Jeho rodina se stala obětí IRA. Policie případ neřeší. Je čas se pomstít... (Filmbox)

Mirokukii

Jackie "fucking Monkey" vs. ExBond ve slušném, politickými nitkami protkaném, thrilleru, ve kterém je přítomnost stále hbitého asiata ve výsledku menší, než bych si přál. ()

viperDavid

Jeckie už se nepohybuje jako dříve, ale stále kopat umí. Celkem vydařený kousek i když bez toho náboje jako dřív. Je tu jedna scéna, kterou jsem si spojil, jak Londýčané řvali, že jim to nikdo nedal vědět, že natáčí a tak se tuze báli :) No jo, to se občas stane ()

Johnny.ARN

Campbell asi musel velmi plakať, že už nemohol režiruvac bondovku s Brosnanom, tak si natočil "špionážny" thriller, kde ho obsadil ako padoucha a po krku mu ide nestarnúci Chan. Znie to ako dríst, ale Campbell z toho vykúzlil skvelý film plný napätia, charakterových postáv, zákulisných hier vo vysokej politike a pridal aj pár akčných scén a výbuchov. Možno by to chcelo trochu dovysvetľovať, na druhej strane to podanie je tak strhujúce, že na myšlienky pomimo nie je čas. Takže solídna záležitosť čo nenudí, má skvelé herecké výkony a pár vychytávok, ako si v lese poradiť s bandou prenasledovateľov. 4 z 5 ()

Lachtaan

Netroufnu si ani tipnout, kdy naposledy jsem viděl cokoli s nejznámější čínskou hereckou legendou a třeba říct, že mi Jackie značně chyběl. Tématika terorismu mě ve filmech nemálo láká a když je doplněná o skvělé herce (Pierce Brosnan!), tak není nad čím lámat hůl. Přesto jsem doufal v trochu větší ‘drive’, ostatně jak je v Chanových kouscích zvykem. [viděno na Netflixu 26.2.2020] ()

hanagi

Jackie Chan mě velice mile překvapil - z rozjuchaného bijce, jak ho obvykle znám, se vyloupl do role zlomeného otce. To, že nebude dlouho jen nečinně truchlit se ovšem dalo čekat. P.S. Kdy už těm teroristům konečně dojde, že vždycky! narazí na nějakého mstivého magora se speciálním výcvikem, který jim nakope prdel?! ()

Yoshimitsu

Jackie se ukázal, že dokáže být i vážný zabiják, který chce dosáhnout spravedlnosti bez úsměvu. Vypadá zde už docela opotřebovaně, ale věřte pár slušným kopů a pěstí, taky rozdal. Pierce jako ministr byl pořád někde zalezlej a volal si stále lidí, aby ho ochraňovali před Jackiem. Sám skoro nehnul brvou a chlastal jen whiskey. Dávám 75% ()

Trustme

Jackie Chan hraje Číňana s vietnamským jménem hledajícího jména, která mají vinu za smrt jeho dcery. Jeho obličej se nepohne jinam, než do podoby kamenného Boha pomsty a pozvolna tušíme, že tenhle starý hospodský má za sebou nějaký ten nindžovský výcvik, neboť se dostane všude a nikdo ho nechytí. Často je štěstěna scénáře na straně Jackieho (produkce je vesměs totiž čínská) a tak je mu zde nadržováno. Režii má Martin Campbell a ten zase udržuje, aby obvyklé asijské Jackieho kousky působily k věku herce i sofistikovanosti evropského dramatu. Jackie Chan umí velmi dobře přepnout do ztrápeného charakteru (vynikající je jeho Mr. Han v The Karate Kid, 2010) a docela střídmě udržel většinu fightů do reality. Zápletka je malinko béčková, ale díky Campbellovi naprosto důstojně zpracována. The Foreigner je dílko, kde si Britové, stejně jako Američané vyřizují účty s teroristy prostřednictvím filmu. Zde ve stále palčivé situaci pro Británii, kde působí odnože ilegální paramilitární organizace irských republikánů. ()

Timak

Chan mě teda tady hodně zaujal. Ostatně to Brosnan taky. Soundtrack vynikající. Atmosféra poutavá. Celkově spokojenost. Cambell si tu zpravil reputaci po zeleném mužíčkovi s lucernou. Jo, je to dobrý :) ()

VanTom

Zajímavě košatý, nejednoznačný politický thriller je vystavěný na půdorysu "revenge", kdy se titulní Číňan mstí (neústupně sleduje/vydírá jediné dostupné vodítko) za smrt své dcery při bombovém útoku "Autentické IRA". Zdánlivě zlomený, vetchý stařík se nezdá a Jackie Chan ve vážné dramatické roli předvede i něco ze svého pohybového nadání (a že těch pár nečekaných bitek stojí za to - viz jméno režiséra). Ve "vládním" zákulisí Pierce Brosnana (který se možná víc než na herecký výkon soustředí na drsný irský akcent) to pak také vře. ()

blackJag

Moc jsem nečekal... a přitom nebyl důvod :-) Když se řekne Campbell a Brosnan, samozřejmě si vybavím famózní návrat Jamese Bonda v devadesátkách, tohle ale taky nebylo zlé. Není to přehnané, žádné ukrutné konstrukce nebo twisty, jen solidní akce a oblíbené filmové schema o pomstě, vystavěné na výborných irských a britských ksichtech (+ jednom čínském, kterému to zdrcení není těžké věřit). 70% ()

L_A_D_A_S

Absolutně nechápu motivaci a chování ani jedné z postav v tomto filmu. Ti kdo mají Pierce Brosnana za záporáka asi viděli jinej film protože jednoznačným záporákem je tu Jackie Chan, který aby “pomstil svou dceru” se rozhodne vyvraždit rodinu, široké příbuzenstvo i se známými jediného irského politika, který se snaží atentátníky odhalit. Pierce Brosnan zase z nějakého důvodu neohlásí útoky policii tak, aby z Jackie Chana udělal hledaného teroristu č. 1, kterým určitě je.. scénáristický wtf. Lepší průměr za akční scény a komickej přízvuk Pierce Brosnana. ()

JohnSmith

Začátek poněkud pomalejší, ale zbytek velice slušný. Klobouk dolu před Jackie Chanem. V jeho letech se umí dost slušně ohánět a stále se nenechá zaskakovat. Příjemné bylo i to, že Chanova role nebyla komediální, ale naprosto vážná. ()

blackkocour

Ano, čeky už patří do starého železa hlubin senilných vykopávek, ale pořád rozdává lepší rány než jeho mladší verze, co po něm jednou převezmou žezlo. Když nějakým způsobem vyváznete z bahna nudy prvních 30 až 45 minut, tak pak se budete jen bavit nad hopsajícím Jackiem Chanovi. Pierce Brosnan, který taky ještě v důchodovém věku [sorry no] hraje zlouna fakt přesvědčivě, nebo je to tím, že nikdo si nedokáže představit typickýho anglána než Brosnana. Ale myslet je hovně vědět, protože on je Irčan.. Pro mě typický gentlemanský angličan je jen Hugh Grant, nebo ještě Benedict Cumbr.. Cumbrt.. ehmm.. Pan Fazole. Příjemná změna, než jen koukat na nějaké čínské hopšup narkáče v kung fu filmech, které teď v poslední době hodně absolvuje Jackie Chan. Chůva v akci pořád zůstává mým guilty pleasure. ()

Darth_AK

Takový trochu nízkorozpočtovější film, kde hraje hlavní roli dědek Jackie Chan a asistuje mu Pierce Brosnan se svým neskutečně sexy irským přízvukem. Jeho postava je obecně to nejzajímavější na filmu. Bývalý terorista IRA, který je vládním pověřencem pro Severní Irsko, a snaží se dopátrat nových atentátníků - to je zajímavé dilema a "střet zájmů" - a Pierce ho tu hraje opravdu skvěle. Umí být tvrdý, milý, a zároveň starostlivý. Jo a ve filmu je nějáká ta akce, nějáké jiné postavy atd. Ale Pierce tu válí a je to skoro one man show! No .. asi je to hlavně o Jackie Chanovi a jeho postavě, ale tak co říct o chlápkovi co většinu času říká jen "Give me the names" a odpaluje co mu přijde pod ruku. Ale ano, zápletka je docela dobrá, film vydrží bavit a má příjemnou délku. Za mě solidní 4*, a po November Man další film s Brosnanem, který i přes nízký rozpočet drží vysoký standart kvality. To asi nebude náhoda, což? ()

herr_carter

Hodně povedená a přímočará záležitost, vidět Brosnana ve vyloženě negativní roli je hodně unikátní, ale je to prostě pan herec. Coby vysoký politický činitel a člen IRA se ve filmu zaplétá do intrik, což nutně musí vyústit v jeho zkázu a odhalení. Chan, i v pokročilém věku, stále předvádí mistrovské bojové tríčky a jeho bývalý vojenský specialista je hodně uvěřitelný, moc se toho nedá vytknout, jedná se o napínavé akční drama, které zasahuje do vysokých politických sfér a v celé zápletce je zainteresovaných hodně lidí................. moje hodnocení = 8 z 10. ()