poster

Airwolf (TV film)

Akční / Dobrodružný

USA, 1984, 85 min

 • kenkaku
  *****

  Na to že to je "jen pilot k seriálu" si mě získal. Dlouho jsem přemýšlel čím to bylo a... teď to vím. Může za to konstelace Jan-Michael Vincent + Ernest Borgnine + boží vrtulník. Proč ta konstelace? Protože TV seriál 1984 jsem baštil stejně jako film, za to TV seriál 1987 jsem ani nedokoukal... Tedy i jako fandovi letectví a vrtulníků obzvlášť mi jen ten vrtulník nestačil. Co bylo řekněme na tomto pilotu také (na US filmografii obzvlášť) nestandardní byl ne-happy-endový konec. Jako malému mi to sice vadilo, teď to tak nějak spíš oceňuji jako "snahu vymanit se klišé". Sakra jak já toho Airwolfa měl rád... (nechal jsem si dokonce vyšít stejnou nášivku jako měl Stringfellow na kombinéze... kdepak je jí teď konec).(25.7.2012)

 • majo25
  ***

  Atraktívne pôsobiaci pilot k akčnému seriálu hlavne vďaka peckovej zbrani v podobe ultrarýchleho a muníciou nabitého vrtúľníka s vysúvacími kolesami, ktorý ani po 35 rokoch nepôsobí zastaralo. Práve naopak. Rovnako tak akcia a všakovaké výbuchy, ktoré držia akčné tempo. Charizmatický Vincent spolu s komediálne ladeným Borgninom pôsobia ako dobrá dvojka. Televízne spracovanie sa prejaví skôr v medziľudských vzťahoch a naivnejšie riešienej zápletke. No a vyslovene zlým riešením je obsadenie mierne zavalitého Hemmingsa do role hlavného záporáka, kde vyslovene nesedí a aj po hereckej stránke je veľmi slabučký. Napriek tomuto nedostatku ma pilotný diel navnadil k samotnému seriálu.(28.4.2018)

 • italka63
  ****

  Ať si říká kdo chce, co chce, mně se to líbilo.(28.3.2016)

 • nash.
  ***

  Jako kluk jsem nadšeně sledoval Hawkova seriálová dobrodružství a občas v klukovských snech pilotoval ten báječný vrtulník. Čas se však do seriálu drsně zakousl a jediné, co odolalo jeho zhoubnému vlivu, je ten vrtulník. To ostatní udržela nad hladinou jen koňská dávka nostalgie.(18.12.2010)

 • Riker
  *****

  Pilotní film k seriálu se hodně povedl. Ať si každý říká co chce tak Airwolf je na svou dobu vynikající snímek. Herecké výkony jsou také nadprůměrné, hlavně Ernest Borgnine jako Dominik a Alex Cord coby Archangel. Hlavní představitel Stringfellow Hawke (Jan-Michael Vincent) je samotář, který žije v chatě u jezera v horách daleko od civilizace. Jeho jediný přítel je Dominic Santini (Ernest Borgnine), který vlastní malou leteckou společnost a nechává se najímat na filmařské kaskadérské kousky ve vzduchu. Hawke byl dříve testovací pilot supertajné nadzvukové helikoptéry s ohromnou výzbrojí. Hawka povolá zpět do akce Archangel (Alex Cord), ředitel tajné frakce CIA - F.I.R.M. - která Airwolfa vyrobila, poté co Airwolfa unesl jeho tvůrce Charles Henry Moffet do Libie. Poté co Hawke a Santini získají Airwolfa zpět, Hawke se rozhodne nevrátit ho Archangelovi, ale ukryje ho v kaňonu a za jeho vrácení požaduje nalezení svého bratra Sin Jina, který se pohřešuje od války ve Vietnamu. Aby Archangel do té doby mohl Airwolfa využívat, nabídne Hawkovi ochranu a podporu výměnou za používání Airwolfa pro vládní akce. A tady začíná seriál. :-)(10.3.2008)