poster

Blå ögon (TV seriál)

Drama / Mysteriózní / Thriller

Švédsko, 2014–2015, 9 h 40 min (Minutáž: 57–59 min)

Hrají:

Louise Peterhoff, Sven Nordin, Karin Franz Körlof, David Lindström, Kjell Wilhelmsen, Erik Johansson, Daniel Larsson, Adam Lundgren, Anna Bjelkerud, Małgorzata Pieczyńska, Cecilia Frode, Jimmy Lindström, Filip Berg, Linus Wahlgren, Marie Richardson, Mats Blomgren, Leo Svantesson, Noel Svantesson, Christoffer Nordenrot, Mårten Klingberg, Magnus Lindberg, Shvan Aladin, Kalled Mustonen, Christopher Wagelin, Peter Schildt, Frej Lindqvist, Kassel Ulving, Johan Hedenberg, Evin Ahmad, Lisbeth Johansson, Gunnel Fred, Sofia Ledarp, Mina Azarian, Victor Trägårdh, Michael Ingvarson, Sven Ahlström, Jonas Inde, Robert Bengtsson, Pierre Tafvelin, Kati Outinen, Mergim Dobratiqi, Dag Malmberg, Helén Söderqvist Henriksson, Bengt Braskered, Barbro Enberg, Johan Holmberg, Madeleine Jacobsson, Johan Karlberg, Janne Lindqvist, Sandra Medina, Göran Sjögren, Lennart R. Svensson, Meliz Karlge, Andreas Rothlin Svensson, Jonatan Rodriguez, David Lenneman, Anders Beckman, Robert Follin, Pär Luttropp, Joel Kullberg, Maria Hörnelius, Kenneth Milldoff, Nina Gunke, Amir Barghashi, Donald Högberg, Niklas Hjulström, Camilla Larsson, Pär Brundin, Johan Marenius Nordahl, Juan Rodríguez, Karin Holmberg, Staffan Kihlbom Thor, Tomas Mayer, Erik Lundin, Christoffer Aro, Malte Aronsson, Jasmine Landström, Gloria Ormandlaky, Anders Palm, Jennifer Amaka Pettersson, Jenny Svensson, Xander Turian, Fredrik Johansson, Göran Berlander, Magnus Lindberg, Jonas Jörgensen, Alexandra Zetterberg, Caroline Rendahl, Agnes Hargne Wallander, Rozita Rosén, Urban Frånberg, Moa Myrén, Daniel Sjöberg, Roger Storm, Tim-Kristoffer Gunnarsson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ariella
  *****

  Taková švédská varianta amerického seriálu Homeland, ovšem o něco drsnější.(24.1.2016)

 • AlexanderK
  *****

  Konspirační televizní seriál Blå ögon z prostředí švédské politiky se odehrává během vrcholící volební kampaně. V cenru pozornosti stojí na počátku dvě žen. Ve Stockholmu je to úřednice Elin Hammar, která se na pozvání ministra spravedlnosti vrací k práci pro vládu a zároveň rozkrývá záhadné zmizení své předchůdkyně. V Uddevalle pak sledujeme politické angažmá svobodné matky Anniky Nilsson v rasistické Straně pro bezpečnost / Trygghetspartiet. Díky své představitelce působí jako žena z masa a kostí. Ale naštěstí žádná ze seriálových postav není jen černobílou figurkou. Zejména v případě její dcery Sofie se podařilo vykreslit, jak vratká cesta může člověka svést k extremismu a naopak jak lákavá rétorika dokáže zastřít jeho morální úsudek. Paralela ke skutečné straně Švédští demokraté / Sverigedemokraterna je naprosto nepřehlédnutelná, některé projevy Trygghetspartiet byly dokonce přímo citovány z návrhů Švédských demokratů. Zdá se proto, že Blå ögon přichází právě včas. Dotýká se navýsost aktuálního tématu nedlouho po odstrašujícím výsledku švédských voleb, ale neklouže po povrchu, problému se věnuje důkladně a z různých úhlů pohledu. Díky fabulaci tak Švédská televize tímto thrillerem vztyčuje varovný prst před fašismem.(28.1.2015)

 • Skeksis
  *****

  Trochu vykradnutá Bron/Broen 2. séria, len namiesto ekoteroristov tam operujú švédski neonacisti, a namiesto autistickej policajtky sa do všetkého rýpe deprimovaná sekretárka na ministerstve spravodlivosti. Na pozadí politických intríg sa tak odohrávajú príbehy viacerých postáv, a až na niekoľko vecí typu: mladá matka s neplnoletým bratom na krku (takisto obnova brat - brat z Bron) si zmyslí pridať sa k neonacistom a strieľať do ľudí hlava-nehlava, či žena skrývajúca sa v odľahlej časti mesta s vysoko účinným bezpečnostným systémom, ho iba tak odblokuje... pôsobia postavy uveriteľne, aj vďaka hercom. Vriaca atmosféra vo Švédsku, zapríčinená vysokou migráciou a blížiacimi sa "Spojenými švédskymi emirátmi", je slušne vykreslená.(18.10.2016)

 • - Seriál se natáčel ve Stockholmu a Göteborgu. (Zlatohlávek)