Komediální seriál z města Most. Luděk Říha (M. Hofmann) žije v polorozpadlém domě po tátovi. Na jeho opravu nemá peníze a popravdě ani chuť. Dluží šéfovi místního podsvětí Romanovi (L. Noha), jeho bývalá žena Ilona (J. Čvančarová) si vzala Němce a syn Tonda (F. Červenka) se za něho stydí. Navíc ho vyhodili z práce. Jedinou jistotou je pro Luďka hospoda Severka a kamarádi v ní. Majitel hospody „jen pro bílé“ Eda (M. Isteník), exkomunikovaný farář (C. Drozda) toužící po tom, aby otočili přesunutý kostel, který by mohl být znovu vysvěcen, trvale nezaměstnaný Čočkin (V. Škultéty), věřící, že díky svým podnikatelským nápadům jednou opravdu zbohatne a Róm Franta (Z. Godla), jediný, který za útratu u Edy má čím zaplatit. (Česká televize)

GeusX

Úvodní seznamka se seriálem se mi líbila. Snad bude do dalších dílů dostatek originality a minimálně podobná dávka vtipu, aby to nesklouzlo do nudnosti neboť je to přesně ten styl humoru, co balancuje na hraně... 70% ()

filmsim

Pilotní epizoda je vskutku kontroverzní zábava, která samozřejmě není pro každého. Vůbec bych se nedivil, kdyby se mezi řadovými diváky našla nenávistná prohlášení odsuzující tento štiplavý humor za to, že si s ničím nebere servítky. Pro mě je tento styl poukazování na aktuální společenské problémy vítanou změnou, která krom výbuchů smíchu nabízí i hlubší pohled na věc. Prušinovský s Kolečkem tak opět nezklamali, a i když tentokrát balancují na skutečně tenkém ledě, věřím, že si osmidílný seriál udrží vysoce nastavenou laťku a nezvrhne se do pouhopouhé smršti bezmyšlenkovitých vulgarismů. 8/10 Kompletní první dojmy zde. ()

major.warren

Most! Po více uměle dělané a černohumorné Lajně a Vyšehradě, či Čtvrté hvězdě a Trpaslíkovi, se vrací Kolečko s Prušinovským, ke svému počátku. Poetikou a lidmi kolem se vrací k Okresnímu přeboru. Most! je nelítostný seriál. Luděk, cikán Franta, reverend, Eda, Čočkin a Ilona či brácha Pavel, jsou už teď legendy. Druhý nejlepší Kolečkův seriál s Janem Prušinovským. V seriálech se mu prostě nemá u nás kdo rovnat. Nejlepší scéna je Pošta pro tebe. Moc dobrý úvodní díl. Skvělé zvraty a navození atmosféry. Dokonalá expozice pro další díly a ten nelítostný černočerný humor. No super!!! ()

Cheeter

Přiznám se, že i když se tu mluvilo dost bez obalu, tak místy mi přišla úroveň seriálu až vulgárně hospodská. Teda, může to být jenom můj dojem. A je dost možný, že tímhle svým postojem tak půjdu proti názoru většiny, od které slyším, že tenhle seriál je výborný. On i nejspíš je, akorát u tohodle dílu mi to tak nepřišlo. A ruku na srdce, ono mi to tak nepřijde u většiny prvních dílů. ()

mortak

Rozhodně výborně a originálně rozehrané, jen to trochu sráží ta sitcomová stylizace. Chápu, že tvůrci to vzali jako takovou hru na "Most", ale zrovna tady bych ocenil méně zcizováků a sitcomových fŕků, a bral bych víc dramatu. ()

BROKEN_

" dycky Most!" první díl perfektní, jsem si už myslel že Český seriály ničím nepřekvapí, že to bude furt to samí dokola, Ordinace, Ulice, Modrý kód, atd, ale tohle je něco jiného. Paráda jen tak dál. ()

Honzíno

Vcera jsme pri znovuuvedeni v CT do tretice rozkoukali a musim u prvniho dilu hned jeste o hvezdu zvednout. Kvalita, trefnost, udernost prvniho dilu je obrovska a vubec vetsina hercu (Hofmann!) je tak presne obsazena a ve svych precizne vyprofilovanych roli hraje jak orchestr, ze nejde jinak. Krom jiz probehleho zkultoveni hrozi Mostu vyznamna nadcasovost. ()

fabecc1222

Tvůrci hned od prvních okamžíků ukazují, že se toho nebojí, a znázornění Mostu bude opravdu se vším všudy, na jedné straně s tou sockovou českou povahou, a na druhé straně i s tím falešným pozlátkem různých podivných existencí. "Dycky Most" ()

Autogram

Malý bezvýznamný rasista, ktorého najlepším kamarátom je cigán, je skvelá postavička. A krčma Severka, kde sa riešia rasové, náboženské a ďalšie otázky je miestom s najlepšími hláškami. Od Českej televízie opäť jeden podarený seriál. –––– On není rasista, on je jenom debil. ()