Reklama

Reklama

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

  • USA Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore (více)
Trailer 3

Profesor Albus Brumbál ví, že mocný temný kouzelník Gellert Grindelwald je na cestě převzít moc nad kouzelnickým světem. Protože není schopen ho zastavit sám, pověří magizoologa Mloka Scamandera, aby vedl neohrožený tým kouzelníků, čarodějek a jednoho chrabrého mudlovského pekaře na nebezpečné misi, kde potkají stará i nová fantastická zvířata a střetnou se s rostoucí armádou Grindelwaldových následovníků. Ale jak dlouho bude moci Brumbál zůstat stranou, když jsou sázky tak vysoko? (Vertical Ent.)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (487)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Brumbálova tajemství jsou první díl ze série Fantastických zvířat, který mají nějaký vyprávěcí koncept a dostaneme se k nějakým závěrům. Vizuálně se mě film líbil, kouzel mě v něm přišlo méně než v druhém díle, ale zase jsem si  je užil. Pokud jde o postavu Grindelwald nemohu si pomoci, ale všude chválený Mads Mikkelsen mě vůbec nesed. Já samozřejmě vím, že je to top herec, ale Depp mě svou obličejovou mimikou bavil mnohem, ale mnohem víc navíc z něj šlo takový čistokrevný zlo, z Madse nešlo nic. Což je trošku problém nejde jen o to vyměnit herce a jeho tvář, ale že se najednou ta samá postava chová o 100% jinak než dříve. Ostatní postavy si naopak polepšily. Už to nejsou jen figury vyskutjicící se v hezkým vizuály, ale začínají mít svůj smysl a propsanost. Vizualita sice stále vítezí nad vším ostatním, ale v klidu můžu říct, že tenhle díl mě konečně docela i bavil a zajímal. ()

Toren 

všechny recenze uživatele

4,5/10. Nerozumím, jak kdysi neuvěřitelně přitažlivý svět může nyní působit tak nudně, nezajímavě, sterilně a bez nápadů. Věci se dějí zcela nahodile a mnohdy bez vysvětlení, skvělý herci vypouštějí prázdné fráze, velkolepých záběrů je poskromnu a značka definitivně ztrácí půdu pod nohama a přichází o své kouzlo. Jeden z nejodfláknutějších blockbusterů poslední doby. Výhoda oproti dvojce? Má to rychlejší tempo, o něco lepší strukturu s dramaturgií a alespoň jedno zvíře opodstatňuje důvod, proč se tahle série nezbavila svého názvu. Jinak by ale bylo daleko lepší, kdyby Mlok dostal vlastní příběhy a tohle se definitivně trhlo jinou cestou. Smutný. Fakt smutný, protože základy jsou výborný. Více: ZDE ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Kauza Johnny Depp hnula celou trilogií Fantastických zvířat a myslím si, že teď už jí tvůrci ani neodpářou z celé série. A ve výsledku trpí nejenom tvůrci, ale i fanoušci, kteří světem Harryho Pottera žijí. Třetí díl Fantastických zvířat je totiž úplně o ničem. A je vlastně úplně jedno, že záměnu Grindewalda za jinak výborného Madse tu vůbec nevysvětlují a že Mads tu hraje vlastně trošku jinou roli, než hrál Johnny. Ten film je prostě po příběhové stránce úplně prázdnej a o ničem. Nejvíc si to uvědomíte v momentě, kdy zhruba uprostřed filmu má dojít k akci na nějaké hostině, kde nejenom, že se ve výsledku nic nestane, ale ještě to nedává vůbec žádnou logiku. I ten status fantastických zvířat je tu trestuhodně nevyužit, nesetkáte se tu pořádně ani s vtipnou scénou a jediný, trošku povedený, je až závěr, do kterého se doslova protrápíte. Za mě tedy obrovské zklamání a je opravdu otázkou, jestli musí dojít k nějakému pokračování. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Tisíckrát viděná, bezskrupulózně zplagiátovaná a poměrně slaboduchá vykrádačka Gerarda Durella neutěšeně pokračuje, protože neumětelská kopírka Rohlíková s neutuchající kompulzivní potřebou omílat furt to samé dokola ne a ne umřít. Ovšem poté, co z toho naprosto spravedlivě po bolševicku vybagridovali Deppkovic Jeníka za to, že nade vši pochybnost týral domácí mazlíčky, protože mu srali do postele, to kapku zesvižnělo a zhlavopatiodnělo, a ač je Hengist, tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct Dumbledore, pořád bezpáteřní buzna, Mad Mikymaus nemá co hrát a zženštilý Edý xichtem plaší i ty nejotrlejší masařky, je to daleko méně debilotvorné i demagogizující než libovolný Fantastický Spájdrgej a kde ho pohřbít. 2,50000001. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Nejzbytečnější filmová série potvrzuje, že může být ještě zbytečnější. David Yates si Potterem nakopl kariéru, ale i jemu a J.K. Rowling přeci musí být jasné, že tenhle maglajz, který pouští do kin, jim moc potlesku nevybojuje. Zatímco předchozí snímky byly pouze nudné a nezajímavé, tohle je většinu času jen a pouze bordel. Dějí se tu věci, které nedávají smysl, postavy se objevují podle toho, jak se to režisérovi hodí a většina z nich je charakterově zajímavá asi jako ti anonymní záporáci v Komandu. Zoufalství a prázdno. Brumbál má prostě plán, nikomu ho neřekne a vy si to jako diváci užijte, nazdar. Závěrečná čtvrtina v Bhútánu sice nabídne pár nápadů a pokus o nějaké uzavření všech těch nesmyslů ale chválit film za to, že se z blábolu vyšplhá do průměru, fakt nehodlám. Pokud se po trojce Fantastických zvířat za touhle bezkrevnou prázdnotou zavře voda, nebude mi chybět. Na druhou stranu jsem rád, že Yates věnuje své bídné filmařské schopnosti téhle sérii a neškodí nikde jinde... ()

Galerie (78)

Zajímavosti (14)

  • Ve scéně, kdy Grindelwald (Mads Mikkelsen) jede davem, můžeme zahlédnout na jednom z plakátů znak Prince dvojí krve, který můžeme znát už z Harryho Pottera (2009). (KGBelik)
  • Ve scéně, kdy se Brumbál (Jude Law) potká poprvé s Credencem (Ezra Miller), si ve výloze můžeme všimnout modelu Titanicu. (KGBelik)
  • Po scéně, kdy byla Vicência Santos (Maria Fernanda Cândido) zvolena vůdcem kouzelnického světa, lze spatřit sochu Krista Spasitele v Riu de Janeiru. (Grindelwald)

Související novinky

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

23.02.2023

Pakliže jste posledních pár týdnů netrávili na opuštěném ostrově, nejspíš jste slyšeli o nové videohře Hogwarts Legacy ze světa Harryho Pottera, odehrávající se v Bradavicích a na blízkých pozemcích… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Studio Warner Bros. Discovery čerstvě oznamovalo čísla za třetí kvartál a podle očekávání to není žádná hitparáda. I proto se musel před investory poměrně rychle ujmout slova nový šéf společnosti… (více)

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (více)

Reklama

Reklama