Jeho rodina se stala obětí IRA. Policie případ neřeší. Je čas se pomstít... (Filmbox)

Padme_Anakin

Pánové to na stará kolena rozjeli ve velkém stylu a bez zbytečných řečí přiznávám, že se mi moc líbili. Brosnan si okupuje kus mojí herzny v platonickém vztahu už od Manionů, takže v tomto případě se není čemu divit a jeho výkon v roli slizoňského politika, co to hraje na všechny světové strany, byl parádní. Tentokrát však mou pozornost upoutal i Jackie Chan, má můj hluboký obdiv, v důchodovém věku padat ze schodů, skrze okna, lámat si žebra o stromy, on je vážně z jiné dimenze, navíc toho zoufalého otce snad ani nehrál, on jím prostě byl. Tvůrci namíchali skvělý akční koktejl z politických pletich, teroristického řádění, rodinných problémů i ztrát. P.S. Ta kulka nevěrné zrádkyni mě potěšila. P.P.S. Vím, jsem zlá. ()

vurhor

Nejdřív to moc nadějně nevypadalo. Říkal jsem si: ,,Hmm, dobrý. Jackie Chanovi zabili dceru. Tak to asi teď půjde a všechny zabije." A měl jsem ve své podstatě skoro pravdu, ovšem Foreigner se na diváka vytasí ještě s politickou hrou mezi Brity a Iry, v jejichž středu je ulítlá skupinka IRA teroristů, a přesně v tomhle film září. Ano, sledovat nesmírně schopného Chana může být zábavné, ale neskutečně rychle to omrzí, ovšem ve výsledku ve filmu nebyl tak dlouho, jak by si člověk myslel, přičemž druhá polovina se skvěle rozjede právě díky postavě Pierce Brosnana a jeho neblahém pojítku na IRA, což mě upřímně bavilo více. Dokonce to bylo ke konci i docela dost napínavý, škoda té poněkud únavné první třetině. Docela slušný. Slabší 4* ()

PauloZ

Dlouhých 7 let jsem jsem nepotkal Jackieho na plátně, až do dnes a je to obrovská škoda, protože pořád zatraceně umí! Příběhově to možná neni nic světoborného, ale je to moc dobře podchycené s komorním, ale přesto cool feelingem. Takže oldschoolová odplata za smrt dcery okořeněná aktuálním politickým spletencem ala terorismus, ve výsledku nabízí širokou a dobře napsanou dějovku. Chytlo mě to u srdce, vtáhlo do děje a hlavně náležitě bavilo celou stopáž. Spokojenost a Pierce jako padouch nepadouch taky na parádičku. 4* ()

schizmo

Docela netradiční a kultivovanej revenge thriller zasazenej do prostředí teroristické organizace IRA. Jenže teroristi kápli na nesprávnýho koně, když zabili dceru Jackieho Chana. Ten se na vlastní pěst vydává najít spravedlnost v naškrobené Británii, přičemž rozkrývá šokující pavučinu propleteností mezi teroristy a vysokou politikou. Složitě vystavěný příběh plný nečekaných souvislostí ukazuje, že Jackie rozhodně nepatří do starého železa, i když jeho ztrápený výraz člověku na náladě nepřidá... ()

NinonL

Neporazitelný a nezranitelný Jackie Chan na cestě za atentátníky, kteří zabili jeho dceru. Po teroristy z IRA provedeném útoku opráší Jackie své staré armádní znalosti boje z dálky i z blízka a vydá se na cestu pomsty, která vede až do nejvyšších sfér. ()

Davered

Byt to "jen" akcni revenge thriller s Jackiem Chanem, hovorilo by se nejspis o senzaci a Chanove zmrtvychvstani. Bohuzel vsechno to melodrama kolem Brosnanovy postavy (zahybani, dysfunkcni rodinne vztahy, politikareni) ten film hrozne brzdi a rozmelnuji. I tak je to ale solidni, prijemne staromodni zabava. ()

agentmiky

Tak takový finální výsledek jsem nečekal. Když jsem si přečetl jméno Jackie Chan, tak jsem si představoval akční našlapanou podívanou. Ale spíše se tady rozjelo špionážní drama o IRA, kde se převážně děj soustřeďoval na sofistikovanou zápletku než na tu akci. Takto to vypadá, že jsem zklamaný, ba naopak. Pierce Brosnan a jeho jednotlivé rozmluvy okořeněné místy velice efektními výbuchy a kontaktními souboji jeden na jednoho (to už ale zařídil Chan). Samotná zápletka se rozjížděla luxusně, ke konci mi přišlo, že scénáři docházel pomalu dech, ale vždy jsem byl vyveden z omylu (plus palec nahoru za to, že i když se dostavilo mnoho překvapivých zvratů, tak jsem se v tom nezamotal.....jednoduše vše dávalo hlavu a patu). Martin Campbell prostě ví, jak natočit pořádný film (Casino Royal budiž tomu příkladem). Závěr a zejména ta bitka Chana v apartmánu se strůjci bombových útoků mě utvrdila v tom, že The Foreigner se povedl. Rozhodně mohu doporučit, a to nejen fanouškům zmíněných dvou hlavních hereckých es. Za mě dávám 82 % ()

Praxis

Prachy z Wandy, solidní britský režijní řemeslník, chytrá zápletka, která oprašuje řadu desetiletí trvající válku IRA vs. Londýn a do hlavní role oprašující Bonda a zombíka Chana? Musím říct, že velmi příjemné překvapení. Krve a fuckování spousta, masakrování nevinných občanů celkem WOW efekt. Jakkoliv se to tváří, že to bude debilní béčková výplachovka, nevěřte tomu. Scénáristé byli tentokrát docela při smyslech a tak je zápletka velmi solidní a nadprůměrná. Na druhou stranu, zvykejme si, že čínské prachy budou cítit všude a tak se nedejbože můžeme brzy setkat třeba s taškařicí Babovřesky 9, ve kterých bude vystupovat i čínská roztomilá babička protože Troškovi pomohl s financováním Peking... Tak, začínejme se učit už tu mandarínštinu... 80% ()

Ellmariachi

Když se nad tím zamyslím, tak mi snímek přijde jako blízko, vedle sebe namalované dvě čáry, které se občas protnou. Film měl totiž dvě hlavní linky. Jedna byla politický thriller a druhá, které snad bylo i trošku méně, ale z pochopitelných důvodů mě bavila víc, klasická pomsta otce, který přišel o své dítě. Budu se věnovat právě ji. Kdo se těší na dílo alá Taken nebude tak docela spokojený. Chan je zde ale opravdu vynikající a stěžování si některých uživatelů na prakticky stejný Jackieho výraz po celou dobu nechápu. Naopak já mu věřil ne zlomeného muže, ale chlapa co je uvnitř prakticky mrtvý. Navíc i ve svých letech J Ch předvádí v záblescích to co předváděl celou svou kariéru. A je dobře, že jen místy, protože to nepůsobí nijak trapně. Škoda, že Pierce neukáže přeci jen o maličko víc, protože bitka podobná Stallone VS Gibson z Ex3 by to asi dostala na plný počet. Takhle dávám 80 a 4 hv. Velká spokojenost. ()

kaylin

Jackie Chan a Pierce Brosnan jsou v tomhle filmu skvělá dvojka. Jackie, i když jeho obličej říká něco jiného, nestárne a jeho schopnosti jsou pořád skvělé, myslím schopnosti akční, o těch hereckých nepochybuji. I když se tady předvádí hlavně jako MacGyver, tak i na akci a kaskadérské kousky dojde. A pořád mu to jde! ()

Tony.cs

Áčkový Jackie Chan je opět výborný. Hraje skvěle a stále má i na akci. K tomu mu vražte jako protivníka někdejšího Bonda a dobrý scénář a neuveříte, jak skvělý a komplexní film dostanete. ()

italka63

Fakt dobrý, skvěle zahraný oběma pány a tentokrát jsem se musela poopravit, že ne u všeho zla jsou jen chlapi. Doporučuji. ()

ben666

Solidní drama, které už samozřejmě není tak akční, jako když bylo Brosnanovi a Chanovi o dvacet let méně, ale na druhou stranu, oba mají dost šancí ukázat, že nejen kopy jim vydělaly jmění. Chan je výbornej a Brosnan zrovna tak, zvláště díky jeho výbornému irskému akcentu. Je zajímavé sledovat, jak dokáže být Brosnan přirozeně zlej na plátně. Campbell to režíruje jako profesionály před lety říznuté moderní akcí a myslím si, že tohle je hodně solidní thriller. ()

Kaluž

Jackie Chan vs Pierce Brosnan pod taktovkou machra, co natočil dvě nejlepší bondovky za posledních třicet let? To by mohlo klapnout… a taky že jo! Nečekejte však nějakou akční jízdu jako zamlada, ale spíše střídmé dialogové drama o pomalu dávkované pomstě, co hned ze startu chytne a až do závěrečné řežby nepustí. ()

stration

Pecka, která jak Chanovi, tak Brosnanovi sedla jako prdel na hrnec. Nejde o nic originálního, kombinuje se politika, teroristi, Rambo první díl a kde co všechno. Vypadá to ale ukrutně zábavně, napětí a motivace fungují a konec je taky uspokojivý. Všem fanouškům solidních akčních a thrillerových nářezů doporučuju. ()

PP66

Chana nežeru, ale tady se na něj nechalo koukat, stejně jako na Brosnana. Zápletka vcelku zajímavá. ()

radomiil

)přímo bombová záležitost s chladným Piercem B., ale především excelentně nekompromisním JackiemCh. jak ho neznáme,avšak chtěli by jsme co nejčastěji aneb jeden z nejdrsnějších,vynalézavých strejdů v historii ()

dyfur

.........pozerateľné aj keď o niečom extra sa hovoriť nedá...a P.B. - opäť ako záporák-hádam by už stačilo..... ()

ilemas

Výborný film opět na jedno shlédnutí. Být tam více akce a napětí bylo by to mnohem lepší. Stárnoucí Jackie Chan je pořád ve formě a Pierce Brosnan v roli záporáka skvělý. ()

M.i.k.e

jelikož jsem s Chanem dlouho nic neviděl tak si nejsem úplně jistej jestli takhle příšerně opravdu vypadá,nebo to že tady vypadá jako těsně před smrtí (nebo lehounce po) bylo součástí role...každopádně ani tenhle pro mě překvapivý fakt nezmění nic na tom,že Martin Campbell natočil velmi slušnou žánrovku která odsýpá a nenudí.Sice by se dalo vytknkout že na politický thriller je to relativně dost akční a naopak na akční film je tam dost politiky a vůbec se hodně mluví,nicméně natočené je to natolik slušně,že tenhle politcko-akční kočkopes funguje,Chen i ve svém věku a vizáží prezombie pořád umí (i když už to není taková smršť) a Brosnan s irským přízvukem je taky velmi dobrý.Je sice hodně lepších filmů,ale tohle zákonitě musí potěšit všechny old-school fandy...70% ()