Komentáře uživatelů k sérii (16)

Po opravdu dlouhé, hodně dlouhé době mám konečně pocit, že jsem svědkem naprosto inovativní show, o které můžu prohlásit, že má svojí "osobitost", je specifická a od filmařiny, kterou je inspirována, si bere pouze to nejlepší. Mr. Robot zřejmě fakticky představuje určitou revoluci - nebo spíš evoluci? Ač může na někoho seriál působit roztahaně, rozpačitě, nedá se mu upřít fenomenální audiovizuální stránka a styl režie, kterým Esmail s bandou schopných vrstevníků skutečně přenáší dotek emocí na diváka. Veškeré ty kamerové zoomy, úhly, pády a práce se střihem umocňují důraz každý scény. Seriál je dost komplexní a dává to najevo už poměrně brzy. Snad všechny emoce dokázal ve mě vyvolat - hlasitý smích, brek, údiv, napětí - už od pilotu mě chytil pevně pod krkem a donutil mě, naslouchat každý dialog. Grafické znázorňování hackingu je přehledné, plynulé a nepřerušované, jenom dokreslené monologem, kterým Malek interpretuje veškeré postupy. Jedná se i o solidní mindfuck a od poloviny dílů míchá Esmail s kartama, takže tam, kde jsem si myslel, že jsem prokoukl pointu, na konci epizody se dozvim, že je více vrstevnatá a zcela rozšíří možnosti, cesty, kterým by mohl být seriál nasměrován a očekávání, které v divákovi expandují a nutí ho odkrývat krásy filmařiny - nehledě na to, že soundtrack se nedá s absolutně žádným seriálem srovnávat. Každej ambientní prvek je skvost, každá hudba přirozeně a dokonale podbarvuje každičkou scénu. Rámování, o kterém se diskutovalo, je dost důležité a pro detailistu, jako jsem já, to je hotovej ráj. Vypsal bych pro mě ty nejzásadnější scény, ale tentokrát se chci obejít úplně bez spoilerů, můžeme však skrz soukromé zprávy rozebírat ty památné momenty, protože tenhle matroš si zaslouží, bejt oslavovanej. Je to prostě nápadité, barevné, pestré, originální a inteligentní. Rami Malek dává do své role maximum a Christian Slater si vychutnává veškerý svůj prostor. Určitě jsem se dočkal i slabších chvilek, či tempo polevilo až moc, ale ta natěšenost na další "dávku" deklasuje veškeré výhrady, které vůči seriálu mám. Pokud mě bude bavit druhá série stejně tak jako první a bude mě dál dusit skvělou filmařinou, budu si brát tuhle jízdu úplně osobně a udělím mu status "oblíbený seriál na csfd." - "What I wouldn't give to be normal. To live in that bubble. Reality of the naive..."(22.1.2018)

Anti- society feeling aj pointa tvrdo bije do očí, je prvoplánová, účelová a geniálne nádherná. Zujímavé, paranoidné, svižné a inteligentné. Skladá poctu Klubu bitkárov, nie len menom jedného z hrdinov, ale aj hudbou a predovšetkým myšlienkou. Bojuje za samostatnosť, za slobodu nie len ľudí, ale do konca aj zvierat. Veľmi dobre sa seriálu darí zamestnávať moju hyperaktívnu myseľ. Doporučujem!(1.10.2017)

Na konečné hodnotenie celého seriálu ale aj prvej série si ešte nechám dvierka (poslednú hviezdu) otvorené, pretože sa ani celý príbeh neuzavrel a môže sa z toho všetkého vykľuť ešte všeličo. Zatiaľ je Mr. Robot ten typ seriálu, ktorému sa darí reflektovať adekvátnym spôsobom súčasnú dobu a spoločnosť, ktorá sa dostala do bodu, kde už nikto nič nechápe, všetko je relatívne, vrátane toho, čo je skutočné a čo nie. Čoho krásnym príkladom je aj myseľ hlavného hrdinu. Môže byť pre vás seriálom o osamelosti, o ovládaní sveta korporáciami, o potrebe revolúcie, o dôsledkoch ekonomickej krízy, o smútku za blízkymi, psychologickou štúdiou pomäteného, či práve naopak, jediného uvedomelého jedinca na zemi, ľavicovým manifestom a ešte všeličím iným.(3.11.2018)

Ale tak život spravedlivého superhrdiny sedícího za monitorem a užívajícím omamné látky je moc zajímavý. Ale mistr robot mě neskutečně vytáčel. Pomalý spád děje v dalších dílech a miliarda záhad mě nějak odradila.(2.10.2016)

Po zhlédnutí první série se cítím nadšen. Naprosto fantastická výprava mezi Elliotovy zblázněné neurony. Ani pořádně nevím, co mám začít chválit nejdříve. Seriál pojednává o věcech, které jsou mému srdíčku neskonale blízké, tudíž jsem jakousi spokojenost z mé strany očekával již před zhlédnutím úvodního dílu. Moje očekávání byla však zbytečně nízká, neboť tvůrci si nachystali pro diváky záležitost takřka až nadčasovou. Seriálu nemám co vytknout. Nechybí zde pořádné zvraty, nechybí zde luxusní depresivní atmosféra, kterou naprosto dokonale dokresluje fantastická hudba, která je jedním z naprosto nejluxusnějších prvků celého seriálu. Postava hlavního hrdiny mi je neskutečně sympatická, protože se jeho určité charakterové rysy shodují s těmi mými. Další postavy jsou rovněž povybírány skvěle. Děj naprosto skvěle zobrazuje takovou menší kyberválku. Dále musím hrozně pozitivně ocenit, že seriál si nevymyslel vlastní operační systémy a vlastní síťové aplikace, nýbrž sáhl po tom, co se skutečně používá a jak se nastalé situace či problémy skutečně řeší. Je to opravdu velice realistické a drtivou většinu zobrazených věciček, jsem měl již možnost si ve svém životě osahat a vyzkoušet. Za tohle skládám seriálu velkou poklonu. A v neposlední řadě musím také vyzdvihnout časté rozhovory hlavního hrdiny k divákům. Seriál z vás dělá dalšího člena děje, tím pádem vás dokáže mnohem intenzivnější vtáhnout a nepustit. Jsem zvědav, s čím přijde příští série. Už teď se moc těším.(9.4.2016)

Tak u tohohle seriálu mě fakt bavilo počkat si na další díl v očekávání, s čím na mě, na diváka, vyrukují autoři nyní. Počátek s hackováním, samomluvou k divákovi, depresivní atmosférou s mimoňěm se schopnostmi nad chápání ostatních, jenž chce přinést revoluci se "svou" partou, která se následně díky Tyrellovi a drogovému dealerovi přenesla bohužel trochu někam, kde mě to "přestávalo brát", ale následný dějový převrat /(to ani nebyl zvrat), který ve všem dosavadním udělá značný magvlajs, mě zase donutil to sledovat dál. No a když už... tak zas víme prd, krom další kapky do moře konspiračních teorií. Druhá série bude, takže počkáme, jak moc bude Elliot poslouchat svou rodinku ;)(24.3.2016)

Po prvním díle jsem byl nadšený. Bylo to neotřelé, živé a zajímavé, potom se to ale stočilo směrem, který mi nebyl moc blízký a to, o čem vyprávěl, jsem už navíc viděl někde jinde a lépe zpracované. Poté si mě seriál zase získal, až když vyložil všechny karty, jenže to už bylo krapet pozdě na to, aby se dalo všechno napravit. Nicméně 2. sérii vyhlížím...(7.7.2016)

Vstup do univerza Pana Robota bol naozaj vynikajuci. Nasledne sa pribeh zacal motat pomerne divnym sposobom, no zaver serie znovu ozivil nadeje, ktore ma urcite privedu k druhej serii. 3,5/5*(22.3.2017)

Upřímně jsem si myslela, že mě seriál nebude bavit, jelikož se jedná o téma, které mě je docela nesympatické, ale překvapivě mě to do sebe vtáhlo a rozhodně se jedná o jeden z nejpovedenějších seriálu současnosti, jelikož se věnuje nejen hackerům, ale i problémům celého světa. Akorát mi trochu vadilo to bláznovství Eliotta, to mi ten pozitivní pohled na seriál trochu pokazilo, nicméně jsem hodně zvědavá na další řadu.(12.7.2016)

1. série: Jedna ze seriálových událostí roku. Áčková filmová režie v seriálovém prostředí je vždy super. Celkem to chce zručnost, aby takový zajímavý námět nesklouzl někam do hnoje. Potěšilo i pořádné kopnutí do S. Jobse, jehož média vykreslují jako (charakterního?!) génia hodného nekritického uznání. Téma finančního DLUHU jako základního hybného principu ekonomiky, potažmo moci je zpracováno na jedničku. V samotném seriálu se dobře pracuje s postavami. Ty nemají pouze epizodní vyznění, ale účelně se vracejí do hry. Osobně se mi velmi líbil záporák a jeho ženuška. Jejich ztvárnění mi připomnělo známý citát, že monstra netřeba hledat jinde, jsou přece v nás...78%.(15.9.2016)

• Disease

Jako dvouhodinový film by to bylo v pohodě, jako seriál docela trápení. Díl od dílu to jde níž a níž a neomarxistické finále... bleee.(22.9.2016)

Fuck society... Seriál vystihuje tento fakt: jedná se o Fight Club v moderním pojetí s nádechem návykové melancholie oblečeném v hackerském kabátku. Tvůrce a scénárista Sam Esmail má vše parádně ukočírované - co epizoda, to vzestupná tendence kvality, napětí a celkové propracovanosti děje. Perfektní Rami Malek (mimochodem budoucí filmový Freddie Mercury) svými filozoficko-satirickými monology exceluje a skvěle doplňuje již tak nesporně zajímavou dějovou mozaiku. Elliotovy monology mají ten správný sžíravý říz a kumšt, díky nimž seriál nabývá nových uměleckých hodnot. Kamera je překvapivě tím nejzdařilejším aspektem napříč sérií. Jedná se o skvělé drama, které určitě stojí za případné zhlédnutí. Celkové hodnocení: 87,5%(1.10.2018)

Pilot ma vážne chytil, bolo to presne čo som od hackera čakal, odborné výrazy, žiadne pípanie príkazoveho riadka ako v kokotskom CSi a potom tu bola dobrá zápletka. Škoda tých buzerantských scén čo sa v poslednom čase dostavaju do seriálov, možno ešte jednu hviezdu za to stiahnem a budu 3. ..jj dal len 3 buzerantstvo v telke nieje prípustné proste je to chyba v softe človeka, chyby sa netolerujú ale naprávajú.(1.8.2016)

Seriál naruby. Skvělé, výborné, dobré a nudné díly..., tak nějak to šlo se seriálem od začátku. Zkrátka šlo to z kopce. Ten konec, už jsem vůbec nechápal. Dám šanci druhé sérii. Uvidím co a jak.(3.1.2017)

Paradni serial a paradni serie. Rami Malek je proste ten clovek, kteremu tohle vsechno verit od A po Z.(10.11.2018)

Ty tři hvězdičky patří Ramimu Malikovi, aby bylo jasno hned z kraje. Totiž, ze začátku mě to fakt bavilo, konec mě ale neskutečně štval. Celý to na mě působí dojmem, že se teprve během natáčení rozhodovalo co je vlastně pointa a jaká diagnóza bude asi pro Elliota nejcool. Tak to splácali a ze zajímavýho hackera udělali týpka, co jede v morfinu, asi má "trochu" aspergera, schizofrenii, toxickou psychózu, sociální fobii a že by plochý nohy? Konec měl bejt asi rádoby "tývole" pointa, ale to, že začnu někde a skončim jinde, by mělo snad být promyšlený, Mr. Robot by chtěl, ale mě teda nepřekvapil a nakonec fakt zklamal. Škoda, druhou sérii mažu.(6.5.2017)