Ready Player One: Hra začíná

• USA Ready Player One (více)
USA / Indie, 2018, 140 min

Děj filmu legendárního režiséra Stevena Spielberga je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli spásu v OASIS, rozsáhlém světě virtuální reality, který vytvořil geniální a excentrický James Halliday (Mark Rylance). Když Halliday zemře, odkáže své nesmírné bohatství prvnímu člověku, který najde Velikonoční vajíčko ukryté někde v OASIS. Odstartuje tak zběsilý závod, který pohltí celý svět. Když se k závodu o nalezení Velikonočního vajíčka rozhodne přidat nenápadný mladý hrdina Wade Watts (Tye Sheridan), je vržen do šílené, realitě na hony vzdálené honby za pokladem ve fantaskním světě mystérií, nečekaných objevů a nebezpečí. (Vertical Entertainment)

Naby

Nabušený efektama, i celkem dobrý příběh. Nicméně na druhou stranu celý se to dalo uhádnout v prvních 5ti minutách. Bylo to takový na jednu stranu odvážný, ale zase strašně zrychlený a přestřílený efektama. Nejvíc mi asi nejvíc vadilo, když se divákům vysvětlovali úplně trapný, zcela základní věci přímo ve filmu. Kdyby tam dali popisek, tak možná OK, ale aby herec ve filmu vysvětloval druhýmu herci něco jakože nenápadně pro diváka, to je teda dost hrozný a mělo by to urazit důstojnost kohokoliv kdo to chápal ještě před vysvětlením. Za čas si to dám možná znovu, ale teďka to určitě nechám na pár let uležet. Celkem 3,4* za odvahu a zajímavé zpracování. Pro sci-fi fandy urcte k doporuceni. ()

sherpa

Jsem nepoučitelný, stále zkouším a zkouším ve filmech tohoto typu najít něco, co by mě alespoň donutilo film dokoukat. Marnost nad marnost. Hrůzná představa, dožít se něčeho takového. ()

8SCARFace8

Dobrý nápad nestačí. Čo na tom že hry a filmy zbožňujem a odkazov na ne sa nedá ani napočítať, keď všetky sa na obrazovke mihnú len na pár sekúnd a ostatok je len veľká príbehová kli-ché zlátanina. Úvodná scéna pretekov je tak preplnená efektami a pohybmi kamery že som si tú kopu akcie ani vôbec neužil, lebo efekty boli až prestrelené, že mi oči nestíhali. A po tom ? Dlho kde nič, tu nič a záverná veľká akcia všetkých postáv bola zase len pár sekúnd strih na skupinu tu, skupinu tam, ale inak sa to sústredilo len na nezaujímavé hlavné postavy a potom boom, hra sa končí. ()

SkeeveTulp

Četl jsem knihu, takže zklamání bylo příliš veliké. Kniha má svoje mouchy, místy je příliš užvaněná, ale takhle ji zmršit, to chce fakt talent. Spielberg sice umí, ale scénárista by měl dostat padáka bez nároku na stravenky. ()

vrgulnik

Nemělo se mi to líbit, protože filmy postavený na efektech nemám rád, ale ono se mi to docela líbilo. Není to na 3 hvězdy, není to na 4 hvězdy, ale hlavně to není na 3 hvězdy... :-D Je to takový mix Matrixu, Stars Wars a Warcraftu. ()

Mark1983

Tyhle fantasy mě nikdy nějak neimponovaly, a navíc skoro celý film vypadá vyloženě jako pohádka, což jsem si myslel, že i když postavy uvidí kolem sebe prostředí v podobě počítačové hry, nebudou samy animované, což mi hodně kazilo. Dějově to je sice akční, ale kdyby to nevypadalo, jak to vypadá, dal bych hvězdiček víc. ()

NeverEver

ocekavani urcite predcila vysledek. Tedy pochopitelne Steven je porad pan reziser a film me bavil, ale ocekavala jsem proste vic. Zapletka me zklamala i kdyz hledani klicu byla fakt zabava. Po vizualni strance nemam co vytknout, dejove ucrite slabsi (ne-li nejslabsi Spielberguv film!). Navic mi neunikla nevyvazenost digitalniho sveta a realneho. Ten digitalni bavil mnohem vic! Mozna kdyby tak byl natocen cely film vysledek by byl lepsi. V tom realnem svete jsem nedokazala uverit postavam co delaji a proc to delaji. Nedoslo k emocionalnimu propojeni. Nevim zda za to muze scenar nebo rezie nebo herecke (ne)vykony. A kdyz vam hlavni zapornak prijde spis jako komik/karikatura... je urcite neco spatne.... ()

Rychleji

Když jsem koukal na plakát, přišlo mi to jako kravina. Nedávno jsem ale viděl články Vox (a jiné) o tom, jak je celý film rasistický a sexistický a kdo ví co dalšího, tak jsem se musel teda podívat jak Spielberg dělá rasistický film o "toxických gamerech" a podporuje "toxickou kultůru nerdů". A je to pěkný, pár věcí nedávalo úplně smysl jak už to tak občas bývá, ale finální dojem byl dobrý. Nakonec se to líbilo i rodině, kde ostatní hry úplně nepaří. Oblíbená postava jednoznačně kurátor ()

jizvoun

Tak vizuál to má perfektní, hlavní hrdina je charismatický, ale prostě mi to přišlo jako film pro děti a počítačové nerdy. Vzhledem k hodnocení jsem očekával trochu dospělejší zpracování, ne tak místy podsouvanou dětskou romantiku a trochu hravější vyústění. Proto mi vadí Spielberg, všechno z poslední doby dělá podle stejné šablony, všichni jsou hrozně hodní, pokud to jde, drží se za ruce a závěr je pokaždé neuvěřitelně předvídatelný. Musím ale souhlasit s ostatními recenzenty s tím, že na mě dýchla neuvěřitelná atmosféra starých let, starých PC her, filmových a hudebních kultů a ve spojení s téměř dokonalým vizuálem se jednalo o pastvu pro oči. ()

jeany23

Naprosto nehodnotitelná záležitost. Tak do poloviny filmu jsem ještě byla jakž takž v obraze a radovala se, že ještě vím vo co gou, ale pak to šlo do kopru. Asi jsem těžce staromódní, ale tyhle vizuálné přeplácené krávovinky nechápu. Pořád někdo někam skáče, běží, střílí se, výbuchy jeden za druhým, zběsilý střih...Akce je tu ažaž, ale když i přesto už v polovině filmu přemýšlíte co si dáte k večeři, tak je asi něco špatně. To se už vážně nedá udělat sci-fi tak, aby z toho při sledování nebolely oči? Méně je někdy více. Ještě pár podobných filmů a zřejmě by mi totálně zdegeneroval mozek. Brrr....Ještě že to zachraňovalo pár starších songů (zvláště Blue Monday)... Zlatý starý časy, jaképak digitální bahno přijde asi příště ?? ()

Ivuska71

Někdy chci fakt umět hrát hry. Protože se na to moc dobře kouká. Jenže život toho tolik nabízí... takže hry zůstanou snem. Kdybych měla nekonečně moc času, tak bych hrála a hrála. Ještěže je alespoň možnost kouknout na film, kde jsou teda opravdu totálně pařící hráči, na které je radost pohledět. Mimořádný zážitek. ()

shinlove

Hodně blízká budoucnost. Tohle je nádherná ukázka, jak to na Zemi bude za pár let vypadat. Hráčů skvěle propracovaných her přibývá, virtuální realita už pár let proniká do našich životů a virtuální měna už je prakticky samozřejmostí. Jediné, co filmu vytýkám, je neukazování okolního, tedy reálného světa. Pokud by totiž prakticky celá situace civilizace byla "online ve VR", asi by domy, mosty, silnice apod vypadaly katastrofálně, protože by se o ně nikdo nestaral. Nějaké poselství typu jak jsme si nemohli všimnout, že se nám skutečný svět hroutí pod rukami. Ale film mě rozhodně bavil a stojí za to ho vidět. 4* ()

WikingVik

Jméno Steven Spielberg alespoň u mě okamžitě vzbudí pozornost. Vytanou mi jména mnoha filmů, které velmi syrově a důvěryhodně líčí minulost, či budoucnost. Ready Player One ale do této krabičky nezapadá. Jde o jakýsi mix scifi komedie pro děti, komiksu a podivně pokroucené budoucnosti. Za mě dvě ztracené hodiny ;-( ()

Pythonator

Dám sice za pět, ale nijak zvlášť z toho odvařený nejsem. Od Spielberga jsem čekal něco více naplňujícího jako třeba Minority Report spíš než něco více pro mrňata jako třeba E.T. Tenhle pubertální virtuální E.T. nářez je sice divoká a dobře natočená jízda, ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že nás Spielberg tak trochu popcornově ojebal. Raději si pustím staré dobré Total Recall s Arnoldem, které sice nemá tak dobrého režiséra, jenže zato lépe zahřeje u srdíčka a okouzlí svou dokonalou sci-fi zápletkou. Jo, stará škola je stará škola. ()

Vopice2

Hrozně dobře se na to koukalo, jako fakt, to by bylo za pět. Na nervy lezoucíma klišé nabitej scénář by byl za dvě. Za Chuckyho zaokrouhleno nahoru. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018