filmu dýše radost a trhlost, je tak barevný a sexy (kumulace krásek je zde nadprůměrná), že mi to vůbec nevadí. A tolik hereckých hvězd v jednom filmu jen tak neuvidíte. Nádherné torzo.(15.8.2010)

• - S výjimkou přednostně oslovených herců (Niven, Sellers...) nikdo z herců nepočítal s tím, že se jedná o parodii, a ne o regulérní bondovku. (MarekT)

• - Při natáčení vystřelil herec Peter Sellers omylem do obličeje slepým nábojem další hvězdě filmu Jacqueline Bisset. (Pavlínka9)

• - Ačkoli je film proslulý pro spor mezi Peterem Sellersem a Orsonem Wellesem, byl to právě Sellers, kdo měl zájem na Wellesově obsazení. (MarekT)