Duše a tělo jedno jsou a minulost se vlévá do přítomnosti... Po tragické smrti matky zůstává Olga se svým otcem. Ten se uzavřel do sebe a jen těžko hledá cestu ke své dceři, a mnohdy ji vlastně ani nehledá. Olga vyčítá otci jeho způsoby, cynismus, nezdravé jídlo a alkohol a stále více se odcizuje. Otec ví, že dcera jí čím dál tím méně. Vážnost situace se ukáže, až když Olga zkolabuje a musí nastoupit léčbu. Psycholožka Anna vnímá velmi citlivě Olgu i jejího otce a nabídne jim pomoc… Její komunikaci s mrtvými se oba vysmějí. (Česká televize)

Bush13

Pěkná kamera s pěkným ozvučením jako doprovod k zajímavě vystavěné lehounce bizarní "duchařině", která zaujme hereckými výkony, značně subtilním humorem a jakousi filmovou skromností... ()

angel74

„Kdo miluje, není nikdy nemocný.” - Paradoxně tady byli nemocní nebo aspoň trochu na hlavu skoro všichni. Tohle lehce spirituální drama i přes notnou dávku černého humoru celou dobu vyznívá značně pesimisticky, aby v samotném závěru nabralo optimistický tón vzbuzující naději na lepší zítřky. Ta písnička, která k tomu zní, opravdu nemá chybu. (70%) ()

andrii

..., které podstoupilo víry, prostoupí víra. Aby vstalo, nestalo se ležícím. Čáry očistí rýhy. Zatlačí body bodláčí, niterné přízraky. ()

Tosi

Tři různé postoje k lidskému tělu po ztrátě blízkého člověka. Vážné téma natočené mírně nevážnou formou, o neschopnosti dělat obyčejné věci, kde role sedly hercům jak ulité na tělo. Odlehčený tón skvěle podtrhla poslední scéna, která celý ten tajemný spiritualismus poslala do háje. ()

EKLEKTIK

Dílo s opravdu zvláštní atmosférou, nabízející spoustu otázek, ale prakticky žádnou odpověď. S místy až nemístným humorem. ()

kolemjdouc

Černá komedie o problematickém vztahu ovdovělého otce a dcery.Jakoby jste to pozorovali ve svém sousedství.Snaha otce zachránit dceru a nějak dostat soužití pod kontrolu.Famozní výkon Gajose a ostatně i dalších.Poláci se fakt vytáhli!Oprostili se od politikaření a trefa do divácké pozornosti. ()

Brylin

Tělo v mnoha svých podobách - postarší a otylé, jež se zabývá ohledáváním mrtvých těl, mladé a křehké, které se nemá rádo i středního věku využívané jako prostředník, médium. Každé z nich se musí vyrovnat se ztrátou blízké osoby a toto trauma je nakonec sblíží. Małgorzata Szumowska za svoji precizní režii získala Zlatého berlínského medvěda a nutno podotknout, že zcela po právu. Pečlivě budovaná atmosféra je dílem množství zajímavých záběrů a kamerových kreseb. Čtyři hvězdičky. ()

petikacka

Co to jako kurva mělo být?! Jediné co mě udrželo dodívat se až do konce byl můj "Janek ze 4 tankistů a psa" a ano byl to ten obtloustlý otec anorektické dcery. Stejně pořád nechápu, že jsem to vydržela...Byla to naprostá pííí*oidní rádoby umělecká kravina...Zase jednou naprosto promarněný čas. Za mě 30% ()

GMVajgl

Tenhle film se nedá úplně zařadit, není to komedie, není to duchařina, není to drama. Je to dobrý film. Nakonec mohl být spokojen skeptik, co na parajevy nevěří, i ten věřící. Každý má totiž rodinu/rodiče a může se do filmu vžít. MFF KV 2015 ()

Biopler

Film ma príliš nenadchol a neviem čo mi mal poriadne povedať. Ukážka troch životov ľudí, ktorí sú takí akí sú. No a čo... chváliť môžem jedine úletníčku Ostaszewsku za jej výkon. Záver je proste spláchnutie filmu do zabudnutia. ()

Rockerman

Přestože se tu hodně mluví o spiritismu a mrtví dokonce píšou skrze médium dopisy svým pozůstalým, jedná se o film ze života. Ze života mnohdy smutného a zoufalého, ale je třeba žít a nacházet cesty ke svým blízkým, když jsou vztahy z nějakých důvodů zpřetrhány. Janusze Gajose si pamatuji jako mladého velitele tanku č.102 - Rudy, Jana Kosa z legendárního seriálu Čtyři z tanku a pes. Svého zaneprázdněného prokurátora, který má po smrti své ženy velké problémy s dcerou - anorektičkou hraje velmi dobře. Bez příkras a civilně natočené rodinné drama se mi moc líbilo. ()

Amonasr

Poláci psychologické filmy umí a tento to jen potvrzuje. Zpočátku se mi moc dobře nedívalo na téměř samé ošklivé, anorektické a vyšinuté typy, ale nakonec mě to vtáhlo a pointa byla parádní. Sám život je vlastně natolik mystický, že žádnou umělou mystiku ani nepotřebuje. Jen se mu člověk musí chtít otevřít. ()

SAINTS

Film sleduje tri naprosto rozdielne osoby.Prokurator pre ktoreho sa necitlivost stala profesionalnym vedlajšim učinkom.Jeho dcera Olga trpi anorexiou a obvinuje svôjho otca z predčastnej smrti matky.A je tu Anna terapeutka ktora pracuje na anorexickej klinike kde sa Olga dostane.Tato nepredvidatelna žena sa snaži napravit vstah otca s dcerou a mysli si že dokaže komunikovat s mrtvymi.Anna potlača tymto pôsobom vlastne traumy.Brilantne pôsoby zaverečna scena kde su všetky tri postavy spolu.Tato scena je plna potlačaneho hnevu,radosti,sucitu a humoru.Sucitny postoj,ktory film prinaša nam zanechava melancholicku radost,ktora nam dava silu pripomenut že hoci mame niekedy pocit že naše duše su uväznene v našom tele,mame len jeden život,aby sme sa o ne postarali. ()

ostravak30

Dvě témata, která k sobě zdánlivě ani nejdou - bulimie/anorexie a svět mrtvých. A k tomu napůl drama a částečně komedie. To všechno ukrývá film Małgorzaty Szumowské. Já jsem zpočátku také nevěděl, co si myslet a docela trvá, než se děj trochu pohne. Krom vynikajících hereckých výkonů oceňuji ještě kameru. Je to snímek o mezilidských vztazích současné nastupující a stárnoucí generace. Jedna nechápe druhou a najít k sobě cestu, navíc spoutáni tragédií, jim jde jen těžko. Je to každopádně zvláštní film, který místy zabrousí i do černého humoru. Polská režisérka navíc katolickému národu předkládá i otázky k tématům, jež možná ani sami neotevírají. ()

solisoli

Satirický príbeh s psychologickým nádychom o vzťahu otca v profesii obhliadača mŕtvol prokuratúry, ktorý žije po smrti svojej manželky s dcérou, ktorá sa nevie zmieriť so stratou matky až prepadá v anorexiu. Tento stav naštartuje sled udalostí, ktorý vyústi rozhodnutiam, konať. Ďalší priebeh deja ponúka vcelku zaujímavé a pôsobivé až humorné situácie s pôsobivým záverom. ()

Poleloukales

Výborný sevřený film, který má potenciál ulevit mnohým v podobné situaci. Smrt nejbližších je jedna z nejtěžších písní pro každého. Ale ruka Szumovské toto tísnivé dusno protkává nitkami humoru, který překvapuje, řeže ale také velejemně hladí. Ač to rozhodně není primárně komedie, výborně jsem se bavil. Prostě "když to pořádně opepříte, dá se sníst všechno!" Skvělé! ()