poster

Pět milionů let k Zemi

 • Velká Británie

  Quatermass and the Pit

 • anglický

  Five Million Years to Earth

Sci-Fi / Horor

Velká Británie, 1967, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • noriaki
  ***

  Klasické šedesátkové kulisové sci-fi se zajímavým začátkem, nudným prostředkem, a dramatickým koncem za který si film zaslouží přídomek horror. Námět vypadal slibně, a navnadil mě na inteligentní snímek postavený na dialozích, a pyšnící se postupně houstnoucí atmosférou založenou na neustále se prohlubujícím poznání. Dá se říct že jsem to i dostal. Quatermass and the Pit je sice podobně naivní jako adaptace starých verneovek, ale komu se podobné příběhy líbí, tak nebude zklamán.(10.1.2012)

 • Anderton
  ***

  Quatermass and the Pit je film nižšieho rozpočtu, ktorý pôsobí televíznym dojmom a je na ňom vidieť, že je britský. Nezohnal som k mojej verzii titulky, dokonca ani anglické, ale aj z odposluchu sa dalo bez problémov určiť, o čo kráča. Je to staromódny film, ktorý bol určený kedysi zrejme širšiemu okruhu publika, dnes je to záležitosť čisto iba pre ťažkých fanúšikov sci-fi.(25.6.2012)

 • kaylin
  ***

  Profesor Quatermass je celkem zajímavou postavou, ale v tomhle filmu mě více dostalo barevné provedení a jednotlivé triky, které jsou docela dobré. Ten příběh mi přišel jako semletí všeho možného, co v té době sci-fi nabízelo, i když je pravdou, že autor předlohy i scénářem měl tenhle příběh venku docela dlouho. Nějak jsem se do toho příběhu ale nemohl dostat.(5.3.2015)

 • ybuko
  ***

  Zlata era britskeho filmoveho studia Hammer, ktere si vypujcilo tehdy znamou postavu z televiznich serialu BBC a vyprodukovalo s ni dalsi film. Profesor Quatermass, vysetrovatel paranormalnich jevu (jehoz herecti predstavitele se pravidelne menili), se tentokrat vydava zjistit jake podivne veci to vlastne vykopali delnici v podzemi pod mestem a jestli se tam treba neschovava jeste neco dalsiho.(8.9.2009)

 • misterz
  ****

  Netypická ale zato slušne zvládnutá Hammerovka, ktorá zaujme predovšetkým svojim nápadom a pútavejším príbehom. Ten, hlavne v prvej polovičke, dokáže udržať pozornosť diváka, hneď na začiatku tu máme jednu veľkú záhadu v podobe čudného nálezu, potom tu je jeho postupné odkrývanie, skúmanie, protichodné teórie o pôvode.... skrátka nastolené otázky pekne vydráždia zvedavosť. Neskôr v druhej polovičke a hlavne pri konci s finálnym rozuzlením začal príbeh v tomto smere trochu strácať a ponúknuté vysvetlenia miestami vyvolali úsmev na perách, hlavne keď sa k tomu pridali aj na tú dobu priemerne zvládnuté trikové efekty. Celkový dojem mi však aj napriek tomu vychádza mierne nadpriemerný. 70/100(13.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace