Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Kapitola pátá: Projekt Nina (S04E05)

(epizoda)
  • USA Chapter Five: The Nina Project

Jedenáctka míří s Owensem do Nevady, kde musí čelit vlastní minulosti. Parta z Hawkinsu hledá stopy ve zchátralém domě a Vecna má další oběť. (Netflix)

Kacitr

Duo Steve & Dustin to je záruka parádního humoru. Miluju ty gagy. I mezi ostatními postavami to prostě funguje a casting je bezkonkurenční. Juhuu. Je skvělé být zase v Hawkins. ()

LachtanShows

El se vrací ke kořenům, mě její linka začíná bavit a na tomhle seroši už fakt není nic špatně. I v ruském prostředí už se schyluje k tomu, co nám nenápadně a zároveň až moc okatě napověděly už dávno leaknuté teasery. ()

tomik99

Dojem z poměrně fajn epizody kazí scéna v letadle, která mi fakt připadala jako z jiného filmu / seriálu. To nouzové přistání, kdy se naši hrdinové zachrání, mi fakt sem nesedí. Působí to hrozně lacině, americky a popkornově... Jedenáctku jsem nikdy neměl rád a tahle epizoda mi zase ukázala proč - já to herečku nedávám v jejich emocionálních scénách, hrozně mě štve. Tentokrát jsem balancoval mezi 60% a 80%, z milosti tentokrát dávám ještě to větší hodnocení. ()

MERKATtv

Tvorcovia nevedia pochopiť, že za prvé dve série využili postavu Eleven úplne na plno a že s ňou nič nové nemajú ukázať. Stále sa jej dejová linka točí dokola, jedna partia je na roadtripe, druhá partia sa hrá na It a celé to tiahne iba ruská dejová linka. Je to veľmi slabé zatiaľ :( ()

Mukade

Linka s El sa konečne stáva superzaujímavou (teda aspoň pre mňa ¯\_(ツ)_/¯, ako vidím podľa tunajšieho nie-maximálneho hodnotenia), návrat ku koreňom - again lab-rat ((: BTW s krátkými vlasmi vyzerá cool a badass (: ................... Even Joyce s tým ťuťmákom ma začínajú baviť :)) ()

davidh76

No tak tohle ani Antal nezachranil. Deti v opustenem starem dome... Takovych filmu jsme videli... Tohle je vedle originalu velmi, velmi slabe divadelko... Bez napadu, bez inovace - seriova vyroba. Udelame dil ve strasidelnem dome. Napada te neco originslniho? Ne... Maly basketbalovy Henlein je mene s mene zajimava postava... ()

vimluk_CZ

Ale joo, bavilo mě to a atmosféra ve strašidelém domě byla fajn. Příběhy z Ruska mi přijdou zatím suverénně nejslabší část a většinou se na příběhy zamrzlé Sibiře netěším. ()

Tom10000

(Ke dni 15.08.2022). 5.díl. Jane jede s Owensem do Nevady, kde se spolu přesunou do podzemního komplexu. Zde na ni však čeká překvapení v podobě jejího živého otce, jinak řečeného "Papá". El je přesunuta o stroje zvaného Nina. Těsně předtím však bojuje, i za cenu omdlení a uspání. Má zase ostříhané vlasy, a sní, až příliš děsivě realisticky, o své minulosti. Když se vzpomínky blíží traumatu, má zástavu srdce. Při druhé snaze o útěk se u ní však projeví, po dlouhé době, schopnosti. A tak se nakonec přes své vážky k otci, doktoru Martinsovi, připojí. Nancy, Dustin a Max s dalšími hledají v domě Freda známku po Vecnovi. Tu tajé najdou. On sám zabije jednoho kluka, jenž patří k Lucasově basketbalovému týmu. On sám nedokázal, málem, zastavit řádění jeho hlavního vůdce, když lovil Eddieho. Mike s Willem a Jonathanem hledají El a mají stopu. Joyce a její společník havarují kvůli nemožnosti jejich pilota. Hopper s Enzem se chystají na jistou smrt. 95 - 100 procent. ()