Robin Hood

• USA Robin Hood (více)

Robin (Taron Egerton), válkou zocelený bojovník, se vrací z křižáckých výprav, aby společně s svým maurským přítelem Malým Johnem (Jamie Foxx) povstal proti zkorumpované anglické vládě v moderní vzrušující akční podívané plné zběsilých bojů, epické válečné choreografie i nadčasové romantiky. (Vertical Entertainment)

Bogrant

Jeden obrovský výsmech danej látke, ktorý sa ju snaží preniesť do akejsi prítomnosti, moderne ju ošatiť a pridať zopár trikov, no všetko je tak údesné a hrozne vyzerajúce, že ostáva rozum stáť. Lietanie šípov ešte ujde, ale Edgerton sa tu tvári ako 20-násobný olympíjsky víťaz v lukostrelbe a všetci ostatní sú ešte horší. Niektoré filmy sú tak trápne, že sú sarkasticky dobré, toto je tak trápne, že to je úplne zlé. Vďakabohu, že je z toho taký prepadák, aspoň sa zabráni rozmnožovaniu. ()

Chicharron

Asi nejtrapnější verze Robina Hooda vůbec. Film je jako celek přehlídkou trapnosti, ať už dějem, scénami - jednotka lučištníků na blízkém východě se pohybuje ruinami města jako komando SAS při zásahu...WTF?, lokacemi - nablýskaný Dubrovnik supluje špinavou štředověkou Anglii a kostýmy, kde nottinghamský šerif vypadá jak rocková hvězda a Robin Hood jak motorkářskej teenanger, Jamie Foxx má podobnou scarifikaci na obličeji jako Morgan Freeman ve verzi s Kevinem Costnerem... a závěrečná rebelie zase připomíná nějakou demonstraci antify s červenými šátky, molotovými koktejly a zásahovou jednotkou se  štíty a pendreky proti demonstrantům. Dvě hodiny o ničem, to už je lepší Robin Hood na pokraji důchodu s Russelem Crowe, kde alespoň herci umí hrát, což se o Taronu Egertonovi moc říct nedá.... ()

brkerez odpad!

Bolestně dementní zápletka i dialogy plný doslovných vysvětlovaček a primitivních filozoficko-poučnejch zvolání, který jsou ještě k tomu pronášený se vzláštní nabubřelostí, jako by se scénarista tetelil, že se z těch splašků, co postavám jdou z pusy, při sledování posadim na zadek jak sem najednou myšlenkově obohacen. Špatně zahraný nesympatický karikatury místo postav mě iritivali a to včetně Robina, kterej se hrdinou nestává z nutnosti, ale protože se s wingmanem prostě z ničeho nic rozhodnou, že ve dvou zatnou tipec šerifovi a vysvobodí nemohoucí nebožáky z okovů útlaku nejmíň v půlce Anglie. Obyvatelstvo samozřejmě okamžitě jásá a ve velkym Robinovo emblémama tapetuje město po tom, co neohroženě - a bůh ví jak - vybílil církevní pokladničku. Wingman vykrádá Morgana Freemana z Robina Hooda od Kevina Reynoldse aniž by se to nějak snažil zakrejt, přičemž v maskérně asi nebylo na vejplaty, sem se bál, že se Jamie Foxxovi ten flastr s pihama každou chvíli odlepí. Atmosféru to nemá žádnou, CGI je děs a všechnu tu šmíru podkresluje generická hudba jak ze soudbanky a tomu, co asi měla bejt aktualizace já řikám nezvládlá stylizace. Všechno je papundeklový jak některý díly Star Treku, moje cesta z obejváku do středověku se fakt nekonala a pokud to mělo bejt schválně jako moderní, tak to nemá působit jako banda znuděnejch komparzistů, který okamžitě co zazní klapka vytáhnou z kalhot telefony a jedou selfíčka na facebook. A moh bych pokračovat... ()

babuška odpad!

takhle zmrvit jednu z nejlepších bájí nebo pohádek nebo pověstí anglie, fuj, že se nestydíte, jednou to už s maurem bylo ale to byla třída, ani jednu nasrat ()

AdelleR

Když jsem se kamarádovi snažila popsat, na jakou verzi Robina Hooda jsem se dívala, okomentoval to slovy, že to zní tak trochu jako telenovela. No. A ono to asi tak trochu je. Příběh zbojníka, co bohatým bral a chudým dával, je ostatně velmi známý, takže si to o různé variace vyloženě říká - a já mám kreativitu v tomto ohledu ráda, ale tady to bohužel nefungovalo. Především nechápu celý koncept - mentalita světa i problémy, které postavy řeší, se pohybují někde ve středověku, ale stavby i kostýmy odpovídají 20. letům 20. století? Příběh plyne poměrně jednoduše, dívat se na to dalo, s Robinem i Johnem to občas byla i trochu zábava, jen škoda té zhatěné milostné linky... a hlavně konce, který absolutně, absolutně nedává smysl. Kreativní to je, přináší to zcela novou verzi Robina Hooda, ale jo, jsou mnohem lepší. Na jedno zkouknutí fajn, víckrát to vidět nepotřebuju. ()

jerisno

Při sledování této "adaptace" klasického příběhu Robina Hooda jsem celou dobu nevěřícně kroutil hlavou, až mně těsně před koncem hlava konečně upadla a já ji doteď ne a ne najít. Zkurvenej Robin Hood. Co já si teď počnu ? ()

HSGID odpad!

Tak toto bolo aj na mna moc a ak toto bude mat pokracovanie a Kral Artus nie tak ma slahne. Fakt cista katastrofa a ist do kina na to bola najvacsia chyba v tomto roku ()

krajec_svk

Tento typ filmu netreba podla mna brat az tak vazne. Len si sadnut do kina, zrat pukance a uzivat si film bez nejakej hlbsej myslienky a potom ten film nie je az taky zly ako ukazuje hodnotenie ()

Aljaska_

Chudák Taron, vůbec mu tu bezbřehou lásku k Eve nevěřím... a není divu. Casting prostě úplně mino... a taky scénář...a režie... Jamie a Ben na kariéře neutrpí ale vycházející hvězdě to snad půjde lépe s Richardem jako Elton John v brzkém Rocketman. ... Jedna hvězda, sice nevím za co ale odpad to vyloženě není. ()

m.kucharr

Robin Hood. Název co už pohřbil nejeden film. Ať už mluvíme o Robinovi od R.Crowa, který kdyby se nejmenoval Robin Hood měl by hodnocení podobně jako Gladiátor. Podle mě to neni až takový průser. Zmatený střih a název upírají tomuto filmu 65% hodnocení. A druhým průserem je obsazení Robina. Dalších 10% dolů. Za mě film, který nepotřebujete vidět ale když už na něj narazíte. Dvojhodinku v pho svého života zaplníte.Bohužel ale s pocitem "Proč to vzniklo?" 25% a to jsme ještě hodnej kvůli Jamie Foxxovi. ()

fajntomas odpad!

Ten film, jestli se to tak dá nazvat, není odpad jen jako celek, ale plnohodnotná …. ve všech parametrech; předloha, režie, scénář, herci, masky, kostýmy, hudba. Nevzpomínám si na horší film. Kdyby někdo vyměnil jména jako Loxley, Mariana, Nottingham,... za celý film nepoznáte co to je. HLAVNĚ NA TO NECHOĎTE DO KINA!!! ()

gegon10

Luk je pro mě ve filmech nejzajímavější zbraň, takže jsem se docela dost těšil na nového Hooda. Bohužel přišlo zklamání v podobně průměrného filmu. Sice děj pěkně ubíhal, ale vůbec mě neoslovili postavy. Jediný kdo to zachraňoval, byl John. Soundtrack, prostředí a efekty taky nic moc. A ten konec ? Může mi někdo říct, co je to za trend, každý film rozdělovat a nechávat neukončený děj do dalších pokračování ? Tohle mě opravdu štve... I přes ty horší věci je film koukatelný a zabaví. Těch dvou hodin sledování nelituji, ale znovu už ho vidět nemusím. 60% ()

anevanu

Opravdu silně podhodnocený film na CSFD ,bylo to akční...to rozhodně.....bylo to dobrodružné....určitě ano...překvapující každou chvíli ,paraelu z dnešním světem vítám.Bavila jsem se .Pokud chce někdo film podle skutečné události , ať nechodí .Tyto lidé by si měli uvědomit,že Robin Hodd je pohádka.Pokud se chcete pobavit něčím opravdu novým a být v kině mile překvapen ať jde .Před kinem jsem se děsila toho hodnocení na , které jsem se koukla bylo 44 dala jsem 150 kč a nelituju .Za Fantastická zvířata jsem dala 60 a ten film u mě nefungoval až na pár světlých momentů.Mrzelo mě prázdné kino,protože to si tento film opravdu nezasloužil.Kdybych měla hodnotit objektivně , což normálně dělám .Tak bych dala 4 hvězdy ,protože je podhodnocený dávám 5 . ()

eMejla

Orel Eddie sestřelen, aneb jak Robin Úd bojoval proti zkurveným somálcům v Mogadišu a jednoho s kopýtkem si přivezl s sebou do britské velkánie ()

Terapeut

Ze zápisníčku cynického terapeuta – den 3. // Klienti: Šerif – sympatický muž v dlouhém koženém plášti. Mezi jeho kratochvíle patří podporování křižáckých tažení kamsi na východ a vykořisťování svých poddaných. Svěřil se mi, že ho v mládí na církevním internátu často bili a on si to teď kompenzuje na slabších. Taky si trochu šlape na jazyk. To mi můj první pozitivní dojem celkem zkazilo. // Hezounek – chlapec z reklamy na holicí pěnu. Tvrdí o sobě, že je nějaký Lord z Loxley nebo co. To určitě. Takových vedle na psychiatrii mají týdně nejmíň tucet. Z jeho koníčků stojí za zmínku leda tak sportovní lukostřelba a humánní přístup k nepříteli. Vyprávěl mi o tom, jak sbalil zlodějku koní, jak prozřel ve válce, jak mu byl zestátněn majetek a jak po návratu domů zjistil, že mu jeho ženu obdělává zakladatel organizace Občan v tísni. // Jednoruký John – bývalý okresní ostrostřelec. Trpí depresemi ze ztráty ruky a syna. Ve volném čase mentoruje Lorda z Loxley a manipuluje ho do podoby nástroje pomsty. Zřejmě vůbec necítí bolest, protože si na svůj pahýl přivařil ešus a skoro nehnul brvou. // Paní bývalá Loxleyová – dívka s krásnýma očima. Přiznala se ke k lehké kleptomanii. Ačkoliv má nutkání pomáhat potřebným a svrhnout zlý režim, je to ve výsledku zase jen dáma v nesnázích a celkově působí velmi nevýrazně. // Poznámka na konec: Když už jsem pochopil, že mi sem přišli inscenovat slavný příběh o Robinu Hoodovi, skepticky jsem zvedl obočí. Může mít stokrát přežvýkaná kotlety v moderním hávu ještě trochu té šťavnatosti? Může, ale tady jsem kousnul do špatného sousta. Absurdní způsob infiltrace nepřátelského města ve formě shluknuté skupinky lučištníků. Co se může pokazit, že? K tomu ještě ta honička koňských spřežení připomínající spíše styl Rychle a zběsile, pak ta do očí bijící kritika církve a bohatství, která mi byla podána tak nezáživným způsobem, že to mohli klidně vypustit. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády