Tělo, které najdou dělníci ráno cestou do povrchového dolu, patří mladé ženě, kterou všichni ještě před pár lety obdivovali na obálce časopisů, „co vycházejí v Praze". Žárlil na ni někdo? Pomstil se jí? A co o ní vlastně ví Filipův parťák Martin Plachý, kterého nečekaně přešel cynický humor? (Česká televize)

fugyx

Zaujímavosť prípadov nechýba, keď sa dostávajú od podozrivého k ďalšiemu podozrivému a každý má svoj diel viny. A všetkého bolo primerane akurát: komunistické žvásty, "neochvejné" policajné postupy, rekvizitky, aj hlášky... // I socialistický lidi jsou jenom chlapi. // V socialistický společnosti se přivydělává brigádou nebo překračováním plánu. // Jsem střizlivý jak pytlík mlíka. // Marvanove fantasy stavy sú čoraz lepšie. Keď sa pozerá na seba ako leží v kóme cez obrazovku televízora, ktorý sme mali i my doma... Paráda. ()

BarkaS

Za mě dobrý. Kvalita jde hore, akorát by si mohli odpustit ty návraty do budoucnosti. A pobavil mě uživatel Fajt, asi dobrej ročník, jeho hemsty a nepochopení zápletky (asi neviděl předchozí díl). Vtip s DNA náhodou :))... ()

Fuksinka

To byl příbeh jak z basnické sbírky. Velmi smutný, osudový, bizarní a přece ne trapný. Zajímavá detektivka. Trojan jako bůh pomsty. Výborná vtipná, ale současně mrazivá scéna s Markem Danielem. DNA a depilace super. K tomu odporné politikaření Kopty. A konečně jsme se taky dozvěděli, co si o svém působení v minulosti myslí Filip. Akorát jak mohl vědět, že se Bárdos jmenuje v současnosti Daniela? ()

Antal89

Po napětí druhého a třetího dílu tento díl sklouzl jako pomyslná mezikapitola, která nás zavádí zase hluboko do nejisté filosofie hrdiny. Trochu si v retru tento díl pohrál s kriminálními zápletkami typu "Malý pitaval z velkého města". Jediné, co mi tak možná nevypadne z paměti je setkání Filipa s Krystýnou, které svým způsobem je opět dalším takovými menším 'cliffhangerem', který nutí diváka zůstat v napětí do dalšího dílu. Tak kdoví, čeho se tentokrát dočkáme, třeba se už Kléma zblázní a bude šílet se "závadovou mládeží. ()

mikruu odpad!

Historicky poněkud slátanina. To, že se sami označovali jako "esenbáci", i když už v té době byli "veřejná bezpečnost", prosím. Spousta lidí je tak označovala ještě i po revoluci. Ale to, že se to odehrává v roce 1982 a objevilo se tam policenjní auto VAZ, zeleno bílé, s nápisem POLICIE, to autorům poněkud ustřelilo... ()

ERRORMAKER

Viděl jsem zatím jen pár dílů, ale je to pro mne poměrně zajímavý seriál i když někdy je to poněkud přitažené za vlasy. Ne všechno, vždy a za každé situace bylo za socialismu zabarveno tak nějak politicky. ()

HanaZ

To se hlavní hrdina vrátil v čase proto, aby vyhazoval těhotnou matku ze zakouřené hospody...? Po minulém díle,který začal konečně naznačovat důvod dvou časových linek, zase nic... Možná bybývalo natočit klasický retro a s vazbou na dnešek se příliš nenamáhat. ()

izmi

Třetí epizoda s kapelou Sloky Luboše Nováčka zůstala nepřekonána. 4.díl začal být zajímavý až teprve v momentě odhalení nelegální promítárny lechtivých snímků. Líčení socíku, užívání soci-hantýrky a další doprovodné projevy opět na samotné hraně parodie - nic takového nepamatuju, nikde. Jediný napínavý moment je kontakt F.Marvana se svými rodiči, kdy skutečně člověk ani nedýchá, aby nedošlo k zásahu do minulosti, který by ovlivnil třeba jeho samotný život. Myslím, že se v této dějové lince dočkáme překvapení, je to prostě tam. ()

Matrix44

Zatiaľ najlepší diel. Už som začal uvažovať že seriál prestanem sledovať, lebo ma už nebavilo sledovať paródiu na ČSSR. ()