Stranger Things - Season 1

(série)

Epizody(8)

tomalakis

Amalgám žánrových klišé bez jediného originálního nápadu, kde navíc celý slavný 80tkový feel je jenom zbožné přání... Winona se buď totálně zbláznila nebo je jen královna přehrávání. Všechny děti v seriálu by jí mohli dávat lekce herectví. Jako klobouk dolu, co ty děcka předvedly... Doporučuju každému vyhledat animovaný seriál Lastman, který stejnou tématiku zvládl podstatně lépe. ()

Prechytraly

Příběhy krvelačné masožravky ze zasoplené dimenze s pár přehrávajícími ufouny a supertajnými agenty v gumákách. Ale jinak ucházející. ()

Drozdo57

Prvá séria je výborná. Skvelé herecké výkony, napínavý príbeh. Veľmi sa mi páči dobová atmosféra, celkové spracovanie. Všetci a všetko je také uveriteľné. Deti pôsobia ako deti, Mamy ako mamy. A všetci sa správajú... ...ako normálni ľudia. A pritom do toho všetkého tvorcovia zapracovali taký fantastický príbeh. Seriál sa proste hltá. ()

Weezy22

Ďalšia seriálová kvalitka, ktorá patrí jednoznačne medzi tie, pri ktorých neexistuje pozrieť si "len" jednu epizódu. Humor podávaný cez 4 chlapcov na jednotku, prekvapivé momenty či nečakané udalosti takisto na výbornú. K záveru už len toľko, že sa veru bude načo tešiť aj v druhej sérii... ()

Cerebrum

To je nádhera! Úplně všechno správně, dokonalý casting, nepřekonatelná atmosféra a ten příběh úplně jako z Kinga a půjdu ještě hlouběji: tak trochu mi to připomnělo mojí oblíbenou Lurking Fear od HP Lovecrafta (Příšera, která vylezá náhodně v divném prostředí, postava bez obličeje). Wau! ()

PaTeXx

Winona dost přehrávala, našel jsem pár chybiček ve scénáři a konec mi přišel trošku víc "konkrétní" a "prostý", než měl být. Zbytek se ale dá považovat jako kurevsky dobře odvedenou práci. ()

Dejf4

Jsem nadšen a pohlcen. Osmdesátkový feeling jsem si okamžitě zamiloval a vše je to podtrženo naprosto atmosferickým soundtrackem. Casting se povedl na jedničku a s postavami prožíváte jejich dobrodružství a držíte palce. Celý seriál zkrátka funguje a příběh je vyprávěn tak jednoduše, s citem a chytrostí, že mu propadnete. A další chválou bych mohl pokračovat, ale to bych zde napsal stovky vět. Stojí to za to a jen tak na to nezapomenete!!! 10/10 ()

rashaverak

Inspirace Twin Peaks je zjevna, jenze tam kde v pripade TP byl vkus, inteligence a originalita, je v tomto pripade uplny opak. Vsechno pak dodelal posledni dil, ktery nasadil teto pitomine osli korunu. Jedine opravdu zajimave a prijemne necekane byl vyvoj Steavovi postavy. ()

Dukekuky

Jsem hodnej, původně jsem chtěl dát 3 hvězdy ale dám 4. První série Stranger Things je pomotaná se skvělým koncem. Začátek mě absolutně nebavil ale já tomu dával pořád šanci a nějak 5. Epizoda dopadla na 4 hvězdy a já doufal že už to bude jen samá pecka! Když se ještě na chvíli vrátím na začátek tak to bylo fakt pomotaný. Líbili se mi jenom scénky s Nancy a s těma kteří s ní byli, ty děcka s tou jedenáctkou mne nikdy nějak extra nezaujali ale sem tam tam byla nějaká dobrá scénka. Samozřejmě u těch dospělejších to bylo vždy lepší, na jednu stranu si ale myslím že třeba už v 2. sérii si je na začátku oblíbím hlavně z důvodu výborného konce! První čas seriálu se pohybovala okolo dvou hvězd a to jsem byl velice zklamaný. Druhá polovina ale byla výborná, emoce se pořádně rozjeli a akce tam bylo taky dostatek. Tohle když dáte dohromady tak vám vyjde tohle suprové dílo. Celou sérii také provází skvělej soundtrack a to je ta třešnička na dortu. 7/10, je to hodně ale kdyby se povedl začátek tak by to dopadlo mnohem lépe! ()

HennessyVSOP

Naprosto skvělá záležitost stavějící na pop-kultu 80. let snad ve všech odvětích od DnD po hudbu. Rychlé tempo, žádné velké zdržovačky a jen 8 dílů jsou velkým kladem. Herecké obsazení je přesvědčivé a to včetně dětí, které obvykle ve filmech nesnáším, ale tady působí sympaticky. Navíc seriál skutečně slušně funguje i v hororové rovině mysteriózního thrilleru, což je můj oblíbený žánr a němůžu tím pádem ohodnotit jinak než plným počtem bodů. ()

Matonny1012

Keď som začal pozerať prvé dve časti tak som mal na malé aby som to prestal kukať ale tie percenta mi povedali ze niečo na tom proste musí byť rapídny rast od 3 často až do finále ma presvedčili že malo zmysel sa na to kukať začínam druhu sériu :) ()

mouzi

Nejlepsi uvodni znelka vsech dob. Atmosfericky neco mezi Twin Peaks a Tron 3D. Jinak serial slusny, uvidim, co dalsi serie. Btw nejradeji bych tu skladbu mel jako vyzvaneni, aspon bych neslysel, ze nekdo vola :) ()

Vieriq78

Napriek tomu že nie môj žaner, pribeh štyroch chlapcov v prevedení neuveriteľnej fantasy je pný tajomnej atmosféry ktorá sa mi páči. Tie detské behačky na bikoch mi silno pripomenuli čo to detstvo vlastne bolo. (Kupodivu winona je tu veru najslabší článok) Páči sa mi ten detský svet ktorý má svoje krásne pravidlá, sudržnosť, a absolútnu detskú slobodnú a čistú dušu, pohaňanú zvedavosťou.... atmosfera 80rokov podfarbena fajn hudbou mi pripomína pocit keď som ako dieťa videla film E.T.... zaverečné čisté “Elewen where are you! “ mi vohnalo aj slzu. Môj syn by dal 5, ja, už trocha svetom odfarbená dávam poctivé filmárske 4*. ()