Příběh z roku 1898 sleduje britského důstojníka Harryho Favershama (Heath Ledger), který se odmítne postavit do čela svého pluku, když zjistí, že jeho regiment odchází do Súdánu kvůli vojenskému konfliktu s "mohamedánskými fanatiky". Přátelé a snoubenka mu pošlou čtyři bílá pírka, která symbolizují zbabělost. Aby znovu získal ztracenou čest, vydá se v převlečení za Araba do Súdánu, aby se mohl dostat za nepřátelskou linii a sloužit britským silám jako špeh a průzkumník. Když je jeho bývalý pluk napaden, Faversham tajně zachrání životy těm, kteří ho předtím označili za zbabělce. (Cinemax)

Tony.cs

Zdejší hodnocení mě odhánělo. Ale musím říct, že jsem se bavil dobře, Sudán byl vynikající, Anglie nuda. Tak nebo tak, Čtyři pírka, čtyři hvězdy. ()

jajinka

Příjemná podívaná se skvělým obsazením.. Nikterak přehnaně tvrdé scény, žár pouště, který vás přímo pohltí.. Jen ten závěr nemusel být až takový umělý.. ()

rt12

Škoda zmařeného talentu Heathna Ledgera. Ten kdo má rád historická dobrodružná dramata o lásce a cti si přijde na své. ()

italka63

Rozhodně to nebylo nejhorší, leč také ne nejlepší, ovšem výpravnost filmu a dobré oko kamery mnohé zachránily. Letger byl tradičně dobrý a téma války v Súdánu pro britskou korunu taktéž. A je zde dobře vidět prvopočátek důvodů imigrační vlny do Evropy, bývalé koloniální státy jsou smlouvami sešněrovány dodnes. Tak tedy tři hvězdy. ()

Maq odpad!

Mistrovké! Jedinečné! Jako do detailu vybroušený démant, tento film jako celek i každičká jeho scéna, záběr, gesto a replika jsou bez výjimky vrcholy trapnosti a idiotských klišé. ()

Desperado

Po dlhom čase veľkovýpravný historický príbeh vzdialene pripomínajúci Lawrenca z Arábie. Vysoký rozpočet , slušné herecké výkony a silný príbeh dávajú tušiť skvelému diváckemu zážitku. Ale je to strašne dlhé a dej sa doslova vlečie vyše dve hodiny do absurdného finišu, ktorý je vystrihnutý ako z úplne iného filmu. ()

Damiel

60 % - Nenadchne, ani neurazí, nenudí, ani nezvedá ze židle. Prostě klasický průměr, který průměrnou linku neopouští nad ani pod. ()

FilmFan24

Nějak tady skoro každý je chytrý jak televize Nova a píše, jak je špatná kompozice či kamera anebo to či ono...hm, že jsem ale od těch chytrolínů tady žádný film neviděl ( a asi ani neuvidím). Radím těm co film doposud neviděli se nenechat ovlivnit a udělat si úsudek vlastní. Vyplatí se. ()

kinderman

Po Královně Alžbětě se od S.Kapura čekaly velké věci a tento dobrodružný snímek (opět těžící z britské tradice) mu většina omlátila o hlavu. Domnívám se, že neprávem... ()

maverick10

Navod jak se da vcelku slusny pribeh, dokonale pokazit. Ve filmu tak nejak nic nedrzi pohromade. Zcela fadnimu a otrepanemu scenari konkuruje snad jen nesmyslny strih. Jakoby reziser nevedel jak nektere zabery dokoncit, tak je proste strihnul dalsim zaberem. Nudna kamera jen podtrhla tu šeď celeho snimku. Za zminku snad jen stoji dobre herecke vykony Wese Bentleyho, Heatha Ledgera a Djimona Hounsoua. ()

Katarine

Cože? Jenom 61%? A spousta hodnotitelů nejde nad 3*? Tak to jsem čekala teda mnohem lepší hodnocení po shlédnutí. Lidi, nevím, co byste ještě chtěli. Já například uznávám, že příběh byl nereálná hovadina. Ale tohle je důkaz toho, jak lze i ze špatného příběhu vytvořit vynikající, poutavý film. Heath Ledger opět nezklamal. Teď už fakt můžu říct, že to BYL vynikající herec a ve světě filmů ho určitě budeme postrádat. Wes Bentley, Kate Hudson a hlavně Djimon Hounsou rovněž předvedli obdivuhodné výkony. Kamera, kterou tady "velký znalec" Cival kritizuje, mi přišla taky výborná. A za režii se Shekhar Kapur rozhodně nemusí ani trochu stydět. Nejvíce jsem si užívala scény na poušti, nádhera. ()

Petoss1

Film som si pozrel len kvôli zosnulému Heathovi Ledgerovi, no musím povedať že ma zaujal. Pekne vymyslený príbeh krásna výprava a to hlavné vojna! Áno je to aj vojnový film hoci dochutený miernou romantikou ale má to aj vojnové scény a za tie mu ďakujem. Herci sú v pohode hlavne Ledger, hoci nieje to Joker ale to dobre všetci vieme takže nemôžem povedať že som ostal sklamaný. Film ktorý je nedocenený a má svoju kvalitu. 80% ()

Crawler-D

Film ne zas tak špatný, ale Kapur má navíc. Mnoho scén je zbytečně zjednodušováno, finále zdlouhavé a patetismus tomu teče z brady. Doufám, že Zlatý věk dopadne lépe. ()

pufina

Kolik z Vás to vyplo při prvním zhlédnutí? Já. A kolik z Vás to hodnotilo, aniž byste to dokoukali celé? Já ne. Druhý pokus už vyšel a já neodtrhla oči. Hodně podceňovaný film s výbornými herci. ()

messiah

Nevím proč, ale od tohohle "velkofilmu" jsem čekal mnohem, mnohem víc. Ne že by to nebylo pěkně natočené - výprava, efekty i herecké výkony jsou víc než uspokojivé, ale film celkově mě brzy začal nudit, bohužel. Za shlédnutí stojí, to je ale vše. ()

Šimpy

Film, který není vysloveně špatný, přišel mi pouze nezáživný, místy nudný a rozvleklý. Ovšem například závěrečná půlhodinka fakt stojí za to. A celý film táhne herecký výkon Heatha Ledgera, na kterém je vidět stoupající ryska jeho talentu. ()

Královna Alžběta jako trilogie?

Královna Alžběta jako trilogie?

25.07.2007