"Nemáme se čeho bát. Jsme tři na dva. Prostě to referendum nepustíme." Tak to se mi moc líbí. Lidi si ve volbách zvolí vedení a když chtějí referendum, tak jim ho paní starostka nechce dovolit? A to má být kladná postava? To mi dost připomíná naši vládu, která nechce připustit referendum o vystoupení z EU, protože lidi by jim mohli vzít koryta. Takže paní starostce budu fandit po rodinné stránce, ale politicky u mě skončila. Navíc se mi v tom těžebním smogu moc dobře nedýchalo, obyvatelé Pustiny jsou mi nesympatičtí a o trotlech z ústavu se snad raději ani nebudu vyjadřovat. Takže všechny mé sympatie získává nadržený Karel a moc mě pobavil Autošťouch, při kterém se vozidla převracely na střechy z nulové rychlosti a to je třeba ocenit.(26.5.2017)

První polovina pilotu je spíše seznamovací, ale prostředí je povedené. Pustina není obyčejná vesnice jako Kotěhulky, ale pořádná temná díra se spousty nasraných vesničanů. Život v takové řiti není zrovna ideální a tak jim těžební společnost nabízí řešení. Proti tomu je však starostka Pustiny, které se začnou dít divné věci. Ano, tudíž se v druhé polovině přiostří. Divák společně s velmi pěknou temnou atmosférou dostane i solidní napětí, které trvá do konce pilotu. Prvnímu dílu nemám co vytknout, tak uvidíme dále.(2.1.2017)

Přála bych si kvalitní český seriál, který bude sice realistický, ale bude nějakým způsobem optimistický. V poslední době se kvalitní česká tvorba velice zúžila na kriminální seriály a tvorbu financovanou HBO. Použité finanční prostředky jsou na seriálu patrné, výběr herců i jejich výkony jsou na úrovni, ale příběh mě neoslovil. Nemám ráda násilí ani v životě, ani na plátně ani na obrazovce. Rozehrávka dává tušit že to neskončí u kopanců a zmasakrovaného kopytníka. Pustina je ponurá, blátivá a špinavá.(1.11.2016)

Ouuu, tak zatím to vypadá velmi, veeeelmi zajímavě. Už od prvních minut je zde cítit závan filmařské dokonalosti. Špinavá a depresivní atmosféra (skoro jako ze Scalped) severních Čech je zde perfektně provedená. Vizuální stránka - kamera, střih apod. je bezchybná. Ačkoliv je tohle teprve první epizoda, kde se seznámíme s postavami, prostředím apod. je základna pro děj skvěle vybudovaná. Výkony herců nebudu ani komentovat. Zatím Pustina vypadá přímo luxusně. Akorát jsem počítal se známějším castingem, ale to nevadí. Jinak jsem z Pustiny neskutečně nadšený. Je to navíc poprvý, co jsem slyšel Evu Holubovou takhle klít.(10.9.2017)

První, co mě napadá, je, koho napadlo obsadit sluníčkového Jaroslava Duška do takovéhle role. Ale ono to funguje, na úsměvné "štípání bambusů" si při jeho scénách v chatce rozhodně nevzpomenete, ba naopak, jde z něj strach smíšený s hnusem a možná i špetkou lítosti. A vůbec tak nějak pořád přemítám nad obsazením, který je prostě absolutně famózní. Ale po prvním dílu mě celá výborně vykreslená hnusná atmosféra ponořuje tak hluboko, že si nejsem jistá, že chci sérii vidět celou a přemýšlím, zda Pustinu vůbec dokoukám. Nakonec se však rozhoduju, že to dám, přece jenom ohlasy jsou velké a výkony prvního dílu jsou příslibem, tak uvidíme, snad se toho sexu aspoň trochu ubere...(19.2.2017)

• - Budova výchovného ústavu je ve skutečnosti zámek Jezeří. (rakovnik)

• - Jaroslav Dušek si v autě zpívá píseň od Jaromíra Nohavici „Heřmánkové štěstí“. (M.B)

• - Natáčelo se v obci Běsno, Buštěhrad, Beroun, Kladno - Dubí. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)