Vánoční crazy komedie. Pátý díl úspěšné série se značkou Kameňák opět sleduje neskutečné karamboly kolem starosty Pepana, který tentokrát opravdu nemá klidný adventní čas. Zdá se, že Kameňákov neproslaví, protože nepřející občanští aktivisté mu zhatili plán – postavit obří skokanský můstek na nedaleké hoře Říp. A to si přímluvu obstaral osobně u samotného pana prezidenta! Zázraky se však dějí, zvláště o Vánocích, a prezident ve finále jako vždy překvapí. Než ale dospějeme k happyendu, u kterého se dojme celý Kameňákov i celé lidstvo, zažijeme během čtyř adventních týdnů typický kameňákovský mumraj. (Indigo Film)

Ozzy2

Tato série je opravdu strašná kravina, ale vy, co dáváte odpad jste sami odpad, protože jen naprosto vylízanej debil na to může jít do kina, pokud dal předchozím čtyřem dílům také odpad. Takže vysvětlení je snadné-hodnotíte film, který jste 100% neviděli, což je porušení pravidel na ČSFD. ()

DAPDO odpad!

Zhřešil jsem. Zařekl jsem se po čtvrtým Kameňáku, že už další neuvidím. Jenže v tv hovno, tak jsem do toho nakonec šel na TV Hovna. Do první reklamy, což bylo přesně 13 minut. Stačilo - nazdar, jasnější odpad už jsem dlouho nedal !!! ()

anitae

Někdy mám prostě chuť na něco co s filmovým uměním nemá nic společného. Film jsem pustila s tím, že to bude katastrofa. Děj nula, pár pokažených vtipů, několik celkem povedených, zas tak trapné to nebylo a celkem rychle to uteklo. Účel vyčistit hlavu to splnilo, a furt mi přijde podobný počin lepší než nekonečné seriály na Nově. ()

Charlie84

Vánoční kameňák hodnotím na roveň novým dílům Star Wars. Taky u nich můžete žehlit, aniž by vám unikl příběh. Star Wars má oproti Kameňáku zásadní problém, protože jediná síla, která se s nimi pravidelně vrací/probouzí/… spočívá ve vizuálu, popř. hercích. Kameňák nemá nic z toho, navíc nemá scénář, režii, takže tam vlastně není co zkazit nebo kritizovat. Samozřejmě nemá ani humor, má ale hodně srandovních zvuků, které diváka opětovně zaskakují v okamžicích, které zřejmě Troška identifikoval jako humor obsahující. Tyto zvuky mě opětovně nutili brát puštěnou televizi na vědomí, a párkrát mě upřímě rozesmáli. Jako všechny (dvě) scény, ve kterých se objevuje Miloš Zeman. Ty jsou až šokujícím způsobem vtipné a nabízejí otázku, zda by Troška (Brabec) neměl kupříkladu režírovat novoroční prezidentský projev nebo příští vojenskou přehlídku. Film to tedy opět není (zároveň opět těžko kritizovat, protože zde zjevně tato ambice nebyla), vtip opět absentuje (vyjma okamžiků, kdy jsou pokusy o humor natolik agresivní, že se dostáváme z nuly do hlubokých minusových hodnot ), ale domácí ruční práce (pokud je v místnosti nepřetržitý hovor a 4-8 lidí) u toho dělat jdou. Novým Star Wars na truc dvě hvězdy, za každého Zemana jedna. ()

AloeB odpad!

Tato lobotomizovaná parodie na humorný film dělá jednu naprosto odpornou a neodpustitelnou věc, je natolik špatná že čtvrtý Kameňák vedle toho působí jako neškodný průměrný snímek zatímco ten původní Kameňák dostává v jeho stínu hned několik českých lvů. Nápad zfilmování vyčpělých lidových anektod je už natolik vyždímán že ani litr Modré vody by mu nedovolil se znovu postavit a v konečném důsledku jsem se trošku pousmál dvěma které jsem neznal a u klasik se jen placák do hlavy jak moc špatně to bylo provedeno. Vtipné už to není, jen trapné, nevkusné a tak buranské (ačkoliv toto uráží Buranteátr) že vedle postav z tohoto sestřihu působí ten italskej vidlák z Prázdnin v Římě nebo Bohouš z Kurvahošigutntág jako Špaček na steroidech. Nejsmutnější na tom je že to očividně psali reální lidé a upsali se tomu reální herci (a stejně do toho hereckým projevem nic nedávají), navíc nikdo z nich očividně na ničem nejel, což je škoda, protože pod vlivem čehokoliv je dílo vždy o dost lepší. Troška musí být nadšen, vedle Brabce a jeho tvůrčího týmu je z něj Svěrák v nejlepších letech a status kultovního režiséra si zaslouží. Bojím se že nyní budu chtít zhlédnout Slunce seno jen abych si spravil vkus. Protože člověk který tento viděl neskončí nepoznamenán. Toto video označované za film je nula všech nul, dokonce i klasický americký filmový brainwashing dá za víc než je toto pseudodílo, které by bylo koukatelné, pokud by šlo o erotický film, kde je samoúčelná debilita samozřejmostí, protože zde o něco takového vůbec nejde. ()

bono22vox

Nechce se mi ani věřit, že někdo, kdo naprosto úchvatným nádherným způsobem ztvární Erbenovu Kytici, navíc výborný kameraman, který natočil s jinými režiséry spoustu dalších kvalitních snímků, se chopí látky jako je Kameňák... Ale co už, stalo se. Ale že se utopí a sveze v předešlých dílech a nedá ani kapku svého umu do této látky, aby ji alespoň nějakým způsobem zvedl z předem hodnoceného hnusu, to je naprostý konec tohoto tvůrce... ()

Dzvandzi

Prostě blbost no.Na to se ani nedá víc co napsat.Protože dívat se 90 minut na to,jak dospělí lidé říkají vtipy ze školky je opravdu úsměvné.Kdybych to měl srovnat se 4. dílem tak je,ale třeba uznat,že je to zde o vlásek lepší.Podle mě to dělá ta vánoční nálada.Hvězdička pouze za to,že jsem to dokoukal a nenasralo mě to,spíš jsem se smál té debilitě režiséra a herců,protože na jejich místě by mi bylo opravdu moc trapně.Doufám,že tímto série Kameňák skončila a nebudu muset trpět třeba Velikonoční kameňák a dívat se na to jak mrskají kurvy v bordelu a vyprávějí vtipy tipu hodky hodky do provodky dejte aspoň hovno z Bětky.... Myslím,že ti co to viděli můj komentář pochopí...Peace! ;) ()

Hellierer odpad!

Panebože to byl klystýr. Koktejl nevtipnosti, ujetosti, znásilňování české kultury pokračuje již 5. ( jak?) dílem Kameňáku. S klidným svědomím mohu říci, že kvalita série nikam nevztoupá ba naopak možná ještě více prohlubuje. Film je postaven jakož všechny filmy z této pentalogie na vykrádání vtipů, co se tak občas u nás povídají. Příběh bychom zde tedy hledali marně. Jedná se tak o pouhé "vtipné" scénky, záhadným způsobem poslepované dohromady. To vše je však nové okořeněno o zvukové efekty z komunistického mix pultu, které vám říkají, že zrovna teď přišla pointa vtipu a vy se máte smát. Tuto novou "fýčuru" jsem velmi uvítal a nemusel sem po celou dobu stopáž řešit, kdy se nemám smát. Efekt mi to oznámil. 6,24% za Julču. ()

rublik05 odpad!

Byla velká chyba si myslet, že nic horšího než třetí a čtvrtý Kameňák už natočit nejde. Marně jsem doufal, že bude Vánoční Kameňák alespoň trochu na úrovni a nabídne ne tak trapnou podívanou, jaké jsme byli svědky u předchozích dílů. Tvůrcům se však povedlo laťku trapnosti zase o kousek posunout. Co tohle jako má být? To už se snad všichni plně zbláznili? Tohle by nikdo soudný v životě nevypustil mezi lidi. Absolutní vrchol nevkusu, herecké výkony level 0, neustálé přehrávání a totálně nesmyslné scény. Nenašla se ani jedna pasáž, která by nepůsobila extrémně trapně. Upřímně jsem se místy za herce dost styděl. V zájmu psychického zdraví diváků bych doporučoval nechat značku Kameňák hezky spinkat a dál tak netrýznit českou kinematografii. Jak by řekla stará Kropáčková, bída a utrpení, nemám absolutně co hodnotit. 0/10. ()

PaRi

Neviděl jsem ani jeden kameňák, stačili mi ukázky, takže nepůjdu ani na tento - pro mne ztráta času a nechci vidět skvělého tvůrce F. A. Brabce jak se brodí ve sr...... . A proč se takhle snížil? Inu Pražský výběr měl kdysi písničku, kde se zpívalo: Prachy, prachy nečekají, jen po nich sáhneš a už tě mají... Je to lidský ale doufám, že u F. A. Brabce to už takto nebude vždycky. ()

Romanstekl odpad!

Odpad vsech odpadu. Na Trosku se tady nadava horem spodem, ale kdyz to nedela, tak by se hodnoceni melo udavat v zapornych hodnotach. ()

masekjc

Poslední díl série (doufejme) dopadl dle očekávání špatně. Nicméně parodie na Zemana ušla. Zbytek opět v křeči a ještě s klaksonem aby jste se nezapomněli smát... ()

Knor odpad!

K tomu není co říct. Proč se to pořád točí ? Viděl jsem posledních 10min. a stačí mi to. ()