A máme tu další kriminálku severského stylu. Patřičně temnou, zadumanou, s hrdiny u nichž nevíte zda jim fandit či nikoliv. Bohužel, tím ,,severským'' stylem nemyslím ani tak obšlehnutou atmošku kriminálek severských zemí, ale skutečnost, že se to ZASE odehrává u nás někde na průmyslovém severu... Český film má jednu velkou nevýhodu. Když někdo přijde s něčím novým (respektive to spíše někdo jako první obšlehne ze západu) roztrhne se se pak s tím u nás pytel. Ten první počin je totiž většinou jako cosi nového úspěšný, tak co vymýšlet něco nového a riskovat neúspěch, když tady už někdo vyšlapal cestičku za nás že? A tak tu máme opět jako kulisy hnusné průmyslové čtvrti v temných filtrech. Jenže to co fungovalo v geniální Pustině, nebo Světu pod hlavou, kde to umocňovalo socialistický hnus posledních let Husákovy vlády, tady je to jaksi zbytečné. A bohužel nejde jen o exteriéry. Divák nedávno dokoukavší seriál Bohéma v kancelářích kriminálky jistě dobře rozeznal skleněné kóje německé vedení Barrandovských ateliérů či onu jídelnu se schůdky odkud pak rudá svoloč v únoru blekotala cosi o dělnickém vedení. Chyběl už jen ten Javorský s odstávajícíma ušima a nalepovacím knírkem. Obsazení herci hráli dobře, Vetchý je jistota, stejně tak Finger. Neříkám, že to bylo špatné, ale po éře lékařských seriálů je těch všech kriminálek už nějak moc. Ještě pár kriminálek ze severu a s gustem si dám Ženu za pultem jako protilék :-). Tři pilule na spaní a ta poslední je za hudbu. * * *(27.3.2017)

• Psycho.R

Velmi jsem se těšil na tento thriller poté, co jsem zjistil, že jej budou dávat. Příběh mi přišel, že má potenciál. Ale tak slabej scénář jsem u seriálu ČT neviděl už mnoho let, včetně chování postav, které by se ve skutečnosti chovali úplně jinak. Vetchý je dobrý herec, ale tady to vypadalo, že neví co má hrát. Vlastně jsem nevěděl, jestli mám sympatie vůbec k někomu. Sice má být hrůzné to, jak to dopadne, včetně rozuzlení, ale to by musel scénárista napsat něco hodnotného a režisér Bebjak by tam nesměl cpát jednu zpomalovačku trapnější, než druhou... :( Za mě nejhorší seriál ČT za posledních pět let (Kriminálku Plzeň jsem neviděl celou, ale ta byla vlastně ještě horší).(10.4.2017)

Kvalita všech tří dílů je téměř vyrovnaná, ten třetí ale ostatní převyšuje. Teprve v něm se totiž rozjede to pravé psychologické drama, teprve v něm se ukáže, že svým způsobem nikdo není bez viny a otázka "Proč to?" je tu téměř všudypřítomná. Tedy ano, je to hodně nejasné, ale právě to považuji za pozitivum příběhu. Je to znát i v poslední scéně... každý ať si popřemýšlí. Richardův příběh je samozřejmě nejzajímavější, krom mnohého jiného mě v něm zaujala náročnost maření vyšetřování, ono je to opravdu obtížnější, než klasicky vyšetřovat. Naopak silně nesympatická mi byla v příběhu Richarda jeho hysterická dcera, nemuselo to být až tolik, vůbec když to... ale více v závěrečném dílu. Za to herecké obsazení ostatních se povedlo na výbornou, obzvlášť Ondřej Vetchý hraje bezchybně, ale daleko za ním nezaostává ani jeho parťák Martin Finger. Potěšila také role Ondřeje Malého, častý představitel řekněme "tajných policajtů", si tady zase zkusil něco jiného, i když vlastně jiného... Po technické stránce zaujme především kamera, ta tvoří pěkné kompozice, zabírá trefné, občas i vtipné detaily (ano, scéna "žolík", jedna z nejlepších) a dobrým nápadem je i použití filtrů, které ještě přidají na atmosféře. Peter Bebjak jednoduše detektivky umí a ač má Spravedlnost tak trochu rozporuplné hodnocení, já jsem s ní spokojen. 75%(10.5.2017)

Od začátku známe vraha, ale drama, které se rozpoutá v následujících dnech, překonalo má očekávání. Po odhalení všech souvislostí jsem teprve pořádně pochopil, co zamýšleli tvůrci strohým, ale výmluvným názvem. Bylo nutno sledovat hodně pozorně děj, protože nám jej tvůrci pořádně zamotali. Závěr byla těžká psychóza. Vynikající Vetchý ale zvládl skvěle roli otce - vyšetřovatele. Jen hru na "Nevinnost" nám podal už před pár lety Hřebejk.(26.3.2017)

NENÍ už těch krimi nějak hoooodně ???? Zdá se mi to ,, fak ..t ,, přehnanéééé . VACULÍK je současně na ČT 1 i na Primě . JE TO FAJN . PO prvním díle zatím dvě . Asi nejnižší hodnocení tady , no co už .PO třetím díle hvězdu navíc . Vetchému to prostě sedí .(13.3.2017)

• - Jako lokace policejního oddělení vražd posloužily industriální prostory nové Pragovky v Praze na Vysočanech. Tyto prostory posloužily také jako Barrandovská jídelna v seriálu Bohéma (od r. 2017). (kriplozoik)

• - Kowalského auto, které Richard (Ondřej Vetchý) řídí na cestě z místa činu je Audi A6, později však zapálí o něco starší Volkswagen Bora. (Shareck)

• - Natáčelo se na jaře 2016 v Ostravě. Konkrétně v Ostrava centrum - ulice Sokolovská, Most M.Sýkory. Dále v Ostravě Vítkovicích na nádraží, ulici Zalužanského - lakovna Vítkovice, ulici Jeremenkova - nádvoří zdravotní školy, ulici 1. máje - dělnická kolonie, ulici Lidická - kolonie. Byly použity i reálné názvy ulic Rudná, Železárenská. (Imanni)