Stranger Things - Season 1

(série)

Epizody(8)

Gixian

První půlka série dokonalá, na pět hvězdiček (i přes lehkou otravnost dětských postav). Bohužel ke konci, tj. ve chvíli kdy místo budování záhady je třeba dodat nějaké rozuzlení, to dopadá jako 99% mysteriózních seriálů, a rožbleptne se to na takové trojhvězdičkové "meh". ()

Razzor_82

"Můj syn je za tou zdí!" Seriál začal být pro mě zajímavý od třetího dílu. Tak si začal výborně budovat napětí a rozplétat se. Dostala mě skvělá retro atmosféra (paráda bylo zase vidět děcka bez mobilů v pazourách) a pak ta výborná syntetická hudba. Místy je to kapku natahované. Jinak série graduje úžasným závěrečným dílem. 8/10 ()

kondor77

Chvílemi úžasné, chvílemi nudné. Všeobecné nadšení nesdílím. Všechno podstatné už napsali ti prověření. ()

neo93

Naprosto perfektní seriál. Takový, který tu již hodně dlouho nebyl. Takový, který vás dokonale připoutá ke sledování každého dílu. Takový, který vás dokonale uhrane svou atmosférou. Takový, který je unikátní přesto tak ve své podstatě tak jednoduchý. Takový, který přesně spojuje několik žánrů do toho nejlepšího mixu, který může být. Takový, který zaujme svým neuvěřitelným tempem a tou správnou dávkou napětí a očekávání. Takový, který po rychlém zhlédnutí budete chtít ještě víc. Tak snad plánována druhá řada bude alespoň některé z předchozích bodů splňovat. ()

Demonic189

Po piatej časti: skutočne nesmierne vymakaný audiovizuálny zážitok (geniálna hudba vs. dokonalé efekty) plný parádnej 80tkovej atmosféry a okorenený sympatickými postavami (šerif, El, brat či klon Keiry Knightley). Ten však mierne kazí ultranesympatická Winona (to jej prehrávanie je des!), zabitia hodný černoško (aká veľká je asi šanca, že tvorcovia odkrágľujú túto postavu?) a občas absolútne nelogické chovanie postav, ktoré všade chodia samé, nepredávajú si informácie, konajú na vlastnú pesť a podobne. Zatiaľ veľmi dobré 4*, uvidíme ďalej. PS: tak ako som sa zľakol v časti "The Flea", sa mi nepodarilo už dobrých pár rokov...EDIT: po celej sérií veľký palec nahor. Síce ma niektoré momenty veľmi nebavili, trocha som krútil hlavou a postavy sa občas správali tak trochu zvláštne, ale bravúrna záverečná časť to smelo napravila. ()

zapalik

Pozorně mě to vůbec nebavilo, ale když jsem si to teď po pár letech pustil znovu, musím to ocenit. Výborný míx všeho možného, perfektní retro a hlavně herecké výkony od kluků a El po matku s šerifem. Libová záležitost. ()

Klajondr

Série, která byla každým momentem lepší a lepší. Ze začátku jsem sice moc nechápal a nedával jsem tomu moc velký naděje, ale jakmile jsem si uvědomil, že jsem celou sérii sjel ani ne za den, tak jsem pochopil, že takovej skvělej seriál jsem už dlouho neviděl. ()

MERKATtv

Úžasný seriál! Mám rád atmosféru 80. rokov a v tomto seriáli to ňou priam srší. Fajn je aj hororová atmosféra. Postavy sú super. Popkultúrne odkazy sú fajn. Prvá séria je must see záležitosť pre každého kto to nevidel. ()

wolverine

První řada Stranger Things je podle ohlasů nejlepší řadou ze všech. Za mě je to druhá nejlepší řada hbed po třetí. Po vizuální stránce je to prostě pecka !!! Herecké výkony jsou super. První řada mi připomíná film E.T. mimozemšťan. Kluci ukrývají El jako Eliot ukrýval E.T.-ho.. ()

Jan.Cada1

První série Stranger Things vtáhne diváka plně do děje. Je to typická seriálová struktura napínavý konec, chci hned vidět další díl. Finále trošku slabší, ale určitě se hned pustím do série dvě. ()

Brano

Bezkonkurenčne doposiaľ to najlepšie čo som za rok 2016 videl. Výborná napínavá atmosféra s nádychom osemdesiatych rokov, ktorú dopĺňal skvelý soundtrack. Dejovo ma to už od pilotnej časti veľmi chytilo a už dávno som sa tak netešil na ďalšie časti. Herecký takisto výborné obsadené a zahraté. Pre mňa obrovské prekvapenie. Už teraz sa teším na druhú sériu, pretože doposiaľ nemám čo tomu vytknúť. ()

Mkartaylas56

Prostě wow. Jako čekal jsem od Stranger Things celkem velké věci, ale mě se dost možná dostavilo ještě více. I přes vlažnější rozjezd se nebojím říct, že celá série šlapala jak to jen šlo, postupně vzrůstalo napětí a nakonec to fantastickým způsobem vyvrcholilo a já jsem po posledních epizodách prakticky neměl slov. Jinak ty věci okolo jako úžasná hudba, neskutečně tíživá atmosféra, retro feeling a opravdu skvělí herci a postavy (hlavně ti nejmladší překvapili) zmíním jenom ve zkratce i když by zasloužili rozsáhlejší chválu. Já už se zkrátka nemohu dočkat, až načnu druhou sérii a pokud bude alespoň stejně dobrá, jako tato, tak se mi tu před očima dost možná rodí jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. 100% ()

Estwen

Je to něco novýho, má to osmdesátkovej feeling, spoustu neokoukanejch talentů, dějovou linku pro každou věkovou kategorii a příjemně hororovej nádech... Takhle se dělá nový fenomén pro yound adults. ()

kubas369

8/10. Solidní i když trošičku béčkový příběh s kvalitním obsazením se skvěle napsanými a uvěřitelnými postavami. Největší klad je jedinečná atmosféra. Největší mínus je samotná délka. Osm epizod po cca 50 minutách je pro daný příběh naprosto zbytečný a nudí. Škoda tohle mohla být excelentní záležitost. ()

tomalakis

Amalgám žánrových klišé bez jediného originálního nápadu, kde navíc celý slavný 80tkový feel je jenom zbožné přání... Winona se buď totálně zbláznila nebo je jen královna přehrávání. Všechny děti v seriálu by jí mohli dávat lekce herectví. Jako klobouk dolu, co ty děcka předvedly... Doporučuju každému vyhledat animovaný seriál Lastman, který stejnou tématiku zvládl podstatně lépe. ()

Prechytraly

Příběhy krvelačné masožravky ze zasoplené dimenze s pár přehrávajícími ufouny a supertajnými agenty v gumákách. Ale jinak ucházející. ()