Kuneš je zpět. Věc, na kterou jsem se již dlouho těšil. Scény s Kunešem byly jednoduše skvělé plus jedna výborná (trochu přebral). Miluju ten jeho věčně nasraný styl a to jeho mumlání. Jak se vytratí ze scény, už je to horší. Žejlko a scény ze žaláře, fajn. Divný to bylo na staronový stanici. Zkrátka Slepice pořád slepice, z Máchy se bohužel stal debil, Lupena jsme viděli akorát ve sprše na ubytovně a Rohanovo kouzlo je pryč. Nekomentuju writera Gazdu a tu kozatou nádheru. A černohorský příběh byl dle mě trochu mimo. Nejsem si jistý, zda prostředí Ústecka něčemu pomohlo, ale jedno jisté je, Rapl se vydal jiným směrem. Chvílema trochu 007 styl. Hudba horší, než dříve. Série se rozjíždí, ale skvělý Kuneš, jehož jméno je neznámo, naštěstí zůstává a já s ním.(8.1.2019)

• Thorgerda

První série se svou okatou hrou na severské detektivní seriály byla ještě poměrně roztomilá, ale toto....Po pokusech o temnou atmosféru tu máme zpět obligátní "hláškování" a "figurkaření", z postav se stávají karikatury a vše opět bezpečně kráčí zcela opačným směrem než světová quality tv. Kromě zde již zmiňovaných nelogičností do očí bije schematismus postav i děje, klišé střídá klišé - příchod spoluvězně - mlátičky na celu jak z němé grotesky, scéna s výtahem asi odkazuje k (spaghetti) westrnu či drsné škole, každopádně vousatý a otřepaný trapas, a samozřejmě všudypřítomné "chlastání" jako dějový prvek, to už je opravdu čirá vata. Mám pocit, že se to celé sune někam do groteskna, dílem asi chtěně, viz rádobyvtipná scéna se sprejem, dílem nechtěně - rozuzlení Kunešova soukromého pátrání po nevěře jak z hříchů pro pátera Knoxe, nebo celá ta titulní "exekuce"...Každopádně původní atmosféra, či jakýkoli vztah k postavám a chuť sledovat jejich další vývoj je pryč... a já se přitom na nového Rapla tolik těšila :-/(7.1.2019)

• Ampi

Nehodnotím jednotlivé díly, většinou až celou sérii. Nicméně k ním mohu napsat komentář. Tým kriminalistů z Jáchymova se skoro komplet i s patologem přestěhoval do Ústí nad Labem. Kde i přes velikost krajského města je méně vražd než v odstrčeném krušnohorském městečku. Dialog, který mne zaujal: Protože jsou intelektuálně nekompatibilní. Ty vole, to nevím, jak přeložit.(30.1.2019)

• ricous

Tak jsem se po skvělé první řadě těšil na druhou, a zatím teda zklamání. V Jáchymově zavřeli oddělení a nikdo zřejmě neměl problém po převelení do Ústí (kde do té doby dělal jen Pavelka) s odloučením od rodiny. Exekutor neřeší kytaru a zesilovač, ale plastové indiány by sebral. Scénka se sprejem a nápisem jak z filmu pro děti, celkem hloupé. Ale věřím, že se to zlepší.(7.1.2019)

Fascinuje me, ze neco tak divacky nevstricneho je tak popularni. Ale proc ne, rozhodne Rapl patri mezi ty originalnejsi ceske kriminalky. Uvod druhe rady pekne atmosfericky, libi se mi naznacena hlavni dejova linie pokracujici z prvni serie s Zeljkem. Epizodni pripad ale teda slabsi, logika taky docela hapruje, sympaticke charaktery to drzi na ctyrce a jsem zvedavej, co se bude dit dal. Zatim OK i pres stupidni zaver ve vezeni.(7.1.2019)

• - Scéna s přepadením vězeňského transportu na začátku filmu byla natočena v přístavu v Kolíně. Na jednom ze záběrů jedou po nábřeží v Kolíně podél Labe pod Starý most. Je to i drobná logická chyba, jedou po břehu s řekou po levé straně a během okamžiku proběhne přepadení v přístavu s řekou po pravé straně. (lukas.kohout)

• - Zmínka v 5. minutě o zvyšování kriminality na Ústecku díky vraždícímu narkomanovi, je pravděpodobně narážkou na skutečné události z roku 2008, kdy pětinásobný vrah Roman Postl po předčasném propuštění z vězení za vraždu zastřelil nejdříve manažera strojírenské společnosti z Teplic, posléze osmnáctiletého pumpaře v Ústí nad Labem a nakonec dvacetiletého Vietnamce a zasahujícího policistu v Chomutově. (Pimburger)