Vánoční crazy komedie. Pátý díl úspěšné série se značkou Kameňák opět sleduje neskutečné karamboly kolem starosty Pepana, který tentokrát opravdu nemá klidný adventní čas. Zdá se, že Kameňákov neproslaví, protože nepřející občanští aktivisté mu zhatili plán – postavit obří skokanský můstek na nedaleké hoře Říp. A to si přímluvu obstaral osobně u samotného pana prezidenta! Zázraky se však dějí, zvláště o Vánocích, a prezident ve finále jako vždy překvapí. Než ale dospějeme k happyendu, u kterého se dojme celý Kameňákov i celé lidstvo, zažijeme během čtyř adventních týdnů typický kameňákovský mumraj. (Indigo Film)

Alan_Shearer odpad!

Ty píčo, to mě poser. Na Brabcovo veledílo nahlížim dvěma druhy pohledu. První z nich je pohled klasický, kterým hodnotím všechny filmy. Co si budeme, jedná se o totálni bullshit bez špetky vtipu, kreativity, inteligence a vlastně tam je všechno špatně. Jediný, co bych tolik nehanil, je scéna s prezidentem (mezi slepými jednooký králem) a existence nadržených prcin typu Bendová, Molnárová nebo ta starostova dcera Julie. Atmosféra nulová, vtipy stokrát ohraný, herecký výkony tristní, nápad se skokanskym můstkem blitka a vůbec nechápu, proč se do týhle kokotiny Brabec pouštěl ... že by penízky? Nemá Brabec dluhy? Nebo snad zmagořil? Celá série Kameňáku je odpad, ale jaksi taksi se z prvních tří dílů stal kult a zejména díl číslo jedna bych tolik neodsuzoval. Ale tohle umělý protáhovaní bez jakýkoliv inovace, kór ještě bez Zmrdka Trošky, už asi sto padesátej díl, kterej má za úkol akorát vydělat prachy a srát na všecko ostatní - nevim nevim. Chápu, že Kameňáka tvůrci nemyslej vážně a že nějaká dylina z Horní Dolní po vypití deseti lahváčů se tomu zasměje, ale tohle už je moc. Druhý pohled je čistě ironický a zmrdský. Cenim, že plejáda zkrachovalců, neherců a trapáků se sešla v jednom filmu. Chyběl mi snad už jenom Sagvan Tofi, Roman Skamene, Martin Zounar a Petr Rychlý ... samozřejmě bych si mohl vzpomenout ještě na Gondíka, Brožovou nebo Jaro Sypala, ale člověk nemůže mít všechno. Naštěstí nas kluci obohatili o kratké vystoupení vykopávek Upíra, Pitkina nebo dokonce Hrušky s Rosenbergem. Pokud se podívám na výčet charakterů, jsem spokojen. ()

JohnZ87

Vánoční Kaměňák je ještě odlišnější od původní Troškovy trilogie než předchozí díl. Zoufalou nevtipnost (zasmál jsem se asi 2x) se tvůrci snaží kompenzovat ještě větším důrazem na bezúčelné sexistiké a vulgární scény (divím se, že si Nova tohle troufla odvysílat před 22. hodinou). Velice křečovitě se scénáristé snaží vysvětlovat absenci Jany Paulové (Vilma Nováková) a Josefa Laufera (Leo Kohn). Manželka Lea Kohna Sára už mi připadala lehce senilní. Celý film je protkán neskutečnou ujetostí, což korunuje obsazení Ládi Hrušky, který svým zoufalým nehereckým projevem trumfnul i Pavla Novotného. Parodie na prezidenta Zemana (kterého nepochybně namluvil Petr Jablonský - jeho typické "jo" totiž předvádí i na Frekvenci 1 a prezdident Zeman ho ve skutečnosti takto nepoužívá) byla dost neoriginální, leč je to jedna z nejlepších z scén v celkově dost nepovedeném filmu. Bohumil Klepl byl bez nějakého detailnějšího vysvětlení nahrazen Janem Antonínem Duchoslavem, Václav Vydra je pořád svůj a jeho typické "kurňa" je asi jedna z mála zapamatovatelnějších věcí na filmu. Kromě toho se ho pořád snaží marně sbalit Dana Morávková, která se dokonce maskuje tak, aby vypadala jako Vilma Nováková. Martin Dejdar má občas nějaký ten povedenější vtípek, Alice Bendová si zopakovala svou typickou (a už tolikrát viděnou) hereckou polohu. Úplně jsem nepochopil, proč Lucia Molnárová hraje zdravotní sestru, když v předchozím díle hrála starostovu hloupou asistentku (zřejmě si stačila doplnit zdravotnické vzdělání). Jsem zvědavý, jestli to tvůrci dotáhnou na druhou Kameňákovskou trilogii. Troška ale zatím na plné čáře vítězí. ()

Shitonit odpad!

Hovno. Totální hovno, a hovno má asi v hlavě každej, kdo měl pocit, že se má Kameňák takhle dokurvit. I ta Vydra mě srala tou nanicovatou hovností. A to jsem měl Vydru docela rád. Už nemám. A jsem zas nasranej.To je tak posraný, že to nemá smysl ani nějak zajímavě komentovat. ()

elimS

10% - komentář 20ti slovy: Předchozí díly jsem "zvládal", ale tohle ne. Protivní herci, "vtipy" zakončené "gongem", aby jste věděli, že to byl vtip a "příběh" o hovně. ()

darthhokro odpad!

koukám že i Jana paulová už pochopila že v těhle sračkách se nechce utopit. Ale doufám že tahle sága neskončí, máme tu velikonoce, MDŽ, den dětí, prázdniny, podzim, čtvrtek, 15:00 hodin.... "Odpad" je pro tyhle růžové ulice ve filmu, slabé hodnocení. Prý zábava pro dělnickou třídu, jsem dělník a nezasmál jsem se ani jednou, asi budu muset povýshit. PS: Ještě jim tam chybí v hercích Robert Rozenberg, nejspíš je in ový producent a vrchní dodavatel nehereckých blondýn :) ()

Godhaj odpad!

,,Proč jsou ti somálci tak vožralí?“ ,,Protože se před tím moc nenajedli.“ Trapnost dalšího, tentokrát vánočního Kameňáku, dosáhla podle mého názoru absolutního vrcholu. V těch minulých Kameňácích byl alespoň scénář přeplněn hloupými fóry. U tohoto dílu to ale vypadá, že už tvůrcům všechny vtipy zcela došly. Asi proto je každý dialog zakončen zvukovým signálem, který má asi upozornit diváka, že pointa ,,vtipu“ již nastala a on by se měl začít smát. Postavy a příběh už snad plošší být nemůžou a ani nemá cenu se k nim vyjadřovat. Vypíchnout bych chtěl jen televizní vědmu, která asi jen v Kameňákově funguje tak, že vás k ní přepojí ihned a ani nemusíte čekat půl hodiny na telefonu. No prostě tenhle film je úplná ztráta času a slouží jen k ilustraci toho, jak nízko lze ve filmové branži klesnout. ()

Rattlehead

Můj pohled na celou sérii : jednička a dvojka velmi špatné, trojka o něco lepší, čtyřka ještě lepší, takže na pětku, kterou navíc zastřešil F. A. Brabec, jsem byl celkem zvědavý. Říkal jsem si, že by to mohl být alespoň průměrný, koukatelný snímek s vánoční tématikou. Bohužel, nastal pád zpátky na úroveň jedničky a dvojky. Vánoční klasika pro slušného člověka to teda být nemůže, vzhledem k trapným až úchylným vtípkům. Sakra, to už dneska opravdu nikdo neumí natočit film trošku na úrovni? Vrcholem je pak trapná narážka na alkoholismus Miloše Zemana. Zajímavé, že o alkoholismu Václava Havla se vůbec nesmí mluvit, zatímco Miloš Zeman to má na talíři pořád. Závěrem se chci vyjádřit k tomu, proč se někdo, komu se podobné filmy vůbec nelíbí, na ně dívá - předně bych na takový film nikdy nešel do kina, ale takhle o samotě doma u počítače je občas zajímavé pustit si vyloženě špatný film, o to více si pak vážíte těch opravdu dobrých. Taky chci mít alespoň minimální přehled o nové české kinematografii (která je vesměs na bídné úrovni). A to nejlepší je, že občas se mi některé filmy v černých barvách líbí i více než kdejaká americká sračka, která tu je v TOP 300. ()

SONY_

„Jestli dovolíte, abych vám ještě nalil, pane prezidente.“ - „Ne ne, to musím sám. Lékaři mi nařídili pohyb.“ Pana prezidenta jsem si docela užil, ale s tím ostatním jsem měl velkej problém. Naštěstí se to dalo zhlédnout v pohodě celé, ale pokud bych se měl znovu někdy vydat do nějakého vánočního města, Kameňákov to určitě nebude. /15%/ ()

milwaukee odpad!

Když režíroval Troška, aspoň ta jedna hvězda by se dala s přihmouřením obou očí přidělit. Tady je to těžký odpad, kde exceluje Dejdár, Duchoslav, Gránský a řada dalších trapných neherců. ()

stone odpad!

Je mi opravdu líto, že pan Brabec jak stárne, tak blbne.....jinak si totiž natočení tohoto "skvostu" nedokážu vysvětlit. ()

george82 odpad!

Takže série Kameňáku opět nezklamala. Stále je to jen o tom, že se tam kupí méně či více trapné vtipy a to je celé. Jako kdyby jste řekli hercům: Chceš si vydělat a přitom noc nepředvést? Tak pojď hrát v Kameňáku. Jestli na tohle šel někdo do kina, tak ho lituju za ztracený čas, peníze a intelekt. ()

borohub odpad!

No doprdele. Snesu fakt opravdu hodně, řekněme že Kameňák 1-3 mě docela bavil, 4 už byla horší ale v porovnání s tímto to pořád byl filmový výkvět. Tohle je prostě nudná posloupnost příšerně profláklých "vtípků", kdyby tyto vtípky aspoň do toho nějak sedly jako v předchozích dílech ale ne. Co tento film totálně pohřbilo je jingle po každém pseudo-vtipu, takový ten umělý smích mě docela sere i v těch sitcomech, každopádně v těch sitcomech je to většinou u něčeho vtipného tady ne. Takže fakt sračka srovnatelná maximálně tak s Babovřesky. 5% ()

Fajt odpad!

Jak je možné, že pacienti z Bohnického sanatoria mají přístup do Barrandovských ateliérů, že by opět již podruhé B + B ? Opět dobře placená klika proti Zemanovi. ()

subic

Brabcův kameňák zase není tak blbý, jako byly ty první 3 od homoTrošky. Za jistých okolností se na to dá i dívat. Vypadly z toho některé divné postavy, jako Vašut, Laufer, Genzer, Carda, Absolonová apod. ()

Pavlunka odpad!

První 3 Kameňáky jsou dobré, ale todle je opravdu trapána bez špetky humoru. Pan scénárista ať se na to radči příště vysere, protože lepší příběh by 100% napsala i já. Nakonec to zabili tou písničkou. ,,Narodil se jÉžišek´´ ()