The Grand Tour (TV pořad)

Komedie / Talk-show / Sportovní

Velká Británie / USA, 2016–2020, 43 h 12 min (Minutáž: 44–91 min)

První epizoda žádný zázrak a veškerý umělý humor co se v malém množství v posledních sériích původního top gearu objevil, se zde ještě více posílil což mě velice zklamalo. Uvidíme co z toho vznikne. EDIT: Po cca 9 epizodách musím říct, že se kvalita zvedla a humor vrátil a přidávám hodnocení. PS: Pokud jste trošku petrolheadi, tak doporučuju pořad Head 2 Head, který "běží" na Netflixu. EDIT: S03e05 - naprostá pecka za film o Jimu Clarkovi.(21.11.2016)

"Při pohledu na to auto jsem zjistil, že produkuju sperma." .... První epizoda = absolutní nadšení. Naše milovaná banda pošuků je zpět ve svěžím a honosnějším hávu než doposud. Grand Tour je totožně skvělé jako starý dobrý Top Gear, akorát zde se penízky zdaleka nešetří, a je to patrně znát. Orangutan Jeremy, prcek Hammond a kapitán Šnek svými vtípky stále neskutečně baví. Jsem převelice spokojen a nadšen... EDIT: Dokoukaná 1. série a jsem nehorázně spokojen a nadšen. Takhle jsem se u žádného pořadu delší dobu nenasmál. Už nyní prahnu po další sérii... EDIT #2: Dokoukaná druhá série. Druhá série avšak zplna nenaplnila všechna má očekávání. Nebyla tak převážně šílená, přehnaně originální a neměla takový spanilý drive jako první série. Druhá řada hrála spíše na pohodovější a uvolněnější notu, ale ksakru, já se i přes to stále neskutečně, přímo královsky bavil a nehorázně nasmál. Tudíž mohu být opět naplno spokojen. Doposud se mi nestalo, abych u žádné z epizod tohoto klenotu doslova nebrečel smíchy... ... https://www.youtube.com/watch?v=1GlLsc0iuGQ(21.11.2016)

Ale ano, je to zabavne. The Grand Tour je mene o autech a vice o vtipkach ustredni trojice a to mi celkem vyhovuje. Nektere vtipy se tedy opakuji (Celebrity Brain Crash zacal nudit uz v druhem dilu, american nebyl vtipny ani jednou). V cem je ale toto nejsilnejsi jsou predtocene filmecky, kde tvurci vymysleji opravdu kraviny, jejichz naprosta vetsina miri primo na komoru (udrzitelna karoserie ftw).(13.2.2017)

• Filmmaniak

Top Gear mám rád. Řadu epizod jsem dokonce viděl víckrát, některé snad i čtyřikrát, a to ani nejsem blázen do aut - bavilo mě totiž ústřední trio osobitých moderátorů, jejich vzájemné pošťuchování, smysl pro humor, nekonečná zásoba hlášek a dobrodružné výzvy, které jim producenti pořadu připravovali. Ale z The Grand Tour si nepustím znovu ani minutu, protože za celou sérii jsem neviděl skoro nic, co by mi za to stálo, a spíš jsem se nudil/otravoval. Clarkson, Hammond a May jsou tentokrát skutečně vtipní, jen když si mezi sebou improvizovaně nadávají a haní si navzájem svůj výběr vozů, ale jinak jejich přednes smrdí na míle daleko předem připraveným scénářem, a ke všemu ne moc dobrým . "Zabíjení" celebrit bylo možná trochu legrační napoprvé, avšak poučku, že opakovaný vtip přestává být vtipem, si moderátoři a tvůrci k srdci nevzali, tudíž každá další epizoda byla doprovázena úměrně rostoucí trapnou rozpačitostí. Diskuze nad novinkami taky mnohdy vázla a okruhový řidič "Američan" byl vyloženě nevtipný až iritující. Oceňuji tak maximálně kameru, výběr lokací a celkovou výpravu, byť mnohdy to bylo spíš ve stylu "koukejte, kolik máme peněz, a co všechno si za ně můžeme dovolit."(13.2.2017)

Známá trojka Clarkson, Hammond a May se nám vrátila a s nimi i ten nejnadějnější motoristický seriál za poslední dekádu. Grand Tour je v podstatě Top Gear s tím rozdílem, že Clarkson a jeho banda mají pod taktovkou Amazonu téměř volnou ruku a mohou realizovat svoje šílené kousky spolu s jejich humorem, který je pro někoho na hraně soudnosti. Vzhledem k opravdu štědrému rozpočtu můžeme od Grand Touru čekat ještě velké věci, ať už se jedná o destinace, technickou stránku a nebo i předvedená vozidla. Bude to jízda! 8/10(19.11.2016)

• - Při natáčení ve Švýcarsku měl Richard Hammond s vozem  Rimac Concept_One nehodu, při které auto hořela a pro Hammonda musel přiletět vrtulník. Jeremy Clarkson si původně myslel, že havaroval jiný jezdec s Lamborghini Aventador, a ne Hammond, který řídil elektrický supersport Rimac Concept One. Na soc. síť Drive Tribe napsal: „Jak jsem tam stál a čekal na další zprávy, tak mi došlo, že to hořící auto nebylo žluté jako ten Aventador. Bylo bílé. A Hammondův Rimac byl bílý... Opravdu jsem si myslel, že je mrtvý.“ Mnohem hůře dopadl v roce 2006, kdy tehdy ještě v rámci natáčení Top Gearu havaroval ve speciálním voze v rychlosti 460 kilometrů za hodinu a utrpěl vážné zranění hlavy. V nemocnici strávil pět týdnů. (Maulincio)

• - V úvodní scéně se nejdříve objeví automobil Bugatti Type 51, poté vlak J3 Hudson, poté loď RMS Titanic a nakonec letadlo Lockheed Model 10 Electra. (Maulincio)

• - Celebrity Braincrash, část s celebritami v 1. sérii měla původně probíhat tak, že by daná celebrita přišla až do stanu a tam by hrála na herní konzoli jakousi hru a skóre by se zapisovalo na tabuli. Avšak necelý týden před začátkem natáčení se rozhodli tuto část vypustit, protože sledovat někoho jak hraje hru na konzoli je podle slov Jeremyho Clarksona „boring as shit“. Po tomto rozhodnutí, ale začali všichni panikařit „Sakra, co budeme dělat?“ a až utichl poslední záchvat paniky někdo navrhl, že by celebrity mohli zemřít nějakým zábavným způsobem ještě dřív než přijdou do stanu a tak se stalo. Pro nízkou popularitu byla tato část ve 2. sérii nahrazena tématem „Celebrity Face Off“ - tedy, že proti sobě závodí celebrity, ze stejného odvětví prakticky čehokoliv, proti sobě. (Maulincio)