Blok 99

• USA Brawl in Cell Block 99 (více)

Když bývalý boxer (Vince Vaughn) přijde o zaměstnání a stojí před rozpadem manželství, rozhodne se přijmout práci drogového kurýra v naději, že se štěstí obrátí na jeho stranu a on konečně zabezpečí svou ženu Lauren (Jennifer Carpenter). Právě ve chvíli, kdy se mu začíná dařit, končí za mřížemi, kde bude muset učinit řadu děsivých a zoufalých rozhodnutí, aby ochránil své nejbližší. Zatlačen do kouta má jedinou šanci: probít se vězením jako nelítostným bojištěm nejnebezpečnějšího bloku ze všech – Bloku 99. (Bontonfilm)

bearmeedek

Film, který svým tématem mohl být jasným a slabým béčkem, je v tomto podání zvláštním a působivým dílkem. Nesouhlasím s tím, že první část filmu je utahaná, protože to je příprava na následující akce. A napětí se dávkuje a stupňuje pěkně po kapkách. Můžete úplně zapomenout na všechny komediální role Vince(ho) Vaughn(a), protože tady už úplně dospěl – v totálního drsňáka. A tvůrci si brutalitou vůbec nelámali hlavu. Přinesli do filmu zřejmě nové pojetí kruté akce a místy je to fakt dost brutální. Pohybujeme se tady ve světě zločinu, z 95% jsou zde všichni ti zlí, ale všechna krutost je páchána s velmi dobrým úmyslem. U tohoto filmu určitě i druhý den budete vědět, o čem byl. ()

neo93

Tak to byl velmi nevšední filmový zážitek, který si už hodně dlouhou dobu nepamatuji. Opravdu si nevzpomínám, kdy naposledy se mi skoro dělalo špatně z toho, co jsem viděl ve snímku, zejména v závěrečných minutách. A řekl bych, že jsem už něco přeci jen viděl. Ale to jak a jakým způsobem od druhé poloviny se film realizuje, sen jen tak nevidí. Nevím přesně, jestli to bylo realističností a autenticitou daného vězeňského prostředí, jež je vylíčeno velmi intenzivním, chladným a drsným dojmem nebo naprosto odzbrojující chladnokrevností a brutalitou s jakou se Vince Vaughn vypořádává postupně se všemi, kteří mu přijdou pod ruky. Řekl bych spíše tím druhým. Vaughn nám v tomto případě ukazuje své pravé herectví, které leželo někde hodně hluboko zakopané, ovšem nyní ho zobrazuje nekompromisním způsobem. Někdy si tento snímek možná zopakuji, ale bude to nejspíš až za nějakou dobu. ()

Likan7

Film na čtyři, ale Vaughn tu láme kosti a krky tak surovým způsobem, že Vás bude fascinovat už jen tohle a bude Vám to rezonovat v hlavě ještě týden. Kde se proboha Vince celou dobu schovával? Nebo spíše, proč se potuloval po většinou trapných hloupých romantických komediích? Blok 99 je nový level syrovosti. Násilí tak neortodoxní, přirozené a brutální (a tohle obzvlášť), že s otevřenou pusou sledujete jak Vaughn od začátku do konce rozmýšlí své kroky, a pokud mu někdo zkříží cestu, dřív nebo později mu doslova rozkope hlavu o podlahu. A Vy tohle všechno vidíte v báječný přehledný kameře bez zbytečných střihů. Díky tomu jsou bitky doslova fascinující, plný bolesti a adrenalinu. Příběh je přitom prostinký, je to prostě film o chlápkovi, kterýmu nepřálo štěstí, tak se podle toho zařizoval. A takhle to fungovalo vlastně až do konce. Neuvěřitelnej Vaughn, skvělá kamera a dobrá režie. Pro mě překvapení jak víno a já jsem vyloženě nadšenej. ()

Mngwa

Vlastně jsem původně ani nic moc nečekala. Myslela jsem si, že to bude takové to typické generické drama o životě dealerů drog, které jsem viděla v různých obměnách už asi 100krát a na které zapomenu hned po skončení titulků. Omyl. Začíná to nenápadně, později začne přituhovat a na konci jsem jen hleděla jak puk. Vince Vaughn mi tady strašně sedí, tím svým nekonečným stoicismem přidává filmu takovou zvláštní surreálnou atmosféru. Tohle musím někdy vidět znovu. ()

waska

S. Craig Zahler ve vzrůstajím násilí pokračuje i ve svém druhém filmu. Sakra, to byl nářez. Vince fantastickej. ()

zapalik

Nechápu to vysoký hodnocení, Tarantino je taky úchyl, ale většina jeho filmů má aspoň umělecký hodnoty. Ale tohle? Špatně zahraný, od začátku logický nesmysly navíc šílený low budget na úrovni studentského filmu patnáctiletých nadšenců. ()

Hashirama

V době hegemonských kurvičů kreativity jako Disney je třeba vážit si autorských tvůrců s unikátním přístupem k filmovému médiu a filmové řeči. Zřejmě se nikdy nestanu militantním fanouškem Zahlerových statických kompozic a strohého vyprávění, ale nemůžu nepokyvovat uznale hlavou ve stylu okoralého kritika nad Zahlerovou schopností využít tyto atributy k navození syrové atmosféry a nebývalé autenticity, kterými buduje atmosféru ve prospěch extrémně komorního příběhu. Minimalistická, ale stylisticky vypiplaná procházka růžovým sadem. Nechápu, jak mohl Vince Vaughn dělat komedie. ()

rublik05

Tak tohle byl teda vážně nářez. Po vlažnějším rozjezdu, když se konečně dostaneme do vězení, nastává drsná a nekompromisní chlapská řežba, z vysoké míry autentičnosti místy až zamrazí, Vince Vaughn předvádí neskutečný výkon, záporáci jsou řádně hnusní a bezcitní, potěšila mě i poctivá porce brutality a všemožných nechutností. Překvapilo mě, jak je snímek dobře natočený, povedla se vytvořit nadmíru odpudivá atmosféra, chválím i dobře napsaný scénář. Kromě pomalejšího začátku prakticky nemám co vytknout. Poctivá chlapská záležitost, bavil jsem se maximálně. 9/10. ()

Nix

Bohužel jsem čekal daleko více teda. A v tom se dycky spálím, lepší je nic neočekávat. Pan Zahler je dost zvláštní režisér. Jeho pomalé tempo není pro všechny. Chvíli trvá než se k něčemu film dostane a po akční scéně na molu je zase chvíli pauza a pak si musíte počkat ještě na jeden moment a film chytne trochu dech, ale vzápětí je zase potřeba mít trpělivost. Já chápu, že tímto chtěl pan režisér vytvořit gradaci a napětí, ale spíš to na mne působilo jinak. Možná za to mohl i Vince. Absolutně mne nepřesvědčil, že by jeho herecký výkon byl něco spešl, ale rozbíjet auto umí slušně. Nepřevedl žádné emoce navíc, byl jak robot, pořád stejný výraz, nevím no asi si dobrý herectví představuji jinak. Co se týče bitek, ty byly zpracované přehledně a jsou dost syrové, to je plus. Ale rozšlapávání hlav už působí dost divně, jsou filmy, které to mají dost lépe zpracované. Jinak téma mi tolik nevadilo a právě prostředí vězení je dycky lákavý, ale tady mohlo nabídnout toho víc no. Tím ale nechci zatratit práci pana Zahlera  a dám mu ještě šanci, třeba mne přesvědčí v jiným filmu. Každopádně já musím jít s hodnocením do průměru. ()

hazdrova

Surové, lebky-rozbíjajúce divadlo. Vince Vaughn s vyholenou hlavou je drsňák. Začiatok mal pomalejší rozbeh, druhá polovica je výborná. Nie pre slabé povahy. 4* ()

vozralec

Vince "prkenný" Vaughn v druhé polovině rozšlape několik hlav lehce jako prkna. Nečekaně drsné, přitom v podstatě komorní. ()

john.h

Nejlepší neblockbusterový film, co jsem viděl za hodně dlouhou dobu. Naprostá lahůdka od začátku do konce, o což se stará především Vaughn, kterej hraje neskutečně cool postavu a vychutnává si každý pohyb a každou hlášku. Finální potyčka s dupáním na hlavy je něco, co těžko hledá mezi současnými filmy konkurenci, co se týče laťky brutality. Některé momenty (obličej + podlaha) jsem musel i okomentovat nahlas, což se mi u filmů moc nestává. Tohle má koule. ()

pushover

Další úchylárna od autora Bone Tomahawk, který vytáhl Vaughna z výru sračkoidních komedií a zasadil ho do role tichého introverta se zálibou v lámání kostí. Jediná věc kterou bych filmu vyčetl je podivně sterilní atmosféra. ()

ŠpetaMarek

Umelecký explotation? Pomalá jednohubka? Civilní Drive? Všechno tohle a ještě víc se mi celou dobu honilo hlavou. Nutno uznat, že první asi půl hodina se vleče až běda. Ale v momentně, kdy Bradley stoupne do řady na odložení věcí se to neskutečně rozjede. 195? :-) ()

beso74

Ako ďaleko je človek ochotný zájsť pri obrane vlastnej rodiny? Nuž sotva ďalej ako Bradley Thomas (Vince Vaughn). Otvorená zlomenina je totiž to najmenej, čo sa vám môže prihodiť, ak mu budete stáť v ceste. Ultra násilna väzenská dráma si hodinu a niečo buduje atmosféru, zoznamuje s Bradleyom aby v poslednej tretine prepuklo do nefalšovanej orgii násilia, na ktorú by bol hrdý aj samotný Sam Peckinpah či Quentin Tarantino. Celý film je v podstate sledom rozhodnutí, zväčša zlých a niekedy ešte horších. A najdevastujúcejší účinok majú tie, ktoré sú spravené pre dobro veci - aby si Bradley udržal pokope rodinu, stane sa dílerom drog, chce pomôcť polícii - chytia ho, nebonzne kámoša - stane sa na 7 rokov väzňom, chce niečo pre manželku a očakávané dieťa - tak to stojí ešte niečo viac. Už sa teším na ďalší film S. Craiga Zahlera, určite bude stáť za pozretie. ()

boo-boo

Najdrsnejšia sonda do väzenskej cely očami v podstate dobráka, ktorého dootĺkajú do stavu, kedy zmasakruje všetko a všetkých vrátane diváka. Vaughn je málovravná mašina na lámanie kostí s (asi) dobrým srdcom a neskutočnou smolou, a po tejto roli už fakt nemá v komédiách čo robiť. Je ho tam škoda. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů