Naprostí cizinci

Perfect Strangers

Komedie / Drama

Itálie, 2016, 93 min

• Rodriguez

Film naprosto o ničem. Vůbec mě tahle slátanina nevzala. 0%(3.6.2018)

Jako komedie to je vyborny pocin. Malokdy se u filmu nahlas smeji a tady se to povedlo hned nekolikrat. Nektere telefonaty ci sms zpravy jsou genialni, nejvice potesi ta s vymenou mobilu. Te dramatictejsi casti nejvice slusi hovor hostitele s dcerou za pritomnosti jeji matky. Pro me celkem neznami herci sve role zvladli skvele. Mit to lepsi zaver, dam bez vahani pet hvezdicek. Videno v ostravskem Minikine, 45 divaku, z toho 36 zen.-).(18.5.2017)

Nemůžu dát méně, než 5 hvězd. Italové točí skvělé filmy jednou za čas, ale když se jim to povede, tak se jim to povede se vším všudy a s obrovským srdcem a hereckými výkony. Perfetti sconosciuti jsou perfektvní. Nemám co vytknout. Ano konec byl hodně roztržitý, ale mělo to své kouzlo a nakonec to člověk pochopí.(26.9.2017)

Mám rád podobná konverzační dramata, který se odehrávají v nějakém uzavřeném prostoru. Hlavní podmínkou ovšem je, aby byl kvalitní scénář, aby mohlo nekonečné tlachání diváky nějak zaujmout. Naprostí cizinci splňují většinu aspektů tak, abychom je mohli nazvat kvalitním konverzačním dramatem. Témata, která se řeší, jsou dostatečně současná a tím pádem i velice zajímavá. Jaká tajemství mezi sebou jednotlivci skrývají, dokonce i mezi letitými přáteli. Stačí pouze veřejně sdílet obsah telefonů během jednoho večera. Jsem trošku proti až přílišné katarzi děje a vršení problémů jeden na druhý. Poté film ztrácí na uvěřitelnosti, ale všechno je pouze snahou, o to šokovat diváka a tím udržet jeho pozornost. Sladkou náplastí je pak závěrečný twist.(31.5.2017)

Brilantní divadelní konverzačka, která narozdíl od Polanskiho Carnage umí pracovat s celkovou absurditou celé situace.(26.7.2017)

A nemám daleko k pěti - ty bych asi dal možná nebejt toho, že je to vyhnaný do až trochu absurdního extrému (jaká náhoda, že za nějaký dvě hodiny v průběhu jednoho večera na každýho vypadne nějakej kostlivec, a někdy nejeden), chápu ale, že jde spíš o nástřel, nápad, jak by to bejvalo bylo mohlo asi vypadat, kdyby... A jako konverzační experiment se to za mě teda povedlo parádně. Já to řikám pořád, že komunikační technologie dokážou dneska tim svym neomezenym dosahem lidi od sebe spíš oddalovat (Disconnect; Men, Women and Children) - a jasně, neni to vina technologií, ale nás, lidí dementů, co nejsme schopný držet si odstup od věcí, který se můžou stát spíš našima pánama než jen sluhama, a jasně, lidi jsou furt stejný svině, jen maj v průběhu dějin různý možnosti, jak a kde se to může projevovat. Kažodpádně v Cizincích se toho za jeden večer, kdy realizovali ten zajímavej, ale sebevražednej nápad se zpřístupněnim svý elektronický komunikace, projevilo požehnaně - film tak dvojnásob svym poselstvím podtrhuje myšlenku, že bysme měli bejt kurva opatrný na to, co si přejeme o svym okolí vědět, protože pak bysme se to třeba taky mohli dozvědět. Na tom všem je ale podle mě nejzajímavější ten pohled, že během toho večera se projevily jen ty už existující věci, nic novýho nebo jinýho vlastně nevzniklo, a že vlastně skoro idylickou přátelsky-partnerskou situaci od totálního rozkladu v podstatě všech vztahů na všech úrovních dělí vlastně jen to, jestli o tý situaci vědí i právě ti moji nejbližší. Jestli vědí o tý situaci, která je daná a neměnná, ať už o ní někdo ví nebo ne - takže člověk je tim samym člověkem před "odhalením" i po něm. A tady je právě pro mě to jádro filmu - na čem přesně jsou vlastně naše vztahy postavený? Na čem stojej a na čem padaj? Je smysluplný snažit se udržovat něco, co může přežít jedině tehdy, kdy nevim všechno? Je to vůbec špatně? A může to bejt vůbec jinak? Každopádně reakce na chudáka kamaráda gaye byly fakt mrazivý, to mi ho bylo fakt líto a je hnus, když si člověk uvědomí, že takhle může reagovat a reaguje leckterá společnost zcela jistě i v mym okolí, kdyby k něčemu takovýmu někdy došlo; a třeba ten čmoud (to jeho vyhnání pak bylo docela silný) nebo ten chlap od tý holky bez kalhotek byli fakt pokrytecký lidský odpadi. Ve finále jedinej, kdo žádnýho kostlivce neměl, byl ten mažel hostujícího páru (to, že neřek manželce o terapii, na kterou chodí, aby vztah ze svý strany co nejlíp držel, to se počítat nedá). Všichni ostatní v lepším případě lhali (gay - to se dá pochopit, flirtující holka bez kalhotek...), v horšim lhali a podváděli a v nejhoršim podváděli s kamarádem, se kterym pak seděli u jednoho stolu. A nakonec (jako na konci filmu - při scénáři, kdy by se na ten nápad s mobilama vysrali) byli všichni schopný se zase pokrytecky přátelsky rozloučit, pokrytecky se tvářit, že je všechno v pořádku, pokrytecky dál vyžadovali věrnost u svýho protějšku a šli si dál žít ty svoje pokrytecky dvojí životy. Takže za mě paráda - skvělá a inteligentní konverzačka s až nepříjemně aktuálníma myšlenkama.(21.11.2017)

Víc bych to asi ocenil jako divadelní hru, nicméně musím ocenit, že tohle konverzační komediální drama i přes značnou jednoduchost scénáře baví po celou dobu.(10.12.2017)

"Ex jsou nebezpeční. Jsou jako Japonci, nikdy to nevzdají." Novodobou italskou tvorbu příliš neznám, takže pro mne komedie "Naprostí cizinci" byla příjemným překvapením.. Parta přátel se takhle jednou sejde na večeři, jeden z nich vysloví tezi, že by se partneři spolu zaručeně rozešli, kdyby si na den vyměnili své mobilní telefony.. Na to konto se rozhodnou hrát sociálně zvrácenou hru a vyložit mobilní telefony na stůl, tak aby ostatní mohli číst zprávy a poslouchat příchozí hovory.. Jak se tak říká, ať hodí kamenem ten, kdo je bez viny a ani na jednom nezůstane nitka suchá.. Nevím, jestli tahle komedie vznikla podle divadelní hry, ale v této adaptaci by byl příběh dle mého ještě úžasnější.. Doporučuji všem přátelům a partnerům ke shlédnutí, ale jen prosím tuhl hru nezkoušejte hrát.. I když já si tím kamenem klidně hodím :-D "Lidé by se měli naučit rozcházet." (4.1.2019)

Zapletka je dost banalna, a neverbalneho humoru je minimum, ak vobec tu nejaky je, so ten neverbalny humor tu jaxi nenasiel. Skor len taka spolocenska konverzacka, navyse s uplne neznamymi hercami. ASpon ze sa konal ten narez v druhej polke, takto mozem dat : 70 %(4.3.2017)

Zajímavý nápad i průběh, ale bohužel jsem naprosto nepochopil závěr.(2.10.2017)

Překvapivě vynikající večeře, při které dokonalost vztahů několika párů začala odhalovat své nedokonalosti. Tedy vynikající pro toho, kdo si hověl pěkně doma na gauči, u stolu bylo totiž pěkně dusno. Skvělý scénář, sympatičtí herci, atmosféra měnící se z nevinné, zábavné frašky do thrilleru a na světě je lahůdkový film s poučením, že některé hry by dospělí raději hrát neměli...(23.4.2017)

(94/2017) / Veľmi mám rád a cením si filmy kde postačujúcou esenciou sú výborný scenár a herecké výkony. Porovnanie s Woodym absolútne sedí, ale som rád, že pri Cudzincoch sa zostalo pri vyslovene civilnom vyznení. Milý filmík, ktorý povačšinou hravým komedionálnym spôsobom poukazuje na aktuálne a vážne témy partnerského a rodinného života. Perfektne zvládnutý záver. (9/10)(12.5.2017)

Děj byl přetažen trošku do extrému, ale pointa filmu je geniální nápad na aktuální téma. Partu dobrých přátel postupně začínají rozvracet a kompromitovat smsky a maily. Především byl do všeho zakomponován výborný humor, že nevěříte jak se to může pro vyšší dobro vše zkomplikovat.(22.6.2017)

Z kraje na plnou hubu řečeno "ukecanost o ničem", ve středních pasážích atmosféra houstne, a na konci člověka trochu až zamrazí.(8.10.2017)

Zajímavá sonda do lidských osudů, aneb tuhle hru bych radši vynechal, nicméně, závěr film překvapil.(1.1.2018)

Nemůžu říct, že bych ten konec úplně pochopil, případně jsem ho možná pochopil jinak, než bylo záměrem tvůrců. Každopádně jsem si ale tenhle film užil, protože to byla hodně zajímavá konverzační haluz typu Bůh masakru, kde se sympatie přelévají a člověk pořádně neví komu fandit, pokud vůbec někomu. 80%(18.8.2017)

Konečně jsem se letos dočkala naprosto dokonalého scénáře a tedy i filmu, který mohu vřele doporučovat. Ale komedie to fakt není, i když je to často dost zábavné. Pět hvězd bez debat.(26.12.2017)

• Krustyburg

Homo agitka, tendenční, průhledné.(1.1.2018)

Smskovy horor a a noční můra všech, zfilmována po italsku!!! Mooolto perfeeecto!!(15.10.2017)

Kdyby mi film kamarádka "nevnutila" asi bych to zabalil...Jednak nemám rád ukecané filmy, od toho jsou rozhlasové hry, jednak příliš mnoho lidí a přepínat z jednoho na druhého v italském tempu mě nebaví ani nedává smysl... Námět je dobrý nápad....Tak nakonec stálo za to protrpět se první půlkou - cizinci nejen v životech druhých- ale často i ve svém vlastním ufff. Písnička z filmu: https://www.youtube.com/watch?v=aOH83Ns1OGk(21.2.2019)

1 3 4 5 6 7 8 9 11 15 20