Blok 99

• USA Brawl in Cell Block 99 (více)

Když bývalý boxer (Vince Vaughn) přijde o zaměstnání a stojí před rozpadem manželství, rozhodne se přijmout práci drogového kurýra v naději, že se štěstí obrátí na jeho stranu a on konečně zabezpečí svou ženu Lauren (Jennifer Carpenter). Právě ve chvíli, kdy se mu začíná dařit, končí za mřížemi, kde bude muset učinit řadu děsivých a zoufalých rozhodnutí, aby ochránil své nejbližší. Zatlačen do kouta má jedinou šanci: probít se vězením jako nelítostným bojištěm nejnebezpečnějšího bloku ze všech – Bloku 99. (Bontonfilm)

lubica1995

akčňák, ktorý chvíľami pripomínal Brúsa Vilisa v najlepších rokoch. Absencia minulosti pána boxera bola osviežujúca..žiaľ, ale celkový dojem mňa hlboko sklamal. Chvíľami sa film tváril, ako silnejšia verzia Hry o trony s krvavými vsuvkami ( plus pár navyše). Ani záver nevadil.. skôr to strohé krvavé Bum Bum bolo akési neemocionálne. Takže takto za mňa. ()

zeleznak

Celou dobu jsem cekal, kdy se Vaughn zacne smat. Evidentne vydrzel i po reziserove Stop. Je to chujovinka, ale pobavila, a jaxe rika: jednou a dost. ()

as-minor

S. Craig Zahler je predstaviteľom nového druhu surovosti na filmovom plátne. Dokáže vytvoriť neuveriteľne nepríjemnú atmosféru a aj keď Blok 99 nevyniká výraznou dynamikou, o to viac sú drastické scény šokujúcejšie. Práve nenáhlivé tempo a kontinuálne sa rozvíjajúca akcia v kombinácii so sadistickými scénami vytvára tento efekt. Jediným mínusom filmu bola prvá pol hodina, ktorá mala zrejme slúžiť k pochopeniu a vykresleniu protagonistovho charakteru, avšak bola podaná veľmi fádne. No ďalšia časť snímku bola naopak výborná a prezentovala práve jedinečný režijný štýl tvorcu. ()

KeineLust

Po těch glorifikacích jsem čekal víc. Jasně, je to správně temný a špinavě drsný, ale kazí to mizerná choreografie a gore efekty za který by se styděl i Lloyd Kaufman. Vaughn je vazba, ale v bitkách nepůsobí zrovna přesvědčivě. Je mi jasný, že tady "šlo o víc", že se autor snažil něco sdělit, ale stejně to na mě působilo rušivě. Taky mi vadilo, jak je příběhový pozadí podaný fakt zbrkle, je mi jasný, že je třeba ho nějak prezentovat skrz dialogy a to co nejdřív, aby divák chápal pohnutky a motivace charakterů, ale tady to bylo vyblitý fakt polopaticky. Celkově ale dobrý. Skvělá kamera, moc pěkný finále. Utkvěl mi jako vždy slizkej Udo Kier a nabušenej Geno Segers. Lepší 3*. ()

karlvonarbei

Je pravda, že tento snímek jaksi plyne v neakčním tempu a zároveň i to, že Vaughn se zde ukázal jako schopný, téměř akční hrdina. Zajímavé je i obsazení bývalé hvězdy 80. let Johnsona do role šéfa věznice. Film se dá vlastně rozdělit na dvě části, než se hlavní hrdina dostane do vězení a část, kdy se snaží již jako vězeň splnit úkol, aby alespoň zachránil zbytek rodiny. Nutné je ocenit to, že film se nesnaží něčím extra oslnit, ale brutální záběry, kdy Vaughn lidem zašlapává obličeje, to si mohli machři filmaři nechat na doma. ()

Mudrlant

Tak jsem si chtěl zase pospat u televize a tenhle nářez ve slow motion mi to rozhodně nedovolil. Při první otevřené zlomenině jsem dokonce zařval tak, že se soused přišel zeptat jestli jsem okay. Doporučuji, citlivější povahy raději ať zkouknou předpověď počasí. ()

Matty1208 odpad!

Nejtrapnější vězenský film který jsem viděl. Herecky 0 , kamera 0 a ty triky jak z roku 50 a to možná ještě nadhodnocuji ;) ()

Bogrant

Film, ktorý znepríjemní človeku deň, ale neoplatí sa mu otočiť chrbtom. Pomalé šialenstvo, ktoré sa pomaly vryje pod kožu a svojím pomalým postupovaním po jednotlivých sekvenciách si buduje totálne strhujúcu atmosféru, a všetko to vyvrcholí spôsobom, čo odrovná. Zahler si piluje svoju techniku, má svoj vlastný drive, nebojí sa nazrieť do temných zákutí ľudskej povahy, ktorá ale v tomto prípade koná s dobrým a pochopiteľným úmyslom, vďaka čomu je to násilie znesiteľnejšie. Vaughn s výkonom, aký sa mu ešte nepodaril. Riadna šupa. ()

Labacan

Príliš dlhá stopáž a Vince Vaughn, pri akčných scénach vyzerá ako postihnutý... Námet dobrý, okresať a zrýchliť a šlo by to... ()

pothead23

uz se mi dlouho nestalo ze bych na neco cumel jako pero a nemohl se odtrhnout. a to to ma pry pres 2 h - ani nevim. totalni bezcasi, pritom zadna beznadej. a je to narvany hlaskama :) ()

blatouchm

V celku netradiční film (brutalitou, příběhem, koncem). Hlavní postava se občas chová nelogicky, ale budeme brát v potaz, že je to psychouš. Kapitán Amerika se dostal z nějakého důvodu do vězení a zapomněl si s sebou vzít prášky. Pak to takhle dopadá. ()

Accuphose

Chcete drsný thriller z podsvětí? Odpusťte si přemoudřelý kecy a hlášky od lidí, kteří nehrají svou roli. A může z toho bejt nakonec tenhle syrovej kousek. Mohlo to bejt ještě syrovější, ale to bych chtěl moc (už by to byla spíš artovka) a ačkoliv je to spíš na 4 hvězdy, tak s ohledem na fakt, jakáto bída se v tomhle žánru točí, je to na pět. ()

Bragi66

Pomalá řízná revenge, jejíž větší část se odehrává ve věznicích. Kdo nemá rád špatné konce, tak by se na to neměl dívat, protože syrová surovost je tam až do konce. ()

draxxi

Prekvapivy vyvoj deje a dost drsne zabery nasilnych scen. Presto malo napinave. Pribeh jasne a jednoduse miri k cili. 15/11/2021 67% ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů