The Grand Tour (TV pořad)

Dokumentární / Sportovní

Velká Británie, 2016, 71 min

Zvuk:

Kiff McManus

V podstatě se jedná stále o to samé, jako jsme byli zvyklí z Top Gearu, jenže jsou zde dvě velká ale: 1) Stigův náhradník The American je neskutečně trapnej a kdyby mlčel, udělal by mnohem líp... 2) Celebrity Brain Crush začal být nudný už při prvním opakování... Jinak je to pořád stará dobrý trojka - eliminovat výše uvedené a možná trochu ubrat na demolování - chápu, že na to jsou peníze, ale vážně nemusím mít všechno...(17.4.2017)

Zatím mám pocit, že téměř nemomezený rozpočet Clarksona a spol. spíše zkazil. Na Top Gearu mě vždy nejvíc bavily hovadiny typu návrh levnějšího policejního auta, nejlepší bazarové auto apod. Kdežto Grand Tour okatě cílí na "WOW" efekt a chtějí oficiální Top Gear převálcovat hlava nehlava. Druhý díl (akční film) mě nebavil vůbec, demolování Clarksonova domu kvůli sázce ve třetím dílu vyloženě trapné.(19.12.2016)

Pri všetkom tom nadšení a očakávaní som sa aj trošku bála, s čím trojica príde. Ako využije to, čo robilo Top Gear Top Gearom tak, aby zároveň iba nekopírovalo a nenudilo. A chlapci, hoci tuč...priestorovo náročnejší a starší než keď opustili BBC, to zvládli bravúrne. Trpia kvôli nám tú najhoršiu prácu na svete, aby nás pobavili, popritom ulahodia očiam - kamera, strih sú rovnaké, ak nie ešte lepšie, aj ušiam - nie je o čom. Majú voľnejšie ruky a je to cítiť. Dúfam, že aj po odznení sentimentálnosti, ktorá sa nad prvou časťou vznášala, budú pokračovať rovnako energicky.(19.11.2016)

A tenhle znáte? Víte, jaký je rozdíl mezi americkým a britským humorem? Ne? Tak se podívejte na The Grand Tour a na původní Top Gear a musíte mít jasno. Ale vážně, je to pořád parádní záležitost, u které se dá dobře bavit, ale z televizního pořadu o autech se stala pouhá show, brutálně zaměřená na americké publikum, tzn. čistou chemii mezi úhlavní trojkou vystřídal zbytečně do puntíku naplánovaný scénář, plný střelby, výbuchů, efektů a nepřirozených a špatně vypointovaných konců. První série byla naplněna nostalgií z návratu starých známých tváří, ale až druhá série bude křest ohněm a rozhodne, jestli se nechá britská trojka zválcovat v tomto případě zbytečně přemrštěným rádoby vtipným americkým smyslem pro humor, který jim ani trochu nesedne.(13.2.2017)

První epizoda: Je tu návrat asi nejlegendárnější trojice v historii televizní zábavy. The Grand Tour se zdá jako důstojné pokračování Top Gearu. Upřímně řečeno jsem byl ale lehce zklamán. Je mi jasné, že všechno hodnotit po první epizodě je kravina, proto zůstanu nadále této show věrný, nicméně jsem očekával lehce podobný nádech jako v předchozí show. Bál jsem se, že bude větší důraz na auta a na humor se téměř zapomene, lidé mi tvrdili opak. No a ve výsledku se mé obavy vyplnily. I když první díl byl taky naplněn humorem, který nemohu jednoznačně opomenout. Očekával jsem od toho lehce jiný nádech. Po technické a praktické stránce věci je show udělaná perfektně. Rubriky jsou lehce jiné, aby neošlehly Top Gear a práce s kamerou a efekty v této show je neuvěřitelná. Hlavně při prvních pěti minutách jsem si snad i myslel, že jsem zavítal do filmu a nekoukám na show. Amazon má nakročeno velice dobře. Uvidíme co přinesou zítřky. Celá první série: V jistém ohledu jde o zábavu, která za to stojí. Nicméně jaká první epizoda, taková první série. Člověk dokáže být uchvácen úžasným střihem, úžasnou výpravou a dokonalými kamerovými záběry a hraním si s barvami. Ale stále u člověka převládá pocit toho, že je všechno vykonstruované, nahrané a tak silně teatrální, že to lehce dokáže omrzet. Je to na jednu stranu pořád zábava, ale také velice smutné. V současné chvíli pro mne jde spíš o pořad, který bych ne moc aktivně vyhledával, těšil se na něj nebo tak. Spíš si s láskou počkám na český dabing (pokud vůbec nějaký bude) a dívat se na to čistě z nudy. Věc, za kterou půjdu do pekla: recenze aut jsem přeskakoval, protože mě to upřímně vůbec nezajímalo. Spíš na to koukám kvůli zábavě a jelikož mi nepřijde, že má to kouzlo spontánnosti, ale onu vykonstruovanost, tak se mi nechce ztrácet čas koukáním na recenze něčeho, co mne ani nezajímá.(28.11.2016)

• - Při natáčení první série nacestovali 1.474.546.320 mil, což je v přepočtu asi 2.373.000.000 kilometrů. (Maulincio)

• - Spoiler: Zlomená ruka Jamese Maye a bouračka Jeremyho Clarksona nebyly ve scénáři. (DexMASTER094)

• - K postavení a provozu čtyřicetiosmi tunového stanu je zapotřebí 114 členů štábu. Postavení trvá osm dní a samotný stan je složen ze 723 samostatných dílů. Stan je naotlik velký, že pro něj produkce často velice obtížně hledala hezké a velké místo. (DexMASTER094)