• golfista

Když jsem zhruba uprostřed poslední části zjistil, že vlastně není komu "fandit", začalo mi být úplně jedno jak to všechno dopadne. Scénáristé se pravděpodobně nedomluvili a v závěrečné části napsali tolik nesmyslů a postavám tak nelogické chování, že tím seriál vlastně pohřbili. Tolik "bot" ve scénáři, to by se v detektivce fakt stávat nemělo. Ještě že k hereckým výkonům nelze mít připomínek..... Možná je chyba ve mně, možná už jsem viděl hromadu lepších a taky je už možná těch kriminálek příliš.(26.3.2017)

Asi všechno už bylo kdysi vymyšleno a divákům historicky opakovaně v obměnách naservírováno. Ale zápletka a rytmus vyprávění (scénář) zrovna tohoto seriálu působí příjemně originálně tomuto východisku navzdory.. Je to dost možná proto, že se jedná o více než kvalitní filmové řemeslo, za což primárně zodpovídá zase režisér. Ten už si svoje herce, kameru i střih (nabízí se říci ještě zvuk:)) zbičoval jak se patří - navíc s lidmi jako Vetchý (opět výkon strojově absolutní) nebo Finger (málokdo dokáže zahrát líp policejního leváka s policejní morálkou i etnografií, v zaměstnání i domácnosti) měl patrně práci o díl ulehčenou. Kulhá Vaculík (trochu) a jeho žena (sotva leze, byť roli měla mikroskopickou). Celek více než vyvážený a z pohledu televizní zábavy docela nebetyčný!(27.3.2017)

Po kompletní sérii nelze nebýt nadšen, určitě dobrý námět i scénář, byť některé dialogy jako ''Žijeme v hektickým světě'' byly těžkopádnější a tempo není úplně konzistentní, tak rozhodně opět spolupráce Bebjak - Vetchý, který zase předvádí svůj minimalismus, v roli kriminalisty, jenž je staven před těžká rozhodnutí a morální dilemata, šlape na výbornou a řadí díl od dílu gradující Spravedlnost, do nadprůměru jak ČT, tak celé naší televizní tvorby. 75% P.S. Stejně jako kolega golfista, nabývám dojmu přesycenosti detektivním žánrem. Už je toho skutečně až až (nepomáhá tomu ani bezprostřední nasazení Labyrintu), ačkoliv tento případ ukazuje, že je umíme.(12.3.2017)

Nevím proč, ale tenhle seriál se mi líbil nejvíc za posledních 5 let. Asi proto, že mám dceru. Názorně mi předvedl, že policisti jsou jen lidi a že zneužívání úřední pravomoci je pro ně něco, čeho se rozhodně není nutné bát :-) No a jestli bych se jako otec zachoval v podobné situaci jinak? Nevím. Rozum říká ne, ale kdyby šlo do tuhýho, nedokážu si představit, co bych dělal.(27.3.2017)

Hrozně fajn záležitost, která občas dojíždí na příliš velkou stopáž se záběry na industriální pitominky tam, kde by to chtělo vybičovat herce k nějaké pořádné mimice a hodit to na detail daného gezichtu, kdyby měl každý díl hodinku, bylo by to snad perfektní. Herci hrají skvěle a svoje role různých existencí na hraně etiky si užívají, což je pro někoho možná taky problém, protože tak trochu parchantem je tu každý, což ne každému vyhovuje. A to, že spousta věcí zůstává nevyřčených, je naprosto excelentní volba. Díky ČT.(29.3.2017)

• - Jako lokace policejního oddělení vražd posloužily industriální prostory nové Pragovky v Praze na Vysočanech. (kriplozoik)