Hora mezi námi

• USA The Mountain Between Us (více)

Alex (Kate Winslet) je fotoreportérka, která spěchá na vlastní svatbu. Má ji už za dva dny. Na letišti ji však zaskočí nečekané potíže, pravidelné lety jsou kvůli blížící se bouři zastaveny. Na letišti se setká s Benem (Idris Elba), lékařem spěchajícím na důležitou operaci. A tak tito dva náhodní spolucestující považují za velké štěstí, když najdou pilota malého letadla, který je ochoten s nimi odletět. Ale jejich radost vyprchá v okamžiku, kdy pilot za letu dostane mrtvici a letadlo se zřítí na zem. Tím se tito dva spolucestující, kteří se poprvé setkali až na letišti, ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Vysílačka je napadrť, pilot po smrti a kolem nich jen sníh, hory, skály a neobydlená divočina. Let nebyl ohlášený, nikdo tedy ztracené letadlo nehledá. Odvážnější Alex si uvědomí, že k nim žádná pomoc nepřijde, přesvědčí váhajícího Bena a vydávají se na nebezpečnou cestu. V extrémních podmínkách nemají jinou šanci na přežití, než že si i přes svou rozdílnost vytvoří silné pouto a naleznou společnou sílu, o níž do této chvíle neměli ani tušení. Začnou k sobě hledat cestu, přehodnocují vlastní minulost a v extrémních podmínkách bojují o holý život. Podlehnou zraněním těla a duše, nebo ve zdánlivě beznadějné situaci znovu uvěří v důvěru a lásku? A pokud přežijí, dokáží se vrátit do svých životů? (CinemArt)

lemonova

Včera som sa vrátila sklamaná zo Snehuliaka a to som netušila, čo ma čaká dnes... nuž na scenár na úrovni Rosamund Pilcher som rozhodne nebola pripravená, najmä vidiac Kate na plagáte.Naozaj neviem, čo k tomu dodať.. ()

anatheman

Překvapivě... výborný film. Rozhodně se nejedná o žádnou prvoplánovou marmeládu. A co se týče originality? Ano, tuto horu se překročit moc nepodařilo. Ale ruku na srdce - kdo čeká na téma "ztraceni v končinách" něco neuvěřitelně převratného, je prostě idiot. Totéž se dá říct o realističnosti přežití, ale tuto skutečnost jakožto nížinolezec nemohu potvrdit. :-) Pokud máte střízlivá očekávání, dostanete jistě potěšující zážitek. Proč? Především díky prostředí, které představuje takřka zaručený klad. Dále zde máme vynikající hudbu od Djawadiho. Ten zkrátka nezklamal a svými skladatelskými schopnostmi potvrdil to, že se úspěšně probojovává mezi nejlepší tvůrce dneška. Nezbývá na závěr zmínit Kate a Idrise. Ti celý film spolehlivě utáhnou. O tom ovšem nejde pochybovat, že? Musím zároveň pochválit samotný závěr, jenž byl proveden naprosto dokonale. O tom ale nechci hovořit. Však se na něj podívejte sami. :-) ()

BOURQUE

Veľmi dobre zvládnutý „I fall in love during our saving“. Chémia medzi K. Winslet a I. Elba funguje ešte lepšie, ako som predpokladal. Už od samého začiatku dokážu dosiahnuť to, aby divák koncentroval len na nich. Film, ktorý ide na veci a má „jednoduchý“, ale oveľa krajší záver. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

hazaba

Svým způsobem nenápadný film o přežití v divočině po ztroskotání letadla. Takových na podobné téma tu sice už bylo hodně, ale mě nalákali oba hlavní představitelé a záběry na divočinu. Kdo bude hledat nějaké drama v podobě boje s divou přírodou, ne-li se zlosyny, bude hledat marně - jediným takovým okamžikem je setkání s pumou... Popravdě spousta situací byla nepravděpodobná a vyskytly se tam i nějaké nelogičnosti, nicméně jsem ráda, že jsem film viděla. ()

Faila

Bylo to méně dramatické, než jsem čekala, ale nakonec si myslím, že je to lepší, než kdyby to bylo přehnané a blbé. Jen nevím, jestli by mě to tak moc bavilo, kdyby byly hlavní role jinak obsazené. ()

Rockerman

Děj se pohybuje mezi už několikrát viděným dobrodružstvím a romantikou. Krásné, zasněžené hory jsou ozdobou filmu. Těchto vyhledů si však Ben s Alex moc neužívají, protože právě spadli s letadlem mezi ty skalnaté velikány. Pak následuje strastiplná cesta až ke konečné záchraně (nic neprozrazuju, od začátku nikdo nepochybuje, že bude happy end). Je těžké natočit poutavý film o dvou lidech. Tady se to povedlo tak napůl. Dvě hvězdy za film a jedna tradiční za trochu povadlou Kate. ()

burton

Dobré to je. Romance zasazená do zamrznutých, zasněžených, děsivě nesestupných vrcholů hor. Žádné plkání a nahánění. Boj o holý život. Nevím, jestli by tohle ve skutečnosti fungovalo. Nejspíš ne a já bych chcípla krutou smrtí, sežraná...ale ne, to by byl bojler. Myslím, že proto se takové romance točí. Abychom potěšili svá srdce, která, jak praví Ben, jsou jen sval.No a také se na to podívejte pohledem toho psa! Jak tady někdo píše, že ho měli sežrat...... Možná jo. Ale - nesežrali :D a to je bojler! Takže kdo se nenechal odradit megafuck dlouhým komentem verbala, který má ze svého gaučového pohledu asi zase jednou tu svou pravdu, mrkněte se na to. Jo a - ten závěr byl na mě vážně moc rychlej. Moc. ()

MickeyStuma

A tak nám v horách zase spadlo letadlo, přesněji řečeno, malé sportovní letadlo a zůstali tam dva lidé. Muž a žena. Kvůli současné vyváženosti černý muž a bílá žena. A snaží se přežít. Inu, nic nijak tématicky zvláštního. Kolik filmů už o něčem takovém bylo natočeno? Jenomže tohle je v jádru film přeci jen krapet jiný, ale politiku do toho netahejme. Příběh pro dva herce, čehož se chopili Idris Alba a Kate Winslet. Příběh se sice drží zavedené šablony takovýchto příběhů, ale navíc je povznesena jistá romantika zasněžených hor a sbližování dvou jinak cizích lidí, kteří se setkali zcela náhodně. Také jak jinak. Ono se v podstatě jedná o čistě romantický příběh na pozadí letecké katastrofy. Snímek není natočen nijak špatně. Nádherné scenérie přinášejí povznášející pocit a čert vem, že tu jde o přežití. Romantická atmosféra se striktně drží svých otěží a to je asi tak vše. Dramatičnost a napětí? Ale kdeže. Tady o to snad ani nejde. ()

brumbrum

Taky stredny odvar; jednoduchucky pribeh ala ju-es-ej. Ona a on. A pes. A sneh a strasna zima a sex na konci sveta. Romantika jak svina. Neurazi, neobohati, clovek do rana zabudne. Hudba hnusna. Davam 3*, ona hra celkom fajn. Aj ten pes je fajn. ()

Hapretor

Ústřední duo rozhodně nepatří mezi mé oblíbence, ale fungovalo to s nimi parádně ... jen by v některých scénách mohli ubrat na patosu a přidat více logiky a praktičnosti, pak by ta romance dávala větší smysl a celkově to působilo více uvěřitelně, protože jsem, myslím, odhad myšlenku filmu, která je opravdu silná, a na konci mě, se přiznám, velmi dojala a měl jsem z filmu přesto takový zvláštní hřejivý pocit ... škoda té ... nedomyšlenosti ... či jak to nazvat ... ()

JetDryerFan

Jedině snad maximálně výkony herců by mě donutily dát hvězd víc páč to sou frajeři jeden jak druhej, ale jinak mi to přišlo takový jakoby vleklý a chvílema i nudný, až na pár vhodných ftípků.. ačkoli, to zase beru jako plus, nebylo to přemrštěný akcí a extrémně nebezpečnýma situacema ale ten milostnej happyend na konci tam bejt taky uplně nemusel.. Prostě tři hvězdy.. stačí. ()

JBMAVERICK

Čekal jsem mnohem víc. Bohužel.. Začátek slibnej, ale survival drama s jemnou milostnou zápletkou se nekonalo. Konec to pak celý zabil. Na mě moc viditelných chyb a moc romantiky. Škoda. ()

Kingjiri

Oceňuju pokus o originálnější romanci. Jenže survival část nemá čim zaujmout (minimálně mužskou část obecenstva), protože místo vypjatejch situací, jak by se při boji o holej život slušilo, se příběh soustředí na vznik vztahu mezi dvěma "trosečníkama". Před projekcí jsem ani nevěděl, že má jít o romantičtější podivanou, takže jsem pořád očekával nějakej twist ve smyslu odhalení nějakýho zásadního tajemství některý z postav (nahrávka se přímo nabízela) a řešení dalšího závažnýho problému popř. nebojovat už jen s přírodou, ale i s "parťákem". Romantická dějová linka měla pár povedenejch momentů, ale dost jí srazil zbytečně ukňouranej závěr alá červená knihovna. Ani jedna divácká skupina z řad napětí nebo romance chtivejch diváků asi nebude uplně spokojená. Za nápad (nikoliv jeho provedení), funkční dvojici Winslet-Elba a přímočarej úvod (ztroskotá se snad po deseti minutách) třetí hodně slabá hvězda. ()

chrispe

Za mě opravdu zklamání. Na film mě nalákalo herecké obsazení, protože oba dva herci jsou neskuteční sympaťáci a mám je ráda. A oni nezklamali, ale ten scénář teda jo. Dál budu SPOILERovat. Delší zasněžená část místy nudila, kratší nezasněžená začala zajímavě a mě proběhlo hlavou, že by udělali líp, kdyby to bylo aspoň půl napůl - boj o přežití a pak život po. Ale ve finále... bože co to bylo za červenou limonádu s naprosto prázdnýma řečma. Ne ne ne.... fakt ne. ()

anitae

Bez doporučení bych si romantiku bez humoru nikdy nepustila. Tohle bylo ale zklamání, nekonečně dlouhé, pobyt v mrazu a sněhu zvládali oba hrdinové levou zadní a já se už od půlky těšila na konec. 2,5* ()

Hpatrik

Méně dramatické než by se na katastrofický snímek slušelo, vynahrazuje to však velmi kvalitní romantická složka. Mezi Kate a Idrisem to jiskří a jejich "vzplanutí " za takových podmínek je dostatečně uvěřitelné. ()

Torgal

O ten survival tu vlastne ani tak veľmi nejde. Film je predovšetkým o zbližovaní sa dvoch odlišných cudzích ľudí v mimoriadnych podmienkach, ktoré pred nich ale zas nejaké extrémne prekážky nekladú. Postupnú vzájomnú kalibráciu tak nemá čo ozvláštniť a ja som sa nedokázal ubrániť nude. Ale asi som nemal čakať vlky, medvede, omrzliny a všeobecne boj proti nemilosrdnej prírode. Toto je totiž romanca. 6-/10 ()

pirulka

Príjemne sa na to pozerá, a ako príbeh plynie, začnete vnímať narastajúci vzťah a vzájomné puto medzi hlavnými hrdinami. V mnohom mi snímka pripomína film 6 dní 7 nocí (1998) aj keď tu opustený ostrov vystriedali zasnežené hory. Je to príjemná snímka, ktorú vás baví sledovať, chcete vedieť ako skončí, no zároveň to nie je jeden z tých filmov o ktorom by ste potrebovali rozmýšľať počas zvyšku vášho týždňa. P.S. hviezdička naviac pre Idrisa Elba, ktorý bol veľmi charizmatický a na chvíľu premýšľate, že by bolo fajn zamilovať sa do černocha :D ()