Francouzský kreslený film vypráví další smyšlený příběh ze starověkého Říma. Představiteli nepoddajných Gálů jsou tu malý Asterix a velký Obelix, kteří s věrným psíkem Idefixem procházejí řadou střetnutí s horlivými a Césarovi oddanými Římany. V římském táboře zuří Centurio nad opakovanými nezdary v boji s neporazitelnými, hrdými Galy. Posílá do galské vesnice další bojovou hlídku, tentokrát aby unesla kmenového kouzelníka Panoramixe. Ten jediný totiž dokáže připravit zázračný nápoj, po němž je každý bojovník několikanásobně silnější. Ale mága nešťastně zraní Obelix menhirem, takže se stařec pomátne… (Česká televize)

Cruise

První Asterix, kterého jsem viděl. Nostalgie je mocná, ale i tak mi připdá tento díl jako nejpovedenější. ()

Drak9

V porovnání s ostatními dily Asterixe je tento dil hodně slabý. Je zde naprosto otřesný scénář tak pro děti ze školky, který není vůbec vtipný. Vůbec nechápu, jaktože to má tak vysoké hodnocení. ()

Han22

Nejslabší z klasické šestky kreslených Asterixů. Chybí humor, zajímavý příběh. Podvodný věštec mě nebavil, psychedelické scény s praštěným druidem byly divné, navíc se to celé nehne z okolí vesnice. Jako by nepříliš zábavný film z roku 1989 symbolizoval konec klasické francouzské kinematografie plné ztřeštěných komedií a milovaných klasik. ()

eagle-eye

Nejnudnější a nejméně zábavný kreslený Asterix co jsem zatím viděl. Jestli jsem se zasmál 6x, tak je to moc. Pro mě zklamání, čekal jsem mnohem víc. ()

Paity

Ať už je to Asterix a Kleopatra, Asterix a tlusťoch, Asterix a Megadon nebo Asterix a autobus plný krevet, když je to "francouzský" Asterix, je to vždycky skvělé. ()

Wishkah

Tenhle Asterix je jeden z nejlepších. Pamatuju si když to dávali v televizi a já si jej nahrával na svoji speciální videokazetu, ne které už byl Překvapení pro Caesara a poté ji položil na poličku hned vedle kazety , kde pro změnu byly díly Asterix v Británii a dvanáct úkolů pro Asterixe. Tohle jsou podle mě čtyři asi nejpovedenější díly jaké kdy vznikly. Kazety sem přehrával tak často až sem pokazil naše video a dostal od našich na pr..., ale stálo to zato. Tenhle je asi nejtemnější Asterix ale je svůj, je vtipný a scéna s Panoramixem míchajícím nějaké blivajzy a strkajícím je do pusy chudáka zajatého římana mě dodnes spolehlivě rozesměje. Perfektní ()

Paldiny

„Som podvodník, verte mi...“ Príbehovo najzaujímavejší Asterix, do dediny zavíta šarlatán čo poblúzni domácim hlavy a neskôr sa spolčí so samotnými Rimanmi. Lenže pre tento raz nepôjde o rovný boj, priatelia sa stavajú k sebe chrbtom, vedú ich osobné pohnútky, navyše Druid je po nehode nepoužiteľný. Spracovanie potemnelo a často ponúka originálnu animáciu so zaujímavými nápadmi, prakticky celá sekvencia s hľadaním správneho receptu zázračného nápoja či Panoramixove halucinácie. Jediné čo chýbalo bol paradoxne oný „veľký boj“. Ten sa upjal len v akúsi odplatu ženského osadenstva, zakiaľ sa to mužské iba prizeralo. Inak bez väčších výhrad, v neposlednom rade potešilo, že sme nakukli aj do súkromia iných obyvateľov. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "Ak sa niekto dotkne Idefixa, dostane po nose." "Daj si pozor, veštec, Obelixove proroctvá sa vzápätí vypĺňajú."     Tá enormná popularita Asterixa (iba) v našich končinách (všimnite si ten priepastný rozdiel medzi hodnotením na ČSFD (80%) a hodnotením na IMDb (64%)) išla vždy mimo môjho chápania, aj keď pripúšťam, že niektoré časti ma celkom dobre pobavili (najviac zrejme Dvanásť úloh pre Asterixa (1976)). Táto časť k nim ale nepatrí, väčšinu času ma nebavil ani jej príbeh a ani jej humor na mňa takmer vôbec nefungoval (tie bitky sú asi tak "vtipné" ako ohadzovanie sa tortami v nemej groteske). Z tohto konštatovania sa vymyká pomerne vtipná scéna ochutnávania nového elixíru chudákom pokusným Rimanom a ešte záver filmu, ktorý sa celkom vydaril (neustále o sebe pochybujúci podvodný veštec na jednej strane, šialený druid so svojou mágiou na strane druhej). Za klad filmu ešte považujem peknú kresbu prostredia (nie však postáv, ktoré mi pripadajú príliš jednoduché a k tomu ešte aj trhané). Hudba tu je často príliš vážna, až temná a akosi sa mi k tomu filmu nehodí.     "Predpovedaj! Alebo ťa mám rozpárať, aby si mohol čítať vo vlastných vnútornostiach?" ()

waits

Valná část jmen v titulcích je německých a nemůžu si pomoci, je to znát. Jakoby by tenhle Asterix postrádal lehkost, v mnoha scénách hraje melancholická nebo dokonce ponurá hudba, objevují se záběry jindy neviděné (poletující římský voják odlétá k nebi za doprovodu zádumčivé melodie), podivně těžkopádný je i scénář (George Roubinek). Moc veselý tenhle příběh vlastně ani není, chybí onen lehký, nejasně postižitelný esprit, který vyzařuje z komiksů nebo z jiných filmových Asterixů. Znovu si ho asi nepustím. ()

reich

Další velice povedený film Asterixe a Obelixe. Tentokrát se Galové musí vypořádat s faktem, že druid Panoramix se pomátl poté, co ho nešťastně zranil menhirem Obelix. Film je plný vtipů a scének, obzvlášť Panoramixovi pokusy o uvaření kouzelného nápoje. 85% ()

J.J.James

Dlouho jsem přemýšlel, jestli 4 nebo 5 hvězdiček, ale když si promítnu celkově celej film znova, tak nelze než jinak. Je to jinej Asterix. Je temnej, druid Panoramix "zešílý" a dělá maximálně cool pokusy. Nejlepší scénka s římanem přestrojenej jako pařez, jehož linka provází celým příběhem a zároveň ho zakončuje. Scénka, kdy ochutnává lektvar, slow-motiony, šíleně zrychlený pohyby, zmenšenej jakoby ve scifi na marsu a to vše zakončený výbuchem kdy se z nebe snáší několik malinkej římanovskejch bublinek a praskaj. Hravej a temnej. Zvlášť v týhle pasáži dosahuje Panoramix snad největšího šílenství. Vyzvednul bych i skvělou postavu věštce, který není věštec, ale když předpovídá neštěstí, tak se trefuje,až sám neví. Vlk jeden prolhanej. Každopádně nádherně šílenej vizuál ()

Wawer

Film je to sice poučný, ale děj je plytký a většinu času zabírají projevy Panoramixova šílenství, které po krátké době začnou nudit. Párkrát jsem se zasmál, ale to protentokrát stačí tak akorát na ty 2* ()

Pradlík

Spolu s návštěvou Ameriky je to druhý nepříliš povedený díl s divným příběhem a kvůli zbláznění Panoramixe jekési netradiční Asterixovské dobrodružství s temnou atmosférou a slabým dabingem, přes to všechno ale obsahuje mnoho světlých míst. ()

Eluin

Film má úžasný dabing. Velmi dobře si i teď pamatuji "trailer" v československé televizi. Chudák Panoramix... ()