Danny DeVito prokázal mistrovství v žánru černé komedie již před patnácti lety snímkem Válka Roseových. Rozvádějící se manželský pár (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) v něm svedl nelítostný zápas o to, komu po rozvodu připadne jejich společný dům. Také v jeho novém filmu Baba na zabití je předmětem sporu vytoužená nemovitost. Tentokrát se jedná o starobylý dům v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou. Mladí manželé Alex a Nancy se do něj nastěhují v domnění, že našli svůj vysněný domov. Splněný sen má ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connellyová, která, jak je ujišťuje realitní agent, se netěší dobrému zdraví, takže dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connellyová se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým sousedům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou pomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. (Filmbox)

Ivoshek

Humor Dannyho DeVita zůstal tradičně hodně černý. K tomu přibylo i pár fekálnějších gagů, které nemusí nutně každému sedět, i když mně osobně rozesmály (třeba blicí scéna s čištěním odpadu). Je to měkčí než Válka Roseových, ale pořád dost drsné. Půl bodu navíc za skvělý odkaz na Jakubův žebřík ve scéně chytání chřipky v metru. ()

MM11

Pořád umí... Trpaslík Danny DeVito stále prokazuje, že jeho humor se neštítí ničeho. Jenom ten příběh je ohranější o něco víc, než snese únosná míra a taky ústřední dvojice je taková nesehraná. Scénář přesto vybírá cynické perličky a vše zdatně odcípá. Na jedno podívání stačí. ()

SOLOM.

Nemůžu si pomoci, ale tahle „černá“ komedie se mi moc pod kůži tedy nevryla. Netvrdím, že jde o vyloženě špatný film, nebo že by se u něj snad někdo unudil k smrti, ale prostě mi to nesedlo. Ústřední dvojka je v pohodě a jako herce (herečku) je jakžtakž beru, ale ta babka byla na ránu. Jasně, občas s ní „byla prdel“, ale docela dost mi lezla na nervy – no asi stejně jako našemu párečku… ()

ARI50

Tuhle babku nechcete protože udělá vše proto aby vás pobavila a nájemníky vyhodily no a celkový příběh je super který má slušný zvrat chválím. ()

Bauer

Tam kde je Ben Stiller tak to většinou znamená že se budu bavit.Ano i tato komedie mi to potvrzuje.Vybrat si moc sympatickou dvojici jako je Ben Stiller a Drew Barrymore byl dobrý tah a k tomu celkem zajímavé nápady jak zaíbt takovou malou roztomilou bábu.....U této komedie sem se i sem tam zasmál takže svůj účel splnila. ()

duklak2

[obsahuje spoilery] No, když jsem zaslechl, že vyšlo DVD s tímhle názvem, tak jsem si pomyslel, že s tím nebudu ztrácet čas. Mé názory se změnily asi po 14 dnech, kdy jsem si vyhledal nějaké informace o tomhle, pro mě záhadném filmu. Reakce diváků byly z většiny kladné. A když jsem procházel kolem několika trafik, kde si pár lidí prohlíželo, co vyšlo za filmy, tak jsem zaslechl, jak se baví dvě dámy. Ta jedna říkala té druhé. Kamarád mi říkal, že ten film Baba na zabití je výborný. Když jsem tohle zaslechl, tak jsem neodolal a zakoupil. Hned následující den jsem se uvelebil v křesle a spustil film. Musím uznat, že je to výborná komedie s trochu černým humorem. Ta „baba“ je dokonalá a ti dva přistěhovalci sympatičtí. Vybavujou se mi scénky, jak např. ten jeden přistěhovalec je povoláním spisovatel a psal na nooteboku doma knihu, kterou měl do určitého data odevzdat. Už mu nezbývalo mnoho času a tak chvátal a potřeboval na to klid. Jeho manželka šla vydělávat do firmy a on tedy byl doma „skoro“ sám (nesmíme zapomenout na tu babu v patře :-). Soustředil se na psaní a v tu chvíli začla baba „řádit“. Pořád tam zvonila a myslela si, že ten pán je nezaměstnaný, když je doma. Chtěla s něčím pomoct. Spisovatel tedy pomohl a šel zase psát. Jenže asi hned po deseti minutách zase baba zvonila a spisovatel byl už podrážděný a vysvětloval ji, že není nezaměstnaný, že píše doma knihu, jenže ta baba to nedokázala pochopit, neboť žila v domnění, jako většina starších lidí, že člověk ráno vstane a jde do fabriky. Bohužel, staří lidé nikdy nepochopí, že také existují „domácí“ práce. Tuto komedii doporučuji všem bez rozdílu věku a radím jim, ať nikdy nekupují, i když výhodně velký dům, kde v patře bydlí stará babka. ()

Earl_23

Poměrně bláznivá komedie, na níž se ovšem rozhodně dívat dá. Poprvé se mi líbila opravdu hodně. Jednoznačně díky postavě sousedky. Postupem času bych musel hodnocení trochu srazit, ale rozhodně můžu na nenáročné nedělní odpoledne jenom doporučit. ()

5150

Pokus o černou komedii, který tak úplně nevyšel. Některé gagy jsou dost laciné a některé nefungují vůbec. Pokud vezmu do úvahy jména DeVito, Stiller a Barrymore, tak zklamání je o to větší. ()

PROROK14

Jedna z tých lepších komédií, na ktorej som sa veľmi dobre zasmial. Ben Stiller je výborný a jeho ksichty nemajú chybu. Rád si to pozriem aj druhý krát. 70% ()

BoPo

Nechápem to nízke hodnotenie. Veď tá stará ježibaba dokonale vystihla všetko, čo si môžete vybaviť pri pojme otravný sused. Naozaj skvelo núti k myšlienkam na vraždu. Ak nie ste milovník oscarových, intelektuálnych a neviem akých komédií pre náročného diváka, tak pri tomto sa určite nudiť nebudete. ()

Tommassi3

"Můj muž je spisovatel !!" - "Spisovatel ?? Ten muž naspí víc než čerstvě narozený štěně.. O čem píše ?? O ovcích ??" ;) ()

bouncer

Komedie, jejíž docela odpudivý děj plný odhadnutelných a hlavně neskutečně nemožných gagů nezachrání ani zázračné rozuzlení na závěr. Určitě podprůměr... ()

moviesfan

Komedie s příjemnými herci o ,,milé" sousedce mě bavila tak napůl. Nesmál jsem se tak, jak bych čekal, ale zasmál jsem se. To je hlavní. Sousedka je opravdu potvůrka, na kterou jsem při sledování vymýšlel účinné pasti:) Není to kdovíjaká komedie, ale rozhodně ujde. ()

Seabeast

Jedinné, co mě na filmu fascinovalo byla vitálnost starší dámy v podání Eileen Essell. Jinak je to bohužel velmi stupidní biják, který působí rádoby odlehčeně a nadsazeně. Nemá to vůbec žádné kouzlo a kolikrát mi "vtipné scény" ani vůbec srandovní nepřipadaly. Slabé. ()

svik

No 3 no víc z toho nevimáčknu byla sice skvělá zálpetaka , ale bohužel mizerný a celkem očekávatelný konec , ale jinak jsem se zasmál takže v pohodě. ()