Příběh popisuje události na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon, která se v dubnu 2010 potopila následkem exploze a způsobila největší ropné zamoření v americké historii. (Freeman Ent.)

Okara

Probereš se pod hromadou železa. Vyndáš střep z nohy a rozkoukáváš se. Všude kolem stříká mazlavá ropa, kterou okamžitě zachvacují nezastavitelný plameny. Celá plošina je rozpálená doběla a tlak milionů pascalů vystřeluje olověný kusy smrtelnou rychlostí. Vzduch je nasycen vybuchujícím methanem a záchrana vede jen do ledovýho oceánu. Deepwater Horizon je kandidát na nejnebezpečnější místo na Zemi a jako žánrovka na jeden z nejvydařenějších katastrofickejch filmů vůbec. Více zde. 80 % ()

Ant

Hraný dokument. Ale skvěle natočený hraný dokument o katastrofě jménem Deep Horizon způsobenou nenažraností velké korporace. Marky Mark překvapil a podal skvělý výkon. Nenudila jsem, pobrečela jsem si a nedýchala jsem u parádních efektů. Protentokrát to stačilo. ()

Trajektt

Tak tady přesně platí to pořekadlo „Kdo chce víc , nemá nic". I když, co to je proti tomu, že do vod Mexického zálivu proniklo bezmála pět milionů barelů ropy a narušilo to ekosystém na moři a také na souši v několika přilehlých amerických státech včetně hojně turisticky navštěvovaných destinací v americkém státě Florida. A jedinej trest, co britskej nadnárodní kolos BP zaplatí je pouhých dvacet miliard dolarů, což je výsměch za to, co udělali matce přírodě, tak bych je tam nechal koupat s celejma jejich rodinama, prasata kapitalistický a k obědu bych jim servíroval krabi a krevety, kteří se ještě do dnešní doby rodí s rakovinotvornými nádory. V britské energetické společnosti British Petroleum, která tuto havárii zapříčinila a to vše jen kvůli nenažranosti a většímu zisku a která je složena z pěti firem, které se soustřeďují na ropné produkty a to včetně námi dobře známých firem jako jsou Castrol, ARCO a zejména u nás hojně propagovaná firma Aral. To píšu zejména pro ty lidi, kteří nevědí na co jim slouží nohy a musejí jezdit autem a ještě podporovat tuto firmu, která měla ihned po této havárii shořet jak papír. A nakonec jako třešnička na dortu prej nejchytřejší prezident spojených sráčů amerických Podbarák Obama ani néé po roce obnovil těžbu na tomto území. Tak za to bych ho taky vykoupal s celou jeho rodinou v této libozní ropné kaluži, opičáka jednoho hloupýho nedomrdlýho s IQ bublajícího bahna. Jinak tento film byl tak dobře natočen, že jsem od něj nespustil oči od začátku do konce a to včetně romantické vložky věčně se svlíkajícího Markyho Marka a jeho Good Vibrations. Také Kurt Russell si zopakoval svoji ohnivou roli v dnes již legendárním filmu Oheň (1991), kde měl také co dočinění s velkým množstvím ohně a nepředvídatelných výbuchů. Občas mi to připomínalo americký katastrofický film Skleněné peklo a to zejména svou bezvýchodností. Ponaučení z tohoto snímku je, že nadnárodní společnosti se nezastaví před ničím, ať už jsou to takovéhle katastrofy na moři nebo kácení dešťných pralesů a to vše jen pro ten zisk a taktéž vidíme, že se jim nic nestane kromě miniaturní pokutičky a smutné na tom je, že jsou podporované liberálními prezidenty včetně parchanta Baracka Obamy, který dokonce dostal Nobelovu cenu míru. To fakt kroutěj svýma třema hlavama na dně Mexickýho zálivu pozůstalí karcinogenní ryby a asi si mezi sebou říkaj „Kam to ten svět spěje". Za reálný masakr podle skutečné události dávám zasloužených 80%. ()

nascendi

42 rokov pred Deepwater Horizon bolo nakrútené Sklenené peklo. Aj keď nie je celkom korektné porovnávať oba katastrofické filmy, ten skôr nakrútený vyhráva na celej čiare. Tie novodobé monštrá nazývané plávajúce plošiny sú budované preto, aby sa nielen zo zeme, ale aj z morského dna vyťažila všetka dostupná ropa, aby si dôležití panáci mohli lietať za dôležitými stretnutiami, aby kdekto si mohol svoju riť vyvážať sám v dvojtonovom autiaku a aby takmer všetkým bolo úplne jedno za akých podmienok sa palivo dostáva do ich auta. A keďže ide o veľký kšeft naháňajú sa termíny, prehliadajú sa bezpečnostné pravidlá, čo pri takých komplikovaných výtvoroch, akým je plávajúca plošina, môže byť fatálne. Film nepovažujem za vydarený. Začiatok namiesto nenásilného vytvárania predstavy diváka, akým obrovským a komplikovaným dielom je plávajúca plošina, bol vyplnený nezáväzným tliachaním chlapákov od fachu. Samotná havária bola zmesou ničivých efektov, pričom málokedy bolo zrejmé kde a prečo sa to, či ono deje.  Od zničenia plávajúcej plošiny už uplynulo dosť rokov a nemyslím si, že by v hľadaní ložísk, ťažbe ropy, či racionálnej spotrebe produktov z nej vyrobenej došlo k nejakým povšimnutiahodným zmenám. ()

Yoshitsune

Tak původně sem nechtěl jít, pak sem zase chtěl jít a pak zase ne, bylo to docela těžké. Pro výborní herci a akční masáž, proti Bergr který Lone Survivor předvedl šesti denní průjem a ještě proti Bergr který naprosto tvrdě Bayoval chytil nemoc Michal Bay, všichni víme co dovede. Byť Bya v tomhle roce totálně zabodoval svými vojáky v Benghází. Takže sem šel, jednak protože dneska mám svůj den a chtěl si udělat dobře.....né nemyslím sexuálně dobře, to až zítra, ale prostě dobře jako dobrý film, dobré jídlo a zasloužený odpočinek. A sem rád že sem šel a nebyl zaujatý, jelikož Bergr natočil docela dobrý přežívak na ropné plošině, kde to může schytat každý. Je tedy fakt že ty tři záběry na emééééérickou vlajku možná byli moc, navíc všichni herci co tady hráli byli hezcí. Ano hezcí, oni pak ukázali jak ti lidi vypadli aaa oproti hercům, ti lidi byli takový.........normální, navíc u ženy Williamse tvůrci trefili jenom jednu věc a to že je blondýnka, jinak herci byli totálně mimo. Ale to sou v podstatě jediné vady, na tomhle filmu, první polovina je hlavně o korporátních sviních co škudlí každý dolar a doženou ropnou plošinu do záhuby. Jelikož několik malých chybiček, které spolu nijak nesouvisí a každý by nad nimi pokrčily rameny, vedou k jedné velké chybě a ta vede k obrovské chybě a pak to všechno vybouchne. A začne brutální Rková ohnivá apokalypsa která nebere ohled a ničí všechno okolo sebe. A byl sem fakt napnutý, a to přestože že sem věděl že to bouchne, na klidu mi ani nepřidával soundtrack, který v první části připravuje půdu pro to peklo co pak vybouchne a pak Jablonsky, rozjede to svoje vlastní peklo. Jo a je fajn že si Mark tady moc nehraje na hrdinu, dokonce dost hrdinských věcí přenechá jiným postavám. A co se týče Kurta, tak byť už je stár a má fešný knír, tak dokáže vyděsit korporátní svině natolik, že si sundají kravatu a když se Kurt rozjede tak se ještě jedna korporátní svině totálně zpotí strachy z něho a to je podle mně totálně drsný. Jo a ještě, kdyby Bergr chtěl dělat zase nějakou komedii, tak jen do toho, pač ten dutý humor je fakt vtipnej, to se musí nechat. https://www.youtube.com/watch?v=eqEsHRGFoSY a https://www.youtube.com/watch?v=EjQ0GuZQjAE ()

silentname

Jeden z najsilnejších filmov a celý rok. Deepwater Horizon rozpráva príbeh najväčšej ropnej katastrofy, ktorá sa udiala v Amerike roku 2010. Musím povedať, že vďaka realistickému tónu, ktorým sa tento film rozhodol ísť je jeho najsilnejšou stránkou. Postavy sú vyobrazené veľmi vierohodne a sám som uveril všetkým momentom, čo sa na tejto plošine udiali. Som prekvapený, že tam prežilo toľko ľudí a musím povedať, že výbuch na plošine patrí k jednej z najlepších explózií, aké som kedy vo filme videl. Mark Wahlberg, Kurt Russel, Gina Rodriguez, všetci podali svoje role maximálne uveriteľne a mám pocit, že film veľmi dobre ukázal ich ľudskosť, ale rovnako aj ich zraniteľnosť. Sledoval som to s obrovským napätím a som z filmu nadšený. Skutočne ma dostal. A ja jediné čo môžem povedať je - "Choďte si ho pozrieť" Hodnotenie: A ()

cukorek

Vzhľadom na tak vysoké hodnotenie, ktoré film má, som si ho nemohol nechať ujsť. A rozsudok je v mojom prípade jasný ako slnko na nebi, je to priemerný film. Nemá čím ohúriť, aspoň mňa, pretože len prvá explózia na vrtnej veži stála za pochvalu, potom to bola, už len chaotická motanica, plná plameňov a menej prehliadaných situácií. Čo sa týka hereckej náročnosti tiež to nebolo náročné a nebyť obsadenia Russel a Wahlberg , film by určite stratil ďalších priaznivcov. Všetko je tak predvídateľné, jednoduché a navyše málo emociálne - podanie momentu, keď manželka zistí, že sa stalo nešťastie chladno odbije svoju dcéru - úplne zle, mala ju minimálne objať. Moja predstava o takom filme je bohužiaľ iná a tak dávam slabších 60%. ()

eLeR

Peklo, ktoré zanechalo na ľuďoch stopy nielen na tele, ale aj na duši a zmarilo ľudské životy. Peklo, ktoré sa výrazne podpísalo aj na prírode ako takej. A Berg nám ho ukázal naozaj slušne. ()

Rocky62

Famózní rekonstrukce nevídané katastrofy se sympatickými hlavními postavami a ojedinělou explozí ropné plošiny, která budí dojem fatální zkázy. Nadprůměrná záležitost, která je zároveň opět jasným důkazem, jak lidstvo umí tuhle planetu rozsračkovat a způsobit nenapravitelnou ekologickou katastrofu, z čehož samozřejmě plyne, že lidé tu nemaj co dělat. 75% ()

Happens

Velice silné drama o největší ekologické katastrofě v ropném průmyslu ve Státech. Jednoduchý děj držící se skutečných událostí, přičemž není zde přebytečné ždímání citů. Surové, lineární drama bez citového vydírání, ale plné emocí. ()

SeBig

Tady mě Berg trochu zklamal. Vedlo se více dialogu (který asi byly pro někoho zajímavé) ale tématika toho filmu šla trochu mimo mě.. ale jak se to zas rozjelo (tentokrát to trochu déle trvalo) tak to mělo něco do sebe. Čistý průměr. Wahlberg jede! ()

classic

Filmári sú schopní nakrútiť film o čomkoľvek. Najlepšie podľa skutočných udalostí... Katastrofický žáner je k tomu najlepší príklad, ako zaujať diváka. Petrovi Bergovi a spol. , sa to podarilo nadmieru, ako vystrašiť a vydesiť zúčastneného pred filmovým plátnom, že si koľkokrát povie : „Pane Bože, ešteže som tam nebol, keď sa to stalo, pri tých mohutných výbuchoch...” Extrémne realisticky nakrútený snímok s ohlušujúcim a ráznym ZVUKOM, parádnou kamerou Enriqua Chediaka aj hudbou Stevea Jablonského. Trojica - Wahlberg, Russell a Malkovich, predvádzajú tradične spoľahlivé herecké výkony, som rád, že mi Marky - Mark neliezol na nervy ! Práve naopak, úloha Mikea Williamsa mu sadla. Akákoľvek ropná plošina, keď je na nej zanedbaná bezpečnostná údržba, stáva sa z nej - časovaná bomba, že je otázkou času, kedy nastane veľké BUM ! Na Deepwater Horizon zlyhalo viacero faktorov, prečo k tomu došlo, a keď sa to už stalo, zodpovední sa klasicky vyhli trestnému stíhaniu. Petra Berga pochválim za mimoriadny prístup, ako zaobchádza s napätím, že sa každou uplynutou minútou niečo nekompromisne blíži, čo nebude príliš príjemné, atmosféra čoraz viac tuhne... Potom som ostal sedieť v sedačke, ako priklincovaný, až takmer vydesený na smrť ! Skutočne, vizuálne efekty sú na takej vysokej úrovni, že sa čudujem, ako to takto brilantne nakrútili. Keď sa chce, dá sa to. Film, ktorý patrí jedine do kín s dynamickým zvukom a velikánskym plátnom, vtedy si človek prežije tieto skutočne udalosti na vlastnej koži. Jediná možnosť ! ()

Arsenal83

Taká obrovská katastrofa a len 11 mŕtvych, to nebude až taká tragédia. Okrem obrovského poškodenia životného prostredia, čo je tu spomenuté len titulkami. Prvá hodina filmu je totálne nudnou povedačkou o téme, ktorej nerozumie skoro nikto. Kým nezačnú lietať šrúby a všetko vybuchovať, nie je sa na čo pozerať. A vlastne aj potom tam v jednom kuse vidieť len oheň a tmu. Toto nie je katastrofická dráma, ktorá by vás dvihla zo sedadiel. Vzťah divák - postava je tak slabo vyvinutý, že mi bolo úplne jedno, kto a koľko ich tam zomrie. ()

Chrustyn

Upřímně dané téma toho na celovečerní podobu moc nenabízí, naštěstí však dokáže Berg vykouzlit pěkné a výbušné obrázky a Wahlberg je sympaťák Nenáročný akční kolotoč, ze kterého si divák mnoho neodnese, ale čas neztratí zbytečně. ()

korbitch22

Dlouho jsem neviděl takhle perfektně promakaný katastrofický film.Že Berg točí vizuálně podmanivá díla víme dávno, jen má bohužel občas smůlu na diváky, kteří mu nenechají v kase potřebný výdělek.Deepwater Horizon je na katastrofický film paradoxně strašně krátký na to co dělá takový film filmem (tedy nějaký výbuch, nehoda a destrukce) tu trvá sotva 10 minut na konci, jinak se celou stopáž mluví, ano mluví.Deepwater Horizon je výborně natočený drama o jedný zkurvený společnosti, která před lety zničila tolik přírody za 3 měsíce, co celý lidstvo pomalu za 100 let.Mark Wahlberg je čím dál lepší a i když se film točí celou stopáž jen kolem dialogů a finální nehoda je jen doplňující materiál, byl to fenomenální divácký zážitek.Jeden z nejmíň doceněných filmů minulého roku.90%. ()

heyda

Dobrý námět dle skutečné události, bohužel bídně zpracován, nezajímavé postavy i příběh. Hodně promarněná šance... 50% ()

Stanislaus

Slušně natočený survival podle skutečných událostí, ve kterém se nešetří explozemi, ropou, ale ani dobrými hereckými výkony a obstojným scénářem. První polovina filmu má lehký rozjezd, při kterém se člověk seznámí s postavami, aby si na ně udělal aspoň letmý názor, zatímco v druhé polovině je to zběsilá jízda o holý život, ve které se nešetří akcí a hrdinstvím. A zkrátka jak už tomu bývá, tak pokud mají lidé v nějaký rozhodující moment možnost volby, tak se bohužel často rozhodnou špatně, o čemž svědčí i tento snímek, který věrně rekonstruuje největší ropnou katastrofu v historii USA. ()

Oktavianus

Srovnávání tohoto filmu s Eastwoodovým Sullym je na místě - nejen proto, že oba filmy vznikly ve stejnou dobu, ale taky proto, že oba reflektují velmi nedávné události. A Eastwood to Peteru Bergovi natřel na celé čáře. Režisér Deepwater Horizon vsadil na klasicky, lineárně vyprávěný příběh, čímž odhalil jeho největší slabiny - včetně nekonečně dlouhé expozice. Nechci křivdit, Berg zvládl především hodinové nasnímání katastrofy, které místo připomíná Skleněné peklo. Výbuchy a následný požár působí nepříjemně reálně a tahle pasáž má strhující tempo, podpořené výbornou kamerou. Některé střihy sice působí trošku lacině, když mají zvýšit obavy o osud hlavních postav, ale celkově snímek představuje bravurní podívanou. Průser se týká hlavních postav, jejichž rodinné a další vztahy jsou zbytečné a nekonečně dlouhé. Takže bylo jasné, co přijde - a šlo to daleko přes čáru. Snaha o dojemný závěr se dala čekat, ale tohle byl nejlacinější prvoplánový doják. Hromadná modlitba přeživších by ještě byla v pořádku, ale že se závěrečnými titulky přijdou na řadu nejen oblíbené autentické záběry z tragédie a následného vyšetřování včetně skutečné podoby předobrazů hrdinů, ale i pomalé zobrazování všech zemřelých při kytarové odrhovačce, která se do filmu vůbec nehodí, působí rušivě a neskutečně násilně, je mnohem horší. Dá se pochopit, že film chtěl uctít jejich památku, ale vydal se cestou, kterou nutně musím odmítnout. Takhle stoprocentní patos nedávám. ()

Flego

Možno bol problém v cemente, určite aj v scenári Zbytočné zábery odpútavali pozornosť, chýbala priamočiarosť taká potrebná pri katastrofických filmoch. ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014