Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kuneš je opět v nesnázích. Dočasně si mimo službu přivydělává jako soukromé očko. Ale nebyl by to Kuneš, aby se banální sledovačka nevěrného manžela nezvrtla v sérii mrtvol. I Rohan má starosti. Asi největší s Željkem, u kterého existuje důvodné podezření, že se pokusí utéct z vězení. Kromě toho mu dělá vrásky budování nového vyšetřovacího týmu v Ústí. Stará parta Lupínek, Mácha, Slepičková jsou už na místě, ale ještě zbývá udělat místo právě pro Kuneše. (Česká televize)

(více)

Recenze (62)

Ampi

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nehodnotím jednotlivé díly, většinou až celou sérii. Nicméně k ním mohu napsat komentář. Tým kriminalistů z Jáchymova se skoro komplet i s patologem přestěhoval do Ústí nad Labem. Kde i přes velikost krajského města je méně vražd než v odstrčeném krušnohorském městečku. Dialog, který mne zaujal: Protože jsou intelektuálně nekompatibilní. Ty vole, to nevím, jak přeložit. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Jestli jste si přišla pro kalhotky, tak mi je zabavil exekutor." Já mám Rapla rád, takže jsem spokojený s tím, že ukázal, co jsou zač dobráci z GIBSu i to, že zásahovky před utajovaným zátahem odevzdávají mobily. Jenže ony je odevzdávají už před akcí a nikoli po seznámení se zákrokem, aby nikdo nemohl upozornit gangstery a novináře. Tak to nevyšlo. Stejně tak nevyšlo, že policajt nemůže zároveň pracovat jako soukromý detektiv. Ani ten mimo službu. Ale dost nářků. Rapl Kuneš je skvělý originál, jeho metody mě baví a jazyková nevybavenost je dokonalá. Ovšem termín "intelektuálně nekompatibilní" je naprosto brilantní a já trvám na tom, aby to ten dvoumetrový gorilák přeložil do angličtiny naprosto přesně. ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kuneš opět válí hned od začátku. Scéna s filmem ve výtahu neměla chybu. "Varuju tě!" a ten následný záběr "Přebral." vskutku pobavil. Zápletka kolem nevěry sice nebyla nejlepší, ale věřím, že nad tím vším bude viset daleko zajímavější příběh, který nás bude bavit. Návrat starých postav potěšil. Normálně bych dal 4*, ale vzhledem k tomu, jak nízké hodnocení to tu zatím má, přihazuji pátou (dle mého si tato epizoda zaslouží 70-72%). ()

salahadin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rapl II aneb jestli to tak pujde dal, bude se serial vysilat v supermarketech v ramci detskych koutku. Bojim, bojim, ze 2. serie bude pruser skrz travici trakt. Prvni dil je bud nuda k uzoufani, nebo fakt velmi naivni a prostomyslna filmarina. Tech lapsu je tam hafo, ale u jednoho me fakt chytl zachvat. Pop jde zpovidat s bibli, v niz je - hadejte! jo a ten vul vola do zahranici a rve na celou veznici! Z drivejsi slusne prace s atmosferou zbyl jen dest a z Rapla zbyl plejboj, jemuz do kurniku skacou mature slipky. No wow. Prvni dil na me pusobi tak, jakoby ho reziser tocil pro divaky, kteri nechteji za zadnou cenu u filmu premyslet, staci jim, ze se to hybe, je to barevny a dobre se u toho usina. Snad se dalsi dily pochlapi. Enšpíglovy rejpavé kecy miluju, rád si je čtu, ten chlapec má nějakou zvláštní diagnózu. Jako jeho ošetřující lékař doporučuji, aby více papal cereálie ke snídani a měl pravidelnou stolici (nemyslím soudní). ()

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ze zcela prapůvodní atmosféry (a to mám ještě někde stažený ten zkušební pilot pro tehdejší diváckou soutěž „vyber, jaký seriál natočíme") se stala naprostá zbytečnost, s naprosto nelogickým jednáním postav, čile přehrávajícím Čermákem a spoustou prapodivných scén, nad nimiž se dá jen nevěřícně kroutit hlavou. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (4)

  • Scéna s přepadením vězeňského transportu na začátku filmu byla natočena v přístavu v Kolíně. Na jednom ze záběrů jedou po nábřeží v Kolíně podél Labe pod Starý most. Je to i drobná logická chyba, jedou po břehu s řekou po levé straně a během okamžiku proběhne přepadení v přístavu s řekou po pravé straně. (lukas.kohout)
  • Epizoda se natáčela v Praze, Ústí nad Labem, Kolíně, Vykmanově a Černé Hoře (Kruče a Bar). (SONY_)
  • Zmínka v 5. minutě o zvyšování kriminality na Ústecku díky vraždícímu narkomanovi, je pravděpodobně narážkou na skutečné události z roku 2008, kdy pětinásobný vrah Roman Postl po předčasném propuštění z vězení za vraždu zastřelil nejdříve manažera strojírenské společnosti z Teplic, posléze osmnáctiletého pumpaře v Ústí nad Labem a nakonec dvacetiletého Vietnamce a zasahujícího policistu v Chomutově. (Pimburger)

Reklama

Reklama