Danny DeVito prokázal mistrovství v žánru černé komedie již před patnácti lety snímkem Válka Roseových. Rozvádějící se manželský pár (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) v něm svedl nelítostný zápas o to, komu po rozvodu připadne jejich společný dům. Také v jeho novém filmu Baba na zabití je předmětem sporu vytoužená nemovitost. Tentokrát se jedná o starobylý dům v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou. Mladí manželé Alex a Nancy se do něj nastěhují v domnění, že našli svůj vysněný domov. Splněný sen má ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connellyová, která, jak je ujišťuje realitní agent, se netěší dobrému zdraví, takže dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connellyová se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým sousedům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou pomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. (Filmbox)

salahadin

Klasický nudný Stiller. Jeho problémy s de Nirem by se daly ještě přežít, ale se starou generálkou armád Varšavské smlouvy už ne. Vtipy jsou nucené, předvídatelné a hlavně až na výjimky nevtipné. Osobně jsem nikdy takovou babu nepotkal, ale kdyby třeba v budoucnu ano, vím co dělat: "Tú starú treba zabiť!" Všichni důchodci naštěstí nemají tak katastrofálně ničiné následky, ale dovědět se, že ta bába volí komunisty, představovala by tu nejhrozivější kombinaci smrtících látek hned po atomové bombě. ()

Cappuccino

Ajaj! Tak toto mi príliš nesadlo, dámy a páni. Málo vydarených vtípkov, prevažná väčšina trápnych a x-krát vo filmoch použitých. Klišé strieda klišé a to zasa klišé..Proti Benovi som nikdy nič nemal ale v Duplexe pôsobí mimoriadne trápne a dokonca aj Drew Barrymore nie je tá stará, dobrá Drew. ()

DJ Obelix

Na Dannyho DeVita je to dle meho dost slabe cerne predstaveni. Nic moc jsem od toho filmu necekal a ted se niceho moc nedostalo.A nevim proc, ale nejak jsem Stillerovi s Barrymorovou ten novomanzelsky par nemohl uverit. Par dobrych vtipku, ale jinak nuda, nuda, nuda ()

kingik

Mladá dvojice se přestěhuje do krásného dvojpodlažního domu, v jehož horním patře na doživotním výměnku žije zatraceně vitální stařenka. Ta manžele svým vlezlým chováním tak ničí, že oba začnou uvažovat o její vraždě a dokonce si najmou nájemného zabijáka. Já se u této černé komedie bavil, tedy chvílemi, protože scénář je dost nevyvážený a režii si vzal na starost Danny DeVito, který se v tomto žánru pohybuje jako ryba ve vodě. Dočkáme se velmi překvapivé závěrečné pointy, která je celkem logickým vyústěním stařenčina protivného chování vůči novým nájemníkům. Eileen Essell v roli otravné stařenky navíc vydatně přehrávala podstatně slavnější herecké kolegy Stillera a Barrymoreovou. 70% ()

Snorlax

Největší slabinou tohoto snímku je scénář, který se až křečovitě snaží být vtipný, v důsledku čehož občas sklouzne do čtvrté cenové. ()

Slartibarkfast

Tak ubohou náhražku za černou komedii jsem už dlouho neviděl. Hlavní postavy jsou vyloženě nepříjemné. Navíc zde postrádám jakýkoli náznak "opravdového" humoru. Přišlo mi to spíš trapné. 40% ()

Slarque

Danny DeVito je na černé komedie takřka specialista, ale tahle mi přišla dost pod jeho standard. Nejzábavnější byla úvodní animovaná sekvence, pak jsem dlouho čekal, až se začne něco dít. Hlavní hrdinové ovšem přišli na to, co hlásá český název, až někde po hodině hracího času... A poslední scéna mi přišla taky navíc. ()

Rocky62

Baba je sice na zabití, ale film se s trochou sebezapření dá přežít. I tak ale hodnocení není jednoduché, neboť mi připadalo, že De Vito chvílemi nevěděl kudy kam. V jeden okamžik, jakoby chtěl natočit originální komedii po svém, tak jako tomu bylo u Války Roseových a do následující scény tomu chtěl dát tvář typického amerického infantilního humoru. Celé dílo tak zahodil do skupiny filmů, na které se stačí jednou podívat. 45% ()

FrodoF

Obstojná černá komedie od Dannyho DeVita, která je vtipná (od té scény s rozjetým Powerbookem, je to ovšem značně přehnaná) a úplně předvídatelná. Ben Stiller je jako vždy sympatický, ale Drew Barrymore zrovna nemusim. ()

SeBig

Skoro jako by se to skutečně stalo sice je to někdy až trochu přehnaný ale u týhle komedie jsem se válel smíchy! :D ()

LaciLC

Veľmi vydarená oddychovka obsahujúca pár super scén(napr. keď chce Ben Stiller chytiť chrípku, rozpredajú všetko aby mohli vyplatiť nájomného vraha). Tá stará bola fakt protivná, a aj keď nemám rád Drew Barrymoreovú, v kombinácii s Benom Stillerom mi až tak nevadila. Nie je to, ako tu veľa ľudí spomína Vojna Roseovcov, ale je to sranda. ()

mat.ilda

Nepovedená komedie, rozhodně by se z námětu dalo vytěžit mnohem víc, jestli jsem se dvakrát uchichtla, tak to bylo všechno. Nápady, jak babku zbavit života, na které by přišly tak děti z prvního stupně ZŠ. Herecké výkony standardní a babka mně byla nesympatická. ()

heyda

Mírně nadprůměrná komedie s šíleným námětem, ale vždy sympatickou Drew a jednou starou babiznou, která je na první pohled velice milá, ale na druhý??? No nechte se překvapit... ()

sharky

65% některé vtípky mě docela rozesmáli. ben a drew jsou docela dobrá dvojka a hlavně baba je opravdu dokonale ďábelská, už jen kvůli té "zlobivé staré paní" se vyplatí ten film vidět. ()

Nancy

Naprosto průměrná komedie, která je ale pořád o trochu lepší, než jiný Stillerův počin - Riskni to s Polly. Tahle komedie má aspoň nějaký ten děj, člověk se u toho tolik nenudí a občas se i zasměje, ale očekávala jsem od toho poměrně víc. Navíc mě ta babka fakt hodně s*ala i když mně osobně vlastně nic neudělala. Chvílema mi to přišlo trochu jako Sám doma pro starší publikum - rozházený a rozbouraný barák a výsledek žádný. Navíc si mohli tvůrci odpustit "vtípky" založené na zvracení a podobných nechutnostech. Drew byla vcelku dobrá a Ben (jako vždy) průměrný, celý film ale byl takový až moc obyčejný. ()