Ready Player One: Hra začíná

• USA Ready Player One (více)
USA / Indie, 2018, 140 min

Děj filmu legendárního režiséra Stevena Spielberga je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli spásu v OASIS, rozsáhlém světě virtuální reality, který vytvořil geniální a excentrický James Halliday (Mark Rylance). Když Halliday zemře, odkáže své nesmírné bohatství prvnímu člověku, který najde Velikonoční vajíčko ukryté někde v OASIS. Odstartuje tak zběsilý závod, který pohltí celý svět. Když se k závodu o nalezení Velikonočního vajíčka rozhodne přidat nenápadný mladý hrdina Wade Watts (Tye Sheridan), je vržen do šílené, realitě na hony vzdálené honby za pokladem ve fantaskním světě mystérií, nečekaných objevů a nebezpečí. (Vertical Entertainment)

Eliska.Kovar

Do you want a Millennium Falcon? - You have it? Tak jsme se dočkali, konečně doráží krásná pokoukaná pro všechny nerdy a fanoušky osmdesátých. Na spotify už mam album jenom s písničkama z filmu, a nemůžu je dostat z hlavy! Vizuálně je to prostě bezkonkurenční film, efekty doslova hltáte. Spielberg opět dokázal, že nepatří do starého železa :) Malinko mi pokulhává příběh v druhé fázi, a je to takové spíš - pojďme za zbytek rozpočtu udělat úplně cool bitku, která vůbec není v knížce - ale i tak solidní podívaná, plánuji ještě druhé zkouknutí v kině. 4* ()

Ravencreast

Absolutní extáze. Jiné a přesto svým způsobem stejné jako kniha. Ve filmu dali více prostoru dalším postavám se vyvíjet. Spielberg vzal to nejlepší a přetvořil to v jeden z nejlepších fantasy zážitků. O jsem měl možnost za dlouhou dobu vidět. Těch odkazů na herní ci filmové světy je zde bezpočet. Děkuji ()

Diego_Ness

Na film jsem se těšil už od doby, kdy jsem si přečetl knihu. A musím řict, že nezklamal. Spoustu lidí by vám řeklo, že film je pouze pro asociální nerdy nebo pamětníky her a filmů z 80. let... není tomu tak. Dokonalá animace, poutavá hudba A. Silvestriho a jednouduchý děj dělají z filmu zážitek pro celou rodinu. Samozřejmě, film je plný referncí všeho druhu, a abyste je našli všechny museli byste si ho pustit několikrát a zpomaleně, ale jejich neznalost by vás neměla odradit od shlédnutí filmu. Příběh je velice prostý s tradičně Spielbergovským posláním (tentokrát: Neseďte pořád u počítače a žijte život naplno), ale barevný vesmír OASIS je naprosto dokonalý, vesměs tak, jak jsem si ho představoval při čtení knihy. 90% ()

Methew

Perfektný film, pri ktorom jeho tvorci posúvajú hranice chápania virtuálnej reality, a tak podsúvajú divákovi skutočnú pravdu o tom aká môže byť nebezpečná pre zdravie človeka, vnímanie a budovanie skutočnej reality. ()

zipS

Filmova oddychovka. Skoda len zopar "vatovych" nudnych sceeen a ten koniec sa urcite dal spravit aj inak. Slabsie 4* ()

Habansz

Popkulturou nasáklá guilty pleasure, která má tolik odkazů na kultovní filmy a hry a to i ty nejnovější, že si jich na jedno shlédnutí není možné všimnout všch. Kdo je fakt fanda, pozna Shining, Freddyho Kruegera, Halo, Overwatch, Mortal kombat, Street fighter, Supermana, Chucky, King Kong, Final fantasy... Prostě prakticky cokoliv z filmu, her a hudby, co se stalo symbolem. Příběh je blockbusterová klasika - najdi a osvoboď - konec dobrý, vsechno dobré, ale neurazí. Hrozně dobře se na to kouká a 140 minut poměrně rychle uteče díky tomu, že se prakticky neustále něco děje. Hluchá místa tu prakticky nejsou. Je to prvnotřídní a řemeslně perfektní oddychovka, která má bavit výběrem odkazů na popkulturu spíš lidi 20 a víc, co se v tom alespoň trochu pohybujou. Pro ostatní to je asi jinak z větší částisti CGI mišmaš o tom, jak se nějaký divný postavy snažej najít kliče od bůhvíčeho a bůhví kde. Rozhodně 5/5, protože v kinech něco takovýho chybělo a i když je nápad prevzatej z knihy, je to úžasně prevedený do vizuální podoby. ()

VesVes

Ne, ne, ne a ne, nechápu ta kladná hodnocení. Film Ready Player One nemá s knihou Ready Player One moc společného. Možná se filmařům dostala do ruky knížka Ready Player One z jiné dimenze. Od filmového zpracování jsem nečekala žádné zázraky, u řady filmů vycházejících z knižní předlohy jsem schopná odpustit hodně, přimhouřit jedno nebo dvě oči. V případě Ready Player One mám pocit, že mi autoři rovnou plivli do obou očí. Tady prostě nesedí vůbec nic. Ano, jedinou spojovací linkou je OASIS, který byl moc pěkně zpracovaný, a dalo se mu věřit. Ale je tu jedna zásadní věc, vůbec se nedozvíme, v jakém skutečném světě to lidé žijí, a proč a za jakým účelem OASIS vlastně vznikl. A jsme u toho. Máme tu tak dost výrazných a hodně, opravdu hodně bolestných zjednodušení. Příběhy postav a jejich motivace jsou překroucené a převrácené. Cesty ke klíčům jsou úplně jiné. Často hrdinové v dialozích plácnou něco, co vyzní úplně mimo, a jen čtenáři knížky vědí, o co jde. Naprosto chybí atmosféra 80. let, máme tu jen minimální odkazy v hudbě, filmech a počítačových hrách. Vždyť to mohlo na plátně vypadat tak hezky. Výsledkem je plytký a vlastně i hloupý příběh, kde z každé minuty čpí zadání, aby to bylo hlavně pro děti (viz Minecraft, planeta Doom, Overwatch), kde nikomu není zkřiven vlásek, a všichni jsme jedna rodina. Pro koho vlastně film je? Ne-čtenáři knížky dostanou jen docela pěknou obrazovou podívanou (opět) o mladých lidech, kteří se vzepřou zlé korporaci, nic víc. Čtenáře knížky film bohužel na***e. Tak snad v nějaké jiné dimenzi se dívám na film, který jsem opravdu chtěla vidět. ()

SpeckMcBig

Jak já jsem se na tohle těšil...Nejlegendárnější z legend se poslední dobou zdál už dávno za zenitem,jenže tady to stařík vrací svým fanouškům i s úroky. Samozřejmě že došlo na změny oproti předloze,ale Ernie se podílel i na scénáři takže duch jeho předlohy zůstal zachován.Stejně tak bohužel i prostinký děj,ale co naplat?!Hlavní je,že jsem se půl třetí hodiny neskutečně bavil.Doufal jsem že to bude dobrý ale nedoufal jsem že až tak.Je to napínavé,je to vtipné,je to akční a dorazí i nějaký to poselství.Dojde i na Geekfest epických rozměrů(který skvěle ilustruje bezbřehost celé Oasis).Díky Mistrově režii to celé šlape od začátku do patetického konce a Steven ukazuje že ani v 71 letech nepatří do starého železa.Digitálním trikům nelze vytknout vůbec nic protože takhle živé CGI postavičky jsem dlouho neviděl a dokonce jsem dostal jednu scénu,která už teď je pro mě památná(the Shining).Ve výsledku je i přes drobné chybičky všechno na svém místě. Suverénně plná palba protože jsem se bavil jako malej kluk!!! ()

vlcina

Film Ready Player One se mi nelíbil, představa budoucnosti, ve které lidí hrají počítačové hry a myslejí si, že je to realita je naprosto depresivní a nepravdivá, což by mi ani tak nevadilo, kdyby byla alespoň myšlenka lépe ztvárněná a měla trochu hloubku a tvůrci si dali víc práce s natáčením a dotáhly určitý momenty tak, aby to mělo hlavu a patu. Film na mě působil lacině a byl nudný, plný nemotorných referencí na jiné filmy a postavy z 90. let, což mi přišlo osobně dost neoriginální, herecké výkony docela děs a pointa nikde. Za sebe nedoporučuji. ()

SteewCZ

Tohle se prostě Spielbergovi povedlo! Ať už jste četli či nečetli knihu, ten film je prostě skvělý! Spielberg se celkem dobře popral s předlohou, aby vše dávalo smysl. Viděno v 2D s titulky a asi na to půjdu ještě hodněkrát! ()

toku

Ready Player One je osmdesátkový popkulturní mišmaš, který vám přehltí receptory tak, abyste neměli moc šancí se zamyslet, jestli to celé dává smysl. Film se odehrává ve dvou světech - v "realitě" chudinské čtvrti, ze které ale každý obyvatel utíká do virtuálního světa Oasis. Oba fikční světy vás zásobují tak zásadními nesmysly, že film vnitřně nefunguje. V "realitě" je asi nejzásadnějším lapsem způsob nošení virtuálních brýlí a pohybu v "reálném" prostoru ulice - jakoby režisér Steven Spielberg, ani scénáristi Zak Penn a Ernest Cline nikdy virtuální realitu nezkoušeli. Podobně je na tom přepínání pozornosti z virtuálního světa do "reálného", a vůbec samotný život ve čtvrti složené z obytných přívěsů poskládaných vachrlatě jeden na druhém. Ve virtuálním Oasis přijdete s každou smrtí o vše, co jste hraním dosud získali. S tímhle herním mechanismem nemáte šanci vyvolat celosvětovou závislost, zvlášť když vás každý může vodprásknout, King Kong vás může běžně zadupat do země, panenka Chackie zapíchnout atd. Ačkoliv máte v Oasis netušené možnosti a můžete tu dělat doslova cokoliv, jedna věc tu zásadně chybí - emoce. Virtuální avataři se podobají současným herním avatarům, k lidskosti jim tedy něco chybí. Pokud jste v Oasis většinu filmu a odehrává se tam většina (tuctové) zápletky, je to celkem problém. A tedy, když nefunguje hlava ani srdce, musí nastoupit vizuální uřvanost - film je barevný a zběsile rychlý. Spousta charakterů, předmětů a akcí v Oasis odkazuje na hry a filmy osmdesátých let. Máte-li nahráno a nakoukáno, dostanete se z nadzvukové rychlosti vnímání až k rychlosti světla. Šest bodů z deseti za rychlé a neonově přebarvené popkulturní muzeum osmdesátých let - občas je kouzelné vidět, jak postavy z filmů různých žánrů můžou fungovat vedle sebe, aniž by vám to bylo divné. ()

Kanty

Pre mna sklamanie zamerne som pred filmom necital recenzie som PS4 fan ale prepacte toto je pre deti a rozhodne to nie je sci-fi pre mna pripomenulo to film podla komixu efekty ma nijako neoslovili to uz radcej mohli sfilmovat Detroit become human alebo konecne Last of us proste teen sracka 60% ()

bigmatko

jednu hviezdu som ubral pretože sa pomerne výrazne odklonili od knižnej predlohy, ktorá má podľa mna lepší a priamočiarejší príbeh s väčšími emóciami. Ak ste však knihu nečítali tak potom to vadiť nebude. Film sám o sebe je naozaj skvelo spracovaný výnimočné dielo od Spielberga plné efektov trikov a vizuálnych lahôdok. Hľadanie kľúčov je v knihe spracované lepšie ale ani to mi nevadilo pri sledovaní filmu. veď nakoniec kniha bola iba predlohou a nie scenárom. Pre fanúšikov fantazy a scifi príbehov to je povinná jazda. Veľká časť filmu je triková bez reálnych hercov a je priam prekvapujúce ako vám to ani nebude vadiť. Ja som sa bavil napriek tomu že kniha bola lepšia. ()

defith

O knížce jsem se dozvěděl, až když jsem četl, že má podle ní točit film Spielberg. Tak jsem si to tedy sehnal, a zůstal naprosto uchvácen, páč na prakticky všem, kromě hudby, jsem za mlada ujížděl. Řekl jsem si fajn, chci to vidět, ale to nemůže dopadnout dobře. Přiznejme si, Steve přece jen není to co to bejvalo a v knize je toho opravdu mraky. A ejhle, ona je naprostá bomba! Po celou stopáž jsem se usmíval jak malej kluk, chvíli to bylo i na kapesník a hlavně jsem se těšil, čím na mě ten děda zase pomrkne. A že toho je! A přesto to nepůsobí přeplacáně... Od posledního Mad Maxe jsem se takhle v kině nebavil! Asi půjdu ještě! ()

Alvin

Atari 2600 a já máme stejný rok narození. S každým přicházejícím podzimem jsem si přál, aby měl Ježíšek dost valut a přinesl mi ho. Nakonec jsem byl rád i za licenční ZX Spectrum a strávil s ním několik krásných 8-mi bitových let. Tím chci říct, že bych měl být ideální cílová skupina a nadšeně to tady pětkovat. Ale byť jsem tu dobu zažil, tak nejsem nostalgik, kterému zvlhnou oči pokaždé, když se na scéně objeví nějaká postava z tehdejších games. První třetina ještě celkem táhne, ale s přibývajícím časem se i to vytuněné CGI okouká a zbyde jenom příběh holý jak ohlodaná kost. Klišé kterak outsider zachránil svět ze spárů obludné korporace, nezradil své kámoše, našel pravou lásku a ještě na závěr prozřel, že i ten reálný svět má taky něco do sebe. (metacritics 64%) ()

marketpla

Jsem nadšená! Od Spielberga bych něco takového nečekala. Od první chvíle je sice jasný hlavní hrdina, který získá výhru. Ovšem on si to prostě zasloužil. Celým filmem mě provázela nostalgie na různé filmy a hry. Film je zasazený do budoucnosti konkrétně roku 2045. A znázorněná budoucnost mi nepřišla nijak nereálná a vlastně je hodně pesimistická. Lidi utíkající před realitou do virtuálního světa. No, i když, to je už i dnes, jen v jiné formě.. Za mě po dlouhé době velmi povedený film! ()

Sashmen13

Nu kde začít, tenhle film má hodně specifickou notu. Musím přiznat, více než příběh, který byl relativně vágní, mě zajímal samotný svět OASIS. A nu, bylo co vidět. Řekl bych takhle, pokud máte tyhle věci rádi, běžte do toho, pokud ne, pak to zkuste, ale za výsledek neručím. Spousta, spouusta odkazů na spousty věcí. Musím ale říct, že se relativně držel při zemi, při tom, co vše na internetu lze potkat. Možná, že to ovšem bylo tak nejlepší. Velké + za iron gianta, hodně podceňovaná a mírně zapomenutá animace. Co mě na filmu hodně dostalo, tak to byla jeho lidskost. A ano, někdo by mohl říct, že byl na konci trochu pedantský. Zeptal bych se ovšem, neměl pravdu? Protože ačkoliv je VR ještě v plenkách, pořád kráčíme kupředu a již teď lze vidět odcizení mezi lidmi. A trošku jsem zapřemýšlel, jak blízko jsme k tomu, aby OASIS bylo realitou. A kdyby ano, jak by se s tím svět vyrovnal? Protože svět, ve kterém fantazie je jediný limit? Fuck yea, realita nemá šanci... a nebo jo? ale pamatujte, nehrajem pro vítězství, ale pro ten pocit (a když suckujete tak kys!) ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018