"Nemáme se čeho bát. Jsme tři na dva. Prostě to referendum nepustíme." Tak to se mi moc líbí. Lidi si ve volbách zvolí vedení a když chtějí referendum, tak jim ho paní starostka nechce dovolit? A to má být kladná postava? To mi dost připomíná naši vládu, která nechce připustit referendum o vystoupení z EU, protože lidi by jim mohli vzít koryta. Takže paní starostce budu fandit po rodinné stránce, ale politicky u mě skončila. Navíc se mi v tom těžebním smogu moc dobře nedýchalo, obyvatelé Pustiny jsou mi nesympatičtí a o trotlech z ústavu se snad raději ani nebudu vyjadřovat. Takže všechny mé sympatie získává nadržený Karel a moc mě pobavil Autošťouch, při kterém se vozidla převracely na střechy z nulové rychlosti a to je třeba ocenit.(26.5.2017)

Solidní podívaná, která se díky špinavé severočeské krajině dokáže místy tvářit jako severská kriminálka. Dobře se na to kouká, což je samo o sobě úspěch, ale postavy a jejich hloupost, zkorumpovanost a instantní neštěstí mě ale zatím nepřesvědčili, že by mělo jít o událost roku. Jsem ale příjemně překvapen a zatím to ani v průběhu nevypínám.(29.1.2017)

Na Pustinu jsem slyšela od známých tolik chvály, že mi to nedalo a musela jsem se podívat, o čem všichni tak nadšeně diskutují. Po prvním dílu jsem spokojená, skvělé zpracování, kamera naprosto bez chyby. Perfektně vykreslený obraz nehostinných severních Čech nabitý mrazivou až severskou atmosférou. Zatím je předběžné hodnotit celý seriál, ale pokud se to bude dál vyvíjet, tak jako po úvodním dílu, tak moje nemalé nadšení ještě vzroste.(29.1.2017)

Ouuu, tak zatím to vypadá velmi, veeeelmi zajímavě. Již od prvních minut je zde cítit závan filmařské dokonalosti. Špinavá a depresivní atmosféra (skoro jako ze Scalped) severních Čech je zde perfektně provedená. Vizuální stránka - kamera, střih apod. je bezchybná. Ačkoliv je tohle teprve první epizoda, kde se seznámíme s postavami, prostředím apod. je základna pro děj skvěle vybudovaná. Výkony herců nebudu ani komentovat. Zatím Pustina vypadá přímo luxusně. Akorát jsem počítal se známějším castingem, ale to nevadí. Jinak jsem z Pustiny neskutečně nadšený. Je to navíc poprvý, co jsem slyšel Evu Holubovou takhle klít.(10.9.2017)

S01E01 - Po prvním dílu těžko soudit.. Kamera je naprosto super, barevná nálada seriálu se mi líbí (i když klasicky kopíruje skandinávské seroše nebo americké seroše na skandinávský styl, ale dle marketingu to je účel), hudbě nemůžu vůbec přijít na chuť (hudba by dle mého neměla rušit děj a měla by pro diváka být příjemnou připomínkou svého zdroje, což tady je naopak), Zuzana Stivínová válí (ta holka nám zraje), ale ostatní herci díky rychlému střihu a minimum dialogů se zatím neprojevili.. Nevim, jestli byl můj sen vidět Jaroslava Duška z převážné většiny nahého.. Osel na začátku mi přišel tak nějak dějově navíc, křečovitej, ale možná to nějak do příběhu zapadne.. Ke konci dílu se jim opravdu povedlo vybudit mnou zvědavost a pustit si druhý díl.. Uvidíme, kam se to bude ubírat :-) Hodnocení 4* s ohledem na české prostředí nadhodnocuji - kdyby USA, tak určitě jen 3*..(4.11.2016)

• - Natáčelo se v obci Běsno, Buštěhrad, Beroun, Kladno - Dubí. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Jaroslav Dušek si v autě zpívá píseň od Jaromíra Nohavici „Heřmánkové štěstí“. (M.B)

• - Budova výchovného ústavu je ve skutečnosti zámek Jezeří. (rakovnik)