Quarry

• USA Quarry
USA, 2016, 8 h 38 min (Minutáž: 60–82 min)

Epizody(8)

Nový seriál z produkce Cinemaxu vypráví příběh mariňáka Maca Conwaye, který se roku 1972 vrací z války ve Vietnamu a zjišťuje, že se mu doma v Memphisu všichni jeho blízcí vyhýbají a společnost ho neprávem démonizuje. Zatímco se Conway snaží vypořádat se svými zážitky z války, je vtažen do sítě vražd a korupce, která se táhne podél celé řeky Mississippi. (Cinemax)

markotter

Rozjezd parádní - zajímavý hrdina, syrová atmosféra, napínavá zápletka - a kdyby to byly 4 díly, tak by to bylo super. Bohužel to bylo natažené na 8 a s přibývajícím časem se víc a víc kecalo a filozofovalo a málo se toho dělo. Být toho ještě 2 díly, tak to skončí na 3 hvězdách, ale takhle se to zastavilo těsně ještě na čtyřech. ()

RafaKrakal

Po pilotu bych dal jasných 5 hvězd, bohužel si však Quarry své tempo neudržel a střídá slabé a docela nudné momenty s těmi fantastickými, přičemž těch fantastických je v posledních dílech docela poskrovnu. Přesto se vyplatí na seriál koukat neboť se se slabšími 4 hvězdami jedná o lehčí nadprůměr. ()

Mamlas

Možná 20% času zabere děj, který není moc zajímavý a s postavami, které nejsou moc zajímavé. Zbytek je zbytečná otravná vata tvořená z kecání, vedlejších linek a zbytečných záběrů. Pomalé drámíčko, nudné, na hranici odpadu. (11%) ()

Jadro

Až na poslednú časť, ktorú zbytočne natiahli, no dosť sa v nej vysvetlilo - je to veľmi strhujúci zážitok s perfektným obsadením a takou "nanásilnou brutalitou". To proste treba vidieť, každá časť vás núti vidieť ďalšiu :-) 90% ()

jfaba

Dokoukal jsem to a nudil jsem se od prvního do posledního dílu. Plno keců o ničem. Konec nic moc. A kdybych si přečetl, že to někteří srovnávají s Banshee, tak se na to nedívám vůbec. ()

argo.smile

Tesil som sa na dalsiu drsnu jazdu od cinemaxu, ale sklamali ma zbytocnymi kecami a v strede serie, sa to zacalo akosi vliect, co zapricinilo obcasny vypadok mojej mysle k spanku. Dakujem Neprosim..... ()

slovan.mma

Asi najlepsi serial z tych ktore teraz na jesen vysli von. Je to tak na 4.5 hviezdy, ale to sa neda tak som dal 5. Skvele vykreslenie medziludskych vztahov, navratu vojakov domov, vnimanie partnerstva,nevery a toho ze to ludia vnimaju inak ked maju 18 a inak ked maju 40 a vselico odzite. Skvele vykreslenie doby a atmosfery Juhu a dobra hudba cely cas. Jedine co mi vadi, ze tej akcie je predsa len menej ako safranu a az moc sa tvorca piple v tej atmosfere na ukor obsahu. Obcas vitazi forma nad obsahom. Inak by to bolo majstrovske dielo. ()

KeineLust

Cinemax a král oldschool režie Greg Yaitanes, spojili po ultimátní bombě jménem Banshee znovu síly, tak co z toho mohlo vylézt menšího než největší seriálová pecka letošní sezóny? asi nic. předem musim napsat, že naprosto uznávám argumenty typu "forma tady vítězí nad obsahem", ale co naplat, když ona forma je natolik zdrcující, že i velmi dobrá zápletka zůstane chtě nechtě ve stínu? to pak ani nejde chápat jako kritiku. celá story se točí okolo ex-mariňáka, kterej má problém se po dvou turnusech do Vietnamu vrátit do normálního života, s čimž mu paradoxně spíš pomůže jedna nabídka, která se těžko odmítá. je pravda, že zápletka místama ztrácí dech, celá série působí jako ticho před bouří, ale právě tyhle hlušší místa dávaj vyniknout fenomenálním hercům, třeba čtvrtá epizoda, kde Marshall-Green a Jodi Balfour vpodstatě nezmizí z obrazovky a přestože kamera jenom výjimečně opustí místnost, zachovává si to atmosféru celou dobu. akční scény patří podle očekávání k nejlepším vůbec, autohoničky na jeden záběr, full contact přestřelky a rvačky s minimem střihů, ve finálovým díle se dokonce dočkáme snad pětiminutový bitevní sekce bez jedinýho sřihu, neskutečný. všechno opět okořeněný brutálním násilím a přestože se v něm kamera nijak extra nevyžívá, tak neuhne před ničim. k hercům, jak už sem zmínil, nemam jedinou výtku, hlavně ustřední dvojice, doplněná záhadným Brokerem a extravagantním Buddym, si to dává naprosto neskutečně. postavy sou napsaný realisticky a zajímavě nejednoznačně, moc se mi líbilo, že hlavní hrdina není žádnej nepřemožitelnej bouchač, ale spíš takovej ten buldočí typ, kterej i když leží s rozbitou hubou, zatne zuby a pokračuje dál. dobový zasazení už sem vychválil dost, dodám, že se dočkáme všeho co na sedmdesátkách milujem , užasný káry, rasový napětí, noční kluby, perfektní soundtrack. a nedá mi to abych nevypíchnul další podobnost s Banshee, a to sou naprosto přestřelený vedlejší figury, který je radost sledovat, třeba minimalistickej bodyguard Karl nebo excentrickej zabiják Buddy se vrejou do paměti skoro okamžitě. kolem a kolem, špičková záležitost ńa 5*, doufám, že nám Cinemax přes údajně dost malej diváckej ohlas, dopřeje další sérii. ()

LoArmistead

Tak co, Quarry, dám ti 3 nebo 4 hvězdy? Hraješ skvěle. I tvoje žena, tvuj teplej parťák, jeho máma, ten fousatej policajt a spousta dalších vedlejších postav. Máš parádní soundtrack a atmosféru sedmdesátkovýho Tennessee. Jsi badass, jsi zlomenej válkou, jsi trochu psycho a trochu víc troska, což neni moc originální, ale já ti to věřim. Ale když jsem dokoukal těch 8 dílů, přišlo mi, že toho obsahu je vlastně trochu málo. Určitě by pomohlo zkrátit tě o díl nebo dva. Pomohlo by víc tlačit na pilu. A to finále? Sorry, ale když si diváka 7 dílů na něco připravuješ, čeká pak velký pecky. A ty se nekonaly. Jo a taky bys nemusel tak tlačit toho McGoverna. Nebo máte v Cinemaxu nařízený, že kladná postava nesmí volit Nixona? No, nedivil bych se. Takže mi je líto, ale nakonec to máš za 3. Což neni špatný. Ale ani nijak zvlášť úžasný. ()

Sidenius

je smutné trpět 7 epizod aby to poslední 8má celé vysvětlila a to posledních 20minut. Stopáž tedy ukrutná. Na mě opravdu moc moc moc násilí a barvité scény. Samotný seriál je jinak dobře natočen, krásná výprava a efekty ze kterých zůstává rozum stát. Myslím že před začátkem každého dílu můžou být snad všechny piktogramy. Dle mě skutečně není pro slabší povahy. V tomto případě by pro mě bylo méně trochu více. ()