Ostré předměty

USA, 2018, 7 h 51 min (Minutáž: 53–62 min)

Tvůrci:

Marti Noxon

Předloha:

Gillian Flynn (kniha)

Amy Adams, Eliza Scanlen, Chris Messina, Patricia Clarkson, April Brinson, Violet Brinson, Taylor John Smith, Will Chase, Jackson Hurst, Catherine Carlen (více)

Epizody(8)

V osmidílné dramatické minisérii "Ostré předměty" inspirované stejnojmenným bestselerovým románem od spisovatelky Gillian Flynnové (Zmizelá), hraje držitelka pěti nominací na Oscara® Amy Adamsová v hlavní roli Camille Preakerové. Novinářka, která se v minulosti potýkala s duševními problémy, se vrací do rodného městečka Wind Gap ve státě Missouri, aby informovala o případu zjevných vražd dvou malých dívek. Zatímco se Camille snaží poskládat střípky traumatické události ze své minulosti, dostane se do konfliktu s panovačnou matkou Adorou (Patricia Clarksonová), znovu se uchýlí k řadě nebezpečných sebedestruktivních zlozvyků a až příliš se ztotožní s mladými oběťmi vraždy. (HBO Europe)

boo-boo

Kým som nevidel Sharp Objects, bol Patrick Melrose jasným seriálom roka. Ale toto je proste iná liga. Seriál, z ktorého je človeku miestami fyzicky nepríjemne, ktorý dokáže fascinovať a desiť zároveň a ktorý rozprávačskou virtuozitou diváka hádže zo strany na stranu, sústavne ho melie a až do posledného záberu má jasne navrch. Seriál, ktorý dostal z Amy Adams maximum, rozobral na súčiastky a preskúmal všetky najhnusnejšie stereotypy amerického vidieka a nad to všetko postavil neskutočnú, démonickú matrónu s tvárou Patricie Clarkson, ktorú musel hádam vytiahnuť rovno z pekla. Neviem ani spočítať, koľkokrát som si prial, aby sa veci niekam pohli - nie preto, žeby to bolo nebodaj rozvláčne, ale kvôli ťažobe, v ktorej ma posuny z bodu A do bodu B vedeli vymáchať. Hrozne rád by som si to pozrel znova, ale nemyslím si, že nato v sebe tak skoro nájdem silu. ()

Don82

Totální psycho schované za jemně tajemnou atmosféru jižanského městečka. Že něco není v pořádku u mnoha postav je zřejmé už od počátku, ale takovou jízdu v posledních dvou dílech, zřejmě nečekal nikdo. Divák musí vydržet takové "nijaké" tempo vyprávění, ale rozhodně to stojí za to.. Korunu nasazuje vynikající Amy Adams, z které místy naskakuje husí kůže za naturalistické ztvárnění Camille. Bezkonkurenční pecka letošní sezóny. ()

Emafera

Nejen Patrick Melrose měl rodiče hovada. Patrick Melrose měl ale dobrý scénář. Dlouhý pomalý příběh, ve kterém je polovina záběrů na hlavní hrdinku jedoucí v autě. Závěr byl jasný dlouho dopředu. Čekala jsem víc. ()

wege

Snad skoro životní role pro Amy Adams, naprosto boží. Klidně bych dal i to plné hodnocení, ale to nesměly být poslední dvě epizody. Do té doby mi to přišlo epické, čekal jsem, jak to na závěr bude více gradovat, ale ono se to vlastně vůbec nestalo. Přišlo mi, že to jde celé dolů, takové odfláknuté. Jinak skvěle vykreslená atmosféra vidlákova, kterých v Americe budou tisíce, skvělé silné ženské postavy, skvěle zahrané od všech tří, skvělý jouda manžel, které měl moc pěkné stereo a gramec. Ta jízda na kolečkových bruslích! Výborně natočené. Nicméně některé dějové linky byly takové nedotažené - šerif, kámoška matky, apod. ()

AndyMars

Knihu som čítala asi dva roky dozadu a tešila som sa na seriálové spracovanie. Napriek tomu, že som vedela, ako to skončí a čo sa bude cca diať, tak ma dokonalá atmosféra vtiahla dnu. Až tak, že keď som večer čakala na autobus, tak som si predstavila, že niekde spoza rohu vybehne partia tínedžeriek na korčuliach. Aj to, že bolo veľmi teplé leto a bývam v rovnako veľkej dedine. Mnoho ľudí sa sťažovalo, že sa dej vlečie a je skoro nudný. Mne osobne to nevadilo, keďže pomaly, ale isto gradoval a postupne odkrýval rodinné vzťahy. Bola z toho veľká a pekná skladačka. Herecké výkony výborné, konkrétne na Elizu Scanlen som veľmi zvedavá ďalej a zvukár by mal dostať cenu. Posledný diel mohli buď predĺžiť, alebo zmeniť, aby sa divákom dostalo viac vysvetlenia. Za mňa veľmi podarená miniséria. ()

koblenzer53

Podruhé bych se na to určitě nedívala, mělo to takové pomalé a předvídatelné tempo.. Sympatický mi tam snad nebyl nikdo, takže jednou a dost.Tak nějak se řeší vrah holčiček, dětská hřiště máme prázdná, každý je ve strachu.. ()

iz67

S většinou lidi , kteří nerozdavaji 4 a 5 se shodný v tom, že seroš měl být kratší. Narodil od ostatních si naopak myslím, že vyvrcholeni tím jak bylo přitazene za vlasy, bylo slabší ajk první 2/3 o hustotě malomesta a návratu Do rodiny. Přes tu trojku se mi na to vlastně dobře koukalo. ()

MyrnaAlec

Nic moc se tu neděje, pohybujeme se skoro výhradně v hlavě Camille, občas nějaká ta vzpomínka...na studii nefunkčního vztahu s matkou poněkud nudné, než se to rozjede a vyjeví se jasnější kontury manipulace a zneužívání. ()

ESW

Takové to městečko, kde se vic pije než žije. A důvod, proc tam všichni nemůžeme žít, je ten, ze se nakonec najde někdo, kdo preci jen pije málo. ()

Viper86-V1

Perfektni, neskutecne depresivni kriminalka, nebo spis po vetsinu casu neprijemne psychologicke drama. Od autorky “Gone Girl”. Dnesni doba je perfektni v tom, ze diky fenomenu Quality TV mate misto jednoho super bijaku zabavu na cele tydny, se znamymi herci a navic, s moznosti poradne rozpracovat charaktery postav bez omezeni filmovym formatem. ()

Rooseman

Těžká kvalita. Měl jsem podle doporučení vysoká očekávání a ty Sharp Objects splnily. Každý díl si jel po své příběhové linii a dohromady vytvořil parádní mozaiku se skvěle vygradovaným zakončením. Každopádně jako jeden z mála takto krátkých seriálů mě postupně přišla kvalita sestupná, i když pořád na extrémně vysoké úrovni. Spíš jen prvotní díly, které připravovaly půdu pro ty další, seděly atmosféričnosti celku o trochu víc. Excentrická Emma je jednoznačně nepropracovanější postava ze všech. Absolutně nevyzpytatelná, zkažená, nebezpečná, dokonale se přetvářející (obrovsky děsivá), na druhé straně ale roztomilá a slušná. Camille a její zasazení do příběhu včetně alkoholismu skvěle dotvořilo komplexnost totálního mindfucku a výborně vyplňuje nejen flashbacky minutáž. Souhrnně plus určitě atmosféričnost, hudba, styl, kamera a střihy, zasazení, postavy - minus některé pasáže posledních dvou dílů, nevysvětlené otázky, zasazení do kontextu (matka matky). ()

Hoomig

Neuvěřitelně vtahující ponurá atmosféra jižanského maloměsta, kde je stále všudypřítomný závan konfederační minulosti a jemuž vládnou naprosto pošetilé ženy. Nebýt někdy až příliš vleklého děje (asi by si to vystačilo s šesti epizodami) a strašně zvláštního konce, dal bych určitě pět hvězdiček. Amy Adams tradičně naprosto bravurní a Patricia Clarkson si za roli její matky zaslouženě odnesla Zlatý glóbus. 80% ()

Vera2613

Komentujem po druhom zhliadnutí. Musím povedať že ma to bavilo rovnako ako prvý krát. Tento seriál na neskutočnú atmosféru so zaujímavými ale tiež dosť creepy postavami. Začiatok je trocha pomalší ale neskôr sa to trocha rozbehne. Hlavné ženské trio bolo špičkové o tom niet pochýb. Seriál pokladám za jeden z naj z dielne HBO. Bol to masaker ()

tombarider

Viděl jsem až po Outsiderovi. Je to trošku paradox. Outsider měl kruto-přísnej nástup a ten v průběhu vyšuměl až úplně zmizelo napětí. Tady to bylo naopak a šok v závěru pěkně podali po vzoru knihy. Na začátku bych řekl, Předměty nuda, Outsider pět hvězd. Na konci bych to otočil a po obou seriálech zůstala trochu pachuť na jazyku a tři hvězdy v průměru. Herci se tady předvedli co mohli a do charakterů byli vybráni výborně. Ale ten scénář... ()

Mire

Mňa tento seriál nebavil tak, ako väčšinu čéesfédeckej obce. Škoda, lebo som sa tešil na niečo fakt dobré súdiac podľa hodnotení a námetu, ale vo výsledku moje očakávania neboli naplnené. Ale aspoň vďaka prítomnosti Amy Adams sa to dalo zniesť. ()

Tominni

Už samotná kniha je dost dobrá, proto jsem dobrý seriál tak nějak čekal, ale on to očekávání výrazně překonal, skvěle vykreslený návrat do rodného městečka Wind Gap v Missouri. Ženské postavy válcují ty mužské, ale vlastně to nevadí. Velmi dobře fungují i prostřihy do minulosti. Hned bych se šel znovu na všechny díly podívat znovu. ()

Agáta

Na mě tam bylo až moc nelogismů, smrt obou dívek zůstala vlastně opominuta, škoda.... P. Clarkson byla temná jako noc... ()

Pete

Městečko Wind Gap, aneb další série, kde je jeden americký Zapadákov v hlavní roli. Obávám se však, že pomalu plynoucí děj/neděj je pro mainstreamové publikum příliš nezáživné "wtf", pro jinou část diváků zas formálně málo art a bizár, tedy někde napůl cesty. Rozhodně bohužel blíž sterilnímu bestselleru než třeba tomu Lynchovi. Všechny ty postavičky buranů se navíc ukážou jen jako křoví, kdy se poslední díl věnuje již pouze jedné notně pošahané rodině, prudce změní žánr, a nakonec i celkové vyznění. Režisér je již zkušený rutinér, s herci to umí, jeho styl však začíná být ohraný, a ty neustále probleskující krátké flashbacky se mi už ke konci zajídaly. Jsem tedy celkově rozpačitý a plně neuspokojený zároveň. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

27.12.2021

Nové Mise uvítají starou tvář

Nové Mise uvítají starou tvář

03.02.2020

A teď jedna z těch hezčích castingových zpráv za poslední měsíce. Sedmý a osmý film v sérii Mission: Impossible přivítají zpět starého známého. Do akční franšízy Toma Cruise se totiž vrací kanadský… (více)

Vítězové 54. ročníku festivalu MFF Karlovy Vary

Vítězové 54. ročníku festivalu MFF Karlovy Vary

07.07.2019

54. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival byl zahájen snímkem Po svatbě, který doprovázela tvůrčí delegace v čele s herečkou Julianne Moore, režisérem Bartem Freundlichem… (více)