Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V plavebním kanálu u Srní je nalezena mladá recepční z nedalekého hotelu. Někdo ji udusil a do kanálu hodil. (TV Nova)

Recenze (7)

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opět mě téměř mrzí, že se stala vražda. Reálie Šumavy, místní lidičky a drobné krádeže a šarvátky by mi zcela stačily. Navíc je opravdu škoda, že se jim věnuje scénárista zkratkovitě, odbývá je. Mord měl banální rozuzlení. Ale celkově pohoda, kterou sleduji rád. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První případ s prkny pro mrtvé je tak jednoduchý, ale je spíše jen úsměvný. Druhý případ mrtvé v říčce je trochu větší oříšek, pachatel nám zůstává dlouho skryt, ale postupem času to napadne asi každého. Slušný příběh nevybočující ze zajetých kolejí až na zobrazení vraždy, to nebylo nijak "krvavé", ale o to podlejší a hnusnější. ()

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na zabití nudného večera snesitelné, případ spíše lepší ( a ten mini souběžný s těmi úmrlčími deskami nebo co celkem poučný) a i vyřešení celkem deduktivní, ale zase ty odbočky v ději - taneční lekce ( celkem ještě snesitelné), scénky u doktora vyloženě kameňák alá Troška ( úplně mimo realitu i tohoto seriálu ). Léto, příroda, Soňa mi na ty tři hvězdy stačilo. ()

Pluto_petr 

všechny recenze uživatele

Měl jsem možnost vidět tento díl jako první z celého seriálu, tak nevím, jestli to jsou poznatky jen tohoto dílu, nebo je tak chabý celý seriál. Nestačil jsem se divit, prakticky celý díl je souhrnem krátkých několikavteřinových sekvencí z dané lokality, všechno strašně zkratkovitě probrané a hned prostřih jinam. Když už se začíná vyšetřování dostávat někam, místo rozsáhlejšího rozhovoru nebo výslechu svědka/obviněného je vždy prohozeno pár vět, kde se něco málo dozvíme, ale místo toho, aby se šlo víc do hloubky a následovaly logické otázky, hned se jde jinam. Přijde se k podezřelému, který předtím lhal, že někde nebyl. Ten jednoduše řekne, že tam byl a najednou už k hlavním podezřelým nepatří. A vedlejší případ s prkny pro mrtvé je absolutně zbytečný kromě jedné krátké sekvence, kde je vysvětlené, k čemu byly. Jinak jsou to opět jen zkratkovité krátké sekvence, které kdyby se sestříhaly do celistvého příběhu, tak dají tak maximálně minutu a půl. Do toho velké logické díry v ději, absolutní demence vyptávajících se policajtů, naprosto předvídatelné kroky (když se na některém místě dávají pokuty za vjezd, tak je naprosto jasné, že to vraha usvědčí a jen je potřeba počkat, kdy se objeví důvod, proč to nevíme hned při prvním zeptání, ale až později). Skoro s každou scénou jsem se štípal, jestli to autoři s tímto přístupem myslí vážně. Netvrdím, že by případy byly špatné, oba dva by mohly být zajímavé, ale muselo by se to zpracovat úplně jinak... ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Natáčeno v Kašperských Horách, Modravě a na Srní. (M.B)

Reklama

Reklama