Stranger Things - Season 2

(série)
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2017, 7 h 47 min (Minutáž: 46–62 min)

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Noah Schnapp, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Sadie Sink, Natalia Dyer, Charlie Heaton (více)

Epizody(9)

Od podivného Willova zmizení uplynul téměř rok. A život v Hawkinsu se ještě nepodařilo uspořádat. Ani zdaleka. (Netflix)

pushover

Pořád to funguje, 80s atmosféra, soundtrack i herecké výkony parádní. Dějově rozvětvenější. Občas z toho trochu vykoukne melodrama, ale v únosných mezích. Doufejme, že laťku udržej i ve 3. sérii. ()

fallanga

Tohle bylo dost tubulární. Na první sérii jsem měl rád dvě věci. Atmosféru a postavy. Obojí bylo naprosto dokonalé a od této série jsem očekával něco podobného. Dostal jsem to? Víceméně ano. Nejdříve atmosféra. Pořád tam jsou cítit ty osmdesátky, nejen v kulisách, kostýmech a účesech, ale i v kulturních odkazech, v hudbě (návrat The Clash potěšil), atd... Jde to tam cítit. Trošičku ovšem prořídla ta temná atmosféra, už to není ten neznámý Demogorgon a ta mocná americká vláda, chybí sbližování se s El a přesvědčování všech okolo, že se tam děje něco nepřirozeného. Ano, celý příběh je mnohem větší, opravdu, zlatý Demogorgon, ale necítil jsem z toho Kinga nebo Twin Peaks, spíše se to posunulo směrem k Akta X filmům. Není to špatně, ta atmoška je pořád fajn, v posledních dílech znova pěkně přituhuje, ale není to to samé. Teď k postavám. Staré postavy pořád dostávají trošku toho vývoje, ale už ne tolik, nejvíce se asi změnila Joyce, z hysterické matky, kterou byla v prvním díle, se změnila na nasranou borku, která by nakopala prdel úplně komukoli, jen aby uchránila svého syna. Zaujaly mě ovšem nové postavy. Ze začátku jsem z nich sice měl strach, proto jsem první episodu hodnotil tak špatně, protože tam mě nováčci spíše otrávili, ale později se ukázalo, že bratři Dufferové ví co dělají. Max má fakt koule, Osmička taky nějak fungovala, Billy byl fajn odpočinek od všech těch abnormálních sráčů (a v příští sérii to snad rozjede o něco víc) a Sam Křepelka tam taky zapadl, i když mohl dostat více času. Všechno samozřejmě skvěle zahrané, nechápu jak vybírali ty herce, ale ani jednou se nesekli. Celkově tomu nemám moc co vytknout. Možná ty slow-mo okamžiky, kterými mohli šetřit, romantické části mohly být trošku lépe zpracovány a celé to mohlo být ještě trošku temnější. Nejvíce mě asi mrzí to, že tam nebyl Cthulhu. Z prvního teaseru mi připadalo, že by tam mohl být, mýlil jsem, ale doufal jsem, že jednou ho třeba použijí, protože by tam fakt seděl. Bohužel to vypadá, že ani v třetí sérii se neobjeví. To mě fakt mrzí, Cthulhu by sem fakt zapadl. A poslední věc, nevím jak se jim to povedlo, ale ten skvělý pocit z první série, kdy se všichni protagonisté sešli a uvědomili si, že jsou v tom všichni společně, ten jedinečný pocit sounáležitosti, který z toho šel cítit, tak ten se zopakoval. Přestože jsem to nepovažoval za možné, protože už všichni ví, že se tam něco děje, tak se to stejně stalo. Pomohla tomu hlavně Max a svou roli zahrál i Steve, který je už konečně správný sympaťák. První sérii Stranger Things jsem opravdu ocenil až po nějaké době, až když jsem to všechno pořádně vstřebal, u druhé nic takového není potřeba, ta série měla grády. Navzdory pomalému startu a celkově objemnějšímu ději (na úkor tísnivé atmosféry) to fakt jelo. Na první to asi nemá, první série tu atmosféru prostě zvládla lépe. Ale druhá série má Max. A ta holka je fakt drsná. ()

MERKATtv

Je vidieť, že druhá séria je slabšia a je tam pár dielov ktoré vás nebudú baviť. Je to ale stále super. Vytvorili nejaký ďalší príbeh ktorý vo finále funguje. Steve je fakt super. ()

Mkartaylas56

Ano, povedlo se. Jelikož bych zde jenom opakoval všechny věci, které jsem přímo zbožňoval na první sérii, tak chci pouze říct, že nebýt 7. dílu, který byl bohužel jen vyplňující a oproti ostatním vypadal dost slabě, tak by se mi druhá série líbila ještě více, než předchozí a tudíž jak jsem avizoval, tak se ze Stranger Things stává jeden z nejlepších seriálů, které jsem viděl a asi i uvidím a už se vůbec nemůžu dočkat, až se na Netflixu objeví v létě třetí řada. 100% ()

Clark_Kent

Klasická dětská fantazie, která dokáže solidně vtáhnout do děje. Je tam krásná práce, mezi hlavními postavami. Slušná kamera, solidní herecký výkony, ovšem ač mě sice zamrazilo, tak ve finále přichází otřepaná nostalgie a ztrácí se originalita. On totiž žádný úspěch netrvá věčně. A nic není kvalitní navždy. ()

Marty7CZ

Absolutní pecka! Tohle je fakt filmový umění, takle poutavě vyprávět tak hustej příběh. Herci sou v prostě ultra, všichni! Miluju ten seriál a vzhůru do třetí řady! Netflix forever za 100%!!! ()

Bezda22

První série byla perfektní. Strhující, strašidelná, syrová a držela si nadupaný tempo a prakticky nedala vydechnout. Občas se hutná atmosféra proložila nějakým vtípkem, kterej byl dobře trefenej a celá první série byla naprosto pohlcující. Ve druhý sérii bylo pár hluhejch míst a chvílema se šlapalo na místě, ale jinak se celá paráda válí skvěle dál. Takže za mě... 90% ()

Echoes

Well, S02 mě nechala trochu v rozpacích. Jedničce to nesahá ani po kolena ale stále koukatelné (fakt hrozná škoda - nebo naopak dobře - že je to s čím srovnávat). Prostě stand-alone velice fajn devět dílů, ale... Radši bych opakování první série. ()

Metalicum

Série ve druhé sezóně opustila prakticky vše, co dělalo první sérii perfektní. Kromě několika povrchních výjimek jsou všechny charaktery statické a tudíž nezajímavé. Sérii chybí koncentrace. Dějově o několik tříd nabubřelejší, obsahem ploché. Celá série působí svým obsahem jako strašlivě natažený prolog k sérii další. Životní pochody lidí, jejich fáze a strasti, které série první dokázala odvyprávět během jedné až dvou epizod, se do druhé série skoro nevejdou. Obrovské zklamaní. Pořád jde o slušnou televizní zábavu, ale o trefu do černého, jako v případě první série, se rozhodně nejedná. ()

Maniax

První série byla lepší (taky měla výhodu prvního úderu), nicméně pořád to byla parádní osmedesátkovina s tunou odkazů, skvělou muzikou a výbornými herci. Sean Astin ftw. ()

pmusic

Superlativů tady bylo ve všech komentářích řečeno víc než dost, takže to zkrátím: pro mě nejlepší druhá řada napříč všemi seriály, snad ještě lepší než jednička, výkony dětských herců byly opravdu neuvěřitelné, zvraty, napětí, emoce, příběhovost, sem tam nějaká ta lekačka a bezva oldschool soundtrack, kterej sedl jak prdel na hrnec! :) Teď budu zase jen střihat metr a čekat na třetí sérii.. ()

freedom3112

Já se z toho picnu !!! Kde se to v těch děckách vzalo !!!? Neskutečně dobře zahrané,ve svém žánru strhující a nezapomenutelné! Zhlédnuto na jeden zátah. Skvělý seriál. ()

Brano

Výborné pokračovanie skvelej jednotky. Atmosféra bola temnejšia. Dej bol akčnejší, epickejší. Nové postavy sa mi taktiež páčili. Takmer dokonalé pokračovanie až na jedinú vec. A tou bola siedma časť s názvom "Chapter Seven: The Lost Sister". Nechápem načo to bolo dobré. V tom najlepšom ked sa dej gradoval prišla úplne zbytočná dejová línia ohľadom minulosti "EL". Nezmyselné postavy, nudný a nezaujímavý dej. Nabudúce ked budem opäť pozerať druhú sériu zvážim či nevynechám túto zbytočnú časť. ()

MyrnaAlec

Slabší než předchozí, chybí moment překvapení, jen monster je víc. Sledujeme osobní vývoj Eleven a pár nových postav. Je tu i víc násilí a umře dospělá kladná postava. Třetí řadu si už nedám, myslím, že téma je už vyčerpané. ()

Mr.Ward

Ze začátku mě to lehce oproti jedničce nebavilo a zklamalo, ale od 7. epizody mě to zase neuvěřitelně nakoplo a poslední dva díly jsou naprosto super. Možná by tomu slušelo míň dílů. ()

Estwen

Z první série zůstala spousta nezodpovězených otázek, tak se je ve dvojce snaží tvůrci rozvést tak, aby si přišli na své všichni fanoušci.. Bohužel ze začátku nulový drajv, jakoby se do toho příběhu nemohli pořádně zakousnout. Sedmá epizoda úplně zbytečná ztráta času. Závěrečné dvě epizody už jsou návratem k úrovni první série, ale dojem z celku už to nezachrání. Milujeme Jonathana a Nancy, i když je jasný, že tuhle dějovou linku táhne v podstatě Charlie Heaton skoro sám. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů