Komentáře uživatelů k TV seriálu (7)

• DaViD´82

Chvályhodný záměr, ale mnohdy tak nabubřelé a mramor seroucí, že je to leckdy až nechtěnou parodií sebe sama. Což je škoda o to více, že se najdou epizody/segmenty, které jsou přesně takové, jaké to mělo/mohlo být celé; tedy obzory rozšiřující a nabízející zajímavé názory i úhly pohledu.(31.10.2016)

Syndrom "mluvících hlav". Jakmile mu tenhle cyklus propadne, jde to s daným dílem do kopru. Kvalita příspěvků samozřejmě proměnlivá (vyčnívá hlavně třetí díl) a člověk má tendenci být tím nesmiřitelnější, že nedostatky tu mají hodnotu kovářovy kobyly. Některé díly jsou problematické, třeba ten o CSFD (nevadí mi negativní vyznění, ale podivná zatuchlost, která tomu podlamuje nohy) nebo díl o krátkometrážních filmech (které vydává autorka za propagandu zapříčiněnou totalitním režimem, ačkoliv takové filmy byly všude na světě). Celkový dojem ale rozhodně pozitivní.(3.12.2016)

Konečně zase jeden zajímavý český cyklus o filmu. Od výborné dokumentární detektivní grotesky Příchozí z temnot až po podivné tápání na téma ČSFD připomínající nejslabší díly cyklu Kmeny je to opravdu různorodé, ale klady tentokrát převažují, takže celkové bodování zaokrouhluji nahoru.(31.10.2016)

Tak trochu jednooký král..(7.10.2016)

Jednotlive dily maji kolisavou kvalitu a atraktivitu tematu, s necim divak nesouhlasi (hlavne epizoda 50%...), neco zajimaveho se dozvi a nekolikrat se nudi... Vdecny namet pro filmove fanousky, myslim ale, ze spousta veci se dala udelat lepe. Pro relativne nizke hodnoceni pridam treti hvezdicku.(22.11.2016)

Nevyrovnaný cyklus. Nejlíp si u mě vedly díly "Příchozí z temnot", "Hra na schovávanou" a "Amatérský film": ****(*), naopak jako nejhorší hodnotím díl o ČSFD ("50 %"): ** (třeba články v Cinepuru #100 o současné filmové kritice jsou daleko daleko lepší). Každopádně jsem ale celý tento poučný cyklus viděl rád a doporučuju ho všem.(3.4.2017)

V titulcích (všech osmi dílů) seriálu uvedeno: název Arzenál: Filmy, jak je neznáte; rok výroby 2015.(17.11.2016)