Tělo, které najdou dělníci ráno cestou do povrchového dolu, patří mladé ženě, kterou všichni ještě před pár lety obdivovali na obálce časopisů, „co vycházejí v Praze". Žárlil na ni někdo? Pomstil se jí? A co o ní vlastně ví Filipův parťák Martin Plachý, kterého nečekaně přešel cynický humor? (Česká televize)

zencitizen

Rozhodně zatím nejlepší a nejkomplexnější díl. Sekvence s nespolehlivým vypravěčem Danielem byla úchvatná. Celé je to zlý socialistický sen. Nevolnost v jedoucí Ladě za zvuků Nagyovy Kristínky. ()

LachtanShows

Pořád ještě trochu výplňová epizoda, taky trochu zapadající mezi všechny možné šablony českých kriminálek, třebaže mě vyšetřování nenudilo a dvojice Neužil-Trojan je naprosto skvělá. ()

MiniMinion

Hodně hodně slušnej díl. Smutný a zároveň bizarní příběh, kolem kterého se motají soudruzi debilové, soudruzi pornomagnáti, soudruzi idioti soudruzi náměstkové a soudruzi esenbáci. Temná, hněvem poháňená verze Trojana je úplně jiná, než ji známe (až na to, že hláškuje kde může...to má s tou klasickou společné.), ale je peckózní. Skvělí byli i Marvan, Kristína, Klement a soudruh velitel. Náměstek řekl jednu takovou perlu, něco jako "no víš, soudruhu, ono to vlastně bylo trochu jinak...", u které jsem vyprsknul smíchy. Všichni debilové a blbci byli taky k nezaplacení. Nejvíc teda oceňuju Trojana a příběh celkově. Zatím nejlepší díl. Jen tak dál, čest. ()

mh.mail

60% — Je to zatím čím dál tím lepší. Rozhodně letošní nejlepší seriálový premiérový počin ze všech stanic a žánrů dohromady. Jsem rád, že neznám původní předlohu, aspoň můžu být překvapen. A i tak si myslím, že se autoři dopustili určitých specifik, takže by to nemuselo být tak prozrazující. Těším se na další díly a fakt jsem zvědavej, co z toho nakonec vyleze. ()

Mallinali

Konečně se to podařilo dokonale vyladit tak, aby Trojan všechny neválcoval buldozerem a zbytek esenbáků nevypadal vyloženě nesvéprávně, což předtím házelo klacky pod nohy vážnějším okamžikům. Tady to bylo tak akorát a hned tu máme atmosférickou retro bombu. To už je na řád práce, soudruzi. ()

Mlle

Texty sem tam příliš tlačené na pilu, chvílemi zní v mluvené podobě opravdu dost nepřirozeně. Ale jinak opět povedený díl, série prostřihů na skeče proběhlých situací podle měnících se aktuálních výpovědí byl velmi dobrý nápad. ()

inachisio

Teď už to tedy začíná být napínavé a to v pravém smyslu slova. Nechybí však ani vtip, který tvoří z naprosto šíleného, neuvěřitelně originálního a propracovaného příběhu velice rozporuplnou podívanou, žánr nevím - něco mezi satirou, thrillerem, dramatem a komedií. Vynikající děj, při němž také trochu víc poznáme postavu Martina Plachého, což byl velice chytrý krok od tvůrců. ()

Ozzy2

Od prvního dílu skvěle nabušenej seriál.Trojan excelentní a jsem zvědav, co se z něj na konci vyklube.On není policajt z roku 1982, na to dám krk, je tam z úplně jiného důvoduByla tam vidět i profesionální práce techniků.Ne jako v té přehypované sračce Rapl, kde technik najde ruku a mává s ní nad hlavou,aby to "policisté" viděli, jak ji našel on.Tady přijde k té tyči, zvedne ruku, že má nález a přijde kolega s látkou a důkaz převezme.I takové detaily dělají filmy a seriály koukatelnější.Je vidět, že měl štáb na place poradce a opravdu si dali záležet. ()

topi80

Co všechno se může stát mrtvole, než se stane opravdu mrtvolou aneb spirála debilů podepisujících se na její cestě na smetiště. Na mě udělal největší dojem ten máničkář, co jí udělal v hospodě tryznu. ()

Fajt odpad!

V tomto díle rádoby z roku 1982, který je téměř v každém pouličním záběru přecpán vozy z té doby a rovněž do způsobu mluvy, jsou zatahovány dnešní hemsty. Koruna všeho, ale je když v roce 1982 uvažují o DNA, zajisté bude pro režiséra novinka, že DNA bylo v kriminalistice použité až od roku 1995 ! ()

Nalimator

Kriminální příběh je velká slabota, často sklouzává do úplného nesmyslu. Například v této epizodě se stalo během jedné noci asi 6 náhodných a málopravděpodobných událostí vyústících do vraždy. Lepší je to se samostatnýma scénama (tady např. výslech soudruha) a ukázkama dobových zvyklostí a prostředí. Některé postavy jsou taky vymazlené, nicméně jako celek to bez dobrého příběhu nefunguje. ()

Mr.Yedla

Nojo, roste nám tady nejlepší český seriál. Skvělé obsazení, scénář, režie, hudba. Přechody mezi sny a "skutečností" jsou perfektní a moc se těším, jak se seriál vyvine. ()