alchac

Dýchavičný, Němcem stižený taky(skoro)německý Maratonec Kryštof, an hodinku a půl nahání starého známého od elektrikářů? Řeklo by se stokrát recyklovaná inkontinenční plena, leč závěrečné setkání nad cyklonickými vzpomínkami zavánějícím šálkem kávy to divže nevytáhlo na plný počet. ()

andrii

O čem /ne/víš. To není cizí revír, z/a/tracená paměti. Stíny v hávu, v hlavě. Po plamenech se svezeš, o pekelné s/c/hody, fakt, hlaveň pravdy vaz zlomíš. Bolesti vystavíš mrazivý epitaf. ()

Triple H

SPOILERY. Nechcem tu byť za chytráka, ale tá finálna "šokujúca" pointa ma napadla asi tak po desiatich minútach (podotýkam bez toho, aby som vopred vedel, že film nejakú má) a po zvyšok filmu som len čakal kedy sa k nej dej dokodrcá. Veľa priestoru na iné alternatívy tam nebolo, čiže nevedel som si predstaviť iný koniec. Keď si pointu tak rozkladám v hlave, veľa logiky mi nedáva. Takže Landau vedel pravé identity Plummera a Prochnowa, hej? Tak čo tým svojím plánom sledoval? To si bol tak istý, že keď Plummer zistí, že on aj Prochnow boli náckovia čo zabilli Landauovu rodinu, oboch ich zabije? Alebo len zúfalo dúfal, že snáď to vyjde? Neviem. Nápad v zásade fajn, Plummer výborný, vedľajšie obsadenie slušné, ale nezaujalo. ()

arbitr

"Heil fucking Hitler." Dean Norris se pro tu roli narodil. Ovšem představitel hlavní role ho ještě o třídu převyšuje. Skvělá netradiční road movie. ()

Tosi

Cesta za spravedlností natočená v decentním thrillerovém hávu a v tempu zadýchaného starce s demencí. Ten stařec je hlavní postavou, a ač zobrazuje odvahu tajného agenta, v hloubi duše je sužován nejistotou, která vyvrcholí v tragickou ironii na konci. Plummerovo herectví je příjemně lidské a pomalé a přesně tak působí i celý film. Moje čtyři hvězdičky jsou tak hlavně důkazem toho, že Remember se tváří být lepším filmem, než ve skutečnosti je. ()

Helmutek

Když si devadesátiletej senil řekne, že se na starý kolena půjde pomstít za válečný zločiny spáchaný na jeho rodině, protože v tomhle věku a po smrti svý ženy samozřejmě už nemá moc co ztratit, zní to skvěle a věcí, ktrerý by se tam mohly řešit nebo otevírat, je asi tak milion a půl (má cenu po takový době vracet se ke starejm událostem? Vyřeší se tim něco? Jak se na to všechno s takovymhle odstupem dívaj oběti, pachatelé, příp. jejich rodinní příslušníci? Co vůbec od nějaký případný konfrontace čekat? Co by si lidi, který před sedumdesátil lety stáli na opačný straně barikády, dneska asi tak řekli? Jak se s těma věcma celej život žilo?...). To, že jsem tam něco takovýhodle čekal a nedočkal jsem se, to mi nevadí; ani nepotřebuju nějaký prázdný rozumování, jen jsem si řikal, že tohle by mohlo bejt zajímavý. Ten film je efektní, jenže jenom v posledních dvou minutách v podobě převapivýho rozuzlení, a k tomu navíc neni ani nijak hlubokej, s žádnym přesahem (kromě tohodle závěrečnýho šoku). Zbytek zachraňuje v podstatě "jenom" koncert fenomenálního Švestkoně, kterýmu se nedá vytknout nic a kterýmu jsem celou dobu jen zobal z ruky nebo mu se soucitnou slzou v oku chtěl pod zadek rychle přistavit nějakou stoličku, případně dalších skvělejch herců (Maxe - Martin Landau, Kurlandera ml. - Dean Norris, Bruno Ganze...). Devadesát procent filmu Zev někoho hledá - ten to neni, ten taky ne, tak pojedu ještě jinam - ten taky ne, všechno to poctivě hlásí svýmu komplicovi do domova důchodců, odkud utek, a asi tak největší drama je v tom, že mu člověk fandí, ať toho někoho hlavně najde dřív, než jeho pečovatelkama zalarmovanej syn najde jeho, a ať už se to kurva konečně rozjede. No, a tohle je vlastně celej ten film - pak teda zakončenej skvělou pětiminutovkou, o tom žádná. Neřikám, že to mělo vypadat tak nebo onak, ale představoval bych si, že to bude mít i jinou hodnotu/kvalitu než jen to závěrčný rozuzlení. Jo ale scéna u mladýho Kurlandera u kamenolomu byla teda strhující, to ne že ne. WTF moments: Nechat cca osmiletou holčičku nahlas na veřejnosti předčítat soukromej dopis i potom, co v něm zazní, že pisatel Zevovi dává za úkol zabít určitý lidi, a že se nad tim nepozastaví ani ta holčička (dejme tomu), ani Zev (kterej je sice senil, ale že tadyty věci nijak roztrubovat nemůže, to mu samozřejmě jasný je), to je trochu moc. ()

Johnny.ARN

Ha. Krásna ukážka toho, ako jeden žid rozohrá vlastnú hru a vtiahne do nej dosť ľudí, ktorý s tým nič nemajú. V závere to ale celé príde infantilné a nedá sa to logicky pochopiť. 1 z 5 ()

elanius

(135/2017) / Trošku pomalší, so zvláštnou hlavnou postavou a s výborným twistom na záver. Celkom by tomu svedčal americký remake :) (6/10) ()

progression

Strhující drama o pomstě i boji s pamětí. Díky výbornému scénáři se divák ani na chvíli nenudí a výkon Christophera Plummera je nezapomenutelný (tohle natočit v 88 letech ! ). Jen tak mimochodem si klavírní party (Mendelssohn, Wagner) díky své hudební zálibě pěstované od mládí, zahrál vlastnoručně. Dost mne překvapuje, že za tenhle výkon si na něj akademici (alespoň s nominací) nevzpomněli. Důmyslný mix scén dramatických, tragikomických i "dost trpkých" provázený mnoha zvraty dospěje až k důstojnému rozuzlení, které je tou "třešničkou na hodně dobrém dortu". Po opakovaném shlédnutí tu chybějící hvězdičku bez rozpaků přihodím. V technické hodnotě je sice trošku nadhodnocená (menší nedostatky se tam samozřejmě najdou), ale za umělecký dojem je více než zasloužená. ()

dANo

Aj napriek tomu, že prekvapivý záver otvoril jednu zásadnú otázku, ktorá by vyriešila menšiu logickú nezrovnalosť, tak som si na ňu odpovedal sám: "film by nebol taký zaujímavý a iný záver by mal len síce silnú pointu, ale to prekvapko tej pointe neuberá na sile". Takže fajn a dávam plný počet aj kvôli tomu, že je to na Slovensku aktuálna téma. ()

MikeZ

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel meets Memento. Už jsem chtěl Egoyana chválit, jak elegantně balancuje mezi absurditou a vážným revenge dramatem. A pak přišel závěrečný zvrat, se kterým to definitivně sklouzlo k parodii. 6/10 ()

VasaX

Starobní lov nacistických pohlavárů aneb v hlavní roli Plummer a stařecká demence. Tak trochu drama, tak trochu road-movie, tak trochu sonda do minulosti a lidského nitra a paměti. Osobně jsem byl spíše mile překvapen, jak poutavé to ve výsledku bylo a jak zajímavé je finále, ač na mě poněkud vyhrocené. Ale chápu, že bylo potřeba udělat pointu a tečku a tohle prostě byla snadná cesta. Za mě, až na nějaké to kodrcání po cestě, velmi dobré, velmi komorní, vypointované drama se skvělým hereckým výkonem v hlavní roli. ()

hroubek

Na tento film jsem se hodně moc těšil a bohužel jsem se k němu dostal teprve nedávno. Vzpomeň si má zajímavou zápletku, která je natočená velmi realisticky a civilně. Režisér Atom Egoyan ví jaký vypraví příběh a nikdy netlačí na pilu. Proto má film pomalejší tempo a takovou melancholickou atmosféru (hudba je místy až moc pozitivní a vytváří dojem lehké komedie). Celé se to zlomí v půlce filmu, kdy přijde nejlepší scéna filmu (parádní výkon Deana Norrise) a pak už to jen stoupá. Hodně moc se mi líbil závěr, který se opravdu povedl. Christopher Plummer zde předvádí životní výkon a je  ve své roli perfektní.  Herci ve vedlejší rolí odvádí, tak přesné a uvěřitelné výkony - Martin Landau, Bruno Ganz, Henry Czerny nebo Jürgen Prochnow. Vzpomeň si je dobrý a zajímavý film, škoda té pomalejší první poloviny filmu. ()

cpt.Lynch

Napínavý kousek, který jsem hltal od první do poslední minuty. Perfektní závěr přidal jednu hvězdu na konečných 5. ()

m.a.t.o.

Ak ste si mysleli, že Harry Brown bola geriatria, Remember je potom geriatria na druhú. Tempo je pomalé, avšak nenudí, režisér vsadil skôr na atmosféru, čo mu aj vyšlo. Záver je vypointovaný, otázkou ale zostáva či by ma film po poznaní všetkých dejových zvratov bavil aj pri druhom pozretí... 65 % ()

Autogram

S Alzheimerom môže byť dobrodružnou aj cesta na záchod, a tu sa starý pán vydáva na dobrodružnú pomstu naprieč celým svetom. Nápad s westernovou pomstou za dávne krivdy je to dobrý, ale nepresvedčilo ma spracovanie napriek, vraj, výbornému výkonu hlavného pištoľníka. ()

Lukoboss

Je to komorní a relativně pomalý, ale tak v hlavní roli je osmdesátiletej pán, takže tempo naprosto odpovídá. Nedá se říct, že by to ale nebavilo. Spojení se stařeckou demencí, která klade hlavnímu hrdinovi překážky, je celkem zajímavej nápad. Stejně jako vystavět thriller na hrůzách ze druhé světové války natočenej v současnosti. Zápletka je dobrá, závěrečný rozuzlení ještě lepší, vlastně bych řekl, že zvedá hodnocení o jednu hvězdu. Jinak bych to ale nechla na třech. P.S.: Absolutní obdiv má Ch. Plummer, kterej si střihnul hlavní roli ve věku 86 let, to teda klobou dolů. ()