Stranger Things - Season 1

(série)

Epizody(8)

Tumbik

Vynikající seriál odehrávající se v dokonalých osmdesátých letech s neskutečně dobře zpracovaným mixem Spielberga a KInga a skvělým castingem - hlavně Winona Ryder a David Harbour, o Millie Bobby Brown a ostatních dětech nemluvě. Perfektní. ()

Nechic

Seriálu nelze upřít chytlavost, dějové linky to rozjedou slušně a vy to prostě musíte dokoukat. Ta kombinace ospalého zapadlého městečka 80. let a mysteriózna z jiných dimenzí rozhodně funguje. Nemohu se však zbavit dojmu, že tak od 5. dílu jako by autoři zjistili, že na dokončení série musí dva díly škrtnout. Jak všechno v první půlce bylo racionální a perfektně propracované ať už jde o dějové zvraty, tak o chování a rozhodování jednotlivých postav, tak od pátého dílu najednou všechno zrychluje, postavy se pouští do heroicky až naivních činů, jindy se některé dějové linky urychlí a k vyřeší dojde "za oponou". Je to škoda, ta původní pomalost děje a poodhalování tajemství krůček po krůčku mělo své úžasné kouzlo. Takhle mám z druhé série určité obavy, že mi kvalitativně zničí zážitek z předchozích dílů. Každopádně to i tak je výborná záležitost co za shlédnutí stojí. ()

nudlis

Parádní první řada. Dětští herci mají můj obdiv, zvlášť Millie. Samozřejmě sjedu i další řady, abych viděl kam se to bude ubírat. A pevně doufám, že se nedočkám obvyklé postupné plytkosti a rozplizlosti dalších dílů, jak se to děje se spoustou jiných seriálů. Snad Netflix nepotřebuje nekonečnej seriál, ze kterýho se postupem času stane sračka, na kterou už nikdo nekouká a tudíž nevydělává. Snad zachovají tuhle laťku, teď docela vysoko posazenou. ()

CheeseFigure

Zbytočné dlhé a tak sa z celkom zaujímavého príbehu stáva nuda. K tomu hlavné chalanské trio mi nebolo moc sympatické. Čo bolo plusom, je postava šerifa Hoopera, ktorá ma bavila a emotívny záver. ()

IsiaTed

Nejdřív jsem si od Stranger Things držel docela odstup, protože málokdy vidím děti zahrát opravdu povedený výkon. Pak jsem jednou takhle zapnul Netflix a první co na mě vyskočilo byl právě tenhle seriál. Musím říct, že mě první série mile překvapila. Děj je zasazen do 80´ a k tomuto období nemůže chybět pořádný synťákový soundtrack a partička nerdů, přirovnávající každou situaci k jejich oblíbeným filmům, knihám a komiksům. Dětští herci mě překvapili, byli mi sympatičtí, odvedli skvělou práci. Důležité je také hororové pojetí seriálu, které nenechává člověka postupem času ani vydechnout. Jediné, co trochu hapruje na celém seriálu, jsou CGI efekty. Nevím, jak to bude dále v seriálu, třeba se ty efekty i zlepší. Ale i přes některé nepovedené efekty hodnotím 5/5. Těším se, až se podívám na další sérii. ()

matous20063

Námět se zdá hodně klasický, 80. léta na maloměstě kde se poslední trestný čin stal dvě století zpátky a najednou su tu začnou dít nadpřirozenné věci. Ale přísahám vám, není to vůbec klasické! Je to naprostá bomba! Děj je krásně rozdělen do všech dílů, takže se nestane že by vás nějaká epizoda nudila. Atmosféra je naprosto úžasná. Zpracování a CGI jsou až krutě dobré na seriál, prostě je naprostá nálož. Určitě doporučuji! 95% ()

Rebel24

Stranger things sa v roku 2016 stali vskutku prelomovym seriálom na poli fantasy horror a bratia Duffers sa ukázali ako tvorcovia šikovných príbehov a skvelo napísaných postáv. Dnes už kultové mestečko Hawkins a partia kamarátov sa prvý krát stretávajú so svetom Upside-down a každou epizódou serial rastie na sile i napätí. Skvelý prírastok na poli seriálov celkovo. 💯% ()

NikiVai

Kdybych nevěděla, že je to tak populární seriál, asi bych to po prvních dvou dílech vzdala, přišlo mi to chaotické a moc mi nesedělo, že ústřední postavy jsou děti. Ale vydržela jsem a pecka! Napnutá jsem jak kšandy. A herecký výkon Millie je fenomenální, její výstup si pokaždé užívám na max. ()

Tom10000

1.série byla naprosto boží! Už od počátku se vše vyvíjelo velmi akčně, už od chvíle, kdy jsem zhlížel první minuty, mne velice zajímal. Celá série by kdekoliv jinde představovala mnoho desítek nudných, nezajímavých dílů. Jenže zde je to jiné. Nemusíte trpět, než se ukáže další napětí. Máte ho totiž neustále na očích. Kombinuje se zde několik příběhů, jež brzy sice de facto splynou, ale i tak si v nich můžete najít své oblíbené postavy. Krátce (MOŽNÉ SPOILERY): Mne samotné se velmi zalíbila Nancy Wheelerová, jež se zde sice ukazuje jako vedlejší postava, ale i tak, její komplikovaný vztah se Stevem a následný menší románek s Jonathanem, mojí třetí nejoblíbenější postavou, se mi velmi líbil. Snad na něj v další sérii nezanevřou. Jedenáctka je samozřejmě stěžejní postavou, bez ní by seriál postrádal smysl, a tak jsem rád, že ponechali otevřený konec, kde může ještě stále existovat šance na její přežití. Její zpočátku silná nedůvěra po čase opadne a ona i Mike jsou takovým skvělým příkladem silného nezlomného kamarádství. Dustin i Lucas jim oběma pomáhají, i přes, rovněž, počáteční nejistotu. Jen bych byl tedy radši, kdyby měla delší vlasy, ale to je zkrátka následek jejího děsuplného života, o němž toho stále moc nevíme. Joyce je máma, jak se patří, pro ztraceného Willa (na nějž je vlastně polovina celého obsahu seriálu zaměřena) udělá vše, stejně tak jeho bratr Jonathan, i kamarádi Mika. A Hopper? Ten skrývá víc, než se mi líbí. Velmi zajímavá postava. Co se týče Doktora, otce Jedenáctky, tak ten je fakt silný a morbidní záporák, velmi se mi líbí. Jen není jisté, zdali napadení příšery vydržel. A to je také něco. Vůbec nemáme tušení, čím je, jestli ještě nežije, případně, pokud je mrtvá, zdali nemá nějaké "sourozence", případně vůdce. Seriál doporučuji a první sérii dávám 95 procent, pro rezervu. ()

ondyGAMESTV

Jsem uchvácen. Není žádný div ohledně toho, proč je toto dílo takovým fenoménem. Skvělý a originální hororový příběh, s postavami, co přirostou k srdci. Má to atmosféru, hudbu, emoce, efekty, prostě všechno. Jedna z nejlepších mysteriózních zápletek. ()

Tobias18

Jelikož jsem již okomentoval všechny díly první série, shrnu jen všechny plusy, a těch pár mínusů dohromady. Na tomto seriálu jsou nejdůležitější dobře napsané postavy, které jsou skvěle zahrané (opravdu všichni herci i ve vedlejších rolích předvádí skvělé výkony, a já jen vypíchnu Millie Bobby Brown, která je úplně kouzelná, Davida Harboura a Winonu Ryder) a od tvůrců dostávají maximální péči. Atmosféra a emoce, dvě věci které první sérii táhnou. Emoce fungují, a atmosféra vás nepustí od začátku do konce, čemuž také napomáhá naprosto dokonalá hudba. Samotný příběh je dobře vymyšlený, ale hlavně skvěle odvyprávěný, a na nic se v něm nezapomíná, na žádné detaily. Efekty a kamera jsou také na velmi dobré úrovni, jak už jsme u Netflixu zvyklí. Co mi to trochu kazilo byla častá neuvěřitelnost a absurdita některých scén, a také to, že i když všechny postavy byly skvělé, u některých mi trvalo trochu déle se do nich vžít a přijmout je v příběhu, nakonec však všichni našli své místo, a první řadu jsem si maximálně užil. 90%. ()

louislumiere

Je úplně fuk kolik vám je. Když jsem na doporučení kolegy sledoval tenhle počin, připadal jsem si trochu trapně. Dokonce jsem to tajil před manželkou:-). Pak jsem s potutelným úsměvem poslouchal úvodní( soundtrack je celý velmi povedený) znělku z pokoje nevlastní 14tileté dcery, a pak jednou přijdu z práce a přistihnu je u ST obě dvě. Dceru i manželku :-). Nutno podotknout, že sentiment díky osmdesátkovému looku jsem schopen z této trojice diváků pocítit pouze já. A to jen díky mlhavým vzpomínkám. ST funguje ale ve všech ohledech. Dětští herci na jedničku, dospívající herci na jedničku a dospěláci taktéž. Příběh mě, jako mírného milovníka sci-fi, zaujal okamžitě a předně oceňuji, že se to nebere až tak vážně. Slušně poskládaný svět snad ze všech žánrů sci-fi hemžící se odkazy na kdeco. Za mě pět hvězd pro první sérii. Druhá řada se už trochu vykrádá a mohl jí celý seriál klidně skončit. Už kvůli dorůstání osazenstva. ()

BStone

Průměrný seriál který mixuje různé sci-fi dílka. Retro look povedený, naopak výběr hudby ve filmu vidím jako promarněnou příležitost. Často se objevuje v místech, kde vůbec nepatří. Děcka hrají výborně, Winona mě svým přehráváním lehce prudila a s každým dalším dílem se to podobá filmu z kategorie B. V posledním díle už to jasně ztrácí dech. Je naprosto nemožné srovnávat tohle s Abramsem nebo Spielbergem - ti totiž hrají úplně jinou ligu. Solidní pokoukáníčko za 45% ()

mp5991

Celkově dost dobré, docela tomu ale ubližuje hromada zbytečných dějových odboček a postav. I hlavních postav je hodně a navíc nepracují všechny společně, takže tu v podstatě máme hned 3 hlavní dějové linie. To seriálu dost přidává na délce, ale taky to znamená, že opravdu zajímavé a hlavně opravdu hororové jsou až poslední 2 díly a to ani ne celé. Přitom ten hororový potenciál je od samého začátku velký, ale těch strašidelných scén je tam málo a jsou odbyté hrozně rychle. Na druhou stranu je tu pár postav docela zajímavých a sympatických, hlavně tedy El a ten kluk, co ji má doma (taky vám připomněli film Ať žijí duchové? :-) ). Ta hororová atmosféra, byť tedy trvá, než se jí člověk dočká, docela stojí za to a děj, jakkoliv je zbytečně natažený, rozhodně nenudí. Takže 80% by sedět mohlo. ()

Hitman2019

1.série S tímto seriálem jsem začal v pandemii Covid-19 2020. Většina mých známých a kamarádů již tento seriál viděla tak jsem se rozhodl ho shlédnout a po první sérii jsem byl velmi potěšen tím, že to není jen taková "americká slátanina" kýčovitých blbostí jak jsem si původně myslel. Atmosféra je vynikající, zápletka skvělá, po shlédnutí jednoho dílu hned chcete vědět co se stane dál a proto jdete hned na další díl, i když jste si řekli že dáte jen dva... a skončíte celou první sérii místo v 11 večer ve 4 ráno. Je to hlavně tím že každý díl končí obrovským clifhangrem (novou skutečností, napínavým momentem). Za mě si první série zaslouží 10/10 hvězd jak za hudbu tak za herecké výkony jak dětských herců tak dospělých. ()