Robin Hood

• USA Robin Hood (více)

Robin (Taron Egerton), válkou zocelený bojovník, se vrací z křižáckých výprav, aby společně s svým maurským přítelem Malým Johnem (Jamie Foxx) povstal proti zkorumpované anglické vládě v moderní vzrušující akční podívané plné zběsilých bojů, epické válečné choreografie i nadčasové romantiky. (Vertical Entertainment)

MejDej

A je tu další Robin hood. Pokusili se to pojmout moderněji a vůbec jim to nevyšlo. Pořád jsem tam viděl snahu udělat to style Guye Ritchieho, ale přitom ve všem selhali. Neskutečně promarněné talenty všech herců a speciálně Bena, který zde hraje tupého sheriffa a opravdu overall ve středověku? no taaak. ()

Patrik256

Rozpočet_ 100 miliónov dolárov // Tržby_ 86.4 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 4 337 404 Kč // Diváci v ČR_ 27 990 // Tržby v USA_ 30.8 milióna dolárov ()

filipvrbik

Taťkovi k narozeninám (proč toto, když těch 39% byl docela risk - no za prvé jsem vše ostaní viděl a za druhé na Ralfa ani ve Spárech ďábla fakt nee)...jak říkám 39% bylo riskantních, ale co byste řekli milé děti...jak to není od marvela dáme tomu jednu hvězdičku , nebo rovnou odpad, že! Takže abych to nenatahoval, moc se nám to líbilo a podle mě nejlepší film o Robinu Hoodovi (samozřejmě nepočítaje dokonalý seriál z osmdesátých let..) Hlavní plus, které jsem opravdu nečekal , je nepředvídatalný děj a naprostá absence nudy...Robina Hooda, jsme stokrát viděli a stokrát četli...takže co můžou vymyslet? - a můžou! Je to prostě strhující akčňák zasažený kamsi do středověku a i když móda 21.století s kabáty, klobouky a pod. není asi historicky přesná, přesto to tak svým zvláštním způsobem sedělo (inspirace Matrixem je znát). Bitvy udělané skvěle, efekty taky dobrý a ústřední dvojice Robin, Mariana velmi sympatičtí.. Taky přesně vím, jak se Hood cítil, když mu Jamie Dornan přebral Marianu. Naopak šerif a kardinál ztělesněné zlo (Ben Mandelsohn hrál ostatně téměř stejnou roli v Ready Player One: Hra začíná) - a tak to má být..viděno v kině (eng.)....90% (uznávám, že kino tomu tu jednu hvězdu přidá) ()

Ollie235

Nutno říct, že za své nakonec docela pozitivní hodnocení z části vděčím recenzím, které tento film shazují na nezasloužené dno. Do kina jsem totiž šel s takřka nulovým očekáváním. Nové zpracování Robina Hooda je přitom docela solidní popcornovou zábavou. Akce je poněkud chaotická, ale drží tempo, díky čemuž jsem se po celou dobu nenudil. Egerton jako Hood překvapivě dobrý. Lepší 3*. ()

Marius_ss

Tráápne, predvídateľné, prepolitizované (zase raz multikulti vs zlí belosi, už to začína byt otrepané)... a to neriešim že to s Robinom Hoodom nemá takmer nič spoločné. Akurát audiovizuál je fajn, ale inak bieda. Čo z toho že je tam veľa nápadov ako vyrozprávať nový, iný príbeh Robina z Loxley..keď jeden nápad je blbší ako druhý ? Inak sa tento film nazvať nedá len kreatívna nudná blbosť. Videné doma, 15.04.2019, 18:00, sám, LGOLED, ()

Matixed

Jak by to vypadalo, kdyby Robina Hooda natočil Michael Bay? Koně jsou jak auta, kuše jako kulomety, akční kousky kýčovité a dialogy neskutečné cliché. Hvězda za ucházející herce. Příběh byl tak hrozný, že jsem si film ke konci pouštěl v 1,5x rychlosti, aby to bylo rychleji za mnou. ()

Stranger885

Akční remake na 145x přetočeného Robina Hooda přináší skvělý pohled na práci s lukem, až by se člověku chtělo střílet na Matějské stovky šípů. Avšak film má chudý scénář s tak trapným proslovem ke konci filmu od Egertona, že by si člověk radši strčil kacířskou vidličku pod bradu. Foxxíkovi však role sedne a pasáže s ním jsou aspoň zábavné. ()

GREGOIRE

Dosti atypickej a ujetej Robin Hood, ale docela pěkně a zábavně. Hodně zajímavé je prostředí a reálie. Steampunkový vzhled mi velmi silně připomínal atmosféru hry Dishonored a to je pro mě plus. Herecky velmi slušně obsazené. Jenom Jamie Dornan je tragickej jako obvykle, ale v jeho roli je to i docela zábavné. Bavilo mě to. Je to tak na 3,5 hvězdičky, ale zaokrouhlím nahoru. ()

Flopik

Vôbec nechápem to zlé hodnotenie, nevravím žeby som si z filmu sadol na zadok ale mňa to bavilo.Už hneď z trailerov bolo jasné že to bude akčná zábava na vypnutie a nie historický veľkofilm. Preto nechápem týchto CSFD majstrov ktoré stále musia potopiť film .Akcia výborná , prevedenie je úplne iné ako by ste čakali ale mne sa celkom páčilo.Herci výborný Tarona mam rád , ženská postava pekná. Hudba skvelá tam len chválim. Mrzí ma akurát absencia poriadneho záporáka a troška nevýrazný koniec. Inak som sa bavil a je mi ľúto ako film dopadol. Na hodnotenia nehľadte a dajte rozhodne šancu a ako som písal je to akčná zábava nie historický film. ()

Greg25

Jsem velká fanynka Robina Hooda, ta postava, dost možná pouhá legenda ve středověké Anglii, mně v různých zpracováních (nejen filmových) fascinuje už od dětství. Hodně jsem se na tenhle film těšila a to i navzdory recenzím (jo, jsem blázen, takže jsem viděla i nízkorozpočtový seriál BBC Robin Hood z roku 2006 a to všechny díly), jsem tedy trpělivý divák, kterého, pokud jde o Robina z Locksely, jen tak něco nevyvede z míry. Ale tohle bylo i na mě moc. Zpočátku to nevypadalo špatně, Taron Egerton byla dobrá volba pro filmovou verzi Robina Hooda s moderním efektem PC her. Tak to aspoň vypadalo v traileru. Ale pak z toho vznikla slušná polízanice. Nevadí absence většiny jeho přátel (i když Will Scarlett mi bolestně chybí a ne, to skutečně není záporná, nebo váhající postava, jak nás tady chtějí přesvědčit). Nevadí, že Mariana není lady, ale žena z lidu. Co vadí, jsou logické chyby, nepravděpodobnosti. Celé to působí místy jako postapokalyptické město plné dolů, casin, zapalováků fotbalových hooligans, mluvčích sekt, populistických blábolů čelních představitelů města, které vypadá jako samostatný stát a ne součást daleko většího státu, kde je největší zbraní v rukávu přetahování o ženu. Což je ve výsledku největší hybatel děje a zásadních momentů. Luk skoro nepotřebujete. Akční stránka víc efektní než funkční - tzn. pár efektních rádoby cool scén, které jsou pro děj, ale úplně zbytečné. Ve chvíli, kdy máte pocit, že by se mělo něco dobývat, nastoupí profesionální házeči zápalných nesmyslů v kuklách proti eskortě stráží s vysokými štíty. Vítejte na vyhroceném fotbalovém zápase. Nic z toho by nevadilo, kdyby to mělo v čemkoliv oporu, kdyby celkový look filmu byl stejnorodý, opodstatněný, držící pohromadě. Ale on bohužel nefunguje v ničem - brouzdá od středověku, přes současnost po apokalyptický svět, přes sociální drama, historický film po cool podívanou z PC her. Přes politické hry, sociální stát, romantický film až po akční film s dobrým hrdinou. Nefunguje bohužel dobře v žádné z rovin. Příběh tady není dostatečně nosný a odbočuje neustále přes rádoby cool záběry, až se některé dějové náznaky zcela ztrácí. Otevřenější konec měl dát prostor pro další díl, který zřejmě ale už nebude. Navzdory všemu, nejsem zase takový škarohlíd a byla by chyba neuznat, že Taron Egerton tohle stylizování Hooda navzdory podivným monologům ustál se ctí, kamera je výborná a některé akční zpomalené scény by byly fakt cool, kdyby byli součástí něčeho, co dává smysl jako celek (některé podstatné věci snad museli skončit na podlaze střižny, jinak to snad není možný). Snad příště Robine z Locksley. 35% ()

Bozvav odpad!

Vzhledem k úctě k Alexandru Dumasovi a Howardu Pylovi nemohu dát nic než odpad. Pominu li legendu jako takovou, pak by se dalo uvažovat o jedné přestřelené hvězďuli. Kdyby šlo o neznámého hrdinu v utopistické říši, pak bych asi debilní dialogy, nemožné kožené neherce přehlédla, už k vůli vcelku kulantním střeleckým výkonům. Takto bohužel nemůžu říci než: "Bože, co to zase vyplodili za děsnou chujovinu?" ()

MadMike

Jediné co se mi na filmu líbilo je úplně jiný pohled na lukostřelbu, ale to jen díky Larsemu Andersenovi na kterého jsem kdysi narazil na Youtube, bylo pěkné vidět techniku, kterou se naučil i jen z hieroglyfů, různých maleb z jeskyní a starých dokumentů. Ale jinak co se týče filmu, jsem si akorát potvrdil co jsem si myslel od shlédnutí traileru. Jsem názoru jak už zde bylo zmiňováno několikrát pokud by se film nejmenoval Robin Hood, tak možná by to tak špatně nedopadlo. ()

Mona-Lisa

Ničím originální scénář, plytké dialogy, ani pidi plamínek (natož pak jiskra) mezi hlavní dvojicí a akční scény příšerné (málo money?). Robin Hood je pro mě jen filmem, kde jsem zjistila, že Taron Egerton je bohužel jen sexy týpek, který mě sice ohromil v Kingsmanovi, ale průměrný snímek jen svým herectvím utáhnout absolutně nedokáže. Moc se ale těším na Rocketmana (2019), kde mu strašně ráda dám možnost, aby mě přesvědčil o opaku. Dvě hvězdy jsou za pár vtipných hlášek a úžasného záporáka. ()

Silencia90

Připomíná mi to nové Tři mušketýry. Stejně vyumělkovaný, občas až extrémně a přitom to celkem baví. Na originálního Krále zbojníků to samozřejmě nemá. 3,5* ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády